Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

Nasza edycja od zawsze miała zablokowaną usługę GFWL (choć osiągnięcia ma do podstawki po polsku). Jeśli się obejdzie blokadę, gra będzie działać z usługą GFWL, niestety to legalne już nie jest.

Sama usługa GFWL nie została usunięta, jeśli o to pytasz (a przynajmniej z tego, co wiem) i chyba już została złączona z usługą dedykowaną konsolom, a wszystko po to, żeby graczom siedzącym na Windows 8, umożliwić granie z kumplami posiadającymi Xboxa.

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w takim razie za odpowiedź. W F3 grałem wieki temu, dlatego nie pamiętam. : D

A jak ma się sprawa z dodatkami i ich polonizacją? Czyżby tylko jeden z dwóch wydanych przez Cenegę był tłumaczony? Swoje domysły opieram na komentarzach w internecie. Mam nadzieję, że wytłumaczysz mi co i jak. smile_prosty.gif

@DOWN:

Jeszcze raz dziękuję!

Edytowano przez MajkelAMG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dodatki są spolonizowane, tylko Cenega zrobiła mały szantaż. Najlepiej opłaca się kupić Fallout 3 GOTY, gdyż tylko w tej edycji ma się dostęp do ostatniego dodatku (Mothership Zeta). Są jeszcze dwa pakiety z dodatkami, ale zawierają one po dwa dodatki wcześniejsze (Broken Steel i Point Lookout oraz Operation Anchorage i The Pitt [po naszemu Dzióra]).

Jeśli zaś chodzi o ich poziom, to Point Lookout jest najlepszy, potem Mothership Zeta, następnie Operation Anchorage (z niezniszczalną zbroją), The Pitt i Broken Steel, który jako jedyny podnosi level cap o 10, dając na możliwość rozwinięcia postaci do 30 poziomu doświadczenia oraz wydłuża wątek główny.

Na szczęście są jeszcze mody, więc nie trzeba bać się tego sztucznego zamknięcia w 30 poziomach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale edycja pliku Fallout.ini działa. To jest powszechny problem na komputerach z 4 rdzeniami. Trzeba wymusić na grze, żeby używała najwyżej 2 i po problemie. Zresztą NV podobno ma tą samą przypadłość. Chociaż u siebie jej nie stwierdziłem. Dłużej natomiast szukałem rozwiązania na zacinające się radio w pipboyu. Ponoć także znany problem pod Windowsem 7. Ale i na to jest rozwiązanie. Wystarczy poszukać. Mody przychodzą z pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 w Biedronce za dwadzieścia złotych. Opłaca się? W poprzednie Fallouty nie grałem. Ale za to grałem w Obliviona, do którego chyba podobny jest Fallout 3. Z tym że Oblivion strasznie mi się nie podobał, a w Skyrima zagrywam się już od premiery. Więc polecacie dla mnie tą grę? Co może w niej się podobać, a co wkurzać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ta gra, to ani Oblivion, ani tym bardziej Skyrim. To przede wszystkim FPS, choć z dużymi wpływami cRPG (poziomy doświadczenia, skille, perki, etc). Tyle, że walki na średni i krótki dystans lepiej prowadzić w turach (system V.A.T.S.). Jeśli lubisz postapokaliptyczne klimaty i średnio rajcujący wątek główny (za to multum wątków pobocznych i to ciekawych), to bierz. Z tym, że lepiej wziąć wersję anglojęzyczną. Polski dubbing ssie (prócz Moiry Brown :]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedział bym że F3 nie ma nic z Obliviona. Niby faktycznie dwie różne gry, ale jednak miejscami czuć "styl Bethesdy". Jeśli chodzi o pytanie czy opłaca się go kupować za dwie dychy...chodzi o samego F3 ???. Bo jeśli tak, to już lepiej dorzucić kilka złotych i kupić wersję GotY ze wszystkimi dodatkami. Ja w empiku widziałem za 34zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby faktycznie dwie różne gry, ale jednak miejscami czuć "styl Bethesdy".

Wiesz, w końcu to wciąż ten sam engine. Więc jak ma nie być czuć? Jednakże sama rozgrywka jest imo na tyle różna (choć na upartego nie musi, zależy, jaką postać wykreujesz), że hejtując Obka, niekoniecznie odczujesz to samo przy F3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to za 2 dychy się średnio opłaca. Opłacało by się, gdyby do gry nie było 5 dodatków. A tak sama podstawka za tą cenę robi się trochę mało opłacalna. Lepiej dołożyć kilka zł i kupić GOTY. Ale jeśli ktos lubi gry z otwartym światem w stylu Bethesdy, gdzie jest masa rzeczy do odkrycia to można brać. Osobiście właśnie z tego względu bardziej cenię sobie F3 niż NV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w końcu to wciąż ten sam engine. Więc jak ma nie być czuć? Jednakże sama rozgrywka jest imo na tyle różna (choć na upartego nie musi, zależy, jaką postać wykreujesz), że hejtując Obka, niekoniecznie odczujesz to samo przy F3.

No zgadza się, ale nie o engine mi dokładnie chodziło. Pomijając już dyskusję o jakości F3, trzeba przyznać że w trójce za sprawą Bethesdy przeniesiono zupełnie ciężar rozgrywki. Jak w większości ich gier elementy roleplay są mniej istotne, niż eksploracja świata. Drugim (lub trzecim jeśli liczyć engine) podobieństwem jest wspomniany przez Ciebie wątek główny. W obu grach są krótkie i dość słabo przemyślane (choć moim prywatnym zdaniem scenariusz F3 prezentuje się trochę lepiej niż wypociny z Obka).

@up

No wiesz...równie dobrze można by powiedzieć, że Star Trek i Gwiezdne Wojny mają podobny klimat bo to s-f :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnoldo - nie umniejszając osobistym prefeerencjom, to trzeba New Vegas oddać sprawiedliwość - tam również jest cała masa rzeczy do odkrycia, a i atmosfera jest nieco bardziej podobna do tej z oryginalnych gier (geografia, paleta barw). No i również 5 dodatków smile_prosty2.gif.

Edytowano przez Quetz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, jest sporo rzeczy w NV. Jednak nawet w połowie nie jest pod tym względem tak rozbudowany jak 3. Nie wspominam o klimacie, bo ten jak tylko może nawiązuje do F 1 i 2. jednak nawet w tym aspekcie stawiam na 3. W NV jest zbyt sielankowo. Nie wiem jak w dodatkach, bo w dlc jeszcze nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat zależy, co uznajesz za niezbędny mod, ale całą masę modyfikacji do F2 znajdziesz tutaj. Najbardziej polecam (naturalnie) Restoration Project, który zawiera przy okazji kilka opcjonalnych modków, np. przyspieszający zzuwanie/przyodziewanie szaty przez Gorisa, które możesz sobie wybrać przy instalacji.

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o oficjalne DLC czy fanowskie dodatki? Przy okazji powiedz, F3 kupione online, czy od Cenegi?

Anycase, jeśli pliki masz zainstalowane, w ekranie który pojawia się przy uruchomieniu wybierz "Data Files" lub "Pliki Danych" (coś w ten deseń) i dodaj "ptaszka" do tego co chcesz uruchomić. Zainstalowanie i używanie Mod Manager'a to tez dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...