Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

@UP:

A jaką mam gwarancję, że gra pójdzie mi płynnie patrząc tylko na często nieprecyzyjne wymagania sprzętowe.

Mój komputer ma gorsze parametry niż minimalne w Diablo III, ale wiele gier z wyższymi wymaganiami mi chodzi dobrze, a często gry z niskimi wymaganiami chodzą o wiele gorzej...

Zapoznaj się z zasadami cytowania. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, jestem z siebie dumny - przebiłem się moim mnichem przez

Most Rakkisa i zabiłem Bestię Oblężniczą

. Jeszcze mały kawałek i będę na obszarze farmy

Cydei/Azmodana

, chociaż tutaj już mam wątpliwości, czy będzie to szybkie i proste. Uśmiałem się przy okazji z rozwalania ostatniej z balist, bo zrobiłem to typowo na samobójcę, po czym natychmiast pobiegłem na Most.

Cóż, przynajmniej mogę stwierdzić, że zakupy za kilka milionów w końcu się opłaciły i moje 35k hp/900 resów i 6k armora bez buffa przynajmniej pozwalają mi jakoś przeżyć te kilka uderzeń. Jeszcze dps muszę poprawić, bo mam niecałe 16k, ale bronie są tak cholernie drogie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, swoją drogą, takie PSA: sprzedajcie bronie, które mają wysoki % zwiększonej szybkości ataku - dlaczego? Bo kolejny patch, 1.0.3 przytnie wartości solidnie, bo o około połowę i więcej (przy 25% do 10/11%) - a co za tym idzie, dps broni spadnie (bonus jest wliczany w wyświetlany dps broni) i te stracą sporo swojej wartości.

@Sowa69 - mój stary pc ma staty poniżej minimalnych wymaganych przez D3, a przy minimalnych detalach jest płynne 60fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sowa69 - mój stary pc ma staty poniżej minimalnych wymaganych przez D3, a przy minimalnych detalach jest płynne 60fps.

Diablo III na moim kompie raczej pójdzie, mimo to nie odważę się wydawać 200 zł na grę którą mogę odłożyć na półkę zaraz po instalacji przez słaby sprzęt. Pozostaje nadzieja, że ktoś miły użyczy guest passa, albo cena gry spadnie po jakimś czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nadzieja, że ktoś miły użyczy guest passa, albo cena gry spadnie po jakimś czasie.

Jeżeli już, to liczyłbym tylko i wyłącznie na to pierwsze. Cena gry w tym roku napewno nie spadnie, a jedyne co może, to pójść nieznacznie w górę. Blizzard może być z siebie dumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posunąłbym się dalej ze stwierdzeniem - przez następne 2-3 lata cena D3 będzie się utrzymywała na swoim wysokim poziomie. Wystarczy zerknąć na Starcraft 2, dopiero niedawno obniżono cenę gry w większości sklepów do 109 zł. Co do wymagań to one zawsze są odrobinę zawyżone, więc jeśli oscylujesz w okolicach minimalnych gra się odpali. Zwłaszcza, że grafika w Diablo nie jest super-ekstra-hiper realistyczna.

Miałem przez 2-3 dni niemałą zagwozdkę, bo mój Barbarzyńca w hełmie coś mi stale przypominał, ale nie wiedziałem dokładnie co. Dzisiaj mnie olśniło! http://images2.wikia...b/b3/Helmet.jpg Czyż barbarian w tym hełmie nie wygląda jak Chaos Space Marine?diabelek.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ironicznie zabrzmiało twierdzenie "musisz inwestować w zręczność grając DH". Otóż w tej grze nie da się inwestować punktów samemu, bo przecież gra jest mądrzejsza. Ale spokojnie, wiem, że chodziło o inwestowanie w dexa poprzez odpowiednie itemy :P

Czy tylko DH osiąga tak wysoki dps? Czy grając barbem mam szansę wyciągnąć 50k dps?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, da się.

Kilka postów wyżej pisałem o moim barbie 52k dps bez self buffów/pasywów, z gearem wartym może ze 3kk - 4kk jeśli ktoś źle trafia.

Jest to też dość delikatna opcja, która jednak po odpaleniu wszystkich cooldownów czyści elite z 1 i 2 aktu inferno. Problem tylko w tym, że potem czekasz 2 minuty nim możesz zrobić kolejną grupę, jeżeli przypadkiem trafią się zaraz kolejne elite wink_prosty2.gif

Z drugiej strony masz 10k dps barbów z niesamowitymi resistami/vit... I playstylem, przy którym można usnąć - ale i dużo osiągnąć; co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Właśnie przeszedłem grę.

Mam jedno spostrzeżenie/zastrzeżenie.

Mianowicie:

Czemu Diablo umarł tak zwyczajnie i spalił się spadając z nieba? To bez sensu. A co z jego duszą i czarnym kamieniem dusz, w którym należało go umieścić a potem rozwalić ten kamień? To czemu, trzeba było go we wcześniejszych częściach więzić w czerwonym kamieniu dusz? Czemu Beliala i Azmodana trzeba było uwięzić w czarnym kamulcu, a Diablo już nie?

W jaki zatem sposób Pan Grozy został pokonany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny kamień duszy został umieszczony w ciele Lei w przerywniku na silniku gry pod koniec trzeciego aktu. Diablo był tak naprawdę uosobieniem wszystkich siedmiu złych i jego pokonanie oznaczało zniszczenie wszelkiego zła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo tak jakby zespolił swoje ciało z Czarnym Kamieniem Dusz, przez co połączył się z pozostała szóstką. Zniszczenie Diablo równało się zniszczeniu Kamienia razem z duszami 7 Złych.

Mam pytanie do bardziej obeznanych w świecie Sanktuarium. Wiadomo, że Diablo, Mefisto i Baal to bracia, a jak się ma sprawa z Azmodanem i Belialem w stosunku do nich? Pierwsza trójka przedstawiana była zawsze razem jako Mroczna Trójca, w sumie o dwóch pozostałych nigdy nie słyszałem żeby byli spokrewnieni z Najwyższymi. Z kolei w D3 Azmodan wyraźnie mówi o "braciach" uwięzionych w Kamieniu. Więc jak to jest? Andariel, Duriel, Belial, Azmodan i Mroczna Trójca to rodzinka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie, jak z Azmodanem i Belialem, bom się średnio wsłuchiwał, ale Andariel i Duriel to bliźnięta.

@down

ja im pod spódnice nie zaglądam tongue_prosty.gif Mówię tylko, co mi gra mówi smile_prosty.gif A bliźnięta różnej płci siłą rzeczy nie są do siebie podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Andariel i Duriel również są zaliczani do 7 Najwyższych Złych? Przecież to są

"Pomniejsze demony, które same wygnały Diablo z piekła", tak przynajmniej mówi nam sama gra.

A teraz niby są jednością? Dziwne. Poza tym Kamienie dusz Mefista, Baala i Diablo zostały zniszczone, więc jakim cudem nagle ich dusze trafiły do czarnego kamienia dusz? A Andariel i Duriel zginęli w Diablo 2 i ich dusze nigdzie nie zostały uwięzione, więc jak to tak?

PS. W tej grze mamy do czynienia ze swoistym upiornym zjazdem rodzinnym. xD

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomczykolacz Tak naprawdę można by powiedzieć, że wszystkie demony są ze sobą spokrewnione bo powstały z jednej istoty (ze smoka Tathameta o ile dobrze pamiętam). Diablo, Baal i Mefisto są uznawani za braci i za najwyższych złych bo powstały z 3 największych głów a z czterech pozostałych powstali Azmodan, Belial, Duriel i Andariel. Co do drugiego pytania to magiczne przeniesienie wszystkich dusz do jednego kamienia uważam za największy bezsens w d3. Tłumaczenie Adri jakoby miała poświęcić życie w poszukiwaniach dusz Andariel Duriela itp. jakoś mnie nie przekonuje.

Edytowano przez Coolasik
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. W tej grze mamy do czynienia ze swoistym upiornym zjazdem rodzinnym. xD

Brakuje jeszcze Inariusa i Lilith i byłaby praktycznie sama bratobójcza walka. Swoją drogą trafiłem ostatnio na stronkę http://diablo.wikia.com. I dowiedziałem się paru rzeczy, po których szczena mi opadła.

Inarius był bratem Tyraela, Lilith córką Mefista - pomimo tego, że dość dużo czytałem na necie o Sanktuarium (niestety, żadne książki mi w ręce nie wpadły) nie wiedziałem o takich smaczkach.

@up

A to nie było tak wytłumaczone, że Kamienie Dusz straciły swoją moc po zniszczeniu Kamienia Świata? I dusze (a może tylko ich części) sobie uciekły na wolność?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nigdy nie rozumiałam fascynacji Diablo. Owszem grałam w dwie pierwsze części, a i gameplay z D3 nie raz się oglądało. Jednakże moja gra szybko się kończyła. W 2 akcie już mi się nudziło. Tak jak w Torchlight. Idziesz i łupiesz, łupiesz, klikasz, klikasz i zbierasz sprzęt. Niby o to chodzi, by zdobyć jak najlepszy loot - najlepiej z kumplami przez siec. Mnie to jednak nie zaczarowało. Wiem, że kombinacji umiejętności jest wiele, historia kupy się trzymała (niestety nie zapadła mi w pamięć), ale dla mnie to nie było to. I dalej nie jest. Na dodatek D3 wymaga stałego połączenia z netem. Wiem, że obecnie to standard ale to ja powinnam decydować kiedy chce być online, a kiedy offline. Jakbym chciała pograć w sieci to zagrałabym w MMO. Czepiam się, ale mnie nie pasuje takie uwiązanie. No i te problemy z serwerami + kradzieże kont i sprzętu. Za stara na to jestem. Fenomen Diablo mnie ominął. Szacunek dla zapaleńców.

Edytowano przez Malva
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pokonania Diablo i kamieni dusz

W scenie końcowej Diablo spada z nieba i "spala się" ale zostaje po nim czarny kamień dusz, który tonie w chmurach, przed chwilą spojrzałem jeszcze raz żeby się upewnić.

A co do mocy czarnego kamulca, trzeba też wziąć pod uwagę że to Horadrim go stworzył i miał inną naturę niż te wcześniejsze.

Możliwe jest że nie był on powiązany z kryształem świata, nawet kolorem się różnił smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze z rozbawieniem czyta płacze na amerykańskim forum dotyczące patcha 1.03? Zawsze mnie bawi, jak ludzie jęczą i narzekają a potem posłusznie wracają do farmienia.

Co prawda kilka zmian uważam za spory fail (trochę za duży nerf IAS, 30% by wystarczyło na początek, zwiększone koszty naprawy) ale większość jest bardzo sensowna. A ludzie potrafią tylko płakać, bo nagle ich ekwipunek osłabł (rozumiem za to rozgoryczenie na naprawy, które przerosły zyski). Pod uwagę nie biorą tego, że moby też stały się słabsze.

I tak na koniec komentarz, który mnie najbardziej rozśmieszył: "m sick of farming the same crap over and over and over, why cant the game give me what i need to progress like every other game, im about to give it up and spread the word this game isnt worth buying right now".

Yup, dokładnie tak jak widzicie, gość narzeka, że musi farmić w Diablo. Bo nikt się tego nie spodziewał xD

Z drugiej, tej gorszej strony patcha - jak pisałem Blizz przesadził z ceną za naprawy. Kiedy widzę posty, że gra nalicza 75g naprawy za zniszczenie beczki... Więcej rage'u jest na forum za to niż za nerf IAS. Podobno jedno uderzenie moba kosztuje 500g - jeśli tak jest w rzeczywistości, to albo Blizz wypuści szybkiego fixa, albo masa ludzi zostawi grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę smutne że inferno osłabili, pamiętam jak przed premierą podniecali się pracownicy Blizza jakie to inferno będzie trudne ach ach i że przez parę miesięcy będzie nie osiągalny. Szkoda trochę teraz DH będę miał jeszcze łatwiej grindować. Iasa troche szkoda, muszę szukać zastępstwo dla 2x ring 71dex 15% ias. Koszty naprawy mogą wkurzyć ale ja już mam miliony więc nie odczuje tego aż tak bardzo :) Byle do dziś po południu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...