Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Szukam historycznych gier strategicznych w stylu serii Total War. Czas akcji nie może przekraczać XIX wieku. Może być to strategia turowa, ale nie musi. Wszystkie gry z serii Total War (shogun, medieval, napoleon i empire) mi się bardzo podobały. Zero fantastyki w stylu Heroes, czy King's Bounty. Grałem już w Settlersów (do IV części), wszystkie Age Of Empires, Kozaków i Empire Earth. Jest coś jeszcze godnego uwagi?

Edytowano przez Fanat1c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanat1c - jest taka gra jak Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu, czyli streszczenie dziejów Polski w ramach czasowych zawartych w tytule. Nie wiem jednak, czy mogę Ci to polecić, bo oceny ma kiepskie, a sam nie grałem. Tylko informuję, że coś takiego istnieje smile_prosty.gif Oprócz tego jest całkiem dobra seria Twierdza (z pominięciem jej trzeciej odsłony), seria Patrician, The Guild i Anno (aczkolwiek to raczej strategie ekonomiczne). Jeśli idzie o zwykłe RTSy, mogę polecić np. Crusader Kings II z tego roku, czy Golden Horde sprzed 4 lat. Więcej w tym temacie raczej nie znajdziesz, bo to dość mało uczęszczane przez twórców czasy (a szkoda).

EDIT: Ach, zapomniałbym, przecież są jeszcze serie Civilization i Europa Universalis, wcale dobre.

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień= wielki wysyp gier i dla mnie grami wartymi uwagi są AC3 i BO2. I mam wielki problem. Mam 150 zł (mam więcej, ale tu kwota do wydania) i nie wiem którą kupić gre. Czytałem wiele recenzji, opinii i mam mętlik w głowie bo każda z tych gier była oceniana i wyrażana w opiniach bardzo ciepło, zastrzeżeń wielkich by nie kupować ich nie ma a ja uwielbiam obydwie serie więc co tu zrobić? Pójść do sklepu i na chybił trafił? Poradzi ktoś czym się sugerować w kupnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamierzacie wyciągnąć na Steamie w promocjach? Czekacie na coś?

Mam do was pytanie. Lepiej zachować tak około 130 złotych na promocje na Steamie, czy może wziąć Call of Duty Black Ops 2? Mam dylemat, bo z jednej strony nie wiem co mógłbym w tych promocjach złapać (czy będę oczekiwane przeze mnie gry), a z drugiej na MW3 się zawiodłem chociaż BO II wydaje się dużo lepsze.

Edytowano przez SadystycznyOrzech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankamilek

Jesli w gre wchodza tez inne niz przygodowki produkcje, to polecam tez produkcje typu World of Goo, Braid, Plants vs. Zombies i LIMBO. Moja polowke one wciagnely, chociaz zazwyczaj jesli juz siada do komputera, to tez zazwyczaj woli pograc w przygodowki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limbo jest wspaniałe!

Ja ze swojej strony mogę polecić Crayons Physics Deluxe. Zabawa w zaczarowany ołówek. Super sprawa.

Można by dorzucić jeszcze do tego The Misadventures of P.B. Winterbottom, Euflorię, Pixel Junk Eden, Osmos, Lume, And yet It Moves, The storm in the Teacup, mnóstwo tego. A jesli chodzi o przygodówki, to polecam gry Sokala (Syberia I, II, Amerzone, Paradise, Sinking Island, Nikopol) i Sherlocki Holmesy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów i panie na salonach!

Problem niezbyt trudnej natury, aczkolwiek do drapania się po głowie zmusza mnie już od dłuższego czasu:

Promocja na GOG.com, jest jedyną z której będę korzystał, a i to w drodze wyjątku, bo zaległości w ograniu mam ogromne, ale z braku czasu i przez szkołę, pewnie jeszcze przez długi czas nie nadrobię. Dlatego też, mój wzrok przykuła oferta Pick 5 Pay 10$. Przede wszystkim 3 indyki z Indii mnie zaciekawiły:

1. Polskie Anomalie w 11bitach

2. Unmechanical

3. Alan Wake: American Nightmare

Pytam jakie jeszcze 2gierki dorzucić, które byście polecili, nie mam jakiś specjalnych preferencji, lecz zaciekawiły mnie w sumie najbardziej Symphony i SpaceChem. Botaniculę zostawię na później, zwłaszcza ze względu na mocno kontrowersyjne opinie wokół niej krążące. I jeszcze jedna sprawa: Czy jeżeli nie grałem w oryginalnego Alana Wake'a i dwa dodatki do niego to dużo stracę, rozpoczynając przygodę z Amerykańskim Koszmarem, czy może wręcz przeciwnie i będę wiedział z czym to się je i zachęci mnie bardziej do ogrania podstawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć (Jeżeli zły dział to poproszę o przeniesienie.), szukam gry RPG, bądź Strzelanki, na dwóch graczy przy jednym komputerze, wiem, że są takie, ogólnie szukam ciekawych gier na dwóch graczy. Nieznanych, mogą być 2D, 3D, 62361D. Cokolwiek byle na dwóch i bez użycia pada, bo nie mam owego.

Gry w jakie grałem, i już nie zamierzam, oraz jakich nie macie podawać:

-Borderlands 1 i 2

-Left 4 Dead 1 i 2

-Baldurs Gate

-Little Fighter

-Heroes

-Magicka

-Dungeon Defenders

Najlepiej, żeby gry były mało znane. Mogą być rozbudowane, fajne cokolwiek. Mogą być darmowe, lub płatne, kasy mi nie brak ;P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KitkatPlaCCk

Sprobuj strzelanki Crimsonland, gra prosta, ale rozgrywka potrafi byc bardzo intensywna. Podobny do niej jest Dead Ops z pierwszego Black Opsa, ale nie wiem, czy da sie w niego grac w dwie osoby na jednym komputerze.

@ prupst

Jesli chodzi o gry podobne klimatem do Fallouta to warte uwagi sa kolejne odslony Stalkera i ewentualnie Metro 2033.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosiłbym o polecenie jakiejś dobrej, w miarę nowej strategii z bardzo rozbudowanym zarządzaniem państwem, gdzie są kopalnie i dużą rolę odgrywa handel. Przydały by się też walki. Aha gra ma nie dziać się w przyszłości, tylko w teraźniejszości lub przeszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeriousBoy

Seria Anno(wcześniejsze części) powinna cię zainteresować, z turówek zaś godne polecenia są wszystkie Total War'y. Patrician IV, jest ciekawy, oprócz tego The Guild 2 może cię zaciekawi(stawia głównie na handel, miks RPG i strategi ekonomicznej) i Tropico(trójka była bodajże w jednym z ostatnich CD-A).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Szukam ciekawej, niekonwencjonalnej gry. Coś w klimatach sci-fi (ale nie koniecznie)

B. spodobała mi sie Botanicula . Szukam czegoś w tych klimatach.

Dzisiejszy rynek popularnych gier wydaje na świat skomercjalizowane łatwe produkcje.

Ja szukam czegoś innego. Podobają mi sie także: Rage i Borderlands ( wiem , to zupełnie inne gry niż Botanicula ale leżą w tej samej sferze gier ciekawych).

Ładna grafika, ciekawa muzyka , a przede wszystkim wciagająca fabuła i przyjemna grywalnosć.

Oto walory gry, ktorej szukam . Prosze o podanie propozycji smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje jakieś dobrej gry na słaby PC, wiem ze temat był już na innych forach (na cd-action takiego nie znalazłem) ale żaden mnie jakoś nie zadowolił.

Posiadam taki sprzęt:

Płyta główną MSI pt8 neo-v

Procesor intel pentium 4 CPU 2,40 GHz

kartę graficzną ati radeon 9550 128 MB

Pamieć 1gb

jak widać nie jest to jakaś kosiara:)

jeżeli chodzi o gatunek to raczej niema takiego który szczególnie lubię i na odwrót gram prawie we wszystko z wyjątkiem point and click i piłki nożnej nie zależy mi tez na jakieś genialnej grafice (chociaż nie mam nic przeciwko niej) najważniejsza dla mnie jest grywalność.

Proszę o szybkom odpowiedz z góry dzięki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych graczy, ale mnie doprowadza do szewskiej pasji FPS, w którym z poziomu menu nie można wyłączyć celownika w grach singleplayer - niestety pojawia się coraz więcej tytułów, które takiej opcji nie posiadają, co mnie osobiście bardzo dziwi, gdyż wraz z momentem pojawienia się w strzelankach FPS opcji strzelania z przyłożenia, a nie z biodra, a tym bardziej dążenia do realizmu, opcja taka jest zdecydowanie potrzebna - potencjalny gracz sam może zadecydować, czy chce używać "krzyżyka" przy strzelaniu z biodra, czy też nie...

Dlatego zapytuję się Was, czy możecie mi polecić jakieś FPSy z taką właśnie opcją wyłączenia celownika? (celowo wspominam o wyłączenia go z poziomu menu - wiem, iż jest mozliwość edycji configu, by go usunąć, jednak nie zawsze to działa - wiem to z autopsji niestety).

Od siebie dodam, iż gry z taką możliwością, to FarCry 2, obie części Crysis'a czy CoD 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką ciekawe gry możecie mi polecić. Tak do 50 zł i żeby działały na moim sprzęcie. Może to być takie RPG taki z klimatem najlepiej. Jakiś FPS taki w klimatach Stalkera. Nie wiem co dokładnie. Szukam takiej gry, która może mieć banalną fabułę być śmiesznie łatwa ale, żeby miała taki klimat by go czuć było w powietrzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...