Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Medal of Honor (seria)

Polecane posty

Wrażenia na szybko... Od razu mówię, że bardzo podobał mi się poprzedni Medal, a po Warfighterze obiecywałem sobie wiele. Gra jest po prostu okropna. Na Xboxie pomimo ogromnej łatki, która pobrała mi się zaraz po instalacji liczba bubli jest przeogromna. W 2 godziny ukończyłem 1/3 dostępnych w kampanii misji na najwyższym poziomie trudności. W poprzednim Medalu coś się działo, tu jest po prostu nudno, może w pozostałych mi misjach coś się zacznie dziać, ale kiepsko to widzę. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że wyrzuciłem pieniądze w błoto. Jedynie co mogę pochwalić, to oprawa graficzna, która po zainstalowaniu tekstur HD robi wrażenie nawet jak na wersję konsolową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim Medalu coś się działo, tu jest po prostu nudno, może w pozostałych mi misjach coś się zacznie dziać, ale kiepsko to widzę. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że wyrzuciłem pieniądze w błoto.

No przecież w wywiadach z byłym żołnierzem GROM'u, facet mówił, że ich operacje, jakby je przełożyć na świat gry, byłyby koszmarnie nudne ;)

A tak na serio, powiedz proszę czy (na podstawie tego co już pograłeś) ma się do czynienia z misjami "skradankowymi" czy jednak jest więcej dynamizmu (jak np. misje Rangers'ów w poprzedniej części) i nie ma krycia tyłka po krzakach o blasku księżyca na jakimś zadupiu świata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferrou

Singiel jest zróżnicowany pod względem tego co będziemy wykonywać od klasycznego przedzierania się z punktu A do punktu B przez różne lokacje typu lasy, zabudowania lub jaskinie, masz możliwość operowania robotem bojowym czyszcząc pomieszczenia lub otwarty teren przed wejściem drużyny. Są też lekkie zadania snajperskie osłaniając drużynę i grawitacja MA ZNACZENIE ;) Można też postrzelać z pędzącej łodzi jak i kierować nią przez klimatyczne zalane miasteczko albo walczyć ze śmigłowca. Jest sporo pościgów "z buta" jak i samochodami, a nawet granie w chowanego z pościgiem, więc umiejętności z Need For Speed'a też się przydadzą ;) No i w walce jest całkiem sporo miejsca aby pobawić się w oflankowanie przeciwników i np: wykończenie ich toporkiem i strzelbą co mi osobiście bardzo się spodobało.

Przeszedłem SP na Normalnym trybie i nie powiem że było łatwo, ale w wolnym czasie zabieram się za Hard dla porównania poziomów trudności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Multi

Jeżeli chodzi o animacje i mechanikę poruszania się to jest bardziej jak w BC2 niżeli w BF3, w sumie pośrednio z lekkim ukłonem w stronę BF3. Poza tym sama rozgrywka jest bardziej wymagająca pod względem refleksu i celności niżeli BC2/BF3 czy nawet COD'y... ogólnie rzecz ujmując bardzo łatwo się ginie, chociaż nie mogę na 100% powiedzieć że czasami nie ma w tym ingerencji jakichś "dopalaczy", które już ukazały się w sieci.

Jedyne co mnie tak naprawdę wkurza to nieintuicyjny interface gry, który miesza w głowie na początku, ale idzie się do niego przyzwyczaić. No itrzeba pamiętać aby wyłączyć VOIP bo nie tylko słabo to się sprawdza w grze, ale często przeszkadza jak inni biadolą i są szumy i trzaski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie po to kupuje grę w wersji pudełkowej żeby teraz pobierać z orginu 16 GB danych. Nie wiem czy to odosobniony przypadek czy jakaś wada produkcji płyt ale moja płytka nr 2 jest uszkodzona ( mam odciśnięte jakieś paluchy i jest nie miłosiernie porysowana). Jeszcze jej nie zainstalowałem a już mi podniosła ciśnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pograniu w multi mogę powiedzieć że wygląda naprawdę ciekawie i gra się dobrze, wszystkim polecam jak ktoś ma jakieś pytania to niech tutaj pyta icon_wink.gif A i dodam aby osoby, które już mają MOH: W wzięły się do roboty bo jak na razie w rankingu krajów jesteśmy na 14 na 14 miejsc... Nawet togo ma więcej punktów od nas tylko tam ma grę mniej niż 500 osób więc nie ma ich w głównym rankingu,,,

PS. A i dla nie lubiących Battleloga można ale nie trzeba z niego korzystać jest normalne menu gry i singla i multi ja sam po roku BF3 się przyzwyczaiłem więc z Battleloga korzystam ale nie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie po to kupuje grę w wersji pudełkowej żeby teraz pobierać z orginu 16 GB danych. Nie wiem czy to odosobniony przypadek czy jakaś wada produkcji płyt ale moja płytka nr 2 jest uszkodzona ( mam odciśnięte jakieś paluchy i jest nie miłosiernie porysowana). Jeszcze jej nie zainstalowałem a już mi podniosła ciśnienie.

To że pisze "wstępne pobieranie" to nie znaczy że faktycznie pobiera, bo u mnie wyglądało jak pobieranie ale instalowało z płyt, ogólnie instalacja zajęła jakąś 1h++.

Ps. Czasami trzeba przerwać ten proces i od nowa zacząć instalować bo się buguje prędkosć instalacji czy coś.

@Jacekxyz

Są mapy małe a'la COD i są większe, ale nie takie jak BF3 (no może coś pod Seine Crossing) i dość rozbudowane w poziomie więc jest masa zakamarków i pięterek do hasania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kewl

Nie w tym problem kolego. Chodzi o to że płyta numer 2 jest uszkodzona ( czy źle wytłoczona, nie wiem). Mam odciski palców na spodniej czesci płyty i nie mogę zainstalować gry (staje na 75% i prosi o wyczysczenie płyty lub pobranie całej zawartości gry od nowa z orgin sad_prosty.gif Tak czy siak pobieranie mnie nie minie, puszczę na noc a jutro po powrocie z pracy edytuje posta i napiszę swoją opinię o grze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Umm chodzi Ci o to że masz na stałe odbite odciski w masie pokrywającej płytę? Jeżeli tak to ciekawe bo nie kojarzę aby w ogóle było to możliwe skoro nie ma manualnego dostępu do płyty podczas tłoczenia, a gotowe płyty są wystudzone i nieplastyczne. Może po prostu wystarczy wyczyścić nośnik, chociaż IMO powinieneś zgłosić to do reklamacji dla Gram.pl, a oni powinni wysłać Ci dobrą kopię gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie zajrzałem z ciekawości jak tam idzie 'jutuberowi przechodzenie najnowszej produkcji studia Danger Close i natrafiłem na ten śmieszny filmik z jednej strony, ale też żałosny z drugiej :) Czemu to drugie? Bo znowu widać, że chyba ktoś zapomniał zapłacić beta testerom albo w ogóle umknęło mu aby ich wynająć, ponieważ taki bug/glitch jak spadnięcie pod ulicę albo w ogóle wylecenie poza mapę nie jest drobnym szczegółem jakiego można nie zauważyć. Zakładam też, że gra/-ł na spatchowanej wersji gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że producent posiada testerów (bo i posiada) nie znaczy że wyłapią każdy bug, a tym bardziej przypadkowy glitch środowiska gry. To tak jak w niektórych grach biegniesz prze skały i nagle Ci postać utknie. Czy testerzy mogą wyłapać takie kompletnie przypadkowe glitche? Absolutnie nie, tym bardzie że pojawiają się przypadkiem.

Poza tym co za problem, niech zacznie poziom od nowa, nie żeby zabrnął gdzieś daleko w tamtej misji. Ja po dziś dzień nie mogę grać w BO z powodu uszkodzonej bazy danych i nikt mi za grę pieniędzy nie chce oddać >......>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekają na detekcję trafień i takie tam, a lekarstwem na bolączki "złego box'a" okazał się TAC50-SNIPER, owo cudeńko na słonie ma gdzieś detekcję i wręcz ochoczo kładzie delikwentów aż się kurzy biggrin_prosty.gif Swoją drogą po przyzwyczajeniu się do mechaniki MOH'a Multi jest wręcz uzależniające :X

Ps. Gra wygląda naprawdę świetnie na Ultra ustawieniach, więc nie wiem ocb z tą badziewna grafiką o, której słyszę tyle w necie o.O

Frankie demonstruje 50-tkę wink_prosty.gif [media=]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj darmową kopię gry i zacząłem chwilę grać. Single tylko zacząłem, ale po tym samouczku dałem spokój. Może kiedyś z nudów skończę. Odpaliłem jednak multi i się wkręciłem mocno. Całkiem porządna rozgrywka ze świetnym buddy system. System wymaga od graczy współpracy i nawet przypadkowi gracze starają się ją nawiązać. Super sprawa. Klasy i narodowości to też niezły system. Ogólnie gra wykonana naprawdę porządnie, przynajmniej w sieci. Z wszystkimi ustawieniami na ultra gra nawet nie zwalnia, żadnych lagów, problemy z wykrywaniem trafień to imo fikcja, gra wygląda świetnie. Zastanawiam się teraz skąd się wzięły negatywne recenzje. Czy recenzowane były tylko wersje konsolowe, które faktycznie są zepsute, a pod uwagę brany był tylko single?

Jakby ktoś cierpliwy chciał pograć z newbie to mój nick na Origin to lbrowsky.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi generalnie wciąga i jest nie najgorsze w porównaniu ze słabym singlu. Przeszedł ktoś już singla? ile czasu zajął? :D

Ja na razie gram tylko w multi. Jakby ktoś chciał pograć albo szukał plutonu to zapraszam mój nick: SzCz3NsNy a nazwa plutonu: GromProGamerPL biggrin_prosty.gif

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Tak lubro praktycznie każda recka została napisana na wersji XBOX'owej (o ile nie kaażdaa), a wiadomo jak fps'y wypadają na konsolach :X Ile razy widzę wideo-recki trybu multi to każdy chwali. Co do singla to tutaj zarzutów jako takich nie mam, wszystko zależy od tego czy chcesz spróbować inaczej podanej fabuły czy wałkować ten sam motyw któryś raz z rzędu. Mnie osobiście urzekło zróżnicowanie rozgrywki i sensowne tempo akcji ;)

@Antek741

Na normalu bez żadnych speedrun'ów itd. mi zajęło około 6h, nie powiem elementy ścigane z samochodami potrafiły zaleźć za skórę nawet na normalnym poziomie XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy testerzy mogą wyłapać takie kompletnie przypadkowe glitche? Absolutnie nie, tym bardzie że pojawiają się przypadkiem.

Absolutnie TAK. Polecam ci przeczytać ten tekst o beta testerach niwelujący powiedzonko, że to bardziej hobby niż praca, który był w CDA w tamtym numerze, albo dwa numery temu. O ile Multi w tej grze jest dobre, to singiel jest chyba jakimś cholernie ponurym żartem. Nie mam pojęcia, jak można było odwalić taką fuszerkę...

Tylko po co niby grać na multi, skoro CoD, BF3 czy Ghost Recon tą gierkę, no po prostu zjadają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet poprawnie napisany kod potrafi nie wypalić z takich lub innych powodów, a prawdopodobieństwo błędnego działania kodu rośnie wprost proporcjonalnie do jego złożoności. Co ja mówię do dziś Black Ops posiada błędy bazy danych, które sprawiają że statystyki ulegają resetowaniu, a gra przez to ulega zabugowaniu w postaci blokady unlock'ów (MW2 też chyba dalej posiada taki problem). Skyrim to była (i chyba nadal jest) kopalnia błędów, to że "testerzy" się starają to nie znaczy, że faktycznie potrafią w 100% wyplenić grę z błędów. Historia gier i oprogramowania komputerowego dobitnie udowadnia że nawet najprostsze programy potrafią zawieść, a co dopiero mówić o grach w, których wiele typów kodów odpowiadających za różne mechaniki ściera się ze sobą. Nie jestem w stanie sobie nawet przypomnieć żadnej gry, która nie miałaby mniej niż kilka błędów na samym starcie, ba! niektóre gry posiadają błędy, które definitywnie niszczą rozgrywkę, vide Crysis 2 i problem zabezpieczeń przed oszustami w multi.

Co do samego MOH'a ja osobiście spotkałem się z jednym błędem, a mianowicie kilkusekundowym brakiem audio przy wystrzale jednego z członków drużyny. Pytałem znajomych czy na PC spotkali się z błędami i nikt nie potrafił mi nic powiedzieć na ten temat poza tym jednym urwaniem audio. Także te wszystkie opowieści o niedorzecznie zabugowanym SP wkładam między bajki, nie mówiąc już o "pseudo bugach", gdzie ktoś na YouTube "hejtuje" grę za to że ragdoll spowodował ze model przeciwnika wpadł w ścianę czy inne tego typu głupoty.

Ps. W tak chwalonym Multi MoH'a jest chyba więcej błędów niż w SP, vide zacinanie się menu gry, co uniemożliwia wybranie spawn'u lub customizacje postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...