Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Jestem wielkim fanem Falloutów, ale już co do tej części mam ogromne wątpliwości, i podejrzewam że wyjdzie z tego półprodukt nie patrzący na dziedzictwo serii a zwyczajnie ugrzeczniona i okrojona gra na rzecz większej sprzedaży. Np samo to że rozważają ograniczenie swobody poprzez choćby brak możliwości zaatakowania dziecka tak jak w poprzednich częściach (każdy czyn miał konsekwencje, i nie zabraniano praktycznie niczego). To po pierwsze. Po drugie, widok FPP i ten cały VATS. Fallout FPP? Tragedia, żenua itd, jeśli wyjdzie z tego gra równie flegmatyczna i senna jak Oblivion to ja już podziękuję (swoją drogą dogłębnie dotknęło mnie stwierdzenie pewnego redaktora CDA w tekście z tematu numeru o Falloucie, że "gdyby nie obostrzenia technologiczne poprzednie Fallouty też byłyby FPP" [nie jest słowo w słowo ale dokładnie taki wydźwięk to miało]), a VATS wygląda mi na bezczelne uproszczenie i próbowanie zamiany F3 z RPG w FPS! Czytałem również o "nie przesadnej" ilości NPC (NPC'ów powinno być na pęczki!) oraz ograniczeniu ilości poziomów do prześmiesznej liczby 20. Od komentowania tego to się wstrzymam na wszelki wypadek bo mi się Nervosol skończył. Podsumowując - absolutnie subiektywnie, po przeczytaniu kilku tekstów tak w internecie jak i papierze wróżę Falloutowi 3 absolutnie zniszczenie znakomitej serii i życzę z całego serca aby się nigdy nie ukazał w takiej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wszyscy zachwycili się nowym Falloutem (przynajmniej tak chwalą się na stronie oficjalnej) ;):

http://fallout.bethsoft.com/links/fallout3-awards.php

Chyba narzekania forumowe zaczynają na mnie działać, bo także zaczynam na nowego Fallouta patrzeć nieprzychylnie. Mam nadzieję, że premiera gry zmieni to (zawsze trzeba mieć nadzieję, nie? - proszę nie wspominać o innym powiedzonku związanym z nadzieją).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sie tak zachwycali krotkim demkiem na E3 i ZADNA wieksza stronka fanowska Fallouta nie widziala tego filmiku- ani No Mutants Allowed, ani Duck and Cover, ani nieslawny juz RPG Codex.

No cóż.. Nie wszyscy pojechali na E3 i nie wszyscy zobaczyli prezentację na X-Pudle.

A jak już tak jest skreślany F3, to zawsze można będzie wybrać alternatywę: nowego Wastelanda tworzonego przez Braina Fargo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zaprosili jakichs kolesi z blogow, ktorzy Fallouta na oczy nie widzieli, a nie zaprosili NAJWIEKSZYCH site'ow o Falloucie?

Pewnie wiedzieli, ze fani zmiazdzyliby ich pytaniami.

Takiemu kolesiowi, ktory ma ledwo blog a uchodzi za 'krytyka' gierek mozesz wcisnac, ze robia Fallouta w fpp bo niby fpp jest nowe, a izo stare, ale ci ludzie np. z NMA parchneliby smiechem i pokazali kilka przykladow gier fpp, ktore powstaly przed izometrczynym Falloutem, ot takie chocby TES I: Arena.

Kolesiowi, ktory przygode z gierkami zaczal od Xboxa360 mozesz sobie wciskac kit i pewnie to kupi, nie wcisniesz jednak kitu ludziom, ktorzy graja kawal czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zaprosili jakichs kolesi z blogow, ktorzy Fallouta na oczy nie widzieli, a nie zaprosili NAJWIEKSZYCH site'ow o Falloucie?

No to już inna sprawa...

Takiemu kolesiowi, ktory ma ledwo blog a uchodzi za 'krytyka' gierek mozesz wcisnac, ze robia Fallouta w fpp bo niby fpp jest nowe, a izo stare, ale ci ludzie np. z NMA parchneliby smiechem i pokazali kilka przykladow gier fpp, ktore powstaly przed izometrczynym Falloutem, ot takie chocby TES I: Arena.

Może inaczej: W jakiej perspektywie ludzie z Bethesdy robili do tej pory swe gry? FPP? Czyli albo opanowali tworzenie eRPGów w takim stylu do perfekcji, albo inaczej nie potrafią. Grunt, że pewnym było (przynajmniej dla mnie) stworzenie FPP Fallouta, od kiedy ta firma przejęła do niego prawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no faktycznie:

Fallout 3 won Overall Game of Show, Best RPG, and Best Console Game from IGN.

A o wiedźminie

Prestiżowy serwis IGN przyznał Wiedźminowi tytuł najlepszej gry RPG na PC

Odpowiedzi szukać trzeba w serwisie IGN

http://games.ign.com/articles/806/806770p4.html

Wyraźnie widać, że wygrał fallout, a nasza rodzima produkcja jest zaledwie w "Other Nominees" Buu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie troszkę zakręcili jednak z tymi awardsami...

Skoro Fallout 3 został uznany za najlepszy RPG w ogóle to chyba tyczy się to wszystkich platform (w tym PC :P). A skoro Witcher został uznany za najlepszego RPGa na PC to znaczy co... ? :P

Tak czy inaczej... I tak dużo ludzi kupi te gry :)

Witcher z oczywistych powodów... szumne zapowiedzi, wyróżnienia etc.

Fallout 3 - żeby zobaczyć co tam zmodzili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej: W jakiej perspektywie ludzie z Bethesdy robili do tej pory swe gry? FPP? Czyli albo opanowali tworzenie eRPGów w takim stylu do perfekcji, albo inaczej nie potrafią. Grunt, że pewnym było (przynajmniej dla mnie) stworzenie FPP Fallouta, od kiedy ta firma przejęła do niego prawa.

Jak dla mnie to nazwanie Morrowinda i Obliviona rpg-ami to mocne przegiecie. Gra przygodowa z elementami rpg moze byc, ale rpg?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nazwanie Morrowinda i Obliviona rpg-ami to mocne przegiecie. Gra przygodowa z elementami rpg moze byc, ale rpg?

Mocno powiedziane, jak dla mnie dość trudno scharakteryzować te gry, ale jednak zasługują na miano cRPG.

Co do Witchera to połowicznie się zgadzam, w każdym razie pewien sukces komercyjny odniesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Fallout 3 został uznany za najlepszy RPG w ogóle to chyba tyczy się to wszystkich platform (w tym PC :P). A skoro Witcher został uznany za najlepszego RPGa na PC to znaczy co... ? :P

Błąd, nagroda ogólna nie tyczy się platform tylko gier. Przykładowo nagrodę ogólną może dostać gra która wyjdzie tylko na np. Xbox lub tylko na PS3. Zatem taki exclusive nie może być najlepszy na PC ale może być ogólnie najlepszą grą.

To znaczy, że Fallout 3 jest za bardzo konsolowy, by mógł być najlepszym na PC. Wink

Zaprezentowany F3 na pewno jest konsolowy bo zaprezentowano wersję Xbox. Pecetowej jeszcze nie prezentowali jedynie zapowiedzieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątpię, żeby się znacząco różniła od wersji XBoxowej. Teraz obie maszynki mają chyba porównywalne osiągi, więc po prostu zrobią konwersję na pieca, dodadzą parę nowych questów albo NPCa i będą z tego bardzo zadowoleni. Szkoda, że nowa część gry rdzennie pecetowej jest robiona z myślą głównie na konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątpię, żeby się znacząco różniła od wersji XBoxowej. Teraz obie maszynki mają chyba porównywalne osiągi, więc po prostu zrobią konwersję na pieca, dodadzą parę nowych questów albo NPCa i będą z tego bardzo zadowoleni. Szkoda, że nowa część gry rdzennie pecetowej jest robiona z myślą głównie na konsolę.

Równocześnie jest tworzona wersja na Xbox PC i PS3 więc nie ma mowy o konwersji czy przeniesieniu. Na pewno PC będzie miało wygodniejszy dla PCtowców interfejs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątpię, żeby się znacząco różniła od wersji XBoxowej. Teraz obie maszynki mają chyba porównywalne osiągi, więc po prostu zrobią konwersję na pieca, dodadzą parę nowych questów albo NPCa i będą z tego bardzo zadowoleni. Szkoda, że nowa część gry rdzennie pecetowej jest robiona z myślą głównie na konsolę.

Równocześnie jest tworzona wersja na Xbox PC i PS3 więc nie ma mowy o konwersji czy przeniesieniu. Na pewno PC będzie miało wygodniejszy dla PCtowców interfejs.

I rozsądniejszych rozmiarów czcionkę, miejmy nadzieję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga.... to co spraiwa ze Ci wszyscy ludzie widza takie rzeczy w F3...... ??? Czy sa oni wszyscy az tak nieprofesjonalni zeby nie wiedizec co oznacza slowo rpg, i nie znac historii sowjego fachu? przeciez na ich oczach szlachtuja klasyke a oni byja brawo..... Moze przekupieni wszyscy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko dzięki specom od marketingu - pokażą to co wygląda najlepiej, powiedzą to co brzmi najciekawiej itd, nietrudno o przekonanie kogoś że to jest super, sam bym tak dalej twierdził gdyby nie znajomi z NMA.

Kurna na tym polega wolny rynek. reklamujesz przysłowiowe "g ó w n o " mówiąc, że "Ujedrnia twarz, niwelizuje zmarszczki". Trudno żeby ci pokazywali jakies rozpikselizowane plansze "dla zachęty".

Ludzi postep. Nie można wiecznie siedzieć w 2D bo to boli oczy. Karty graficzne, płyty główne wszystko to zyje z gier a nie z Excela czy Worda. Po to się robi coraz "nowocześniejsze" gry by zarobił nietylko producent ale i producent kart itd. Jedni robią dla drugich i tak było zawsze. No może poza komuna gdzie wszystko było dla ZSRR a resztki dla Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...