Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Moi drodzy,jaką postać polecilibyście mi na tryb hardcore? Dodam,iż czasami miewam takie jakby lagi - cofki w miejsce gdzie postać znajdowała się 0.5 sekundy temu. W związku z tym myślałem nad wytrzymalszą postacią,typu Monk czy też Barb. Czy moglibyście mi doradzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Instynkt dobrze Ci podpowiada co do wytrzymalszej postaci. Osobiście odradzam hardcora z lagiem, może się skończyć nieprzyjemnie =D. Ale jak już, to polecam monka. Z tego co widziałem po levelowaniu monk + barb, to monk jest łatwiejszy. Łatwiej można osiągnąć sensowną przeżywalność z rozsądnym dps. Jak na początek przygody z hardcore + lag, moim zdaniem, najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] spotkałem już trzech graczy, którzy przy mnie wyzionęłi ducha, w tym jeden szaman 26 lvl na Belialu właśnie trollface.gif.

Bezpowrotnie stracić postać na 26 levelu, to już jest ból, ale co powiecie na stratę bohatera, którym graliście ponad 170 godzin? Powodem tego było zminimalizowanie gry podczas walki... To już jest naprawdę BÓL.

W poprzednim numerze CD-Action jest felieton na temat właśnie Diablo III i trybu "Hardcore".

Jak dla mnie, to jako zadośćuczynienie dla gracza za jego zszarpane nerwy i w ogóle, to z minibossów powinny lecieć same legendarne przedmioty.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo II uwielbiam po dziś dzień, niejednokrotnie zdarza mi się też wracać do pierwowzoru. A trójka jakaś taka... nie wiem sam. Nie mogę się do niej przekonać. Przed premierą byłem rozentuzjazmowany niczym dendrofil na widok dorodnego dębu, a potem czar prysł... jakoś.

Stetryczałem, czy po prostu D3 nie ma tego "czegoś"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpowrotnie stracić postać na 26 levelu, to już jest ból, ale co powiecie na stratę bohatera, którym graliście ponad 170 godzin? Powodem tego było zminimalizowanie gry podczas walki... To już jest naprawdę BÓL.

Łeeee tam :) zanim zacząłem grać na hardcorze widziałem parę filmiku z rodzaju "diablo 3 inferno death reactions" i widziałem tam ludzi padających z przeróżnych powodów. Były tam:

- śmierć na 60lvl z powodu spożywania posiłku i nie patrzenia na monitor, podczas gdy partner nie posłuchał komendy i zlurował potwory do afk'ującego gracza,

- minutowa zabawa z przyniesionym przez żonę niemowlęciem i śmierć z ręki potworka, który przyszedł sobie z boku ekranu i powoli gracza zabił

- błąd..błąd...bład...gry. Czyli odpalenia ognia w płonących rusztach pod koniec pierwszego aktu sekudnę po tym, jak zgasł (normalnie trwa to parę sekund, a tu gra się pomyliła i gość przez to padł)

Wszystko to postacie lvl 60

A jako bonus dam coś odnośnie smierci na hardkorze i chamstwa jednocześnie

A mój barb osiągnął 33 lvl, zabił Diablo i aktualnie śmiga bez zgonu na koszmarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TitoBandito:

Fajnie, tylko jak się to ma do dyskusji? Twój kwalifikuje się pod czysty stats - gdybyś w jakimś treściwym poście przemycił profil, to nie byłoby problemu, ale tak... leci on do Kosza.

EDIT:

Nie - przynajmniej nie w takiej postaci. Forum to nie jest też newsroom. Jeśli chcesz o czymś poinformować, to piszesz o tym dłuższą wypowiedź. I na przyszłość - w razie odmiennego zdania niż moderator, pisz do niego na PW. Bo ja cię upomniałem, ale jeśli chcesz podyskutować, to nie tutaj. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.battle.net...ic/5105180770#1

Wreszcie jakieś informacje odnośnie patcha 1.0.4. Nie bedę ukrywał, że najbardziej interesuje mnie to, co kryją za sobą zmiany "systemów" i nie ukrywam, że oczywiście z nadzieją wierzę, że chodzi także o system lootu, bo inne wypowiedzi Blizza każą sądzić, że jednak coś z nim zrobią. Tak samo interesująco moze być w kwestii postaci, bo Blizz zapowiada, że będzie modyfikował klasy tak, by więcej run przy każdej umiejętności było użytecznych, a więc może być ogromny młyn nieporównywalnie większy od znerfienia IAS. AH ma mieć 6 slotów wyszukiwania i parę innych funkcjonalności, co nie interesuje mnie tak bardzo. itd. itd.

PS. a z barbem HC na 34 lvl pożegnałem się przez własną głupotę, bo dałem się złapać złośliwym współgraczom, mimo świadomości tego, że takie rzeczy występują smile_prosty.gif Nauczka wryła się w pamięc. Aleeee...dziś zminimalizowałem grę piorąc Beliala smile_prosty.gif Na szczęście kolejny barb wciąż żyje smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z barbem HC na 34 lvl pożegnałem się przez własną głupotę, bo dałem się złapać złośliwym współgraczom, mimo świadomości tego, że takie rzeczy występują

że co? Miałem w najbliższym czasie stworzyć sobie postać hardcore (mniszkę) ale o tym pierwszy raz słyszę! Naprawdę takie rzeczy się dzieją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77

zobacz, co ukryłem pod spoilerem w poście z 5-tego sierpnia. I dokładnie na tym padłem smile_prosty.gif (już po umieszczeniu tego filmiku w poście :) )I to najśmieszniejsze jest to, że o tym, że coś takiego się wyrabia bardzo dobrze wiedziałem, ale nieuwaga i nieostrożność niestety mnie załatwiły i 11 godzin gry poszło w piach. 1. gram po angielsku i nie wiedziałem co to jest jakieś tam "whimmyshire", czy coś takiego

2. goście ustawili się w queście z pierwszego aktu (Wortham) i w pośpiechu nie zwróciłem zbytniej uwagi na to, co mają na sztandarze (tak samo, jak nie zwróciłem uwagi na to, że mają lvl 60 - inaczej bym się połapał)

3. wlazłem w cudzy sztandar - nigdy tego nie róbcie! Jeśli chcecie grać z randomami, twórzcie własne gry i je upubliczniajcie, podróżując jedynie przez własne portale otwierane w rozsądnych miejscach.

Teraz mam już nauczkę i więcej się nie dam. A postać nawet w mauzoleum nie wisi, bo mi wstyd było, jak widziałem, co wpisane było w rubryczce "zabity przez:" smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP:

Moim zdaniem tacy gracze powinni być traktowani podobnie jak cheaterzy (chociaż reset postaci gdy zostanie to udowodnione nagraniem na you tube). Może istnieje jakiś temat na BN w którym można zgłosić takich cwaniaków. A tak przy okazji; co takiego widniało na owym sztandarze (żebym wiedział na przyszłość)?

@Sergeyevich:

No faktycznie, też mam takie przeczucie confused_prosty2.gif. A właśnie wczoraj skończyłem inferno jako DH Tank. Diablo padł już dwa razy. Myślę, że jak już coś z tym zrobią, to wykradanie życia (Life per hit - LoH) nie będzie działało na niektóre skille, przykładowo z Kolczatką... Jestem w 99% pewien, że znerfią set Natalii i zmniejszą regenerację dyscypliny jako czwarty, zestawowy bonus. Może wtedy powstaną inne, ciekawe i miejmy nadzieję tanie buildy na inferno wink_prosty2.gif...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji; co takiego widniało na owym sztandarze (żebym wiedział na przyszłość)?

"Whimsyshire". Po naszemu byłoby to "Kaprysowo" i wtedy pewnie też bym się skapnął, a że gram po angielsku, to nie kojarzyłem w ogóle tej nazwy i wszedłem, bo myślałem, że to angielska nazwa jakiejś tam jaskini, czy cuś. Nawet za bardzo się nie zastanawiałem . Wszedłem do sztandaru i natychmiastowy zgon na hita :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard nie podołał knowaniom hakerów, zabezpieczenia w Amerykach i wschodniej Azji zostały częściowo sforsowane. Można przyjąć, że coś tu mocno nie gra (bo zawsze mówi się minimum w sytuacjach kryzysowych).

http://eu.blizzard.com/pl-pl/securityupdate.html?utm_source=internal&utm_medium=launcher&utm_campaign=d3&utm_content=left-banner

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cinemablend.com/games/Top-Diablo-3-Players-Botters-Bans-Sight-45511.html

Ciekawa lektura zarówno dla narzekających na kosmiczne ceny dobrych itemów na AH, jak i zupełnie podłe tych, które tzw. "perfami" nie są, oraz dla tych twierdzących, że skoro ludzie dużo rzeczy sprzedają, to one im po prostu lecą a inni mają pecha.

Lista "najlepszych graczy" (cudzysłów powinien być chyba kilkukrotny), z których najlepszy ma tylko jedną w miarę porządną postać, którą ubił elitek na granie prawie 2,5 miesiąca 24h nawet nie wchodząc na inferno... piękny przykład tego jak Blizz dba o ekonomię gry i ile prawdy jest w tym, że sukcesywnie banują bociarzy. Póki nie było publicznego dostępu do każdego profilu można było taki kit wciskać. Teraz już widać, że olali sprawę zaraz po premierze gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest jednym wielkim śmieciem. Na początku przez jakiś pierwszy miesiąc jarałem się ostro i dałbym się zabić w obronie gry, ale teraz to szkoda gadać. Na patcha czekaj parę miesięcy i baw się w nimi w podchody by się dowiedzieć o tym co chcą wprowadzić. Jak gdzieś wyczytam na forum te ich słynne "soon" to normalnie mam ochotę ich pochlastać. U nich "soon" to parę miesięcy a gra leży i kwiczy. Boty i cheaterzy wszędzie, denny drop, brak balansu, wyczekiwanie miesiącami na drobną wzmiankę o updacie który mógł być rozbity na parę mniejszych, błedy, włamy na battle.net i na konta, ile można, to jest komedia jakaś!! Na debilne profile postaci czekało się 3 miesiące, a miały być wkrótce po premierze, a na profilach nawet Aczkiów nie można sprawdzić. Padaka jak cię mogę! Do Diablo 3 wrócę po patchu 1.0.4 może wtedy to jako tako będzie miało ręce i nogi.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 1.0.4 to być albo nie być tej gry na moim dysku. Zmiany zapowiadają się dość srogie, acz zachowanie Blizza, mydlenie ludziom oczu w kwestii likwidowania bociarzy, ich opieszałość i to durne "soon" z uśmieszkiem na forach kompletnie rujnują szacunek, jaki miałem do firmy przed premierą trójki. Zobaczymy, w którą stronę pójdzie D3 po patchu. Jeśli dalej będzie tylko farmą na szybko zdobywanym 60-tym lvlu, to dojadę do niego swoim barbem HC, albo padnę gdzieś wcześniej i zrobię uninstalkę.

beta, beta,beta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Zawsze ciekawi mnie jakim cudem tak oczywiste błędy, widoczne już po ~miesiącu gry, są naprawiane po... hmm... 4 miesiącach po premierze (nie oszukujmy się, 1.0.4 to koniec sierpnia minimum). Widać, że beta testy były srogie.

W sumie bardziej niż to, jak naprawią grę w paczu ciekawie mnie jak planują ukrócić praktyki botterów i jak ucierpią na tym uczciwi gracze.

@RIP

Tylko nie daj sobie znowu tego barba w dziwny sposób zabić .... ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP

Tylko nie daj sobie znowu tego barba w dziwny sposób zabić .... ;p

Nieeee dam tongue_prosty.gif

http://eu.battle.net...eng_-10_08_2012

Pierwszy blog odnośnie zmian w patchu 1.0.4. Na razie niewiele napisano o nowych przedmiotach MFie itd., bo nie o tym miał być ten blog. Może nie do końca skupiłem się na fragmencie o dmg broni, ale zdaje się, że oznacza to, że teraz będzie większa szansa na wydropienie broni o wyższym DMG zamiast patrzeć na beznadziejne 200-300 DPS. Poza tym:

-wzmocnienie broni dwuręcznych,

- nerf bonusu do życia potworów do grania w party, by to tam szybciej się farmiło,

- dość solidne osłabienie elit (NO!),

- obniżenie kosztów naprawy przedmiotów wysokopoziomowych

- zmiany w runach, by więcej z nich było użytecznych

- to samo ze skillami. Boost petów WD, by było użyteczne na wysokich poziomach trudności.

- znaaaacznie lepszy drop z białych potworów

- nowe, mocarne przedmioty legendarne

- nigdy więcej nieśmiertelnych sług.

- brak uśredniania MFa przy grze w party. Faktycznie było to idiotyczne przy osobnym loocie.

No zobaczymy, co panowie napiszą jeszcze o przedmiotach, ale już sama idea wzmocnienia białych potworów i solidnego osłabienia elit jest dla mnie jak najbardziej słuszna i służąca przyjemności z gry.

Wkurza natomiast, że kolejne blogi o zmianach mają się pojawi za tydzień-dwa, co nie daje zbytniej możliwości do bycia optymistą co do czasu wydania łatki...

@EDIT:

nie doczytałeeeeem :) Patch wejdzie pod koniec sierpnia. Czyli mobilizacja przed premierą GW2...dzięki Ci MMO, w które nie zagram :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany zapowiadają się dość fajnie, dobrze że nie będzie nietykalnych sług i autoleczenia potworów. Zawsze po 3 akcie chodziło się z Tyraelem bo on zapobiegał jak tako leczeniu się potworów. Teraz powinno być już o wiele łatwiej. Podobno łatka ma być pod koniec sierpnia, ale znając ich i tak pewnie będzie w środku września...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIP mnie ubiegł z tym newsem wink_prosty2.gif. Wg mnie idą w końcu graczom na rękę jednocześnie w średnim stopniu naprawiając Diablo III. Szczególnie cieszy mnie opcja zmniejszenia kosztów napraw itemów wysokopoziomowych, osłabienie affixów i hp potworów elitarnych. Jednocześnie trochę (ale tylko troszeczkę) martwi mnie zwiększenie o 5-10% hp zwykłych mobków, bo to w aktach III i IV inferno może mieć znaczenie przy ich ogromnych ilościach. Ale ogólnie, DLA MNIE BOMBA!!! biggrin_prosty.gif

Oby tak dalej, to AH przestanie mieć w końcu tak wielkie znaczenie, chociaż wątpię by Bllizard chciał ograniczyć zyski ze swojej "dojnej krówki", stąd też zapewne dodanie nowych przedmiotów legendarnych, które i tak ciężko będzie dropnąć...

P.S: Już widzę patch 1.08: "Usuwamy poziom inferno, gdyż okazuje się on zbyt trudny i nie pasuje do mechaniki rozgrywki" - taki żart... jezyk1.gif

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zmiany cieszą także ze względu na moje ostatnie upodobanie do HC, Do tej pory przez zbyt mocne affixy elitek i ich potęgę można było przy niefajnym losowaniu paść w zasadzie bez udziału gracza. Teraz będzie trochę przystępniej i bardziej realnie dalej dojść bez AH (z którego akurat na HC sporo korzystam - dla bezpieczeństwa tongue_prosty.gif ). Zobaczymy, co powie blog o MFie i legendarkach. Po dzisiejszym o systemach jestem optymistycznie nastawiony, bo Blizz zdaję się rozumieć, że to jednak Diablo, a nie WoW...

Co do tej dojnej krówki, to już nawet bociarze narzekają na znacznie zmniejszenie zysków, więc Blizza też to musi dotyczyć. Może zrozumieli, że żeby mieć zysk z AH trzeba mieć graczy chcących handlować... beznadziejny loot to bardzo krótkowzroczne podejście.

Każdy powystawiał 9/10 albo 10/10 bo "Lojezu to DIABLO 3!!! W końcu wyszło!!!!!! JEaaa!" A teraz wychodzi jaki to średniak. Maks 6/10...

+1

A na FA i tak pewnie zostanie grą roku, albo zmieści się na podium. Ciekawe niby za co.

na pewno nie. Nawet w trójce nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie broni dwuręcznych? Oczywiście tyczyć się to będzie tych, które dopiero wydropimy tak? No i ciekawe czy będzie tyczyć się to również kusz 2h. Jeśli tak, ręczne kusze dla łowcy odejdą jeszcze bardziej w zapomnienie.

Ulepszenie petów dla szamana? Like it. Może w końcu będzie sens robienia z niego kogoś pokroju nekro pod sługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest jednym wielkim śmieciem. (...) U nich "soon" to parę miesięcy a gra leży i kwiczy. Boty i cheaterzy wszędzie, denny drop, brak balansu, wyczekiwanie miesiącami na drobną wzmiankę o updacie który mógł być rozbity na parę mniejszych, błedy, włamy na battle.net i na konta, ile można, to jest komedia jakaś!! Na debilne profile postaci czekało się 3 miesiące, a miały być wkrótce po premierze, a na profilach nawet Aczkiów nie można sprawdzić. Padaka jak cię mogę! Do Diablo 3 wrócę po patchu 1.0.4 może wtedy to jako tako będzie miało ręce i nogi.

Wygadujecie takie pierdoły, że tego się czytać nie da.

Boty.

W czym Ci przeszkadzają cziterzy? Włażą Ci do gry i wybijają mobki? Zabijają na PvP? No więc o co chodzi? Niech sobie grają, mniejsza o to. Że nabijają mnóstwo $$ na tym, kogo to obchodzi? Najlepsze itemki są fakt, drogie, może przez boty, ale te dobre i bardzo dobre można spokojnie dostać za parę milionów! Nie ma więc co zwalać na boty, tylko wziąć się do roboty, eq na akt 1 i 2 dla większości klas dostaniesz spokojnie za <20 mln, buildy takie są na forum oficjalnym, jak sam nie potrafisz złożyć. Sam eq na monka miałem za.. 200k! i spokojnie farmiłem cały akt 1.

Drop.

A ile masz mf'a? Ile godzin dziennie grasz? Na jakim poziomie, w którym akcie? Sam większość części eq mam z ziemi, każdego dnia dropie śmiecie, grając 2-3h, i sprzedaje za łącznie 0,5-2 mln. Co jakiś czas wpadnie coś ekstra i sprzedaje za maks 2kk. Może to mało, ale po co więcej? Wiadomo, że trzeba się namęczyć dla tego najlepszego dropa, ale jakby było inaczej, to ten Twój super itemek nagle szybko by się okazał śmieciem i znowu byłbyś zły. Najlepsze rzeczy są dla najlepszych i nie ma co się dziwić, tak być powinno, w innym razie nie miałoby to sensu.

Balans.

Co znowu nie pasuje? Sam mam trzy postacie na 60, jakościowe są różne, ale każdym daję radę. Znowu Ci się nie podoba, że Kowalski ma lepiej swoim barbem niż Ty monkiem? Patrz na własne podwórko, każdą postacią da się grać, nie ma co narzekać jak nie ma jeszcze PvP!

Błędy, włamy.

Która gra tego nie ma? Tutaj przynajmniej to naprawiają, te krytyczne błędy w maks 1-2 dni. O włamie poinformowali od razu, mimo iż nie był on wystarczający, zachowali się świetnie! Grać idzie, sam mam przegrane 400h, wywala z gry sporadycznie (i to np. tylko mnie, bo kumpla z którym gram nigdy), więc znowu, w czym problem?

Patche.

Tu akurat można mieć pretensje, bo PvP ciągle nie ma, dużo też obiecują. Ale w innym tytule nie dostałbyś nic! Gra by była wydana i do widzenia, tutaj przynajmniej masz jakiś ruch. Że idzie wolno? Czy ja wiem, dopiero minęły 4 miechy, masz już sporo zmian, ciągle idzie szlif. Czego oczekujesz? Co wg Ciebie sprawi, że gra będzie dobra?

Trudność.

Inferno to end game, ma być trudno, nawet cholernie trudno!! A akt 1 inferno stał się normą, do 2 potrzeba tylko trochę więcej wysiłku. Dopiero farma 3 i 4 jest wymagająca, ale samo przejście gry już nie. I dalej, znowu mają to osłabiać! No come on, już ten pierwszy patch osłabiający był dla wielu przegięciem, a teraz znowu... Może najlepiej niech wywalą w ogóle całe inferno i wszyscy będą koksić na piekle, tego chcecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...