Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

Wszedłem w listę swoich zamówień, mam w wysłanych Dragon Age (złożone dnia tego i tego, wysłane tego i tego), poniżej jeszcze kilka innych pozycji, ale żadnego linku tam nie widzę, coś źle robię?

Gdybyś mógł wyjaśnić mi to łopatologicznie to byłbym wdzięczny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh widzę, że DA z miejsca ma bardzo kontrowersyjne wejście. Chyba poczekam z zakupem aż wszystkie te pogłoski o wadliwych plikach i innych pierdółkach się wyjaśnią, nie ma sensu ładować 120 zł w wadliwy i sprawiający problemy produkt.

A do pytających o to, czy DA już w Polsce jest - otóż TAK, JEST. Sam dziś w MM trzymałem je w łapkach, co prawda edycję podstawową (kolekcjonerki albo tym razem w szczecińskim Media nie ma, albo leżała gdzieś dalej na półkach) ale jednak gra wyszła. Przynajmniej w moim mieście ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam o żadnych wadliwych plikach nic nie słyszałem, poszedłem dzisiaj do empiku, mieli całą oddzielną półkę zastawioną Dragon Age, nabyłem, zainstalowałem i problemów nie mam. Znajomy zrobił podobnie i też gra bez problemu. O żadnym "kontrowersyjnym wejściu" nic nie wiem i nie chcę wiedzieć. A teraz państwu podziękuję i idę zarwać nockę przy Dragon Age.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany dostalem dzis gre, ale z ... tylko jedna plyta ;-) Cale szczescie zdazylem wymienic po pracy na poprawna wersje.

Takie komenatrze na szybko:

- graficznie gra jest mocno niedzisiejsza - gdzies tak okolice NWN2 z malym plusem,

- jedno co jest bardzo dobrze zrobione to postaci - bardzo dobrze animowane, i ogolnie rzecz biorac ladne, natomiast juz w grze wszystko wyglada tak sobie (polecam screen nr 3 i ksiazke - tekstury jak w 2000 roku),

- dla odmiany dzwiek i muzyka sa bardzo dobre - w dodatku dzwiek jest bardzo szczegolowo zrobioney - dla przykladu gdy postac w zbroi wzruszy ramionami slychac szczekniecie pancerza,

- dialogi, opisy, dodatkowe informacje, questy, zagadki - ta gra naprawde jest podobna do starego dobrego Baldur's Gate! :)

daorigins20091106201640.th.jpg

daorigins20091106202549.th.jpg

daorigins20091106212618.th.jpg

daorigins20091106225520.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody do pierścieni ściągnąłem z mojego konta na gram.pl, wchodząc w listę zamówień, obok adnotacji "wysłane" miałem linka "pobierz kod".

Miałem problemy z ich uruchomieniem, bo włączyłem grę, zalogowałem się poprzez grę do konta, na stronie dragonage.bioware.com/redeem wpisałem kody które mi przysłało, i bez przerwy wywalało mi błąd napisany jakimś łamanym polskim, że "nie może kupić kod". Wszedłem z powrotem do gry, i okazało się że pierścienie już czekają na mnie w zakładce "downloadable content".

Natomiast do tej pory nie udało mi się odpalić furi shale i zbroi blood dragon - jestem wszędzie zalogowany, wwpisuję kod i ...diupa, nie chce mi go przyjąć. Wchodzę w zakłądkę z "downloadable content" i tam są do wykupienia te dwa dodatki, ale z tego co kojarzę za kasę. Komuś się udało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany dostalem dzis gre, ale z ... tylko jedna plyta ;)...

Nie czaje dowcipu...

Ja musze przyznac, ze gra jest... no, moze nie nudna... Ale jakos tak nie moze sie rozkrecic. Gralem juz 11h i narazie wszystko co sie wydazylo wywolalo u mnie odpowiedz "meh...". Moze pozniej stanie sie cos, co wywola u mnie oddzew " Mhm... this is a tasty burger!". Moze Kain cos ciekawego wykombinuje, bo narazie to tylko cos tam w tle poniewiera.

Mam jednak pewna uwage do walki, a raczej jej zbalansowania. Gralem sobie na poziomie normalnym i jakos mi tam szlo. Troche sie bawilem taktykami, troche rozstawialem postacie itd, ale mnie to nie bawilo. Podczas walki z Trollem(czy to to tam bylo) nawet nie mialem okazji obejzec jak moja postac zadala smiercionosny cios bestii, bo akurat rozdawalem mixturki. Eh... Walka mnie nudzila, dlatego postanowilem zmniejszyc poziom trudnosci na 'easy', dzieki czemu 'przebije' sie przez te nudne fragmety i skupie sie na tym co mnie naprawde interesuje, czyli(o zgrozo) Role-Playingu. Jednak teraz trafilem na 4 Shades(Cienie?)(no raczej 3 Shades i 1 UberShade) i tak mi straszliwie tylek obili(na easy), ze jeszcze siedziec nie moge. W koncu ich wzialem metoda "Lethal Weapon 4", Morrigan plula czarami dystansowymi, Ta-taka-inna-z-glupim-akcentem szyla z luku a ja biegalem w kolko odciagajac uwage Shades przy uzyciu umiejetnosci 'Threaten'.

Malo fajnie...

No i jeszcze Crashe mi sie pojawiaja, co jest jeszcze bardziej niefajne.

No i autosave jest robiony w bardzo dziwnych momentach. Zdzarza sie, ze co chwila zapisuje, ale jak mialem walczyc z Shades(quick save przed samym starciem) to Auto byl zrobiony 1.5 godziny wczesniej, mimo, ze sporo podrozowalem.

@iHS:

Wpisywales kody wielkimi literami?

Edytowano przez TheNatooratx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany dostalem dzis gre, ale z ... tylko jedna plyta ;)...

Nie czaje dowcipu...

Bo to nie dowcip :wink: Po prostu wewnatrz zafoliowanego pudelka byla tylko jedna plyta (DISC2) zamiast 2. Cale szczescie w sklepie bez problemu wymienili mi na poprawny egzemplarz.

Co do kodow - ja je po prsotu skopiowalem i wkleilem bo nie chcialo mi sie przeklepywac i wszystko dziala jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody do pierścieni ściągnąłem z mojego konta na gram.pl, wchodząc w listę zamówień, obok adnotacji "wysłane" miałem linka "pobierz kod".

Chyba muszę być naprawdę niekumaty, albo coś jest u mnie nie tak, bo żadnego linku do pobrania kodu nie mam. Poniżej zamieszczam screena jak to u mnie wygląda.

beztytuu1ta.th.png

Edytowano przez Aresz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tego nie masz, ja w tej zakładce której screen wysłałeś miałem jeszcze linka obok. Napisz do gram.pl poprzez formularz kontaktowy o co common i jak mozesz odebrać kody.

Udało sie komus aktywować tego golema i zbroję?

Edytowano przez iHS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Co do golema i zbroi, to na początku, po wpisaniu kodu wyskakiwał mi jakiś błąd "nie można wykupić kod" (czy coś takiego), ale po wylogowaniu się z konta i ponownym zalogowaniu mogłem już je normalnie ściągnąć przez grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany dostalem dzis gre, ale z ... tylko jedna plyta ;)...

Nie czaje dowcipu...

Bo to nie dowcip :wink: Po prostu wewnatrz zafoliowanego pudelka byla tylko jedna plyta (DISC2) zamiast 2. Cale szczescie w sklepie bez problemu wymienili mi na poprawny egzemplarz.

Nadal nie czaje dowcipu... Add-on Age Origins ma tylko jedna plyte. [FAKE EDIT: A no chyba, ze na drugiej jest jakas polonizacja czy cos].

Ja w Add-On Age gralem juz jakies 20h jedna postacia i jak narazie gra jest... nudna? Questy sa w styly 'Idz tam, zabij to, przynies tamto'. Walka jest zlabo zbanaloswana a i systemu nie nazwal bym 'oldschoolowym' tylko 'przestarzalym'. Gdyby w Add-On Age byl porzadnie zrobiony system turowy, to moze nawet mial bym jakas ochote walczyc, a tak ustawilem poziom trudnosci na easy, aby jak najszybciej przebic sie przez te nudne fragmenty(a i tak momentami mnie kopia!)

No i jeszcze cos, co bardzo mnie boli.

Po info w grze spodziewalem sie czegos w stylu High Fantasy, a zamiast tego dostalem oklepane 'sredniowieczne' low fantasy z brodatymi krasnalami, elfami ze spiczastymi uszami oraz zadnymi wladzy ludzmi. Zdecydowanie ciekawsze byly by odjazdy w stylu 'Zeno Clash' kroty, mimo, ze nie RPG, ma jakies 27593x bardziej interesujacy setting. Aha, co do 'mhrocznosci' swiata, jakos narazie tego nie zauwazylem. Owszem, momentami cos tam przeswituje, ale mimo wszystko jest tego malo, oj malo...

Co do grafiki... mozna o niej sporoi powiedziec, ale na perno nie to, ze jest dobra. To by bylo tyle.

Jeszcze dam grze szanse, ukoncze MQ, ale na razie nie mam motywacji, aby zagrac inna postacia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody do pierścieni ściągnąłem z mojego konta na gram.pl, wchodząc w listę zamówień, obok adnotacji "wysłane" miałem linka "pobierz kod".

Chyba muszę być naprawdę niekumaty, albo coś jest u mnie nie tak, bo żadnego linku do pobrania kodu nie mam. Poniżej zamieszczam screena jak to u mnie wygląda.

beztytuu1ta.th.png

Jak zamówiłeś za pobraniem kody pojawią się kiedy dostaną pieniądze czyli pewnie w poniedziałek.

Edytowano przez Kozakowsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne

Informacja dla wszystkich którzy zakupili pre-ordery(na kolekcjonerkę) oraz wersje kolekcjonerską gry zamówili w empik.com!!!

Na tej stronie znajduje się wyjaśnienie oraz przeprosiny w postaci darmowych gadżetów za opóźnienia związane z tym.

Strona: http://gamelobby.pl/3719/kolekcjonerska-ed...atek-opozniona/

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie dowcip :wink: Po prostu wewnatrz zafoliowanego pudelka byla tylko jedna plyta (DISC2) zamiast 2. Cale szczescie w sklepie bez problemu wymienili mi na poprawny egzemplarz.

Nadal nie czaje dowcipu... Add-on Age Origins ma tylko jedna plyte. [FAKE EDIT: A no chyba, ze na drugiej jest jakas polonizacja czy cos].

Polska wersja sklepowa ma 2 plyty - co jest na drugiej a co na pierwszej nie wnikalem, jednak posiadajac tylko druga plyte dosc trudno gre zainstalowac.

A odnosnie instalowania dodatkow - po prostu wkleilem kod na stronie i kliknalem guzik - napisalo, mi ze successful i po chwili mialem juz przedmiot w grze.

Ale czytalem, ze nawet jak pisze o bledzie to przedmioty sie poprawnie pojawiaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto. Bardzo przyjemna, dużo dialogów, ładna grafika (choć poziom bywa nierówny), dobra mechanika (choć wolałbym D&D, nie ma się co oszukiwać - znacznie bardziej rozbudowane). Wadą jest za to spora ilość walk (do tego prawie wyłącznie nieomijalnych).

O fabule się na razie nie wypowiadam, na razie ( po jakiś ośmiu godzinach) nic wyjątkowego, acz ładnie przedstawiona.

Gra ma jakąś taką wewnętrzną magię - nie wiem, co mi się w niej tak naprawdę podoba, ale potrafi przyciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wybiorę się do sklepu, jest pewne. Ale nie wiem kiedy, bo możliwe, że grze nie podoła żadna z moich maszynek (w profilu wymienionych).

Ostatnio bardzo się na DA nakręcam, zwłaszcza dzięki niesamowitym trailerom (i power metal w tle!) - liczę na właśnie takie doznania z gry. No i w końcu jakiś porządny pełnokrwisty cRPG (Risena nie wliczam bo piranie pogryzły mnie dosyć boleśnie i nie wejdę drugi raz do ich rzeki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nakręcałem na DA, ale jak zagrałem to mnie odsunęło i nie chce mi się grać w to, ogólnie to nie mam teraz czasu zbytnio, na studia trzeba się uczyć. Mam nadziej, że znajdę ten czas i gra mnie wciągnie, mam też Borderlands, ale od premiery nawet go nie zainstalowałem :sad:

Edytowano przez Bacardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...