Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Sztuki walki

Polecane posty

Przyrost mięśni może być widoczny po 2 tygodniach spokojnie. Heh mi po 5 dniach robocie na budowy poszerzyły się plecy i przedramiona. Nic dziwnego mięśnie pod ciągłym obciążeniem są ciągle odżywiane, żyły się poszerzają a włukna przybierają na objętości.

Jeśli chodzi o efekty siłowni, 2 razy w tygoniu a po 6 tygodniach są zauważalne efekty.

Tu dochodzimy do zasadniczej kwestii kolego - co masz na myśli mówiąc "zauważalne efekty" ? i dla kogo ? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam Wszystkich! Temat bardzo bliski mojemu sercu poniewaz trenuje MuayThai i pomyslalem , ze tu zaczne.

Po drogie 8)

Miesnie beda widoczne u osoby z mala tkanka tluszczowa(czasami moze sie wydawac , ze taka osoba cosc cwiczy)

A co do ich przyrostu, to zapewne "spuchly"od naglego zrywu( bo ta praca na budowie to taka zapewne tymczasowa :wink: ). Jak przestaniesz pracowac to miesnie wroca do normalnego stanu tak szybko jak "napuchly".Oczywisce moze pyc to poczatek do rzezbienia ciala i pretekst do chodzenia na silke.

Chok Dee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ich przyrostu, to zapewne "spuchly"od naglego zrywu( bo ta praca na budowie to taka zapewne tymczasowa :wink: ). Jak przestaniesz pracowac to miesnie wroca do normalnego stanu tak szybko jak "napuchly".Oczywisce moze pyc to poczatek do rzezbienia ciala i pretekst do chodzenia na silke.

Zgadzam się całkowicie.Pamiętam, jak któregoś dnia, zauważyłem że mój brat ma "w rękach" więcej ode mnie.Po prostu szok, co zmusiło mnie do mobilizacjii.Następnego dnia jednak coś się mój brat skurczył, okazało się że przenosił wcześniej worki z ziemniakami.

Mogłem więc spać spokojnie. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to sie zmobilizowac i zrobic sobie miesnie tak jak ma Ramon Dekkers albo Buakaw ( on to juz wogole kwintesencja rzezby ciala) :twisted: . A co do Ramona. Czy nie uwazacie, ze jest jednym z najlepszych( albo przynajmiej w czasie trwania jego kariery) europejskich Thaibokserow na swiecie.Wogole mozna zauwazyc wysoki poziom Holendrow w MA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedker >>

zy nie uwazacie, ze jest jednym z najlepszych( albo przynajmiej w czasie trwania jego kariery) europejskich Thaibokserow na swiecie.Wogole mozna zauwazyc wysoki poziom Holendrow w MA.
Jak dla mnie on oraz Rob Kaman to byli jedni z najlepszych zawodnikow Muay Thai w historii. Nie bez powodu Dekkers nazywany byl "Turbina z Piekla" czy "Diamentem" jego zaciecie w walce bylo jego glowna zaleta, ale takze w zyciu najwieksza wada. Dekkers potrafil podobno walczyc dwa razy w tygodniu co przyczynilo sie do jego upadku, takze walki uliczne wplynely na jego "kryzys". Badz co badz Dekkers byl swietnym wojownikiem w K-1 ale juz w Pride sie nie radzil poiniewaz tam nie tylko licza sie ciosy, ale wieksze znaczenie ma walka w parterze, czyli wszelkiego rodzaju dzwignie na konczyny. Co do Puramuka to ma niesamowite kopniecia i technike, co nie jest dziwne skoro zaczal trenowac w wieku 8 lat :D. Co do wojownikow Muay Thai warto zwrocic uwage na Kaoklaia Kaennorsing'a

http://www.muaythai.za.pl/Kaoklai_Kaennorsing.html . Walczy on w dosc nietypowy sposob poniewaz wykorzystuje swoj spryt i szybkosci czesto prowokujac przeciwnikow poprzez nie trzymanie gardy, gdzie wtedy wykorzystuje swoja najwieksza bron, ktora sa niesamowite uniki, po czym dosc czesto daje przeciwnikowi zasmakowac jego szybkich uderzen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym HighLightcie widzalem trening na refleks Kaoklaia. stal pod sciana a w jego strone z automatu do pileczek strzelano pileczkami do pingponga a on musial robic uniki. Zreszta sowje umiejetnosci pokazal w walce z Hong Man Choiem(218 cm wzrostu!!!! :shock: ). A o co chodzi z tymi wlakami ulicznymi Dekkersa? A jesli chodzi o te walke w Pride, no coz nie jego styl . Jest doskonalym stojkowcem i niech tak pozostanie. Co prawda w Pride w stojce doskonale radzi sobie Mirko( jak ja lubie tego goscia, ale Dekkersa KOCHAM normalnie moj idol zyciowy 8) )

Wracajac do walki Genki Sudo vs. Ramon Dekkers. Zauwaz, ze Sudo wlaczac w samej stojce(jego starty w K-1) rowniez niespecjalnei sie wyroznia , tak jest z Dekkersem jesli chodzi o parter :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekkers podobno w czasie gdy walczyl zawodowo w Muay Thai takze uczestniczyl czesto w walkach poza ringiem, co bylo przyczyna jego szybkiego upadku. Zaden czlowiek nie wyrobi walczac w tak krotkichodstepach czasu. Moim zdaniem Dekkers tak czy siak byl jednym z najlepszych wojownikow, czego potwierdzeniem jest zdobycie tytulu zawodnika roku, nie bedac Tajem. Co do walki Kaoklaia z Choiem to ja widzialem :D, moim zdaniem powinien byc remis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się capoeiry i jak na razie bardzo mi się to podoba i mam zamiar to kontynuować. Czy ktoś jeszcze może to trenuje??

Nie jestem tu osamotniona w capo, whee! xD

Ja zaiste trenuję i zaiste jest to fantastyczny sport ^^ Na jakim etapie jesteś? Ew. ile czasu już trenujesz i gdzie?

A słuchanie Floydów bardzo Ci się chwali 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się capoeiry i jak na razie bardzo mi się to podoba i mam zamiar to kontynuować. Czy ktoś jeszcze może to trenuje??

Nie jestem tu osamotniona w capo, whee! xD

Ja zaiste trenuję i zaiste jest to fantastyczny sport ^^ Na jakim etapie jesteś? Ew. ile czasu już trenujesz i gdzie?

A słuchanie Floydów bardzo Ci się chwali 8)

Trenuję od paru miesięcy w Lagoa de Saduade w Łodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się capoeiry i jak na razie bardzo mi się to podoba i mam zamiar to kontynuować. Czy ktoś jeszcze może to trenuje??

Nie jestem tu osamotniona w capo, whee! xD

Ja zaiste trenuję i zaiste jest to fantastyczny sport ^^ Na jakim etapie jesteś? Ew. ile czasu już trenujesz i gdzie?

A słuchanie Floydów bardzo Ci się chwali 8)

Trenuję od paru miesięcy w Lagoa de Saduade w Łodzi.

I? Jaki jest jak na razie Twój ulubiony cios? :) A byłeś w czerwcu w Kraku na święcie capoeiristas i zdawaniu na pasy?

Czy Capo ma jakes dwie formuly/style/szkoly walki?? Bo cos mi sie o uszy obilo ale nie mam potwierdzenia.

Owszem, jest capoeira angola i capoeira regional. Ta pierwsza to bardziej ortodoksyjna, wolniejsza capoeira, do spuszczenia komuś łomotu się niezbyt nadaje, stawia raczej na grę, taniec, pracę zespołową, coś w tym guście. Rozpowszechnił ją Mestre Pastinha w odpowiedzi na wykreowanie capoeiry regional - tej dynamicznej, skłaniającej się ku pacyfikacji oponentów odmianie autorstwa Mestre Bimba.

Tak krótko, bo nie znoszę się mądrzyć (a to nowość dopiero, nie?) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zadać ci osobiste pytanie.. czy w takim wypadku uważasz się za żyda?

W takim wypadku jak ty kiedy twierdzisz że twoja matka jest z rasy negroidalnej a ojciec z ugrofińskiej jednocześnie usilnie starajac się przekonać innych że jesteś potomkiem plemienia azjatyckich pigmejów...

Co pewnie jest trudne aczkolwiek możliwe ;)

Zapytam szczerze: bije wam? - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do wszystkich. Jakie są przeciwskazania co do ćwiczenia sztuk walki dla ludzi z wada wzroku? Wiem, że nie powinno się ćwiczyć na siłowni, ale czytałem na pewnym forum traktującym o sztukach walki wypowiedzi ludzi o większej wadzie, którzy trenują(ja mam -3).

P.S. Wacham się pomiędzy bjj a muay thai.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do wszystkich. Jakie są przeciwskazania co do ćwiczenia sztuk walki dla ludzi z wada wzroku? Wiem, że nie powinno się ćwiczyć na siłowni, ale czytałem na pewnym forum traktującym o sztukach walki wypowiedzi ludzi o większej wadzie, którzy trenują(ja mam -3).

P.S. Wacham się pomiędzy bjj a muay thai.

Jak dobrze widzisz bez okularów to uderzaj śmiało XD Z tą siłownią to też dziwna sprawa, co ma wzrok do mięśni o_O ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do wszystkich. Jakie są przeciwskazania co do ćwiczenia sztuk walki dla ludzi z wada wzroku? Wiem, że nie powinno się ćwiczyć na siłowni, ale czytałem na pewnym forum traktującym o sztukach walki wypowiedzi ludzi o większej wadzie, którzy trenują(ja mam -3).

P.S. Wacham się pomiędzy bjj a muay thai.

Jak dobrze widzisz bez okularów to uderzaj śmiało XD Z tą siłownią to też dziwna sprawa, co ma wzrok do mięśni o_O ?

Tu nie chodzi o mięśnie. Po prostu podczas niektórych ćwiczeń fizycznych wzrasta ciśnienie w oku i może nastąpić odklejenie siatkówki. Dlatego na przykład kobiety z wadami wzroku muszą rodzić przez cesarskie cięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was miał kontakt z systemem dogbrothers? Wiem, że trenują walkę kijem, kontakt w walkach jest 100% bez ochraniaczy. Podobno ich zdaniem walka wręcz na ulicy z kilkoma przeciwnikami nie ma sensu. Kij gwarantuje możliwość utrzymania dystansu i ucieczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego wynika że trzeba mieć zawsze przy sobie kij :) Bardzo rozsądne już widze tabuny ludzi chodzących po ulicach z kijami...

Ale zaraz przecież miecz lepszy jest nawet od kija... czemu więc niebędziemy nosić mieczy >? Cofamy sę w średniowiecze ? Ale zaraz kusza jest lepsza od kija i miecza.. a od kuszy lepsza jest broń palna.. czemu więc wszyscy niezaopatrzą się w snajperki.. będziesz mógł czuć się bezpiecznie na odległość paru kilometrów.. ale zaraz przecież oni też mogą cie trafić.. czemu więc każdy niejeździ czołgiem ? A no tak mogą samolotem nalot puścić i ponas hmmm.. ale i samolot niewytrzyma wybuchu nuklearnego.. wieć zaopatrzmy się wszyscy w głowice taktyczne dalekiego zasięgu... wtedy będziemy się mogli czuć w miare bezpiecznie... i tak dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję w taki razie zawsze nosić wędkę bo :

- możesz ją zwinąć i wysuwać jak miecz świetlny :safe:

- jak z takiej wykosisz to szrama na ryju u oponenta gwarantowana XD

- i ryby można sobie połowić

a ty arkan27 (?) zamiast marzyć o jakiś psich braciach co smażą farmazony to idź lepeij w tekkena pograj i na krav mage XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwany-lis napisał - "a ty arkan27 (?) zamiast marzyć o jakiś psich braciach co smażą farmazony to idź lepeij w tekkena pograj i na krav mage " - wydaję mi się ze w tekkenie nie ma krav magi :) Z tego co wiem to w serii tekken wyróżnia się :

-Aikido

-Karate

-Judo

-Ninjutsu

-Tae Kwon Do

-Capoeira

-Vale Tudo

-Kick Boxing

-Wu Shu

-Sumo

-Aki Jujitsu

No i Krav Magi wśród nich nie ma..Poza tym z tego co wiem Krav Maga to NIE jest sztuka walki tylko system obronny. Poza tym trzeba mieć skończone 18 lat by ćwiczyć Krav'ę...(no chyba ze mamy zgode rodziców wtedy od 16 lat)...Niby mała różnica, niby się czepiam ale ja tak lubię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awatar nie bierz tgo co napisałem na poważnie, to był taki przytyk odnośnie tego posta :

trenuje ktoś krav mage?

:pig:

Tak btw. to grałem w tekkena 4 swego czasu trochę i nie pamiętam żeby ktoś tam wymiatał kickboxingem i aikido, możesz mi odświeżyć pamięć i powiedzieć którzy zawodnicy posługują się tymi stylami.

Sam trenuję kickboxing i grając w inną bijatykę DJ fight for NY miałem niezłą zwałę ze sposobu przedstawienia tam tego stylu. Power hint dla kicka to mocny randhaust i sierpowy z pół obrotu, jak to wygląda :P Ale reszta była ok, zawodowy montion capture, krpoka w kropke to samo co na treningu XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...