Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Papayasmurf

Normalnie 20 to jest maksymalny poziom umiejętności, jaki można osiągnąć wydając zdobywane co poziom punkty umiejętności. Nie wiem, czy podbicie powyżej tej wartości za pomocą przedmiotów coś daje - wg poradnika na BN nie, z kolei Lord Nargogh stwierdził parę postów wcześniej coś dokładnie przeciwnego :).

Jeśli chodzi o postacie z Hellfire - grałem tylko mnichem, koleś jakiś taki nijaki jest (maksymalny poziom każdej z cech to bodajże 120), w sumie ma trzy ciekawe cechy - umiejętność Search (która występuje także w postaci zwoju i czaru, więc taka ekskluzywna nie jest :)), której użycie powoduje podświetlenie leżących na ziemi fantów, kary do AC za noszenie zbroi innej, niż lekka (nie dotyczy to sprzętu unikatowego - to chyba bug, który skrzętnie wykorzystałem :)) oraz premie do AC uzyskiwane co poziom. Ponadto walcząc kijaszkiem może uderzać kilku przeciwników naraz, ale to już tylko ciekawostka :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko:Każdy kolejny poziom niezależnie czy jest powyżej czy poniżej 20 daje! :P i profity wcale nie są mniejsze niż poniżej 20 lvla.

Dlatego tworząc pro postać najczęściej gracze skupiają się na jednym drzewku z którego maksują kilka umiejętności. Do tego dochodzą skillery dla tego drzewka i przedmioty i mamy wymiatacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila! Chwila! Wróć! Czy Ty właśnie powiedziałeś, że w Diablo 2 nie było niepowtarzalnej muzyki, klimatu i grywalności? Śmiem nie zgodzić się z tym śmiałym twierdzeniem, gdyż jest ono bzdurne
Nie, ja powiedzialem:

Hmm w sumie muzyka i filmy tez byly na wysokim poziomie.
Więc nie wiem o co Ci chodzi. A co do klimatu w d2 to zdecydowanie akt 2 i 3 są pozbawione klimatu :devil:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem serii, Diablo 1 i 2 widziałem tylko przez kilka godzin, sam również grałem, ale nie wciągneło mnie(wolałem Fallouta), być może część 3 będzie inna. Z zapowiedzi wydaje się ok, chędnie zagram, najpierw u kolegi, a potem może sie przekonam i zakupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze.. jeżeli ani 1 ani 2 nie podobają ci się, to sądzę, że nie ma sensu w Twoim przypadku sięgać po część trzecią.. szczerze wątpię, że Blizzard zrobi z Diablo 3 turówkę :)

Generalnie uznaje się, że seria diablo jest królem hack'n'slash i skoro taki argument do Ciebie nie przemawia to jest stracony dla tego gatunku :) - nie potępiam, każdy gra w to co lubi.. Mi osobiście zarówno Fallouty i Diablo przypadły do gustu i obie serie uznaję za kultowe.

Edytowano przez AdeKK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę - przyjemność z gry w Fallouta nie wyklucza możliwości czerpania zadowolenia z katowania Diaboła. To po prostu dwa różne gatunki gier, choć zbliżone. Pamiętam jak dziś potajemne łupanie w Diablo 1 ("synu, a co to za pentagramy się tu kręcą! a masz, łup, osikowym kołkiem!") pod nieobecność rodzicieli oraz, niedługo potem, uganianie się z Bozarem za falloutowymi Obcymi po pustkowiach na wschód od SanFran. Jak widać, i z Fallouta można zrobić h'n's. ;)

Z każdym newsem nt. Diablo mam coraz większą ochotę w toto zagrać... i z coraz większym żalem uświadamiam sobie, że pozostaje jeszcze minimum rok czekania. Wciąż pozostały do ogłoszenia dwie klasy (liczmy jedną na tegoroczny Blizzcon, bo WWI już nie będzie), zaś - zapowiadany jako poprzedzający D3 w planie wydawniczym - Starcraft 2 ma się ukazać pod koniec tego roku. No chyba, że Blizz się jednak nieco pospieszy, tak jak było w przypadku WLK... Tu jednak chodzi o zupełnie nową grę, więc nie sądzę. Chlip.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w 1 i 2 cześć i nawet mi się spodobała. Grafika i muza w tej grze nawet dobra. Ciekawi mnie już tylko jak będzie się grało w Diablo 3. Może będzie lepsze pod względem grafiki i czegoś tam jeszcze od poprzedniej wersji. Więc tylko poczekać i jak będzie można to se kupię tą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się boją (panowie z Blizzardu), że jak załatwią duperów i boty to ludzie nie będą chcieli grać. Bo taki prawdziwy gracz jak widzi bota to zaciśnie zęby i będzie grał dalej, a taki niedzielniak jak mu bota zabiorą to się wypnie bo nie będzie mu się chciało samemu expić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajmy na fabułę i lore - wiem, że szczątkowe, ale i tak fajne - w Diablo. Ostatnio czytałem gdzieś wywiad z jakimś gościem z Blizzarda, który postuluje w grupie WoWa, żeby... usuwać lore i w następnych dodatkach do niego nie powracać: "bo ludzie nie czytają tych naszych książeczek w grze (myśle se!!!) oraz gdy idą na farmę i grind mają po 25questów naraz, nie chce im się tego czytać (na pewno wszystkiM!!!) oraz NIE MAJĄ NA MAPIE NAWET ZAZNACZONYCH CELÓW I NIE SĄ PROWADZENI ZA RONCZKE! MUSZĄ ŚCIĄGAĆ QUEST HELPERA (też wszyscy!). Przestańmy robić te gópie książki i pisać! (łeb mnie od tego boli!)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ostatnio czytałem gdzieś wywiad z jakimś gościem z Blizzarda, który postuluje w grupie WoWa, żeby... usuwać lore i w następnych dodatkach do niego nie powracać: (...)

Całkiem niegłupi pomysł ;). A tak na poważnie - jeśli Blizzard miałby kolejną swoją sztandarową serię nafaszerować bzdurami pozostającymi w sprzeczności z jej poprzednimi "odcinkami", to dla mnie taka opcja jest "mniejszym złem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odbyła sie premiera diablo 2 a to było w 2000 roku.Pamiętam że grałem tylko w demo ,zagrałem 5 minut i wyłączyłem ,dla mnie po prostu było to tak nudne,że ten tytuł ominołem bardzo szerokim łukiem.Również w 2000 roku wyszedł BG II ,który tak mnie wciągnoł jak żadna inna gra ,nawet teraz.Potem znów próbowałem podejśc do Diablo jeszcze raz ,i znowu porażka .Dlatego nie wiem czemu ten tytuł obdarzony jest takim kultem.Jakbym go oceniał na rok 2000 to bym mu dał najwyżej 8/10,nie wiecej.Nawet bym pokusił bym sie o stwierdzenie że w tamtych czasach ta gra była gra typu casual.Dlatego nie rozumiem że ta gra jest teraz taka niby kultowa.Zreszta ta cała kultowośc Blizzarda też mnie śmieszy.Firma wciska graczom kit a oni go łykają ,jak owieczki na pastwisku.Podzielenie Stracarfta II na trzy części,ciągłe dodatki do oklepanego WoWa.Już teraz rozumiem twórców Hellgate London dlaczego odeszli z tej firmy.

A może reguły ortografii języka polskiego też Cię "wciognoł"? Spację stawiamy PO przecinku i kropce. Popraw błędy - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Logatus

"Ominołeś" to ty chyba słownik albo lekcje Polskiego w szkole. A odwołując się do twojej wypowiedzi - mówisz, że diablo to kit i blizzard wciska to swoim fanom, ale w 2000 roku, po zagraniu w demo, dałbyś jej 8/10. Może byś nam uzasadnił, na czym ten kit polega? A WoW-a grałeś w ogóle? A wiesz dlaczego gra jest kultowa? Poczytaj wypowiedzi powyżej swojego posta i zobacz, ile jest tych negatywnych i ile pozytywnych. Zwróć też uwagę na, oprócz słownika, ile ludzi gra na Battle Necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ostatnio czytałem gdzieś wywiad z jakimś gościem z Blizzarda, który postuluje w grupie WoWa, żeby... usuwać lore i w następnych dodatkach do niego nie powracać: (...)

Całkiem niegłupi pomysł ;). A tak na poważnie - jeśli Blizzard miałby kolejną swoją sztandarową serię nafaszerować bzdurami pozostającymi w sprzeczności z jej poprzednimi "odcinkami", to dla mnie taka opcja jest "mniejszym złem".

Wolę sprzeczności, niż zatracenie w WoWie jednej z tych paru rzeczy, które wywyższają go ponad inne MMO i przeistoczenie się w proste "zabij 10 wilków" bez żadnego uzasadnienia, lub z ust Thralla: "illidian ma zajekuźwabisty miecz - dropi go często, wiec idź na farmę, tedy pokonamy na arenach ally i beciemy L33TP50!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logatus, wyobraź sobie, że Twój gust nie jest jedynym słusznym. Jak już przyjmiesz to do wiadomości, to Twoje życie stanie się łatwiejsze (nie dostaniesz permanentnego wytrzeszczu oczu od ciągłego dziwienia się ;)).

Risin

No cóż, mnie za to aż telepie, gdy czytam bzdury, jakimi raczą nas twórcy w sekcji "lore" na stronie WoWa oraz w tekście "Story so far..." na stronie SCII. Żeby nie być gołosłownym, rzucę parę przykładów. Jeśli chodzi o świat wojennego rzemiosła, najbardziej rażącą bzdurą jest kwestia Sargerasa. Wg instrukcji do WIII (tej na płycie z grą), do spaczenia upadłego tytana doprowadziło zło, którego był świadkiem. Źródłem tego zła była między innymi rasa demonów - Eredarowie. Z kolei na stronie WoWa można wyczytać, że to upadły tytan był sprawcą spacznia dobrych i poczciwych Eredarów (LOL). Z kolei w przypadku SC mamy ciekawostkę - w kampanii z BW Artanis jest świeżo mianowanym preatorem (wystarczy odpalić pierwszą misję i wysłuchać briefingu) i zwraca się do gracza per executor. Natomiast autor tekstu "Story so far...", twierdzi, że Artanis był executorem już od momentu rozpoczęcia BW (coś szybko awansował, w dodatku najwyraźniej cierpi na schizofrenię - gada sam do siebie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że nawet fani Blizzarda są wsród moderatorów .Kiedy tylko tylko usłyszą że ktos krytykuje ich ulubiona firmę ,to od razu przyczepiają się do ciebie .A ich koronnym argumentem jest słownik ortograficzny.A teraz wracam do kontynuacji głównej mysli.Grałem w WoWa i żadnej rewolucji tam nie zobaczyłem.A raczej głupote.Zmiast porządnej gry MMO, otrzymałem gre dla casuali.O zadaniach typu zabij 2 orków ,cukierkowatej grafice,dziesiątki noobów,skandaliczne podejście tamtejszych adminów itd. do graczy,o fabule zabij i uratuj świat,tragicznym systemie rozwoju postaci,mało klas postaci,tragicznym systemie walki itd.No ludzie przeciesz takie rzeczy były w MMORPGach 20 lat temu(tzw.mmo tekstowych ,jakby ktos nie wiedział).Więc na czym opiera się ta kultowośc nie rozumiem.

Zreszta Blizzard to cienka firma .Robi przez pięć lat gre na tym samym silniku .I taka gra wychodzi o przestarzałej grafice .Patrz Warcaft 3

Czepiamy się każdego, kto wali takie orty że oczy bolą. Odsyłam do regulaminu - masz tam napisane jaki poziom powinny prezentować posty. W dzisiejszych czasach istnieją darmowe programy i przeglądarki, które poprawiają wszystkie błędy.

I nadal nie posłuchałeś rady - kropki i przecinki stawiamy po wyrazie, a nie po spacji. - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz do podejścia Adminów do graczy?! Może podałbyś nam jakieś konkretne przykłady, a nie wymyśliłeś teraz na poczekaniu. A co masz do rozwoju postaci? Lvlujesz ją i kupujesz umiejętności u trenera swojej klasy. A zresztą sprawdź sobie w internecie, co to jest gra casual. A grafikę stworzyli taką, która mimo upływa lat nie zestarzeje się tak bardzo. A już w ogóle nie rozumiem, o co ci chodzi z noobami. Ja gram już trochę w tą grę i nie spotkałem żadnego. Nikt nie chciał ode mnie kasy, broni itp. A może wymyśliłeś te wszystkie "argumenty" na poczekaniu? A fabuła? Jakbyś umiał na co najmniej dobrym poziomie angielski, to byś wiedział, że każda wioska ma swoje problemy, które chcą rozwiązać z pomocą graczy. A co do słownika, to nie jest koronny argument, ale dobra rada. Przyda się w życiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karmić trolla ;0

logatus, twoje argumenty są generalnie wyciągnięte z pupeczki, nawet niczego nie uzasadniłeś, bo co, pograło się przez chwilę na prywatnych serwerach i już sobie opinię wyrobiliśmy, tak? Że niby mało klas? Błagam, wystarczająco sporo aby odkrywanie zalet i wad każdej z nich zajęło Tobie miesiące. Hah, no i tak jak już wspomniał kolega wyżej, wystarczy poznać choć w połowię j.ang. i czytać dużo to co oferuje gra, aby docenić fabułę i świat Warcrafta. O twoim tekście co do wielkich "fanuuóff" ich "ulubionej firmy" można wypisywać tylko jeszcze głupsze lamenty od tych co ty nam podajesz. O i piszesz, że Blizzard "to cienka(?) firma", argument który podałeś rozłożył mnie na łopatki, bo WoW i W3 to jedne z najbardziej cieszących się marek na świecie, no cóż, ale niektórzy lubią np. politykę EA, która oferuje nam od lat te same Nid for Shity i Fifki oklepane do 10-tej potęgi.

<flejm_off>

PS. Zastanawia mnie tylko z jakiego to powodu w twoim avatarze widnieje Lich King, zresztą nieważne..

No! Żeby mi takie brzydkie słowa ostatni raz tu używać! - Lord

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm grając w Wowa starałem się czytać wszystkie książki, questy i gadki, więc nie za bardzo podoba mi się pomysł wywalenia Lore... To najmocniejsza strona gry! Kiedy próbowałem grac w lineage2 to miałem wrażenie że coś takiego jak Lore w tej grze nie istnieje - a co za tym idzie gra była jakaś taka 'pusta' pozbawiona 'tego czegoś' choć możliwe że nie brak lore tak na mnie podziałał... No ale wracając do D3... Kompletnie NIE podoba mi się pomysł z kometą... Głupie to jakieś takie, a znając życie to wprowadzą jeszcze jakąś rasę z kosmosu (patrz. Drenaie) Czytałem dawno temu, kiedy jeszcze D3 nie było oficjalne potwierdzone, że następna gra z serii zabierze nas do przedsionka niebios, które w jakiś sposób zostały zdeprawowane! To było by coś i mam nadzieje że w nowej grze Blizza znajdzie się taki motyw:) Nie podoba mi się też ten system kulek leczących, ale też uważam pasek z miksturkami za przestarzały i walenie w numerki podczas walki nigdy mi się podobało (szczególnie że w późniejszych etapach mieliśmy uber pasek mieszczący 40 mikstur...) Zastanawia mnie coś jeszcze. Diablo został zniszczony, bhal, mephisto także. Ich kamienie dusz zostały roztrzaskane, więc teoretycznie przestali istnieć. Ale możemy być pewni, że w trójce na pewno duży, zły, czerwony powróci (w końcu gra nazywa się Diablo) i teraz pytanie: Jakim cudem? Boję się że nowe Diablo będzie naszpikowane bzdurami i absurdami!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo został zniszczony, bhal, mephisto także. Ich kamienie dusz zostały roztrzaskane, więc teoretycznie przestali istnieć. Ale możemy być pewni, że w trójce na pewno duży, zły, czerwony powróci (w końcu gra nazywa się Diablo) i teraz pytanie: Jakim cudem? Boję się że nowe Diablo będzie naszpikowane bzdurami i absurdami!

Tak naprawdę to nie wiemy co się stało z kamieniem duszy Baala. Tak więc twórcy zostawili sobie spore pole do działania tym zagraniem.

Naprawdę sądzisz że coś co jest ''zrodzone z samego zła'' może ostatecznie zostać pokonane?

Ja wierzę w Blizzarda, Diablo III będzie genialne, tak samo jak StarCraft II. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karmić trolla ;0

logatus, twoje argumenty są generalnie wyciągnięte z pupeczki, nawet niczego nie uzasadniłeś, bo co, pograło się przez chwilę na prywatnych serwerach i już sobie opinię wyrobiliśmy, tak? Że niby mało klas? Błagam, wystarczająco sporo aby odkrywanie zalet i wad każdej z nich zajęło Tobie miesiące. Hah, no i tak jak już wspomniał kolega wyżej, wystarczy poznać choć w połowię j.ang. i czytać dużo to co oferuje gra, aby docenić fabułę i świat Warcrafta. O twoim tekście co do wielkich "fanuuóff" ich "ulubionej firmy" można wypisywać tylko jeszcze głupsze lamenty od tych co ty nam podajesz. O i piszesz, że Blizzard "to cienka(?) firma", argument który podałeś rozłożył mnie na łopatki, bo WoW i W3 to jedne z najbardziej cieszących się marek na świecie, no cóż, ale niektórzy lubią np. politykę EA, która oferuje nam od lat te same Nid for Shity i Fifki oklepane do 10-tej potęgi.

No pewnie.EA jest zakłamane i złe.Ale starsze i lepsze od Blizzarda.Patrz jakie gry wydali.Od Ultimy po red alerta ,aż po simsy których tak pewnie nienawidzisz.Dla mnie EA jest o wiele lepsza niż tam jakis Blizzard ,który w nieskończonośc wydaje te same marki,tak samo jak SE.A już co oni zrobili ze Starcarftem,to przechodzi ludzkie pojęcie.Każda część odzielna kampania i odzielne pudełko na półce sklepowej.Jakby ciężko było zrobić zrobic cos w rodzaju Warcrafta III.Ale po co pieniądze rządzą światem .Tak samo z nie pojawieniem się na E3.To juz jest po prostu skandal ."Och wielki Blizzard nigdy nie będzie siedział koło takich developerów jak Bioware czy ID software,bo to dla nas skandal i dyshonor".W takim oto stylu organizuje swe targi.Pycha zjada i w końcu zje Bliizzard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Blizz wydaje cały czas te same marki to pojechałeś, bo EA to same nowe tytuły wypuszcza XD(w ciągu pięciu lat ile nowych wydali? dwa?) Na E3 ich nie było, to zrozumiałe, bo mają swój własny zjazd - Blizzcon i z tego co mi wiadomo jest o wiele lepszym wydarzeniem niż wymieniony przez Ciebie E3. Świata nie zmienisz, bliiz to obecnie jedna z najbardziej cenionych marek na świecie i możesz sobie siedzieć i płakać ale nic się nie zmieni. Poza tym gadasz jak dziecko które nie ma pieniędzy na abonament do wowa, dlatego uważa że ta gra jest gooopia.

Koniec offtopu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...