Skocz do zawartości

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.


Polecane posty

Co do długości to wszystko zależy od poziomu gry, bo na przykład na łatwym nie musisz niemal cały czas się skradać, ale i tak można stwierdzić, iż długość kampanij jest wystarczająca. Gra sama w sobie jest fajna no i ma swój klimat.

Edytowano przez luki488
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ochotę pograć w jakąś wciągającą grę strategiczną z nawiązaniami historycznymi (wiek nie ważny) Co możecie mi w tym temacie polecić?

Ważne by gra była dość rozbudowana, język PL (napisy chociaż).

Może to byś strategia turowa lub strategia ekonomiczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ochotę pograć w jakąś wciągającą grę strategiczną z nawiązaniami historycznymi (wiek nie ważny) Co możecie mi w tym temacie polecić?

Ważne by gra była dość rozbudowana, język PL (napisy chociaż).

Może to byś strategia turowa lub strategia ekonomiczna.

No to tak:

Seria Total War z wyłączeniem 2 odsłon: Empire, które jest mocno przeciętne i niezbyt oddaje klimat epoki. Dopiero mody sprawiają, że da się w to sensownie grać. No i nieszczęsne Rome 2, które jest najgorszą częścią, cofającą serię. Na szczególną uwagę zasługuje Medieval 2 z dodatkiem, ponieważ występują na niego amatorskie modyfikacje, jedne z najlepszych w grach. Dodają np. magię, smoki, przenoszą cię w dowolny okres historyczny, a nawet do Śródziemia czy świata Warhammera. Niektóre mody dodają nawet system dynastyczny, herby, rody szlacheckie, itd. Innym wartym uwagi Total Warem jest Shogun 2 i jeszcze lepszy dodatek Zmierzch Samurajów(w Biedronce od poniedziałku za 10zł!) przenoszące gracza do feudalnej Japonii. Jest to najlepszy Total War "na czysto", bez żadnych modyfikacji.

Na pewno warto zainteresować się także grami od Paradoxu, genialna Victoria 2 przenosi gracza w lata 1836-1936 i pozwala pokierować dowolnym państwem tego okresu. Ekonomia, partie polityczne, wynalazki, warstwy społeczne, religie, inflacje, ustawy, wojna, surowce naturalne. Niemal każdy element zarządzania państwem jest oddany do naszej dyspozycji. Do gier Paradoxu należą także Europa Universalis, z czego najdoskonalsza 4 odsłona niedawno się ukazała. Polecam zwłaszcza 4 część z racji największej przystępności dla nowych graczy, jednocześnie nie tracąc nic, a wręcz zyskując. Mniej rozbudowana niż Victoria i skupia się raczej na toczeniu wojen i gospodarce ale to sztandarowa seria firmy. Okres XV-XIX wiek. Idąc dalej Crusader Kings 2, gra skupiająca się głównie na dynastiach w Średniowiecznej Europie(a w nadchodzącym dodatku także Indiach). Rozgrywki polityczne, spiski, a także wojny. Można się wcielić w dowolnego hrabiego, księcia, króla, biskupa, itd. Największym mankamentem tej gry jest fakt, że aby grać Muzułmanami czy poganami trzeba wykupić dość kosztowne dodatki. Jednak na podstawowej wersji gry można grać dowolną postacią Chrześcijańską. Zarówno w Europie jak i Crusader jedynymi surowcami są złoto i "pobożność", czyli nie trzeba produkować konserw dla żołnierzy aby w ogóle walczyli jak to jest w Victorii wink_prosty.gif Inną słynną grą jest Hearts of Iron przenoszące nas w czasy 2 wojny światowej. W większości skupia się na prowadzeniu działań wojennych ale jest tu też trochę polityki. Trzeba uważać na surowce jak ropa, guma czy żelazo aby nasi czołgi nie zatrzymały się w połowie drogi lub w ogóle mogły powstać. Odradzam natomiast kiepskie Sengoku oraz Europa Universalis: Rzym, to zwyczajny skok na kasę graczy, oferujący prostą i niedopracowaną rozgrywkę.

Cywilizacja to świetna seria turowa pozwalająca kierować dowolną cywilizacją od epoki kamienia łupanego po erę lotów kosmicznych. Ja szczególnie polecam część 4. Może i nie jest tak przystępna i ładna graficznie jak 5 ale pod wieloma względami ją wyprzedza.

Serii Age of Empires chyba nie muszę opisywać. Nawet jeśli starsze części odrzucają oprawą graficzną to 3 nadal prezentuje się świetnie. Trzecia część pozwala poprowadzić państwa Europy podczas podboju Ameryki, przedstawia powstanie USA, w dodatku pozwala pokierować Indianami, a w drugim dodatku Chińczykami, Japończykami i Hindusami.

Bardzo ciekawe jest także Wargame. Bardzo trudna kampania, genialny multiplayer. Akcja dzieje się podczas alternatywnej Zimnej Wojny, kierujemy setkami, a niekiedy tysiącami jednostek na współczesnym polu bitwy. Od piechoty, przez czołgi i transportery, na samolotach skończywszy.

War Leaders: Clash of Nations to nic innego jak Total War umiejscowiony w czasach 2 wojny światowej. Niezbyt rozbudowany, skupiający się głównie na bitwach, jednak można się nim zainteresować.

Leciwe Rise & Fall: Civilizations at War to połączenie gry akcji i RTSa, kierujemy armiami świata antycznego na mapie bitewnej, a w dowolnej chwili możemy się wcielić w bohatera, np. Aleksandra Wielkie czy Kleopatrę. Bardzo ciekawa kampania. Gra niezbyt złożona, to tradycyjny RTS w starym stylu.

Na pewno zainteresuje cię także Blitzkrieg odtwarzający najciekawsze starcia 2 wojny światowej. Jest to seria starająca się w realistyczny sposób przedstawić zarówno zachowanie pojazdów i jednostek oraz charakter samych misji w jak najbardziej realistyczny sposób.

Odnośnie gier ekonomicznych zbytnio nie pomogę. Podobno warta zainteresowania są serie Anno, Tropico, no i słynne SimCity.

Istnieje jeszcze wiele wymagających i rozbudowanych gier strategicznych jednak są już one dość leciwe(10 lat na karku), gdybyś jednak chciał mogę je wymienić i króciutko opisać. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania do tytułów, które wymieniłem pytaj śmiało.

Edytowano przez Foshek
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję RTS'a traktującego o wojnie współczesnej, ewentualnie z możliwością użycia atomówki. Wiele nie grywałem w ten gatunek, ostatnio w Warhammer Down of War i co mnie w tej grze niemiłosiernie irytowało to brak możliwości ustawienia szyku, tak by jednostki o różnej szybkości poruszały się w określonej formacji i jednakowym tempie. Bardzo utrudniało mi to idealny atak i takich "baboli" nie chciałbym już doświadczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prince

Na pewno wspomniane przeze mnie Wargame: Airland Battle powyżej, współczesne pole bitwy(Zimna Wojna), kilkaset różnych jednostek, kilka zróżnicowanych nacji po obu stronach. Bitwy na ogromną skalę. Single jest piekielnie wymagający, multi mniej. To właśnie na multi ta gra się skupia. Olbrzymie mapy i bitwy 10 vs 10 pokazują na co stać ten tytuł.

Kolejnym tytułem, który powinien cię zainteresować jest World in Conflict. To także okres Zimnej Wojny i inwazja Układu na USA i Europę. Istne Call of Duty w świecie RTSów, dynamiczna i efektowna kampania to najmocniejsze strony tej produkcji. Multiplayer także wypada świetnie - wzajemny ostrzał atomówkami, jednak dziś mało kto w niego gra. Jeżeli się nie mylę, od jutra będzie dostępny w Biedronce za 10 zł.

9 kompania to gra powiązana z filmem o tym samym tytule. Opowiada o radzieckiej interwencji w Afganistanie. Strategia połowicznie realistyczna. Trzeba dokładnie planować taktyki i oszczędzać każdego żołnierza, którzy są bardzo spersonalizowani. Posiadają własne imiona, nazwiska, historie i uzbrojenie oraz przechodzą do kolejnych misji zbierając doświadczenie. Realizm jest jednak umowny i fizyka działa czasami komicznie, nie wymaga też godzinnego planowania zanim ruszymy jednostki. Po prostu nie przejdzie tu proste wysłanie żołnierzy z punktu A do B.

Nieco starszą produkcją jest J.T.F. - Join Task Force przenosząca nas do konfliktów na Bliskim Wschodzie czy Bałkanach. Jednostki i ich zachowanie są pieczołowicie wykonane, głównie pod fanów militariów. Sama rozgrywka to typowa strategia z całkiem ciekawą historią. Nie budujemy to jednak bazy a jednostki sprowadzamy "zza mapy", jako posiłki.

Całkiem ciekawe i podobne do Dawn of War jest Codename Panzers: Cold War. Niemal to samo w realiach nam bliższych, no i od innego studia.

Full Spectrum Warrior to raczej gra taktyczna z widokiem zza pleców wojaków. Kierujemy dwoma oddziałami, głównie w bliskowschodnim mieście. Coś unikatowego w gatunku, dlatego polecam zobaczyć gameplaye.

Istnieje jeszcze SupremeRuler przenoszący nas zależnie od części do 2010 lub 2020 roku i pozwala się wcielić w rolę niemal każdego państwa na globie. Jest to jednak strategia niezwykle hardkorowa, złożona i nieprzystępna. Jeśli dobrze pamiętam nie posiada samouczka/ posiada kiepski

Interesują cię może klimaty II Wojny lub futurstyczne, coś w stylu Dawn of War?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam ochotę na współczesne pole walki, własnie coś w stylu CoD'a, także dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jutro lecę do biedry i postaram się ustrzelić World in Conflict oraz Shoguna. Co sądzisz o Tom Clancy's Endwar ? Godne uwagi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endwar! Jak mogłem o tym zapomnieć xd

Całkiem ciekawe klimaty, jednak kampania jest prosta i nieskomplikowana. Typowy do bólu RTS z jedną cechą wyróżniającą ten produkt - możliwości sterowania głosem, np. śmigłowce z A4 zaatakować cele B5. Sam nigdy nie testowałem sterowania głosowego, więc nie wiem jak to w praktyce działa. Gra także konstruowana specjalnie pod konsole, więc nie ma tu co liczyć na wyróżniający się tytuł wśród reszty PCtowych RTSów. Za małą kwotę jednak można sprawdzić - z tego co widzę, jest dostępne za 10zł, więc jako ciekawostkę można zagrać. Po prostu solidny średniak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy warto kupić trylogie Call of Duty na PS2. W skład wchodzi : Call of Duty 3, Call of Duty: Finest Hour i Call of Duty 2: Big Red One. Za wszystko 50zł. Znalazłem na tablicy, lecz nie wiem czy warto. Będę wdzięczny za podpowiedź. Z góry dziękuję. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CDA0413

Za 50 zł. jak najbardziej warto. Pamiętam że grałem w CoD 3 i Finest Hour i bawiłem się świetnie. Big Red One niestety nie miałem okazji ograć, ale też zbierał porządne noty. Graficznie wiadomo, PS2 to staruszek, ale grywalność jest znakomita i jeżeli lubisz FPS'y w klimatach II wojny światowej, to bierz śmiało i na pewno się nie zawiedziesz.

Z kolei jak wolisz strzelanki we współczesności, wypróbuj Black, który moim zdaniem jest najlepszym FPS'em na PS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby ktoś polecić jakąś fajną gierkę w stylu point and click, najlepiej na steamie. Grałem ostatnio w sam and Max s1 i było super. Tylko prosiłbym o jakieś oryginalne propozycje a nie tylko wolf among us lub the walking dead. Od gry wymagam pewnej dozy humoru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...