Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

@Callin

Grafikę da się spokojnie znieść jeśli nie jest dla ciebie strasznie ważna (ale gópja gr@fa nIe graM w ,to gufn0!!!!!1111). Jedyne co mnie razi nieco bardziej to animacja, która jednak może wydawać się lepsza niż w niektórych współczesnych przygodówkach (Black Mirror III - grrrr).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.ALFik:

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale chyba spolszczenie do Falloutów 1 i 2 stoją na bardzo dobrym poziomie przecież... Czy po prostu wolisz grać po angielsku, niezależnie od poziomu tłumaczenia?

Iskier mnie już wyręczył (albo może wypisał :P), ale w przypadku Fallotua 2 dochodzi kolejny aspekt. Nie ma żadnego nieoficjalnego patcha w polskiej wersji językowej, który poprawiłby wciąż istniejące bugi po patchu 1.02. Niby pierdółka, ale przez nie które nie można ukończyć questów pobocznych albo inne drogi do rozwiązania problemu stają się zamknięte.

Grafika w obu Falloutach jest śliczna, szczególnie po zainstalowaniu Hi-Res Patcha, który usprawnia pracę pod nowszymi Windowsami. Co jak co, ale rzut izometryczny ma swój urok, który sprawia, że tamtejsze gry cRPG, pod względem grafiki, są praktycznie nieśmiertelne.

Edytowano przez Mr.ALFik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem kilka dni temu Fallout 3 GOTYE. Jestem zawiedziony. Myślałem, że mnie zmiażdży grywalnośćią na poziomie Skyrim, co w połączeniu z moim uwielbieniem do poprzednich dwóch części zaskutkować powinno wessaniem do kompa. Nie stało się tak i nawet nie mam specjalnej ochoty w to grać. No ale cóż... pocisnę jeszcze parę godzin. Mam nadzieję, że się rozkręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika w obu Falloutach jest śliczna,

Nie no, bez przesady z tymi zachwytami. Była prosta i miejscami za mało czytelna. Praktyczna, owszem. Stylowa, czasem za prymitywna, zawsze monotonna (to akurat nie zarzut... z grubsza). Ale śliczna? Nope.avi, nawet "jak na swój czas".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam akurat napędu więc nie mam jak przetestować 1 z sagi pod Win7 ale ta z Gog.com chodzi bez problemu, tylko szkoda że jest po angielsku, ale pewnie się da jakoś podmienić na Polskie pliki. :)

Właśnie!

Tak z ciekawości się spytam czy ktoś również bawi się w Papercraft z Fallouta lub innych gier?

Edytowano przez Xami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika w obu Falloutach jest śliczna,

Nie no, bez przesady z tymi zachwytami. Była prosta i miejscami za mało czytelna. Praktyczna, owszem. Stylowa, czasem za prymitywna, zawsze monotonna (to akurat nie zarzut... z grubsza). Ale śliczna? Nope.avi, nawet "jak na swój czas".

Fakt, "trochę" przesadziłem z tą ślicznością. :P Sam zresztą ubolewam nad małą liczbą modeli postaci, gdyż trzeba się sporo naklikać, żeby rozpoznać, które postacie są istotne dla gry. Jednak mi zawsze się ona podobała. Obskurne pustynie to raczej główny krajobraz, jaki możemy napotkać po wojnie atomowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie grafika lokacji jest ciekawa,fajna i klimatyczna(np.

Platforma Poseidon Oil

), fakt można było by zwiększyć ilość modeli postaci NPC, bo trudno czasem niektórcyh odszukać.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ardeth711

Widzę, że też Zszywacza brałeś do drużyny :D. Chociaż w przeciwieństwie do Ciebie rozwijałem mu Small Guns i dawałem coraz lepsze shotguny.

A i Browninga było bodajże ponad 5 albo równe 5 egzemplarzy (nie jestem pewien ale chyba w St. Louis w fortecy mutantów można było dorwać 2; potem w misji z obroną miasta ghulów były chyba 2 i jeszcze gdzieś jeden był).

Z Zszywaczem jest jeden problem otóż o ile jest znakomitym lekarzem (pierwsza pomoc 96% i lekarz 79%) o tyle percepcja (4 punkty) pozostawia wiele do życzenia.

Owszem na 9 poziomie doświadczenia można wybrać perk mutacja i zamienić dobroltliwość na talent (percepcja osiąga liczbę 5) a na 12 poziomie wybrać z kolei powiększenie percepcji dzięki czemu mamy 6 punktów w tej czesze.

Nadal jest to za mało aby Zszywacz mógł używać bronie palnej , ciężkiej lub energetycznej na znośnym poziomie.

Oczywiście jest sposób aby po pierwszej misji zwerbować do składu lepszego medyka.

Musimy u postaci dowódcy ustawić charyzmę na poziomie 6 po dotarciu do buknra werbujemy Mandy

SI: 6

PE: 8

WT: 7

CH: 5

IN: 9

ZR: 7

SZ: 7

Wyszkolenie , Talent

-------------------------------

Broń palna 87%

Pierwsza pomoc 106%

Lekarz 7%

Skradanie 60%

Odnośnie Browningów to jest ich dużo więcej tylko w misji St. Louis można zdobyć aż 5 sztuk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Mandy ma niestety słabe umiejętności lekarskie, przez co nigdy jej nie brałem. Już lepiej medyka zostawić z tyłu, i tak mamy w drużynie wystarczająco wielu strzelców.

BTW, dla tych, co myśleli, że w temacie FNV zostało już powiedziane wszystko: http://newvegas.nexusmods.com/downloads/file.php?id=45809

Mod ten dodaje vertibirda, którego można (całkiem sprawnie i sensownie!) pilotować. Latacz wyposażony jest w 2 rodzaje działek, którymi można siać "death from above", choć trzeba uważać, bo niezniszczalny też nie jest, a także silny reflektor i noktowizję. Coś niesamowitego, powiem Wam. Szczena mi opadła, jak to wczoraj wypróbowywałem.

A, i wymaga NVSE.

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amigos

Akurat Mandy ma niestety słabe umiejętności lekarskie, przez co nigdy jej nie brałem. Już lepiej medyka zostawić z tyłu, i tak mamy w drużynie wystarczająco wielu strzelców.

Umiejętność lekarz na poziomie 7% to faktycznie mało ale na niskim poziomie trudności możesz grać aż misji Mardin mając dwosobowy oddział.

W ten sposób Mandy szybko nabjie dużo punktów doświadczenia a co za tym idzie jej umiejętność lekarz wzrośnie.

Pomiędzy misjami można podnieś (ale tylko o 3 - 4 poziomy doświadczenia pózniej gra się wiesza) umiejętności naszych podpopiecznych.

Poza tym ci którzy są nie zwerbowani do misji także zwyskują doświadczenia a co więcej po zakończonej misji możemy ich zwerbowac i u częśći z nich można rozdsyponoać punkty oraz perki.

Poza tym lekarz ma być na polu bitwy , podczołgać się do rannego i go uleczyć.

Szkoda stimpaków i super stimpaków skoro można użyć apteczek.

Ps. Mam pytanie moje postacie w wersji spoloniozowanej mimo spełnienia wymagań (odpowiedni poziom doświadczenia i wartośc cech) nie zyskują dwóch perków:

Naginanie Zasad (Bend The Rules)

SZ: 6 , Poziom 16

Wbrew zasadom (Break the Rules)

SZ: 6 , Poziom 20

Czy jest sposób aby to naprawić ?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć nie chodzi mi o to, że zostawiam go w jakimś rowie, a resztą teamu idę dalej :P Nie bawię się w wojnę pozycyjną i dłuższe wymiany ognia, bo to nie ma sensu. Po prostu wpada kilku naszych do budynku z wrogami i rozwalają ich zanim tamci się zorientują co się dzieje. No a jeśli który oberwie, to medyk do niego podejdzie i mu połata co potrzeba. Akurat gram w FT od nowa, jestem przy Mardin i póki co nie zużyłem prawie ni jednego stimpaka.

A co do tego expienia Mandy, wydaje mi się, że doświadczenie nie jest dzielone, więc dostałaby tyle ile w normalnym, 6-osobowym oddziale. Zresztą, percepcja nie jest aż taka istotna w FT, bo większość wymian ognia odbywa się na średnim albo krótkim dystansie. Z wysoką PE możesz kogoś co najwyżej połaskotać snajperką, a i tak zaraz będzie do Ciebie biegł, i będziesz musiał go wykończyć z czegoś cięższego. O wiele większy wpływ na szansę trafienia ma umiejętność posługiwania się daną bronią. U mnie w ekipie jest np. Jo, która ma 5 percepcji i broń palną na 100%, a pruje z kałacha równie skutecznie, co mój gieroj, który ma tej percepcji punktów 9.

Swoją drogą, fajny bug na darmowego expa ostatnio znalazłem. Jeśli otworzysz zamknięte drzwi czy tam skrzynię umiejętnością otwierania zamków, to możesz je potem z powrotem zamknąć, i za to też dostajesz exp. I za ponowne otwarcie również. I ponowne zamknięcie. I tak w nieskończoność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że najlepiej(przynajmniej według mnie) grało mi się w takim składzie zszywacza w broń ciężką(+pierwsza pomoc), 2 osoby to snajperka, mój hero to lekarz/naprawa/retoryka oraz b. energetyczna, 1 osobo do dźwigania(perki + siła na 10) i rzucania granatów oraz Valut Boy(chyba dobrze napisałem) który jest uniwersalnym tankiem(wyt. 10+perki+najlepsza zbroja). Jeśli macie jakieś zastrzeżenia to powiedzcie.

PS: Zapomniałem dodać że zamiast jednego od snajperki często wybierałem gościa który przypomina Riddicka(sory ale dawno nie grałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...