Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

@NoobGod Płakać mi się chcę z żalu, co niby ten ognisty golem ma według ciebie ze szkielety bez niego nie przezyją sekundy? Facepalm Facepalm Facepalm :wallbash: Ognisty Golem nadaje sie tylko po to by wyjść przed miasto,zabic jakiegos potworka by zrobic z niego szkielet.

@HaxiiT hahah teraz ja sie wypowiem

Wypowiadalem sie wczesniej na temat pvm, gdzie magowie na piekle moga ssac! Mały dmg, zero bonusów do obrażeń z aur, resy. Szkoda na nie punkty marnowac :rolleyes:

A najbardziej rozmieszył mnie tekst by robić żelaznego z bestii :laugh: Moze tobie wypada 10HR na sekunde by co chwilę robić golema, zastanów się nad tym. Myslisz ze jak zrobisz sobie taką postać w Hero Editorze , to uda ci sie takie cos odtworzyc na BN? Zapomnij.

Żelazny ma w sobie to fajne że zawsze rzuci na szkielety ciernie i tyle w tym temacie :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golem nie resetuje się po wyjściu z gry, a z full eq jest niezniszczalny... Z moim golemem problemy miał smit (co prawda nie miał perf eq, ale zawsze coś) co chyba odpowiednio oddaje jego wytrzymałość na pvm. Grając turniejowo pvp na 10 walk zużyłem 3 beasty. A grałem z naprawdę zacnymi ludźmi. Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko summoner to postać słaba na pvp, trzeba być naprawdę nadzianym (5k FG na JSP miałem więc nie był dla mnie problemem). Magowie 0 bonusu ? Koncentracja na 100% działa, zwiększenie obrażeń też, co do fany to nie jestem pewien... No i zawsze miałem inf w skrytce, co dawało im boskiego wręcz kopa do dmg jeśli nie potrzebowałem niczego innego na mercu. Właśnie zrobiłem pare ballrunów z SAMYMI magami i golemem i nie było problemów ^^ Nie wiem w czym są słabe.

PS Jeśli się nie mylę to proponujesz summonera na same warriory, bez golema ? No powodzenia takim grać... Taki summoner to praktycznie najdroższa postać w grze, a tani jest do d*** za przeproszeniem... Trzeba na niego wyłożyc wieeeele HR'ów. No bo w sumie co jest droższe ? Amka na bugged EQ kosztuje ok. 500-600hr, ale to rzadkość, gdyż bugged itemy zostały w znacznej mierze wyplenione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,8558...l?bo=1#opinions

To jest cholerny dowcip że zamiast normalnego łucznika, podstawowej klasy od początku Diablo, jest jakaś żałosna podróbka Helsinga dla gimnazjalistów.

No i nie mam czym grać. Tym sposobem Diablo 3 spadło z top3 listy zakupów na "od biedy kiedyś, jak już naprawią co trzeba i przestaną sobie robić jaja z klasami".

edit. Dziękuję za cenny wkład moderatora w stronę kolorystyczną mojego posta, nie jest to konieczne.

Edytowano przez Jag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie prezentujesz quasi-pogląd większości graczy: "dobrze, że w ogóle coś dali". A jaki to jest problem zrobić większą ilość klas od podstawki zamiast tutaj dawać marny wstęp i dopiero w DLC/dodatku rozszerzać, zgarniając kolejne góry mamony? To jest właśnie odcinanie kuponów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pięć klas, które trzeba zaprogramować tak, żeby się nimi inaczej grało. Do tego trzeba zrobić poziomy, przedmioty, przeciwników, powymyślać zdolności, potem zbalansować. Myślisz, ze to takie proste? Sorry, ja jednak wolę 5 grywalnych, zróżnicowanych klas niż 10 podobnych do siebie.

Zresztą przecież czepnąłeś się, że Blizzard nie zrobił standardowego łucznika tylko coś innego. No i ja mówię, że jakby zrobili takiego tradycyjnego to by ludzie narzekali, że poszli na łatwiznę. A i tak są płacze, że nie ma Paladyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie prezentujesz quasi-pogląd większości graczy: "dobrze, że w ogóle coś dali". A jaki to jest problem zrobić większą ilość klas od podstawki zamiast tutaj dawać marny wstęp i dopiero w DLC/dodatku rozszerzać, zgarniając kolejne góry mamony? To jest właśnie odcinanie kuponów.

Ach. Czyli dodatki to zło? Wszelkie dodatki? No bo... Nawet jeżeli byłoby 7 klas, to przecież później daliby w dodatku jeszcze 2... To przecież źle! Niech od razu dadzą 9! Ale nie, bo później dodali by znowu dwie, rany... Koło się zamyka :P

Naprawdę uważasz, że twórcy od razu wiedzą co będzie w dodatku? Ze szczegółami? Ba, pewnie już równo z premierą podstawki dodatek mają gotowy, tylko nie dodają go do pełnej wersji, żeby potem zarobić. Jasne.

Zresztą w przypadku Blizza takie narzekania nie mają sensu, bo nawet kiedy wydają niby pocięty na kawałki produkt (Starcraft 2) to i tak jest on dłuższy i lepszy niż większość dzisiejszych gier :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo 1,2 to świetne tytuły. Te gry to już klasyki RPGowca. Nie chodzi o grafikę, audio czy rozdzielczość. Chodzi o grywalność. Do dzisiaj siedzę na Battlenecie i wbijam levele z kolegą. mimo że mam 3 postacie jedna 67, druga 79, trzecia 92. A tworzę czwartą. Wg. mnie Diablo to najlepszy RPG w jakiego grałem. Jakbym był redaktorem - moja ocena 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gry to już klasyki RPGowca. Nie chodzi o grafikę, audio czy rozdzielczość
To są klasyki H'n'S. RPGi jednak opierają się na tym, że masz możliwość dokonywania jakichś decyzji - przez całe Diablo i Diablo2 nie masz ani jednego wyboru do podjęcia poza 'wypełnić questa dodatkowego, czy nie'. Ale zgodzę się, że jest to zwyczajnie najlepszy HnS; próbowałam już grać w wiele innych, jednak żadnego chyba nie skończyłam - poza D1&D2 z dodatkami, które przechodziłam po kilka(naście) razy. I dalej mogłabym, gdybym miała czas i choć odrobinę gorsze gry w kolejce :)

Jeśli chodzi o dodatki/DLC - jeszcze nigdy nie zawiodłam się na Blizzardzie. I chociaż gdy patrzę na ceny Starcrafta 2 i słyszę plotki o podobnych cenach czuję się wstrząśnięta, to zdaję sobie jednak sprawę, że żadnej innej firmie nie można by było zarzucić, że jest to uczciwa cena za tak świetny produkt. I chociaż pewnie od początku roku, jak i na 1-2 miesiące przed każdym z dodatków do D3 będę musiała prawie rezygnować z jedzenia, żeby sobie na nie pozwolić, to dla Blizzarda warto.

A co do tego, że klas będzie 'tylko 5' - Blizzard zawsze w oficjalnych podstawkach wypuszczał 3 lub 5 postaci, ale za to świetnie dopracowanych, a potem do D2 doszły jeszcze z dodatkiem i całym aktem kolejne 2 świetnie dopracowane postaci (bo Hellfire do D1 to już chyba Sierra robiła). I to są 'uczciwe' dodatki.

To jest cholerny dowcip że zamiast normalnego łucznika, podstawowej klasy od początku Diablo, jest jakaś żałosna podróbka Helsinga dla gimnazjalistów.
A ja z kolei jestem zachwycona ;) Chociaż przeszłam D2 wszystkimi postaciami, to zabójczynię i amazonkę darzyłam największym sentymentem. A krzyżówka obydwu wydaje mi się świetnym pomysłem (a, że nie inwestuję nigdy w pułapki itd, to i wygodniej mi będzie rozwijać postać). Zauważ też, że jedyną 'standardową' klasą, która pojawiła się do tej pory w D3 jest czarodziej(ka). Nie ma zwykłego wojownika - jest mnich i barbarzyńca, nie ma nekromanty i druida - jest za to witch doctor.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZdeniO: Spójrz na Mafię 2, przemyśl co napisałeś i dopiero napisz, że autorzy nie mają wcześniej gotowych dodatków. Kiedyś tak było, gra wychodziła i jak była sukcesem, tworzyło się na ogół rozbudowany dodatek. Teraz z gotowej gry wycina się mnóstwo elementów i sprzedaje jako DLC. Wcale się nie zdziwię jak w Diablo 3 najlepsze przedmioty będą dostępne jedynie za żywą gotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Moim zdaniem ZdeniO ma całkowitą rację. Jasne, zdarzają się niechlubne przypadki, gdy wydawca chce tanim kosztem jak najbardziej się wzbogacić i w ramach tzw. DLC nie daje nic naprawdę nowego, a żąda dużych pieniędzy. Mafia 2 jest tutaj ekstremalnym przypadkiem chciwości wydawcy, która powinna być przez społeczność graczy bezwzględnie tępiona, na przykład poprzez nie kupowanie DLC do tej gry (aczkolwiek przypadek CoD: MW2 pokazał, że spora rzesza ludzi chętnie wyda pieniądze na coś, co powinno być jednak za darmo...). Generalnie jednak DLC czy też prawdziwe, pojemne dodatki, serwowane są graczom w uczciwy sposób.

Poza tym jest jeden bardzo istotny fakt odnośnie Diablo 3, a mianowicie to, że twórcą tej gry jest Blizzard. On zaś w żadnym swoim tytule nie praktykował nigdy wydawania DLC i wydawał naprawdę pojemne dodatki (można oczywiście spierać się o to czy czas 18 miesięcy do wydania dodatku do SC2 jest czymś akceptowalnym, ale już wątpienie w to, że będzie on zawierał masę dodatkowej i stworzonej od podstaw zawartości byłoby nieprzyzwoite). Także ja bym się nie martwił na zapas o dodatki do D3, a raczej z niecierpliwością czekał na to co przyniesie podstawka. Zresztą patrząc na dotychczasowe praktyki Blizzarda odnośnie wydawania darmowych patchy z dodatkową zawartością (w tym patche do D2), wszelkie prognozy odnośnie mikrotransakcji czy płatnych DLC w Diablo 3 są bezpodstawne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jedyną grą w której DLC było zrobione jak całkiem przyjemny dodatek w starym stylu to Fallout 3. Reszta z którą się spotkałem, to wycinanie z gry różnych elementów a potem sprzedaż lub dodawanie za darmo (bo my twórcy was kochamy) jak np. w Mass Effect 2. Owszem, spoko, że za darmo...ale na kiego wycinać coś z gry? Robienie wody z mózgu. O Diablo tyż się nie martwię, bo blizzard raczej błędów nie robi. Aczkolwiek WOW już troszkę odbiega od zwyczajnej polityki tej firmy. Nie wspomnę, że są częścią imperium kontrolowanego przez Kotticka :/

To, że są wyjątki to akurat plus. Niestety tendencja jest taka, aby dlc było coraz więcej i aby zastępowały one normalne dodatki. Niestety, jak wspomniałem, nadal jest to wycinanie czegoś co było i późniejsza odsprzedaż, bądź darmowe przekazanie w ramach polityki miłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Blizzard dalej flirtuje z konsolami i wbrew temu co pisali niektórzy, jest nadzieja na zrobienie z Diablo III tytułu multiplatformowego. Z jednej strony się cieszę, bo wolałbym pograć w DIII na dużym TV. Z drugiej jednak strony gra multiplatformowa nie zawsze jest synonimem jakości.

http://eu.blizzard.com/pl-pl/company/caree...l#region=Global

65273902.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Najpierw muszą tych ludzi znaleźć. Przy tempie prac Blizzarda to najmniej 5 lat im zajmie konwersja. Prędzej generacja konsol się zmieni :tongue:

Blizzard po prostu kocha się pieścić nad grą. Szlifować dopóki oni nie uznają, że jest perfekcyjna. To firma, która słucha opinii graczy, ale opinii o tym, co jest. Trudno zliczyć ile rzeczy zapewne przepadło w szufladach projektantów, bo zespół uznał, że jest za słabe. O ile takie podejście jest super na PC, o tyle na konsolach się sprawdza w mniejszym stopniu. Właśnie dlatego, że w pewnym momencie może nastąpić zmiana generacji i właściwie zaczynamy od nowa. Na PC to nie ma miejsca. PC to ciągle PC, najwyżej gra technologicznie będzie zacofana. Dlatego prędzej bym się spodziewał jakiejś oddzielnej gry w uniwersum Diablo niż faktycznego portu D3. Z oddzielną grą może daliby radę zdążyć.

Edytowano przez Demilisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Definicja klasyki. Gra jest miodna i przerażająca. Hordy potworów, koszmarne lokacje, dobra muzyka i ogromne ilości przedmiotów. Tylko fabuła kuleje, taką napisać to żaden trud. I jeszcze jedno do fanów RPG - zdecydowanie odradzam granie na battle.net bez znajomych, solo też można. Za to gry bez haseł są beznadziejne. Zero klimatu, wszyscy biegają w setach z kopiowanych przedmiotów i są levelowani przez boty. To, co ludzie zrobili z tą grą to koszmar. Dodajmy do tego jeszcze irytujące boty włażące do każdej niezabezpieczonej gry i rzucające teksty na cały ekran. Co prawda, jest przycisk od czyszczenia czatu, ale to nie zmienia faktu, że ten spam jest irytujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wraz z bratem ukończyłem grę po raz kolejny (poprzez LAN) - i stwierdzam, że gra nie zestarzała się dla mnie ani trochę :tongue: Co z tego, że znam już ją na pamięć, co z tego że ma już ponad 10 lat - to wszystko nie jest ważne. Pomimo tego, że grałem już w bardzo dużą ilość gier - D2 nadal pozostaje moim ulubionym tytułem :cool: Spędziłem przy niej niezliczone ilości godzin, nabiłem grube setki poziomów - tego się nie zapomina :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja -również IMO Diablo 2 to naj- naj- H&S. Teraz na pewno możnaby się czepiać, ale patrząc na wiek tej gry . , .

W sumie to pamiętam, że jakiś rok temu czytając newsa o najlepiej sprzedających się grach na PC ( a więc było to porównanie za 2009 r. ) bodajże w USA Diablo 2 było w pierwszej 10. . . Albo 20. . .

Niemniej wspominacie miło mody do Diablo 2 ? Ja mam w pamięci głównie 2 :

chaos empire - którego najpóźniej kończyłem na piekle w 1-ym akcie : dla byle ghoula byłem na 3 hity xD

I drugi (mój ulubiony) którego nazwy nie pamiętam, ale głównie zmieniał wygląd portali, potworów - masa duchów wilków - i wybrani bosowie 'wyrzucali' określone zestawy. . .

Ech - jakby tylko człowiek miał więcej czasu i net by padł na jakieś 2 tyg. ( ach ten LoL xD ). . .

No i ta magiczna wersja PL - 'nie mogę tego użyć' wykrzykiwane przez barbarzyńcę pamietam do dziś. . . A to tylko (jak dla mnie) taki mój mały detal. . .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Blizzconie zapowiedziano tylko, że beta zacznie się w 2011 roku, więc sorry, żadnych szczegółów :P

BTW, nie ma czegoś takiego jak "zapisy na betę", jeżeli chodzi o gry Blizzarda. Na swoim koncie Battle.net wchodzisz w zakładkę dotyczącą beta testów, tam zaznaczasz które uniwersa Cię interesują i wprowadzasz specyfikację swojego PC. Tym sposobem Blizz ma dostęp do wielu testerów, których sam sobie wybiera kiedy zechce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Blizzconie zapowiedziano tylko, że beta zacznie się w 2011 roku, więc sorry, żadnych szczegółów :P

BTW, nie ma czegoś takiego jak "zapisy na betę", jeżeli chodzi o gry Blizzarda. Na swoim koncie Battle.net wchodzisz w zakładkę dotyczącą beta testów, tam zaznaczasz które uniwersa Cię interesują i wprowadzasz specyfikację swojego PC. Tym sposobem Blizz ma dostęp do wielu testerów, których sam sobie wybiera kiedy zechce.

Hmm..to pasowałoby się zalogować.Tylko mam do was takie pytanie:można odzyskać konto?bo mam nick,email,oryginała diablo,tyle że hasła nie pamiętam :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Diablo 2 oraz Diablo 2 LoD, w Diablo 2 nie grałem, zaś w Diablo 2 LoD tak, i znów gram chociaż jakiś czas nie grałem i ta gra jest świetna, to jest gra w której teraz, nie wiem jak było kiedyś nie trzeba zwracać większej uwagi na grafikę, nie to się w niej liczy.Zdobywanie coraz lepszych itemów, poznawanie nowych ludzi, nabijanie coraz większego poziomu doświadczenia to jest to.

Ciekawe jakie wymagania będzie mieć Diablo 3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj te emocje, które towarzyszyły mi i koledze przy zobaczeniu kręgu z pentagramem nad którym pokazywał się napis "Go to Diablo". Mówię oczywiście o części pierwszej. Zarówno jedynka jak i dwójka są zapewne jednymi z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych produkcji świata o czym mówi cena II. 11 lat po premierze a dalej ~50 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj tak. A znaleźć wersję z Platynowej Edycji z dodatkiem w ludzkiej cenie to jest trochę zachodu. Na szczęście już zamówiłem i mam nadzieję że się nie zawiodę :) Z tego co słyszałem to gra jest tak świetna że będę musiał przełożyć wszystkie moje obowiązki. Diablo jest tak epickie jak trzecia część Herosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo jest tak epickie jak trzecia część Herosów.

Jest mega epickie! Co najlepsze, w pierwszej części gry występowała nawet losowość questów... Nie zawsze mogliśmy zobaczyć

rannego człowieka przed wejściem do katedry

, i tym samym otrzymać od niego questa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...