Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Nie wiem czemu tyle osób upiera się tutaj, aby na siłe uzasadniać politykę cenową gier Blizza. Fakt jest taki - w porównaniu do innych gier na pc D3 jest droga. Oferuje wiele godzin rozgrywki, ale np. w takim Modern Warfare 2 mam wygranych kilkaset godzin w multi i wciąż gram, a zatrzymałem się na pierwszym prestiżu - nic nie grinduję. Jednak za MW 2 nie placiłem ~170 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wracając do bety to jak wam sie udało zalogować? Mam taka chec odpalic ta gre i od 12 caly czas wyskakuje mi blad ze albo servy padly albo sa zapchane. Troche lipa ze beta trwa tylko 2 dni i sie jeszcze okaze ze mi sie nie uda zagrac. A jak nie zagram to prawie na pewno nie kupie bo srednio mi sie widzi placic 200zł za gre w ktora nie mialem okazji zagrac.

Loguj się na chama... po 15 próbie masz ze 100% szans na zalogowanie się :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragonrider01

Dobry sklep. Kupowałem tam wiele razy i się nie zawiodłem. Na cenę poniżej 160zł za sam klucz prędko bym nie liczył.

Trochę mi przeszkadza, że ta gra jest tak mocno związana z internetem. Zerwie mi połączenie i od nowa. Mogli by chociaż w singlu zrobić tak, żeby się grało bez połączenia, nabijało normalnie achievementy, a dopiero po wyjściu gra by to synchronizowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nitrox

Wtedy musiałbyś bezwzględnie zrezygnować z gry po sieci taką postacią, bo żeby można było grać offline, jej dane musiałyby być przechowywane na Twoim komputerze. Na to Blizz nie może pozwolić, bo zaraz zaroiłoby się od ludzi, którzy nieuczciwie przypadkowali swoją postać przy pomocy aplikacji zewnętrznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nitrox

Podzielam twoje zdanie. Trochę to upierdliwe za przeproszeniem że nawet do gry w singla trzeba mieć internet. Nie każdy dysponuje super łączem, i czasem może padać, a chcesz sobie pograć i lipa. Nawet platformy takie jak origin i steam mają tryb offline... Oj blizz trochę sobie leci w kulki. Jeszcze te problemy z serwerami, to dobrze nie rokuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NieMy

Gra nie jest zasobożerna, chodzi na pc które nie spełniają nawet wymagań sprzętowych.

Jak napisał Dedexus. Dodano silnik fizyczny, a to oznacza dodatkowe obliczenia wiec większe grzanie. Mnie samo zaskoczyło gdy zobaczyłem temp na procku i głównej.

A co do zaznaczania przeciwników to gdyby każdy kontur byłby zaznaczony, to wszystko by się świeciło i nie wyglądało by to na mroczną grę. Już niektórzy mówią że w grze jest za dużo kolorków. Zombi ma być nie wyraźny, szkielety też, widziałeś kiedyś wyraźnego zombi?

To są takie szaraczki ;)

I te szaraczki w pewnych momentach zlewają się z tłem tak, że nie widać co właściwie atakować. Wystarczyłoby odcień różnicy aby zwiększyło przejrzystość na ekranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tyle osób upiera się tutaj, aby na siłe uzasadniać politykę cenową gier Blizza. Fakt jest taki - w porównaniu do innych gier na pc D3 jest droga. Oferuje wiele godzin rozgrywki, ale np. w takim Modern Warfare 2 mam wygranych kilkaset godzin w multi i wciąż gram, a zatrzymałem się na pierwszym prestiżu - nic nie grinduję. Jednak za MW 2 nie placiłem ~170 zł...

A ja nie wiem czemu tyle ludzi upiera się aby udowodnić Blizz'owi wygórowane ceny podają niedorzeczne przykłady tym samym udowadniając, że nie rozumieją tego co się do nich mówi, nawet, jeżeli napisane jest czarne na białym "dlaczego jest tak, a nie inaczej". Jak gadanie do głuchego....

Jak już mówiłem nie ważne, ile czasu przegrasz w daną grę, ważne jest jakie doświadczenie gra daje. A wspomniane przez Ciebie MW2 owszem oferuje masę godzin rozgrywki, ale oferuje bardzo ograniczone i wtórne doświadczenie z gry, w dużej mierze wywalasz kasę na kopię gry z poprzedniego roku, czyli płacisz 100-120zł, żeby grać w to samo multi jeszcze raz -, czy to nie jest niedorzeczny absurd? heh. D3 daje dwa (albo i więcej) razy więcej doświadczenia z gry co nie jedna gra RPG kosztująca średnio 120zł. Nie wiem jak można nie rozumieć dlaczego tak rozbudowana gra, jak D3 kosztuje tyle, ile kosztuje =.=" Gdyby taki Kingdom of Amalur kosztował 180zł to owszem można się pieklić o cenę, ale nie tak wielka gra, jak D3 :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

169 zł gra stoi na ultima.pl a dużo jest gier za 99 które przejdziesz raz i na półkę. W diablo żeby przejść grę na normalu trzeba będzie poświęcić pewnie jakieś 20 + godzin ale dochodzą jeszcze 3 poziomy trudności, wiele tierów i unikatów, losowe eventy, z czasem areny PVP, party a to są tryby wydłużające rozgrywkę. Dodatkowo jak wypowiadał się JW podobno Inferno ma być do przejścia po miesiącach podejść i prób więc i tak i tak wielu graczy odpadnie już na koszmarze i piekle. Poza tym-gry blizza nigdy nie kosztują 100 zł w dniu premiery. Może dodatki będą tańsze, raczej na 100%, chyba że content będzie na tyle duży żeby cene podnieść do podstawki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu tyle ludzi upiera się aby udowodnić Blizz'owi wygórowane ceny podają niedorzeczne przykłady tym samym udowadniając, że nie rozumieją tego co się do nich mówi, nawet, jeżeli napisane jest czarne na białym "dlaczego jest tak, a nie inaczej". Jak gadanie do głuchego....

Porównaj cenę D3 z cenami innych nowości na PC. Dalej nie widzisz różnicy?

Jak już mówiłem nie ważne, ile czasu przegrasz w daną grę, ważne jest jakie doświadczenie gra daje. A wspomniane przez Ciebie MW2 owszem oferuje masę godzin rozgrywki, ale oferuje bardzo ograniczone i wtórne doświadczenie z gry,

Nie jestem pewien o jakie doświadczenie z gry Ci chodzi, ale dla mnie gra ma dostarczać przede wszystkim przyjemnej rozrywki, a pod tym wzgledem D2 (pewnie też D3) niczym nie rózni sie od MW 2.

Poza tym jeśli MW 2 oferuje ograniczone i wtórne doświadczenie, to jak nazwiesz przechodzenie wszystkich aktów gry od początku, tą samą postacią, a jedynie na wyzszych poziomach trudności (Diablo)?

w dużej mierze wywalasz kasę na kopię gry z poprzedniego roku, czyli płacisz 100-120zł, żeby grać w to samo multi jeszcze raz -, czy to nie jest niedorzeczny absurd?

A jednak nie to samo multi. Pojawiło się Black Ops, pojawiło się MW 3, a moim zdaniem MW 2 wciąż jest od nich lepsze i dlatego zostałem z tą częścią CoD'a.

D3 daje dwa (albo i więcej) razy więcej doświadczenia z gry co nie jedna gra RPG kosztująca średnio 120zł. Nie wiem jak można nie rozumieć dlaczego tak rozbudowana gra, jak D3 kosztuje tyle, ile kosztuje =.=" Gdyby taki Kingdom of Amalur kosztował 180zł to owszem można się pieklić o cenę, ale nie tak wielka gra, jak D3

Po pierwsze: o wielkości D3 piszesz na jakiej podstawie? Bety? Zapowiedzi?

Po drugie: podejrzewam, że taki Skyrim łatwo przebije D3 pod względem rozbudowy świata, ilości questów i liczby lochów, a liczba róznych mozliwości stworzenia postaci w Skyrimie jest ogromna.

Widzę, że żywisz niechęć do serii MW, więc może jako przykład powinienem podać Fifę 12? Kupiłem bodajże za 109 zł, do tej pory lekko ponad 300 godzin gry i wciąż regularnie do niej powracam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem nie ważne, ile czasu przegrasz w daną grę, ważne jest jakie doświadczenie gra daje. A wspomniane przez Ciebie MW2 owszem oferuje masę godzin rozgrywki, ale oferuje bardzo ograniczone i wtórne doświadczenie z gry, w dużej mierze wywalasz kasę na kopię gry z poprzedniego roku, czyli płacisz 100-120zł, żeby grać w to samo multi jeszcze raz -, czy to nie jest niedorzeczny absurd? heh. D3 daje dwa (albo i więcej) razy więcej doświadczenia z gry co nie jedna gra RPG kosztująca średnio 120zł. Nie wiem jak można nie rozumieć dlaczego tak rozbudowana gra, jak D3 kosztuje tyle, ile kosztuje =.=" Gdyby taki Kingdom of Amalur kosztował 180zł to owszem można się pieklić o cenę, ale nie tak wielka gra, jak D3 :blink:

To wydaje się nie do obronienia. Jeżeli doświadczenia z gry maja być wyznacznikiem to najdroższą grą ostatnich lat dla mnie powinien być League of Legends, który jest za darmo. Zakładasz ze wszyscy czerpią takie same doświadczenia z gry?Więcej grałem w Dungeon Siege niż w jakiegokolwiek hns, jeżeli miałbym porównywać diablo2 do rpgów jak baldur, planescape torment to gra odpadła by w przedbiegach. Chętniej też wydałbym 200zł na CoD MW3 PC, niż na D3.

Blizzard przyjął taką a nie inną politykę zarabiania na chleb, mało, drogich gier. Głównym powodem dla którego sprzedają grę za 200zł jest to że gra się sprzeda za 200zł ponieważ wiele osób chce w nią zagrać.

Po becie uważam że D3 jest bardzo podobne do D2, usprawniono kilka rzeczy, inne wydają się niepotrzebne (brak możliwości rozdawania punktów, umiejętności po wbiciu poziomu dla mnie jest zbytnim uproszczeniem). Nie czułem się niczym zaskoczony, dostałem D2 w nowym, ładniejszym ubranku. Chociaż grafika i tak jest przeciętna, w końcu tyle lat pracowano nad tą grą, że każda oprawa by się zestarzała. Z drugiej strony muzyka, głosy bardzo mi się spodobały i zrobiły na mnie najlepsze wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 jest na polskie warunki drogie, bo kosztuje więcej niż nowe konsolówki. To fakt, który należy przyznać. Jednak nikt nie kupi tej gry, żeby ją przejść raz. Gra bez fabuły, w single wieje nudą, jedyne co ratuje Diablo to losowość ekwipunku i tryby sieciowe. Jednak w multi można spędzić setki lub tysiące godzin. Nie jestem do końca pewien jak na to wpłynie RMAH i faktyczne zalegalizowanie chińskich farmerów, ale wychodzę z założenia, że te 170-180zł za tak wiele godzin zabawy można wydać bez mrugnięcia okiem. Tymbardziej, że Diablo to dalej najlepszy h'n's jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne (lol torchlight). Sam Diablo 3 przy premierze oleję, bo poprzednie części mnie zanudziły na śmierć (gdybym grał sam to nie wyszedłbym z pierwszego aktu Diablo 2) i w dodatku pvp zostanie dodane dopiero za parę miesięcy (co oznacza, że Diablo 3 nie wychodzi ''when it's done'', a ''when Activision wants'').

@''normal jest za łatwy''

Takie pytanie. Czy wszyscy zapomnieli, że pierwsze kilka(naście) godzin w Diablo 2 na normalnym poziomie grało się samo? Pierwszą poważną przeszkodą był, jak wspomniał Demilisz, Duriel. Chociaż i wówczas paladyn z nieźle rozwiniętymi cierniami radził sobie w 5-6 sekund.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże przeżywacie tą cene jak nie wiem co ... Skoro dla kogoś ta gra jest niewarta 180 zeta niech nie kupuje proste.

Zgadzam się. A bywały droższe gry, a taka gra jak ta nie wychodzi jednak zbyt często. Kiedyś się w to pykało, aż miło i dla mnie zbrodnią by było, gdybym jej nie kupiła :) Czekałam długo, w betę zagrałam, to myślę, że warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@''normal jest za łatwy''

Takie pytanie. Czy wszyscy zapomnieli, że pierwsze kilka(naście) godzin w Diablo 2 na normalnym poziomie grało się samo? Pierwszą poważną przeszkodą był, jak wspomniał Demilisz, Duriel. Chociaż i wówczas paladyn z nieźle rozwiniętymi cierniami radził sobie w 5-6 sekund.

To związane z sentymentem - jeżeli chodzi o ulubione, stare gry, pamiętamy głównie zalety :P Powtarzałem tu kilkukrotnie, że ogrywałem D2 całkiem niedawno i właściwie 60% I aktu można przeklikać z zamkniętymi oczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesięcy (co oznacza, że Diablo 3 nie wychodzi ''when it's done'', a ''when Activision wants'').

Activision nie ma tu nic do gadania. Obie firmy są własnością Vivendi, która zajmuje się kilkoma dziedzinami. Zmienili oni nazwę skrzydła odpowiedzialnego za gry komputerowe z Vivendi Games na Activision Blizzard i tyle.

Co do fabuły, to dla mnie jest ona mega ważna w Diablo. Bardzo mi się podoba cały lore. Polecam Book of Cain:

Jest tam streszczony cały lore, mitologia i wydarzenia głównie przed akcją d1 i d2. Powstanie świata, Anu i Tathamet, Eternal Conflict, Sin War, archanioł Inarius i demonica Lilith, którzy uciekli przed wojną, przez to stworzyli świat Sanktuarium by się tam ukryć, a następnie spłodzili Nefalemów czyli pierwszych ludzi - posiadali oni potężną moc, którą Inarius uśpił gdyż zaczął się ich obawiać. Walka Inariusa z Uldyssianem itp. itd. W grach kierujemy postaciami, w których moc Nefalemów się obudziła, dlatego są w stanie w pojedynkę zrobić taką masakrę ;).

Ja w ten świat wsiąkłem. Po za tym fabuła w d3 będzie bardziej rozbudowana niż w poprzednich częściach. Wiem, że wielu ludzi nie patrzy na to w grze hns, ale proszę nie pisać że w d3 nie ma żadnej fabuły :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem, że to Polscy Dystrybutorzy ustawili ceny gier PC po 100-120 zł, gdzie na całym świecie i w Europie gry PC są na równi z Konsolowymi. Nie wiem ile w tym prawdy ale coś w tym jest, czekaliście tyle lat na Diablo III i płaczecie nad 200 zł?. Byście odkładali po 5 zł przez te wszystkie lata i byście dawno mieli :). Ja się dawno, przyzwyczaiłem, że za jakość trzeba płacić. A Blizzard to pewna firma, najlepsza w branży i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

Co do Diablo III Open Bety, przeszedłem drugą postacią Wizardem i powiem wam, że kocham go!. Jest po prostu niesamowity, granie nim jest tak idealne, że jestem pewien na 120%, że po premierze będę nim grał. Czary zwalniające, obszarowe coś al'a Mage z WoW'a wiem, że liche porównanie :). Nie podoba mi się w D3 brak jakiegokolwiek Drzewka Talentów, i do końca nie rozumiem twórców z tymi runami i umiejętnościami ale to tylko tak mi zgrzyta reszta jest świetna.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati

Dokładnie. Najważniejszym argumentem cenowym jest po prostu to, że tym razem Blizz nie opuścił ceny dla rynku polskiego. Cena ogólna na świecie nie jest w żaden sposób nadzwyczajna w stosunku do innych gier. Ale ja tam więcej o cenie nie będę dyskutował - komu na D3 nie zależy, ten po takiej cenie nie kupi, a fani zrobią to bez specjalnego żalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ludzie kilka pytań, nie śledziłem wszystkich newsó jakoś super dokładnie i nie wszystko wiem.

1. Skille - da się gdzieś zobaczyć (albo będzie się dało) ile obrażeń ciśniemy np. z jakiegoś skilla wizzarda? Czy wszystko zależy od tego co akurat trzymamy w łapach.

2. Skille vol. 2 - czy w pełnej wersji też będzie tylko takie odblokowywanie skilli, zamiast fajnego drzewka jakie było w D2, gdzie można było przydzielić max 20 pkt do umiejętności? Bo po 1 punkcie to czuję, że postaci będą bardzo powtarzalne i nie będzie dało się ich robić na różne sposoby...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skille - da się gdzieś zobaczyć (albo będzie się dało) ile obrażeń ciśniemy np. z jakiegoś skilla wizzarda? Czy wszystko zależy od tego co akurat trzymamy w łapach.

Jest właśnie tak, jak napisałeś. Np. dany czar zadaje np. 0,8 obrażeń broni, którą w danej chwili trzymamy + jakieś tam modyfikatory. Gdzieś to można przeczytać na pewno, ale w becie się tym nie interesowałem. Wiem jedynie, że obrażenia czarów są w przeciwieństwie do poprzedniej części ściśle powiązane z używanym orężem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Wielkość lokacji związana jest z tym, że - jak pisał Bashiok - content w becie służy tak naprawdę za długi tutorial. Dlatego lokacje nie są zbyt duże (te na powierzchni) i gracz jest bardziej prowadzony za rączkę.

Czyli jak w końcu? Lokacje będą większe? Bo to, że losowe będą tylko podziemia to wiem :)

@Nitrox - zwykłą wersję można dorwać już za 169zł. Poza tym jest prosty myk by np. na EK wydać w sumie niecałe 300zł :)

Edytowano przez mystic8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...