Skocz do zawartości

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.


Polecane posty

Sprawa wygląda tak, że nie tak dawno zakupiłem sobie pad od Xbox 360. Niestety, przez lata dłonie przywykły mi do myszy i klawiatury, a teraz nie za bardzo chcą przestawić się na konsolowe rozwiązania smile_prosty.gif

Przechodząc do sedna - proszę o sugestie gier z łatwym sterowaniem na padzie. Logika podpowiada, że większość gier sportowych i wyścigowych spełniają ten warunek, ale akurat nie za bardzo mnie interesują.

Póki co, na padzie grało mi się wygodnie w:

  • Bastion
  • Shank 1 & 2
  • DmC: Devil May Cry
  • Deadlight
  • Mark of the Ninja
  • Mortal Kombat
  • Remember Me

Próbowałem za pomocą pada grać również w Lost Planet 3, Tomb Raider oraz Max Payne 3, no i chyba na to za wcześnie, bo zamiast dobrze się bawić, to ogarnia mnie irytacja gdy po raz dziesiąty odradzam się na checkpoincie, bo precyzyjne celowanie to melodia przyszłości icon_biggrin.gif

Moje ulubione gatunki gier to strategie i RPG, ale przy ostatnim braku czasu nie pogardzę również szybkimi grami akcji, czy niezobowiązującymi platformówkami.

@Down:

W Skyrim również próbowałem i też jest ciężko ;P Łucznikiem oraz magiem trafiam co najwyżej w stodołę xD.

Edytowano przez Khalim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi uwierzyć, że będzie Ci się świetnie grało w Batmana AA albo AC na padzie. Na początku grałam w niego na klawiaturze i mówiąc szczerze było do kitu. System walki w Batmanie jest po prostu stworzony do pada, łatwo robi się dzięki niemu kombosy, a w dodatku jest łatwy do opanowania. Polecam :)

@down

Kolega? Czy naprawdę tak trudno jest zobaczyć płeć danej osoby? krecka_dostal.gif

Edytowano przez germotta11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super meat boy.Ba,nawet zalecają.I jak kolega wyżej (obie gry w promocji za 30 zł).Możesz też wypróbować indyki od McMillena,szczególnie,że są tanie (SMB za 10 w GpW,25 za Isaaca),oczywiście możesz też Overlorda wypróbować.Z mojego postu wynika,żedo pada najlepsze są tpp,rpg i indyczki.

Szczególnie Super mięsny chłopiec,gdzie od setek prób przejścia poziomu połamiesz pada :/

@Up

Wybacz,że pisałem post i było po fakcie.No i praktycznie nikomu w profil nie zaglądam ;)

Edytowano przez Jenkins13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis staroszkolny RTS z naciskiem na singla a nie ma multi w ktorym wygrywa ten kto szybciej klika :P (choc osobiscie bardzo lubie StarCrafta 2 ale chce sprobowac czegos nowego). Gry które odpadają, gdyz juz je posiadam: StarCrafty, Warcrafty, Supreme Commandery, Total War Shogun i Medieval.

Rome odpada, bo moj komp tego nie udźwignie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77

Na pewno seria Age of Empires, nawet jeśli 1 i 2 będą cię raziły oprawą pozostaje ci świetna trójka, podobnie seria Empire Earth. Pierwsze Crusader Kings (znane w Polsce jako Mroczne Wieki) oraz Europa Universalis. Zaciekawić może cię także Homeworld oraz seria Blitzkrieg. Bardziej turowe Galactic Civilization , Age of Wonders czy Disciples. Z gier bliższych Warcraftowi mogę polecić Armies of Exigo, Bitwę o Śródziemie i Dawn of War. Warto sprawdzić też SpellForce, połączenie RTSa i RPGa. A jeśli chodzi o coś zbliżonego do serii Total War to może Empire Glory? Europa czasów napoleońskich, te same zasady co w serii Total War, wiele rozwiązań zostało przeniesionych(czy raczej skopiowanych) do o wiele później wydanego Empire Total War.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tytułów to z chęcią je opiszę. :)

Edytowano przez Foshek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu patrzę na okazyjne ceny kolekcjonerek i dzisiaj znalazłam kolekcjonerkę Splinter Cella Ultimatum Edition i 5th Freedom. Po obejrzeniu unboxingu ultimatum edition uznałam, że edycja jest całkiem spoko, zegarek wygląda na pełnokrwistego chińczyka, ale ma fajny kolorek :D Ta druga edycja przykuła moją uwagę figurką ( do których ogólnie mam słabość ). Na początku miałam wziąć tą z zegarkiem, ale figurka.... Krótko mówiąc mam problem :D

Którą ofertę byście wybrali i która się bardziej opłaca:

http://konsoleigry.pl/gry-na-pc/714-splinter-cell-blacklist-edultimatum-pl-pc-3307215690055.html

czy

http://www.morele.net/tom-clancy-s-splinter-cell-blacklist-edycja-5th-freedom-edycja-kolekcjonerska-601738/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyzio92

Dawn of War 2 to już bardziej gra zręcznościowa niż strategiczna. W klasycznym wymiarze(stawianie budynków i szkolenie jednostek jak np. Company of Heroes) występuje tylko w multi. Jest to jednak bardzo proste, mało złożone i starcia trwają zwykle nie więcej niż 15-20 minut. Zdecydowanie bardziej polecam którąś z 1 części Dawn of War, praktycznie Company of Heroes tylko w klimatach sf i gwarantuję, że będziesz się przy tym świetnie bawił. Osobiście żałowałbym pieniędzy na 2, zwłaszcza, że występuje w nim Games for Windows Live, które to wcale nie uprzyjemnia rozgrywki.

Jeśli miałbym przyrównać do czego Dawn of War 2 to najbliższym skojarzeniem byłoby Dungeon Siege(hack n slash).

@germotta11

Ja osobiście brałbym Edycję 5th Freedom, wydaje się o wiele bardziej interesująca. Figurka, steelbook i komiks,a różnica ledwo 7 zł. Jak sam zauważyłeś zegarek to chińszczyzna.

Do tego same dodatki elektroniczne, w 5th masz otrzymać 5 broni, 5 przedmiotów i 5 kombinezonów, a Ulti jedynie google, buty i 1 kombinezon.

Edytowano przez Foshek
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję gier z obsługą padów i możliwością rozgrywki w trybie split screen lub bez podzielonego ekranu, za to z co-op'em, lub jednym i drugim lol.gif . Korzystam ze standardowych padów od Xbx, o ile ma to jakieś znaczenie. Interesują mnie bijatyki, gry wyścigowe, ale głównie gry zręcznościowe i RPG, mniej shootery i strategie (bo średnio gra się w takie tytuły za pomocą pada - ale jestem otwarty na propozycję dobrych tytułów również z tych gatunków). Z góry dziękuję wszystkim pomocnym forumowiczom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jugahav

Jeżeli lubisz RPGi, a zwłaszcza serię Gothic to warto. Osobiście sam dałem swego czasu 100zł za samą jedynkę i nie żałuję. 1 Risen to świetna gra w klimatach Gothica 1 i 2, Risen 2 to dla mnie zawód, sporo bugów i masa niesprawdzonych rozwiązań, przemęczyłem ją jakoś. Według mnie, za 100 zł jak najbardziej warto. Jeśli jednak nie przepadasz za serią Gothic najlepszym rozwiązaniem byłoby poczekać.

Jeśli nigdy nie grałeś w Gothici, polecam sprawdzić 1 lub 2, które kosztują obecnie nie więcej niż 20zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...