Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

W sumie tylko jedna z ww. zmian mi się nie podoba, mianowicie zlikwidowanie ekranu postaci i umieszczenie statystyk obok ekwipunku. Jednak wolałem osobną kartę od statystyk, resów itd, nie wszystko upchane w jednym miejscu. Ale jest to minus czysto subiektywny, wywołany raczej sentymentem do dwójki. W WoW'ie mi to nie przeszkadzało, więc i tutaj się pewnie szybko przyzwyczaje.

Reszta zmian jak najbardziej na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy... ale o co Wam chodzi z tym przesunięciem premiery w związku ze zmianami? Przecież to jest informacja o zmianach, które już zostały wprowadzone. Z resztą typowo kosmetycznych i nie wpływających na datę premiery, nawet gdyby dopiero nad nimi pracowano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zmian w mechanice.

Co do usunięcia zwojów identyfikacyjnych. Uważam, że to krok w dobrą stronę, ale...

Po pierwsze nie do końca podoba mi się, że na "kozak" będzie sam identyfikował przedmioty magiczne/legendarne.

Wg mnie powinno to być w gestii usuniętej mistyczki, gdzie w zamian za złoto (ilość zależna od stopnia przedmiotu, byłaby to kolejna możliwość do wydania mamony w grze) identyfikowała je, tylko trzeba by dodać jej jakąś inną funkcję, bo to troszkę za mało.

Drugim pomysłem jest to by Decard Cain nauczał nas w formie questów, jak identyfikuje się przedmioty i potem, by można było już samemu to robić.

PS

Wiecie może czy jest jakiś sposób na skontaktowanie się z Bashiok'iem lub Jay'em Wilsonem, albo bezpośrednio przez PW lub za pośrednictwem jakiegoś forum.

Niestety nie mam ani WoW-a ani SC2, a bez tego nie mam możliwości wypowiadania się na stronach

http://eu.battle.net/d3/pl/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mam mieszane uczucia co do zmian....

Zwoje identyfikacji w sumie i tak były niepotrzebne. Albo trzeba było targać i zbirać same zwoje albo niezidentyfikowany złom do miasta. Może co najwyżej ta chwila emocji jak się klikało by przedmiot zidentyfikować. No i nie będzie handlu takimi nierozpoznanymi przedmiotami.

Nowa mechaniika town portalu to z kolei całkowity fikołek w stosunku do tego co było chyba... jak mniemam nadal w czasie walki nie da się zwiać (szkoda bo bedę się stresował) ale jak na razie za mało wiadomo o zmianach prócz tego że chodzi o to by częściej miasto odwiedzać.

Ostatnie i co mnie najbardziej niepokoi to przeniesienie możliwości "rozmontowywania" przedmiotów na kowala. Loot bedzie się sypał i co chwila bedzie trzeba się do miasta teleportnąc by to wszystko upłynnić... Niechby choć demontarz zwykłych przedmiotów zostawili w gestii gracza.

PS ... abo nie! Doczytałwi i zwykłe przedmioty nie dadzą się rozmontować, więc i taka zmiana nie będzie zbyt uciążliwa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwoje identyfikacji w sumie i tak były niepotrzebne.

Nie były potrzebne? Wg. mnie właśnie się przydawały. Oczywiście identyfikacja nie zawsze dawała dodatkowe właściwości. No ale taki zwój pozwalał szybko zidentyfikować przedmiot bez potrzeby powrotu do miasta i natychmiastowego użycia przedmiotu. O oszczędzeniu pieniędzy nie wspominając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wymagania minimalne Diablo III

system operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (z najnowszym Service Packiem) z DirectX 9.0c

procesor: Intel Pentium D 2,8 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+

karta graficzna: GeForce 7800 GT lub Radeon X1950 Pro lub lepsza

1 GB RAM (1,5 GB ? Windows Vista i Windows i 2 GB - Mac)

12 GB wolnego miejsca na dysku twardym

napęd DVD-ROM

szerokopasmowe łącze internetowe

rozdzielczość ekranu minimum 1024 na 768 pikseli

I zalecane:

procesor: Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub AMD Athlon 64 X2 5600+ 2,8 GHz

pamięć: 2 GB RAM

karta graficzna: GeForce 260 lub Radeon HD 4870 lub lepsza

Źródło - KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja uważam, że wymagania, jak na taką grę są jednak wysokie? :)

Na szczęście pójdzie i na lapku ( tu sobie coś zmniejszymy) i na Piecu (na maxa), co nie zmienia jednak faktu, że w moim prywatnym odczuciu są to jednak wysokie wymagania,jak na taką grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak na taką grę" to bardzo interesujące stwierdzenie, a mówiąc interesujące mam na myśli idiotyczne.

Wymagania zalecane Diablo 3 są mniej więcej jak SC2 i pokrywają się mniej więcej z high endowym PC... Sprzed 5 lat.

Chyba, że ktoś dalej chce grać na swoim tosterze, wtedy jednak trzeba wrócić do D2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc "idiotyczne" masz raczej na myśli "jeśli będę kontynuował takie wyrażanie się do innych, w końcu dorobię się ostrzeżenia". Daruj sobie i nie folguj, bo widzę, że to nie pierwszy raz, gdy nie potrafisz powstrzymać się od złośliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego nie jestem pewien czy mi pójdzie, mój piec w tym roku kończy 6 albo 7 lat, a nawet jeśli pójdzie to będzie się zacinało przy cutscenkach, a one są tak piękne graficznie, że chce się przy nich siedzieć z pizzą i colą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na e-mail od Blizarda dostałem zaproszenie na beta testy diablo. Nie będę kłamał nigdy nie grałem w diablo i nie uważam jej za grę godną mojej uwagi. Lecz podczas rozmowy z kumplem postanowiłem zagrać w tą bete, ale najpierw muszę załozyć konto na Battle.net. I mój problem polega na tym że wypełniam wszystkie pola ale przycisk ''Stwórz nowe konto'' nie jest podświetlony i nie mogę się zarejestrować.

Edytowano przez Tonsil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to nie temat od tego. Po drugie... dostałeś zaproszenie do bety, choć nie masz konta na BNie? Impossibru, chyba, że to atak hakerski. Radziłbym ci z tym uważać... bo nie słyszałem jeszcze o przypadku, żeby ktoś dostał klucz nie posiadając konta na Battle.net'cie (nawet niegdysiejszy konkurs na FB był jakoś powiązany z kontami). Najprawdopodobniej to oszustwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

Żeby dostać klucz do bety, to... Trzeba było zgłosić chęć uczestnictwa, własnie na Battle.net :)

Co do wymagań gry to uważam, że są bardzo rozsądne. Skoro gra ma być dostępna dla jak największej liczby graczy to niższe wymagania są bardzo ważne :). W sumie fajnie, bo np. (tak jak ja....) posiadając laptopa na studiach, a PC w domu myślę (mam nadzieję???) że będę mógł pograć nie tylko w domu :D

Następnie zmiany w grze:

Ze zmiany atrybutów jestem zadowolony, te nowe wydają mi się przejrzyste i bardziej "standardowe" dla gier RPG. Są też proste i bardzo przejrzyste.

Zwoje identyfikacji i Town portal ? Cała zmiana polega na wywaleniu zwojów/ksiąg, a wstawieniu czegoś co się nie kończy, nie trzeba szukać, kupować itp.

Za to od samego początku nie podoba mi się "DPS" w statystykach, jakoś stare poczciwe "Damange" bardziej mi pasowało.

Reszta zmian ? Raczej neutralne i gdyby ktoś nie interesował się grą bardziej, pewnie by ich nie zauważył (pomijając znikniecie Kociołka Jordana i Kostki Nefalemów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...