Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozart

Co sądzicie o okładkach CDA?

Polecane posty

Wszystko ok, ale coś z Waszymi okładkami jest nie tak! Przecież w tej co miała nadrukowane napisy cda na sobie miał być ukryty banknot 120$ i jakoś nie słyszałem żeby go ktoś znalazł! ;):P :twisted: hehehe

Wiesz, to taki kolejny podstępny trik marketingowy. Tak jak mówią "kupuj chipsy, w środku możesz znaleźć 200 zł"... CDA zdecydowało się tutaj na taki sam krok. No ale nie wińmy ich - konkurencja już zapowiedziała, że w następnym numerze zaszyją w 5 okładkach monetę 176,93 Euro. A w jednej nawet samochód!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno też meble i dom przytargany z Karaibów mają być wpraswane w okladke! :wink: No ale czego to sie nie robi dla "przebicia" cda ;) Pewnie kitują, bo nieoficjalnie słyszałem, że to bedzie zwykły dom rodem z polskiej wsi... :x A te meble to używane... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia okładka to 100% tandeta, kicz i ogólnie marne wrażnenie dot. kompozycji.

>>>OK - to powiedz co bylo nie tak, bo wasc, widze, umiesz tylko mowic "zalosne, chamstwo, kicz, brak dobrego smaku" itd. POkaz konkretnie bledy kompozycjne itd.

Następnym razem się lepiej postarajcie, bo "pismo xxx" robi je coraz lepiej.

>>>Kupu je i ciesz sie. Naprawde nie ma przymusu kupowania pisma, ktore ma kiczowate itd. okladki.

Proszę bardzo, oto błędy okładki:

- czerwone tło w oddali sprawia, że tamte elementy kompozycji stają się najważniejsze

- główna postać (obiekt) na okładce jest za bardzo przesunięty w prawą stronę - wiem, że to zamierzone, jednak efekt sprawia negatywne wrażenie,

- tekst: "MAMY NA LICZNIKU" na tle jedynki wydaje się wciśnięty na siłę; myślę, że informację można było podać w inny sposób,

- kolory są ubogie i osobiście nie odpowiada mi połączenie czerwonego ze srebrnym (+ złoty ludzik na logo = kiepski efekt wizualny),

- natomiast na plus można zaliczyć umieszczenie napisów w skosie - ciekawy zabieg, jednak obrazek z lewym dolnym rogu (reklama Colina 04) w takiej pozycji nie prezentuje się najlepiej,

- rysunek pani - wampirzycy wygląda, jak na mój gust trochę zbyt malarsto (rozmyta kreska).

Przyznaję, że niektóre moje zarzuty mogę być dla innych zaletami, jednak są też takie błędy, które naprawdę ciężko podważyć. Przypominam, że opisuje tutaj tylko projekt okładki dla wydania pisma z CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy slyszeliscie ale naukowcy wymyslili opakowania z papieru ktore mozna sporzyc po oproznieniu zawartosci. A gdyby tak okladak cd- action byla jadalna. Wyobrazacie sobie okladke o smaku bananowym albo czekoladowym. Kupujesz cd- action, czytasz a po tem zjadasz. Nic sie nie marnuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy slyszeliscie ale naukowcy wymyslili opakowania z papieru ktore mozna sporzyc po oproznieniu zawartosci. A gdyby tak okladak cd- action byla jadalna. Wyobrazacie sobie okladke o smaku bananowym albo czekoladowym. Kupujesz cd- action, czytasz a po tem zjadasz. Nic sie nie marnuje.

jasne i ci robaki sie zlaza do slodkiej (czekoladowej) okladki ;]

Nie, dziex, ja wole zatrzymywac numery cda... "widzicie dzieci, tak 15 lat temu wygladalo to cda co teraz kupujecie... a redakcja jaka byla...hohoho!"

;] ew. jesli nie bedzie kasy- na makulature, bedzie pare kilogramów ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, oto błędy okładki:

- czerwone tło w oddali sprawia, że tamte elementy kompozycji staj? się najważniejsze

>>>Ktore "tamte"? Czerwone? Toz to tlo - tylko tlo. Jak powiesz, ze jakies nierwyrazne bazgroly sa bardziej widoczne niz ta panienka to ja wysiadam,

- główna postać (obiekt) na okładce jest za bardzo przesunięty w praw? stronę - wiem, że to zamierzone, jednak efekt sprawia negatywne wrażenie,

>>>...a poza tym panienka ma brazowe oczy, a ja takich nie lubie, i to jest wasz blad. Kto powiedzial, ze glowna grafa ma byc zawsze w centrum? Ktos powiexzial, ze symetria jest estetyka idiotow :). Panienka jest cofnieta, bo chodzilo nam o ekspozycje setki, ktora to tak naprawde jest wazniejsza od tej panienki.

- tekst: "MAMY NA LICZNIKU" na tle jedynki wydaje się wci?nięty na siłę; my?lę, że informację można było podać w inny sposób,

>>>Wydaje sie, mysle... stary, albo blad JEST albo go NIE MA. Zatem albo powiedz "takie usytuowanie napisu to blad" albo nic nie mow, bo tak to ja moge "wydaje mi sie, ze jestes czteroglowa maszkara", "mysle, ze nie masz zebow" itd.

- kolory s? ubogie i osobi?cie nie odpowiada mi poł?czenie czerwonego ze srebrnym (+ złoty ludzik na logo = kiepski efekt wizualny),

>>>Co to znaczy "kolory sa ubogie"? A ze tobie polaczenie zlotego ze srebrnym nie odpowiada, to nie znaczy, ze to jest blad.

- natomiast na plus można zaliczyć umieszczenie napisów w skosie - ciekawy zabieg, jednak obrazek z lewym dolnym rogu (reklama Colina 04) w takiej pozycji nie prezentuje się najlepiej,

>>>Stary, reklama na okladce to jest ze tak powiem, koniecznosc. Ma byc i tyle. Jej prezentacja nam wisi.

- rysunek pani - wampirzycy wygl?da, jak na mój gust trochę zbyt malarsto (rozmyta kreska).

>>>Czyli co - moga byc tylko rendery? Znow swoj gust narzucasz nam jako wzorzec.

Podkreslam raz jeszcze - sam fakt, ze okladka ci sie nie podoba, nie znaczy od razu, ze jest zla, czy zle zakomponowana. Mi sie tez pare okladek CDA podoba srednio - ale tak ogolnie, natomiast co do ich kompozycji nie mam uwag. Moze nie wiesz ale kompozycja okladke podlega dosc scislym regulom. Zatem warto je znac, jesli sie zarzuca bledy w zakomponowaniu, bo inaczej to wyglada tak, jakbys popatrzyl na ksiazke wydana po japonsku i stwierdzil "korekta do dupy" :).

Przyznaję, że niektóre moje zarzuty mogę być dla innych zaletami, jednak s? też takie błędy, które naprawdę ciężko podważyć. Przypominam, że opisuje tutaj tylko projekt okładki dla wydania pisma z CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cytował i zabierał niepotrzebnie miejsca, bo Twój post jest tuż nad tym.

"Tamte elementy" - elementy czerwone znajdujące się w oddali, na drugim planie. --> Chodziło mi o to, że stają się bardziej wyraźniejsze, niż "setka". Użyliście tutaj dwóch technik w przedstawianiu pierwszego i drugiego planu. Po pierwsze wampirzyca jest przysunięta bliżej - takie odnosimy wrażenie ze względu na umieszczenie jej obrazka, nachodzącego na "setkę". To nie budzi moich zastrzeżeń, jednak "pokolorowanie" tła na czerwono jest jakby zaprzeczeniem tego wyeksponowania wampirzycy, bo jak wiadomo koloryem bardziej rzucającym się w oczy jest czerwień. Mimo wszystko w tym przypadku nie zostało to (efekt) do końca zniszczone, gdyż czerwień na ustach podkreśla jej twarz i przyciąga wzrok. Gorzej wypadło to w przypadku "setki", która stała się mniej widoczna (myślę o tym, że nasz wzrok przesuwa się raczej na czerwone elementy tła).

Trochę to zagmatwane, ael wierzę, że rozumiesz o co mi chodzi.

"Myślę" i "wydaje mi się" służyły zachowaniu różnorodnego stylu pisania. Nie chciałem w każdym zdaniu używać słowa "jest/są".

Zwróć uwagę na (przed)ostatnie zdanie mojego poprzedniego posta. Napisałem tam, że niektóre wady mogą być tak postrzegane TYLKO przeze mnie, np. kolory, malarskie przedstawienie postaci. Sprawa tła, opisana wyżej, jest już raczej jednoznacznym błędem (mój znajomy - specjalista, plastyk przyznał mi rację) i nie można go podwarzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tamte elementy" - elementy czerwone znajduj?ce się w oddali, na drugim planie. --> Chodziło mi o to, że staj? się bardziej wyra?niejsze, niż "setka". Użyli?cie tutaj dwóch technik w przedstawianiu pierwszego i drugiego planu.

>>>Akurat czerwone tlo jest oryginalnym tlem z grafy z ta Wampirka.

Wiec ew. pretensje to juz raczej do tworcow grafy. Czerwien/czern to chyba kolory nieodpracie kojarzace sie z wampirami, wiec ja z kolei nie wyobrazam sobie zeby tlo moglo byc np. zielone albo zolte.

"pokolorowanie" tła na czerwono jest jakby zaprzeczeniem tego wyeksponowania wampirzycy, bo jak wiadomo koloryem bardziej rzucaj?cym się w oczy jest czerwień.

>>> Kazdy kolor polozony w duzej ilosci rzuca sie w oczy. I takiz byl cel uzycia czerwieni w duzej ilosci :). Najpierw wali sie czerwien. potem grafa/ew. ta duza setka. Pamietaj o jednym - celem okladki nie jest "ladno-wygladanie". Celem okladki jest PRZYKUCIE OCZU (choc jedno drugiego nie musi wykluczac).

"My?lę" i "wydaje mi się" służyły zachowaniu różnorodnego stylu pisania.

Nie chciałem w każdym zdaniu używać słowa "jest/s?".

>>>Ale jest roznica pomiedzy "tu jest blad" a "wydaje mi sie, ze tu jest blad", nieprawdaz?

Zwróć uwagę na (przed)ostatnie zdanie mojego poprzedniego posta. Napisałem tam, że niektóre wady mog? być tak postrzegane TYLKO przeze mnie, np. kolory, malarskie przedstawienie postaci. Sprawa tła, opisana wyżej, jest już raczej jednoznacznym błędem (mój znajomy - specjalista, plastyk przyznał mi rację) i nie można go podwarzyć.

>>>Oczywiscie, ze moge. Dlaczego wlasnie opinia twojego znajomego ma byc nie do podwazenia? :). Skoro uzylismy takiej, a nie innej grafy, takiej a nie innej kolorystyki, uznalismy, ze jest w porzadku. Naturalnie nie oczekuje, ze kazdy sie z tym zgodzi. Ale nie rozumiem dlaczego bledem ma byc to, co mi/tobie sie nie podoba? Czy sam fakt, ze np. Chinczycy pisza z gory na dol, a Zydzi od prawej do lewej swiadczy, ze ich styyl pisania jest bledny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zakończmy dyskusję tym optymistycznym akcentem, bo każdy ma inne zdanie, oba znamy i uważam, że nie ma sensu toczyć dłużej sporów na tenm temat.

Znajomy plastyk, dowiedziawszy się, że podwarzacie jego zdanie, obiecał, że wybierze się do Waszej redakcji i nauczy Was jak komponować kolory. SERIO, chociaż mówił to oczywiście w formie żartu.

Najlepsza okładka CDA to ta z wormsem na pierwszym planie i komandosami nieznacznie w tle. (Nie wiem czy już o tym nie pisałem?)

UPDATE: Widziałem nową okładkę na stronie. Już na pierwszy rzut oka nie przypadła mi zbytnio do gustu, więc spodziewajcie się niebawem kolejnej krytyki (niech tylko numer trafi w moje rączki). :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA ma rzeczywiście każdą okładkę zupełnie inną.Jak jednego miecha się trafi jakaś jasna,kolorowa,to następnego 3eba się spodziewać np. czegoś ciemnego,być może mrocznego :wink: Co do numeru 07/04,to głęboko liczyłem na pojawienie się Hitmana na okładce. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M_a_r_c_i_n

Hmmm nowa okładka widziałem.Ale jakoś jej nie trawię może dlatego ,że jestem dzieckiem wychowanym na zasadach każdy chce cię zabić ?:DA ciekawe jaka będzie recenzja Painkillera pewnie dużo krytyki ,że dużo mordobicia=zero fabuły na 100% :)To już mogę powiedzieć a co dalej zobaczymy :)Tzn. niedokładnie są cut scenki ,ale to nie znaczy że nie ma wybijania setek wrogów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka będzie recenzja Painkillera pewnie dużo krytyki ,że dużo mordobicia=zero fabuły na 100% :)To już mogę powiedzieć

Może byś łaskawco przeczytał najpierw ten tekst, a dopiero później pisał? Skąd możesz wiedzieć czy taka opinia w tekście będzie czy nie?

Rany, Marcin! Juz mnie cholera bierze, jak patrze na twoje "wypowiedzi". Jesli chcesz sie szybko rozstac z tym forum, to tylko tak dalej (osobiscie dopilnuje, zebys przy kolejnej wpadce wylecial, przynajmniej na jakis czas).

Arnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okładki są świetne :D bardzo weri hard mi się podobają ze zwględu na to że się zmienia na nich w pewnym sęsie klimat np. Lara z dwoma pizstoletami ma pikną świąteczną czapeczkę na łebie to jest dobre. A no i często są na okładkach jakieś panie co na pewno przyciąga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M_a_r_c_i_n

Arnie ja nie chciałem się porzegnać z forum ,ale powiedz czemu to przestanę.Nie chciałem nikogo urazić przepraszam naprawdę :(

Powiedz czemu? A poczytaj swoje wypowiedzi, a sam sie domyslisz, czemu.

Arnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładki CDA? z numeru na numer coraz lepsze :wink: Choć trochę brakuje mi białych (takich jak np. na 6-lecie CDA lub gdy była recka TRONa). Choć widzę, że czarne są już coraz rzadziej (ale nadal dominują :? )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M_a_r_c_i_n

Chyba zajarzyłem moje wypowiedzi są zbyt "wyzywające" i nie wnoszą nic do tematu.Jeżeli tak to postaram się pisać na temat :)Już nie będę obrażał recenzentów jeżeli to uczyniłem bardzo przepraszam i moeratorów też przepraszam.Poprawię się na lepsze.Bo już dawno nie odwiedzałem forum i nie wiem jak pisać ,ale po weryfikacj moich postów na pewno się to zmieni i będę pisał na temat.Pozdro dla całej redakcji CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, niezle wymyslil :) A co do okladek - sa naprawde dobre... Ostatnia okladka z Manhunta naprawde niezla, ma swoj mroczny klimacik, poza tym wyroznia sie wsrod inncyh w kiosku, poza tym logo CDA dobrej wielkosci :) Lecz niestety, zabralem CDA do szkoly...I kawalek okladki sie oderwal :) (BTW, wiedzieliscie, ze jedno CDA moze czytac jednoczesnie oklo 7 osob :?: Nie wiem jak to mozliwe ale jednak :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M_a_r_c_i_n

Dobrze ,że nie wziąłem mojego CDA do szkoły bo by cała szkoła zdążyła przejżeć.:D Takie macie dobre pismo o grach.Moglibyście troszkę mniej się starać żebym mógł w spokoju czytać?.Oczywiście ja bym je dostał pod koniec lekcji i usłyszał : -Świetne przynieś też jutro poczytamy se znowu :)

Ale zanim pójdzie w szkołe, to najpierw każdy mój kumpel z klasy zaczyna "daj obejrzeć" a potem "teraz ja","nie dam ci.Spadaj!HAHAHA:)","jak nie to zobaczysz będzie źle":)No i tak zawsze dowiaduję się ostatni o nowinkach sprzętowych 1 prosta zasada nie brać CDA do szkoły :DI o recenzjach gier rzecz jasna i o AR i Na Luzzzzzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę redakcję przeprosić. :D ZA co??? Za to żę ostatnio narzekałem na okadkę CDA. Teraz jak kupowałem w kiosku mi się bardzo podobała. Ma ten klimacik ....coś z Manhunta. Oczywiście pochwalę jeszcze okładkę na CD. Hitman wspaniale komponuje się z tym co jest w środku. Zabójczy komplet.....no....no. Więc respekt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M_a_r_c_i_n

Zauważyłem 1 prostą zasadę smugglera i jeżeli jest inaczej niech któryś moderator mnie poprawi.Smuggler w tym temacie odpowiedział tylko na tematy bluzgające na pismo ,tzn.że ma nie za bardzo okładkę itd.,itp.,ale na poważne listy to już nie odpowiada oj nie no może 4 -5 razy w tym temacie.Więc ja się chcę go spytać co zamierza z tym zrobić ,chyba że mu się to podoba żeby tylko na takie posty odpisywać ,ale ze mnie bystrzak nie wiem czemu się nie dostałem do "Dzieciaki z klasą ":D :twisted:

Ale chiałem tylko to npisać i jeżeli jeszcze jeden post zamieszczę w tym temacie to możecie mi dać bana dożywotniego oki ?

Taaak, wlasnie widze, jak bardzo sie poprawiles. W tym temacie co chwila jeden post.

Arnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M_a_r_c_i_n

Ale chciałem żeby mi Smuggler chociaż raz odpisał ,bo jest to mój idol a że nie jest najmłodszy możliwe że już niedługo emerytura(żartowałem oczywiście :).Jeżeli jescze raz zamieszczę jeden post to możecie mi dać bana dożywotniego a oto ksywki pod którymi mogę się podawać:

lucky,nightman,rahi,tiger,satan .Ale dopiero od teraz oki ?

Khem, ty nam jeszcze warunki stawiasz?

Arnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...