Skocz do zawartości

Profil użytkownika ? co do niego dodać?


Hut

Polecane posty

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Pomysły z NK zdecydowanie przesadzone. Jasne, nie róbmy z tego forum naszej klasy. Ale na pewno są rzeczy, które warto by dodać, które byłyby pomocne graczom, ułatwiały wyszukiwanie osób o podobnych zainteresowaniach (tj. ulubionych grach), umawianie się na sesje online, itd. Czego wam brakuje pod tym kątem. xFire fajna rzecz - ale czemu nie mielibyśmy zrobić czegoś podobnego sami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest taki mod na ten skrypt forum, ale na phpbb by przemo jest system punktów i poziomów doświadczenia, hp i mana i tym podobne :P

z kolei na innym forum jest system punktów, które można odkładać do banku, gdzie rosną na procent, a potem można kupować za punkty ulepszenia do profilu, tj zmiana nazwy rangi, dodatkowa pojemność skrzynki PW i tym podobne...

Plus dla pomysłu mapy czytelników. Zapewne na silniku google?

Można by też rozruszać forumowy bazar -> w profilu dać przedmioty wystawione przez użytkownika, obserwowane tematy z działu bazar itp. System komentarzy pozytywnych i negatywnych do transakcji też by się przydał :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nic! Dobra, rozumiem, że chcecie jak największą liczbę użytkowników przyciągnąć na FA, ale robienie z forum czatu, albo innego badziewia nie ma sensu.

Jak już to małe zmiany, takie jak Hut podał w "Przykładowe pomysły", co można już zrobić w stronie "O Mnie", lub sygnaturce. Pomysł z mapą czytelników CD-A to dość fajny, ale kompletnie niepotrzebny.

Można by zrobić listę ulubionych gier, książek, filmów, muzyki ... , ale to wszystko jak ktoś chciał to zrobił w swoim profilu ... .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by też rozruszać forumowy bazar -> w profilu dać przedmioty wystawione przez użytkownika, obserwowane tematy z działu bazar itp. System komentarzy pozytywnych i negatywnych do transakcji też by się przydał :E

To jest myśl :biggrin:

Forumowy bazar nieco podupadł i przydałoby się go nieco ożywić.

W sumie jest jakiś system komentarzy, ale ostatni komentarz jest ze stycznia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe pomysły:

- lista ulubionych gier

- konfiguracja komputera

- posiadane konsole

Zgadzam się z tymi pomysłami. Choć może lista ulubionych gier powinna być raczej rubryką "aktualnie gram w:", tak jak proponuje RoZy. Może dodatkowo uaktywnić opcje blogowe, gdzie można by było pisać jakieś recenzje czy inne przemyślenia :) Chciałbym też, żeby było Arcade i Battle, tak jak jest to na forum PSX Extreme. Userzy mają HP, Siłę i EXP, atakują się wzajemnie, zbierają kasę, kupują przedmioty uzupełniające HP i siłę oraz przedmioty ożywiające innych (np. kumpli z gildii, które można zakładać) i tak dalej. Dodatkowo jest dostępnych mnóstwo flashowych gierek z rankingami punktowymi, rankingi z niektórych gier są drukowane w samym czasopiśmie (dlatego warto się starać :) ), za punkty z gier dostaje się kasę do zakupu przedmiotów w Battle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z mapą, bo w wielu profilach raczej nie ma nazw miast.

Chciałbym aby było także:

kącik growy

- ulubione gry np top 5

- aktualnie gram

- miejsce na mini recenzje, felietony

- pod recenzjami ocena od innych, komentarze

- i jeszcze może okazje cenowe, tzn. gdzie widzieliśmy gry w niskich cenach, to też mogłoby pomóc innym

kącik poza growy:

- polecane przez użytkowników książki, gry

- ciekawe strony internetowe itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PESEL i nr konta bankowego wraz z kodem PIN karty płatniczej :) Ja uzupełniłem tyle co mi pasuje i można na moim profilu zobaczyć jak wg mnie powinna wyglądać strona "o mnie". Reszta to zbędne rzeczy.

A tak BTW czy redakcyjna gawiedź będzie zaglądać na profile i sugerować się preferencjami w wyborze gier na cover DVD? Z czystej ciekawości pytam :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sie redakcja złoży na własne serwery do polularnych gier mmo podpisze umowyz producentami tychże gier potem podac hasło potrzebne do wbicia na serwy i już cała społeczność cda w jednym miejscu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to spodobały mi się jak na razie dwa pomysły - mapa społeczna forumowiczów, gdzie zaznaczane by było kto skąd jest. Podobna mapa jest/była bodajże w Action Magu. Pomysł z Battle i Arcade też jest super. Bardzo podobała mi się ta zabawa kiedy jeszcze udzielałem się na forum PSX Extreme. Jako że już tam nie zaglądam, fajnie byłoby coś takiego zobaczyć tutaj. Z tego co pamiętam forum PSX Ex również jest na IPB, więc taka możliwość chyba by była :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lista ulubionych gier

- konfiguracja komputera

- ulubione gry np top 5

- aktualnie gram

- miejsce na mini recenzje, felietony

To byłby cud miód, szczególnie felietony :D

- polecane przez użytkowników książki, gry

- ciekawe strony internetowe itp.

To też. Wszystko co koledzy wcześniej wymienili, chciałbym zobaczyć na FA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xfire to na pewno, screeny osobiste też. Oprócz tego to może jeszcze możliwości podpowiadania lub czegoś takiego jak np. ulepszyc swój profil itp. Oprócz tego bardziej rozbudowana funkcja korespondencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w profilu możnaby zamieścić:

- Xfire

- Top 5 gier

- Aktualnie gram w:

- Top 5 książek

- 3 najbardziej oczekiwane gry na coverze

Według mnie wystarczy. Nie ma sensu robić z profilu jakiejś gry via www z jakimiś levelami, hp, maną i atakowaniem innych graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mi jakoś naszła myśl... może stworzyć mapę czytelników CD-A?

w profilu by się zaznaczało na mapie swoje miejsce zamieszkania i tak można by zobaczyć ile czytelników mamy w pobliżu ^^

Ta mapa to niegłupi pomysł... a rzekłbym, że dość trafiony. Ciekawe, co na to inni...

jak najbardziej popieram! ;D

IMO ważne są właśnie takie pomysły.

pomysły typu: minifelietony, lista gier...itp. są IMO niepotrzebne, bo to już można zrobić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: dzięki wszystkim za poparcie :)

to ja może, jeszcze coś dodam:

mianowicie większość wymienionych rzeczy w tym temacie, można napisać w "O sobie". Nie ma problemu, nie?

ktoś chce to napisze, ktoś nie chce nie napisze proste :)

link do xfire - ok ~ wchodząc w ten link, widać w co gramy i nasz sprzęt, więc niepotrzebne jest to chyba tu na FA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XFire, XFire, XFire... nie rozumiem tylko jak waszym zdaniem miała by ta opcja wyglądać. Jak dla mnie najlepszą opcją dodawania XFire do profilu jest zamieszczenie miniprofile w sygnaturce (tak jak np. ja mam ^^). Wtedy jest widoczne, ładne i ogólne przyjemne :smile:. Po co jeszcze zaśmiecać tym profil, skoro i tak pewnie większość będzie dalej miała info w swoich sygnaturach.

Nie ma sensu robić z profilu jakiejś gry via www z jakimiś levelami, hp, maną i atakowaniem innych graczy.

Dlaczego nie? Jak dla mnie taki mod byłby bardzo dobry, zważywszy na fakt że jest to forum czasopisma dla graczy. Jeśli ktoś nie ma ochoty grać - nie musi, nikt go nie zmusza. A uwierz mi że taka zabawa jest wciągająca :wink:

Aktualnie gram w:

To w takim razie po co XFire? W miniprofilu XFire wszystko widać na bieżąco. Chyba że ktoś nie ma XFire, to inna sprawa :wink:

3 najbardziej oczekiwane gry na coverze

Kolejny raz - po co? I tak część nic nie umieści w tych polach, część powypisuje Crysis'y czy PoP'y, a w ogólnym rozrachunku i tak niczego to nie zmieni. Bo pełniaki jakie będą, takie będą.

Ja od siebie dodam, że w profilach mogło by się pojawić miejsce na zdjęcia kolekcji gier, kolekcji płyt itp.

Taa, i jeszcze miejsce na komentarze do FoCiIIi. Swoją drogą to jak ktoś chcę sobie zamieszczać zdjęcia tego czy owego to może to robić już teraz, nie ma z tym problemu. Lepiej zająć się rzeczami które teraz ciężko osiągnąć bez pomocy administracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XFire, XFire, XFire... nie rozumiem tylko jak waszym zdaniem miała by ta opcja wyglądać. Jak dla mnie najlepszą opcją dodawania XFire do profilu jest zamieszczenie miniprofile w sygnaturce (tak jak np. ja mam ^^). Wtedy jest widoczne, ładne i ogólne przyjemne :smile:. Po co jeszcze zaśmiecać tym profil, skoro i tak pewnie większość będzie dalej miała info w swoich sygnaturach.

niektórzy nie mają już miejsca w sygnaturach... trzeba to uwzględnić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wystarczy. Nie ma sensu robić z profilu jakiejś gry via www z jakimiś levelami, hp, maną i atakowaniem innych graczy.

Dla osób, które nie chcą brać udziału w grze, jest opcja jej wyłączenia, proste. Samo battle potrafi naprawdę przykuć do forum (podobna zasada co ogame :) ) i najprawdopodobniej zwiększy ruch i ilość odsłon forum, bo nawet jeśli ktoś akurat nie ma ochoty pisać postów, to w battle zawsze może pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...