Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Ukończyłem Diablo III na normalu. Wrażenia ? Ogółem gra jest świetna, wciąga itd. ale tego każdy się spodziewał. Natomiast ma kilka wad, które zabijają klimat i mogą zabijać wrażenia z gry w multi za kilka miesięcy. Po pierwsze - za dużo skryptów. Nie moge iść gdzie chce, przyfarmić troche mobów, bo już jakaś Lea, czy Tyrael gonią naprzód. I leci się zadanie za zadaniem. Szkoda, poprzednie części były dużo spokojniejsze, był czas na analize itemów, zdolności, czy też "sportowe" ubijanie Diablo na czas. Właśnie co do ostatniego - czyżby znikała możliwość rushowania wielu bosów ? Skrypty i długie drogi blokują szybkie farmienie bossów, dodatkowo po 1 trzeba wychodzić z gry i rozpoczynać nową z innym zadaniem... System z D2 był o wiele bardziej przyjazny dla gracza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie pojechałem wczoraj do Białegostoku z nadzieją że wieczorem będę sobie spokojnie grał w Diablo 3. Niestety przeliczyłem się , poszedłem do Empiku a jeden z pracujących tam powiedział mi że niema wspomniałem mu coś o Media Markcie i powiedział że tam też niema. Tego to się nie spodziewałem, chciałem kupić wcześniej na gram.pl ale też wyprzedali. Jestem sfrustrowany ...

Co mają powiedzieć ludzie, którzy od środy dzwonią do każdego sklepu na śląsku :P (tak, to ja) Zdałem sobię sprawę, że trudno będzie wyrwać więc poczekam, nie dam zarobić frajerom na allegro 230zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowie mi ktoś czy ma to online passy?

a z resztą wolę już ściągnąć z internetu albo wgrać cracka. Nie dam tym złodziejom zarabiać na sobie

No to w spokoju poczekasz na klucz do Diablo, bo również od forum otrzymujesz 7 dniowy urlop. Radzę zapoznać się z regulaminem.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra się świetnie, tytuł wciąga jak diabli, tylko nurtuje mnie jedna kwestia. Itemki po założeniu nie są przypisywane do postaci, jak ma to miejsce w World of Warcraft. Czy z czasem nie dojdzie to sytuacji, w której rynek będzie zalany falą świetnego stuffu i legendarne sety będą kosztować grosze? Przecież ludzie farmią wciąż coraz to nowe itemki i w związku z tym każdy przedmiot powolutku traci na wartości. Obawiam się, że za jakieś 6-8 miesięcy epickiego sworda o wartości sprzedaży u handlarza w grze wynoszącej 1000 golda kupimy na AH za 1100-1150 i takowych ofert będą tysiące. Co Wy o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Z jednego prostego powodu: każdy "epicki" item ma kilka bonusów z widełkami na wartościach, więc po pierwsze bedzie musiał mieć każdy swój atrybut na wysokim poziomie, albo i nawet na najwyższym dla siebie dostępnym (np.24 przy widełkach 10-24). A po drugie, to losowe atrybuty, które dają takie itemy muszą być dobre i mieć dużą wartość. Zobaczysz, że taka zbroja Tyraela będzie miała przekrój cen od groszy, do naprawdę kosmicznych kwot, bo komuś się przyfarciło i dropnął naprawdę dobre i wysokie bonusy typu nie wiem...jakieś dodatkowe punkty do umiejętności, do atrybutów itd., a druga będzie miała bonusy typu więcej złota, czy więcej życia z kul. Niby ten sam przedmiot, a wartości nie można nawet porównywać.

W d2 też tak było. Widełki sprawiają, że będziesz musiał naprawdę się wykosztować, by zdobyć coś znaczącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Diablo III na normalu. Wrażenia ? Ogółem gra jest świetna, wciąga itd. ale tego każdy się spodziewał. Natomiast ma kilka wad, które zabijają klimat i mogą zabijać wrażenia z gry w multi za kilka miesięcy. Po pierwsze - za dużo skryptów. Nie moge iść gdzie chce, przyfarmić troche mobów, bo już jakaś Lea, czy Tyrael gonią naprzód. I leci się zadanie za zadaniem. Szkoda, poprzednie części były dużo spokojniejsze, był czas na analize itemów, zdolności, czy też "sportowe" ubijanie Diablo na czas. Właśnie co do ostatniego - czyżby znikała możliwość rushowania wielu bosów ? Skrypty i długie drogi blokują szybkie farmienie bossów, dodatkowo po 1 trzeba wychodzić z gry i rozpoczynać nową z innym zadaniem... System z D2 był o wiele bardziej przyjazny dla gracza.

Nie za bardzo rozumiem jak Ci przeszkadzają w grze NPC. Ja nie miałem problemu z łażeniem, gdzie chcę nawet, jeśli któryś z nich pałętał się za mną.

Z tego co zrozumiałem w D3 farmienie głównych bossów nie ma sensu, bo lepsze dropy zbiera się z elitków/champów biegających po świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku Diablo 2 w momencie wczytania gry całe mapy były tworzone od nowa, tak tutaj różnice są naprawdę minimalne. Jestem na początku drugiego aktu, i aż zrobiłem eksperyment polegający na zwiedzeniu pewnego obszaru dwa razy i porównaniu go. Wynik? Tylko lewa strona całości została nieznacznie zmieniona (brak jaskini oraz neico inny układ kilku skałek). Nic specjlanego - dzięki temu ta gra bardziej przypomina Dungeon Siege'a 2 niż prawdziwe Diablo

A, i jeszcze ten goblin ze skarbami... Fani DSa wiedzą o czym mowa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo...a przedstawiciel Blizza oficjalnie odpowiedział na obawy odnośnie abonamentu (IMO bezsensowne od samego początku) tymi oto słowy:

"Nie - abonamentu w Diablo III nie będzie, a cytowany tekst jest standardową formułą informującą o konieczności uiszczania "ewentualnego abonamentu", który w niektórych naszych grach występuje (World of Warcraft)."

A więc Diabełek i BN, jak zawsze były darmowe, tak będą nadal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmar zaliczony, Leoric na Piekle zabity. Wrażenia? Grałem z kumplem, ja WD on DH. Zdarzało się, że uciekaliśmy przez pół mapy przed elitkami, starajac się je kite'ować, często ginąc. Leoric zdjął go na 1 hita, tutaj już naprawdę trzeba wiedzieć, kiedy zrobić unik przed skillem. Za to dropy całkiem konkretne, chociaż to prawda, że z bossów totalnie nic nie wypada - do tej pory z żadnego nie wypadł nawet rare (żółty) item, same niebieskie. Dużo lepiej dropią właśnie elitki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te posty i będąc zalewany świetną kampanią reklamową przez blizzarda jestem wręcz zdesperowany do kupna i moje pytanie brzmi: czy znajde diabolo jeszcze gdzieś w lublinie? Bo chyba sobie jaja robią że do czerwca trzeba czekać -,-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Ci którzy mówią, że z bossów

(Rzeznik, Izual, Iskatu, Diablo, Belial.. wiadomo o co chodzi

) nie dropi nic konkretnego niestety mają tylko troche racji, bowiem istnieje cos takiego w D3 jak Nephalem Valor Buff, który dostępny jest dopiero od 60lv. Polecam lekturę poliglotom ;)http://gaming.stackexchange.com/questions/...valor-buff-work

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłem swoim monkiem Najwyższe Zło na piekle. Wszystko solo i kosztowało mnie sporo nerwów i biegania, ale sie udało:P

najlepszy komentarz na czacie XD

tak mnie korci by to kupić, WD to świetna postać, ale nie chcę wydawać 200zł na coś , co mi się znudzi po paru dniach.

ten ukryty poziom, z kucykami i tęczami to miazga, nieźle się uśmiałem oglądając stream kolesia, który ginął od różowego kuca :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzicie się, że loot to jedna z wad tej gry? Naprawdę, naprawdę rzadko wypada coś sensownego, lepszego od tego, co mogę sobie wycrafcić. Z bossów rzadko wypada coś dobrego, często zdarza się, że yellow jest nawet gorszy od blue... To chyba jedyny element, które nieco mnie zawiódł. Poza tym jak człowiek raz coś kupi na AH... To sprawa jeszcze się pogarsza ;P

Nie wiem, mam teraz porównanie z Torchlight 2 - tam jest nieco inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mam takiego problemu, nawet jak żółty wypadnie i jest słabszy od mojego niebieskiego to chociaż trochę kaski się dostanie. Z resztą tak samo było w D2, nie zawsze żółty oznaczało lepszy. Co do craftowania to nie robie tego. Czemu? Bo i tak za 15-20 minut znajdę coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętem w D3 jest identyczna sprawa jak z D2- trzeba się niezle namęczyć, żeby coś sensownego znaleźć. I to pod warunkiem, że gramy na najwyższym poziomie trudności, bo na innch to nawet nie ma co liczyć na dobrego dropa. Ale ja generalnie nie narzekam, bo dosyć często wymieniam itemki na trochę lepsze.

No i w końcu jest 60 :P

screenshot006qz.th.jpg

Edytowano przez wiewiors
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie i tak brakuje sensownej ilości legendarnych itemów. W Diablo II połową sukcesu było stworzenie dobrego buildu postaci, drugą zdecydowanie potężne przedmioty (SoJ, BK, Enigmy, Mary... etc.). W "trójce" brakuje mi większej ilości złotych przedmiotów i zestawów. Biedniej niż w stareńkim DII?

PS. Jak ktoś będzie chciał pograć - obecnie koszmar - niech mnie łapie pod: Scumgrief#2749 (najlepiej z dopiskiem CDA, abym wiedział skąd jesteście).

PS2. Nie ma to jak problemy z Battle.netem. Chcąc pograć w singlu. Auć.

Edytowano przez Scumgrief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie i tak brakuje sensownej ilości legendarnych itemów. W Diablo II połową sukcesu było stworzenie dobrego buildu postaci, drugą zdecydowanie potężne przedmioty (SoJ, BK, Enigmy, Mary... etc.). W "trójce" brakuje mi większej ilości złotych przedmiotów i zestawów. Biedniej niż w stareńkim DII?

Narzekasz na brak legendarnych i elitarnych itemów w D3, tymczasem podkreślasz że dopiero jesteś na koszmarze, więc coś tu jest nie tak. W D2 złożenie dobrego buildu itemowego to godziny robienia baalrunów na hell żeby zbierać itemy, ewentualnie drugie tyle godzin na hrabinie żeby uzbierać isty do handlu. Tak czy inaczej, doby spędzone na farmieniu bossów, tymczasem ty narzekasz że nie masz tego w D3, nie będąc nawet w połowie całej gry (bo poza hell jest jeszcze inferno jakby co). Także znowu narzekanie bez sensu, po raz kolejny w tym temacie zresztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak ten Blizz mnie wkurza, jakie on faile ma że uwaga uwaga!

- Rano jak wstałem dowiedziałem się że serwery od aczików nie działają

- Potem padły serwery teraz jest jakaś przerwa techniczna

- Ale najgorsze jest to że hackerzy czyszczą ludziom konta w Diablo 3 z itemów i golda. Jeśli zalogowałeś się a nie masz żadnego itemu i golda, oraz znajdujesz się na 1 akcie na normie, a w znajomych masz kogoś nieznajomego to wiedz że zostałeś shakowany!!!!

Ja teraz zmieniłem hasło do konta battle.net, może mnie nie hackną!

Blizz, zawiodłeś mnie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W D2 złożenie dobrego buildu itemowego to godziny robienia baalrunów na hell żeby zbierać itemy, ewentualnie drugie tyle godzin na hrabinie żeby uzbierać isty do handlu.

Dwa miesiące temu wróciłem do Diablo 2, aby skrócić sobie oczekiwanie na D3. 2/3 odpowiedniego ekwipunku znalazłem na koszmarze (SoJ, runy do HOTO i część pod Enigmę). Dobijając do 91. poziomu, miałem cały ekwipunek, jednak to na koszmarze wypadły mi najlepsze przedmioty (oczywiście po MFrunach na piekle zdobyłem jeszcze lepszy sprzęt, ale build gotowy był na początku hell).

Jeśli chodzi o runy, to po ostatniej łatce wypadają zdecydowanie zbyt często. Kończąc piekło miałem Bery, isty, vexy, ohmy... Za czasów łatki 1.10-11 było to nie do pomyślenia, a wyrzucenie przez mobka Ista, było cudem.

Tak czy inaczej, doby spędzone na farmieniu bossów, tymczasem ty narzekasz że nie masz tego w D3, nie będąc nawet w połowie całej gry (bo poza hell jest jeszcze inferno jakby co). Także znowu narzekanie bez sensu, po raz kolejny w tym temacie zresztą.

Wystarczy spojrzeć na dom aukcyjny i jakość legendarnych przedmiotów - są słabe. Większość osób posiadających dawno 60. poziom, woli samemu stworzyć przedmioty, co w DII było rzadkością. Poza tym mówiłem o ilości ogólnej takich przedmiotów, nawet jeżeli są one słabe. Zagraj 30 godzin w Diablo II i podlicz ilość złotych przedmiotów, jakie Ci wypadną, a także tych z zestawów -> teraz zagraj tyle samo w D3 (przejdziesz spokojnie do piekła w tym czasie) i podlicz ile znalazłeś legendarnych itemów. Różnica na minus? Ups... Wiem o czym mówię.

Co do braku serwerów: http://eu.battle.net/d3/pl/status

Ale najgorsze jest to że hackerzy czyszczą ludziom konta w Diablo 3 z itemów i golda. Jeśli zalogowałeś się a nie masz żadnego itemu i golda, oraz znajdujesz się na 1 akcie na normie, a w znajomych masz kogoś nieznajomego to wiedz że zostałeś shakowany!!!!

Ja teraz zmieniłem hasło do konta battle.net, może mnie nie hackną!

Jakim cudem mają hasła? Rozumiem, że wielu graczy korzysta z prostych typu diabolo1, jednak sam posiadam potężne i skomplikowane hasło. Potwierdzone są te kradzieże, bo z tego co wiem, to Blizz walczy również z problemem znikających itemów, co z kradzieżą wiele wspólnego nie ma.

Edytowano przez Scumgrief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o runy, to po ostatniej łatce wypadają zdecydowanie zbyt często. Kończąc piekło miałem Bery, isty, vexy, ohmy... Za czasów łatki 1.10-11 było to nie do pomyślenia, a wyrzucenie przez mobka Ista, było cudem.

To chyba że tak, zwracam honor. Osobiście mało grałem na najnowszym patchu, więc nie mam porównania. Nie spodziewałem się że drop rate tak wzrósł. A na wcześniejszych łatach właśnie tak było, że chcąc zdobyć odpowiednie itemy (zaczynając od początku, bez zaplecza finansowego znajomych albo innych postaci) to trzeba było się sporo nabiegać, podobnie z runami. Sam pamiętam jak wydropiłem pierwszego ista, to całkiem niezłe itemy dla nekromanty na mid-game kupiłem. Teraz to podobno isty na trade serwerach wywołują uśmiech politowania, ale nie wiem, dawno nie grałem :)

Jakim cudem mają hasła? Rozumiem, że wielu graczy korzysta z prostych typu diabolo1, jednak sam posiadam potężne i skomplikowane hasło.

Ja nie dość że mam skomplikowane, chyba 15 znakowe hasło, to jeszcze mam podpiętego tokena pod telefon, także włamu się raczej nie obawiam. No, chyba że to nie są hacki na konta, tylko na serwery blizzarda, wtedy już nawet token nie pomoże. Na razie nie wiem czy są itemy, nie grałem od wczoraj i nie sprawdzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...