Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozart

Co sądzicie o okładkach CDA?

Polecane posty

Okładki są bardzo ważne! Może ty [frosty] jako stały czytelnik nie przywiązujesz dużej wagi do tego co widać na pierwszy rzut oka, ale taki laik który chce sobie kupić "jakieś czasopismo o grach" i nie wie, że CDA jest świetne czy tam wspaniałe patrzy w zasadzie na okładkę. Napisałeś, że ważniejsze od okładki są full wersję. I tu także jest ważne zadanie dla tej "pierwszej" strony magazynu: ona musi je [gry] rozreklamować. Ma być tak zrobiona, żeby była widoczna w kiosku obok innych czasopism growych, żeby biła po oczach tymi Hitmanami i innymi skarbami z CDA.

A ja tam nie patrze, ani na full versje, ani na okładkę, tylko na texty w środku. :twisted: Bo co mi po pięknej okładce jak w środku same krótkie recenzje, zgrecośtam udający czasem naszego kochanego, jedynego, wrednego (ale tylko z zawodu pewnie) Arcychama Rzeczpospoiltej (tadam) Smugglera, texty pisane, jak dla 10-latka, i ogólnie same głupoty. Albo, po co mi full versje jakiś kmiotów, bo nawet, jak jest jakaś super gierka, to już ją mam, bo fajne gierki kupuję w Empiku zaraz po tym, jak wyjdą. Ja kupuję (teraz jestem na odwyku, to pożyczam :twisted: ) CDAction, żeby sobie poczytać dobre, nie za krótkie (w porównaniu do konkurencji) recenzje i inne texty. A co do demek, to mogę z

netu ściągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie patrze, ani na full versje, ani na okładkę, tylko na texty w środku. :twisted: Bo co mi po pięknej okładce jak w środku same krótkie recenzje, zgrecośtam udający czasem naszego kochanego, jedynego, wrednego (ale tylko z zawodu pewnie) Arcychama Rzeczpospoiltej (tadam) Smugglera, texty pisane, jak dla 10-latka, i ogólnie same głupoty. Albo, po co mi full versje jakiś kmiotów, bo nawet, jak jest jakaś super gierka, to już ją mam, bo fajne gierki kupuję w Empiku zaraz po tym, jak wyjdą. Ja kupuję (teraz jestem na odwyku, to pożyczam :twisted: ) CDAction, żeby sobie poczytać dobre, nie za krótkie (w porównaniu do konkurencji) recenzje i inne texty. A co do demek, to mogę z

netu ściągnąć.

Chyba trochę nie rozumiałeś o co mi chodzi: Okładka to nie tylko fajny rysunek i logo CDA, to także w pewnym sensie reklama zawartości czasopisma. Mnie też ona [okładka] nie interesuje, ale uważam, że jest ważna. Z niej dowiadujemy się wielu istonych informacji o bierzącym numerze. Na przykład to, że numer jest dostępny w dwóch wersjach [CD/DVD]. Zobacz też dla przykładu okładkę z najnowszego CDA [09/2004]. Pisze tam jak byk: TEMAT NUMERU: DRIV3R. Może ktoś, kto nie kupuje CDA co miesiąc teraz kupi tylko i wyłącznie po to, żeby dowiedzieć się czegoś nowego o tej właśnie grze. O to właśnie mi chodzi, okładka ma przyciągać i informować. I wydaje mi się, że te z CDA robią to świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę nie rozumiałeś o co mi chodzi: Okładka to nie tylko fajny rysunek i logo CDA, to także w pewnym sensie reklama zawartości czasopisma. Mnie też ona [okładka] nie interesuje, ale uważam, że jest ważna. Z niej dowiadujemy się wielu istonych informacji o bierzącym numerze. Na przykład to, że numer jest dostępny w dwóch wersjach [CD/DVD]. Zobacz też dla przykładu okładkę z najnowszego CDA [09/2004]. Pisze tam jak byk: TEMAT NUMERU: DRIV3R. Może ktoś, kto nie kupuje CDA co miesiąc teraz kupi tylko i wyłącznie po to, żeby dowiedzieć się czegoś nowego o tej właśnie grze. O to właśnie mi chodzi, okładka ma przyciągać i informować. I wydaje mi się, że te z CDA robią to świetnie.

Ale ja nie mówiłem o jej ważności dla innych, tylko jak JA traktuję. I mówię też o innych czasopismach: ZAWSZE PATRZĘ DO ŚRODKA. Tak, jak z dziewczyną (no może w przenośni, nie dosłownie :twisted: ), dobrze, żeby była ładna, ale co z tego, jak jest wredną, niemiłą suką. A znam takich sporo... :evil:

Nie cytuj cytatów cytatów, bo to jest bardzo niemile widziane. Zacytuj tylko ten fragment wypowiedzi, do którego odnosi się Twój post. Jest to w regulaminie. Colidor.

EDIT: Sorrki. już poprawiam, poprawiłbym wcześniej, ale forum siadło. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna była okładka z goła laska :P jedyne co jest złe w tych okładkach to wymagania: 19,99 zł ale i tak warto dla takego czasopisma A najfajniejsza okładka była w numerze 07/2004 ta okładka ma klimat dla mnie rzadzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okładki w cda są ekstra zawsze są dobrze dostosowane do klimatu i wogóle są extra Cool

Jesteś nowy, więc nie usunę tego posta, a jedynie ograniczę się do pouczenia. Po pierwsze, przeczytaj regulamin, po drugie pisz dłuzsze, przemyslane i uargumentowane posty, po trzecie, posty jak ten uznawane są za statsiarstwo i każdy kolejny tego typu będzie kasowany bez ostrzeżenia i wytłumaczenia. Nie zastosowanie się grozi ostrzeżeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ostatnie okładkitrzymają wysoki poziom.Są klimatyczne, estetyczne, przy czym nie są statyczne i "sterylne"(jak to czasem bywa w niektórych pismach).Za każdym razem zaskakują inwencją, pomysłowością smakiem i profesjonalizmem wykonania.Wg mnie jedyną słabszą jest ta z numeru 504. Tło jest jakieś takie kijowe, a połączenie żołnierza z bohaterem Neighbours from hell jest głupawe i psuje cały wstępny feeling, że się tak wyrażę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wg mnie jedyn? słabsz? jest ta z numeru 504. Tło jest jakie? takie kijowe, a poł?czenie żołnierza z bohaterem Neighbours from hell jest głupawe i psuje cały wstępny feeling, że się tak wyrażę.

Specjalnie dodalismy tego kolesia z Neighbours bo okladka wydawala sie nam jaks taka dretwo-zbyt-serio-powazna. A tak -> to wszystko to jest gra, zabawa, dowcip.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale teraz (czyt. od kilku(nastu) numerów ) okładki są lepsze. M.in. bardziej czytelniejsze, szybciej można rozpoznać co jest w numerze. Nie są przeładowane bajerami :D no i są zdjęcia, screeny (nie wiem jak to nazwać) tylko z jednej gry. (Kiedyś były takie....eeee...mieszanki) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio okładki w CDA sa naprawde dobre - efekciarskie i przyciągające oko. Mieszanina czerwieni z żółtym to wprawdzie nie moje klimaty, ale wyglada naprawde nieźle. Nie wiem tylko czemu okładka z numeru 103 kojarzy mi sie z dresiarstwem.....Moze jestem przewrazliwiony ;)

P.S nie miałem raz TOTALNIE co robic i byłem sobie na czacie. Przypadkiem zdenerwowałem jednego pana (chyba kibic legii ;) ) i ten napisał mi tak: " Ekipa w bmw juz w drodze". Zapomniałem spytac ile miał białych pasków na spodniach....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czterooka_Sowa

Okładki w CDA...bywają różne. Są czasmi świetne, ale bywają i takie sobie. Ta z 09/04 może być, mi akurat nie kojarzy się z dresami :D

A moja prywatna list TOP to:

1. 4/01 - 5. urodziny CDA. Srebrzysta, ładnie zakomponowana... Piękna! Absolutny number ONE!

2. 06/04 - setny numer, wersja z DVD. naprawdę ładna, nieco mroczna no i bardzo klimatyczna.

3. 08/04 - wersja z CD. Bardzo fajna, dużo elementów, ale nie przytłacza. Jest całkiem OK.

4. 13/04. Niezła, zabawna i utrzymana w świątecznym nastroju. Wygląda bardzo dobrze.

5. 02/04 - wersja z CD. Alex D. i błękitnawa kolorystyka. Ładny przykład zimowej okładki.

I to by było tyle. Każdy ma inny gust, mi akurat podobają się ww. okładki. Uważam, że DTP radzi sobie bardzo dobrze.

Taka będzie moja gadka: ładna jest w CDA każda okładka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matt_Entor
4. 13/04. Niezła, zabawna i utrzymana w świątecznym nastroju. Wygląda bardzo dobrze.

Hm.. chyba coś pomyliłeś.. :lol:

No.. chyba, że masz dostęp do komputerów redakcji i okładka 13/04 jest już zaprojektowana.. :lol:

A jeśli chodzi o moje zdanie o okładkach to uważam, że są OK. Baaardzo rzadko (czytaj: może był 1 bądź 2 numery :wink ) zdarza się żeby mi się okładka w CDA nie podobała.. :twisted: . Ale jeśli by wybrać te które zapadły w pamięć (to nie znaczy, że są najlepsze!) to znajdą się tam:

  • nr 9 - To był mój pierwszy numer CDA.. na okładce X-Wing walczy z TIE Fighterem..

04/01 - 5 urodziny.. ach.. ta srebrna okładka.. to było coś.. :wink:

06/00 - 50 numer.. to było coś (historyczna chwila! :wink: ) co zapada w pamięć.. :twisted:

06/04 - 100 numer.. kolejny kamień milowy w historii CDA.. :twisted:


  • Tak czy owak każda okładka CDA jest OK.. żeby jeszcze wersje CD i DVD aż tak się nie różniły.. :D :twisted: :wink:
    Pozdrowienia dla DTP-owców.. :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna była okładka z goła laska :P jedyne co jest złe w tych okładkach to wymagania: 19,99 zł ale i tak warto dla takego czasopisma A najfajniejsza okładka była w numerze 07/2004 ta okładka ma klimat dla mnie rzadzi

gdzie ty stary miałeś gołe laski w CDA?ty widzisz przez pierwsze dwie warstwy ubrań czy jak?jak tak to wbijaj na moje gg i opowiadaj jak to sie robi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem na stronie okładki do nowego numeru to aż mnie zatkało... Wreszcie wydanie DVD jest pod tym względem lepsze, i to dużo !! Super, dzięki w imieniu wszystkich szczęśliwych posiadaczy napędów DVD.

Zresztą dzięki Doomowi, co byscie nie dali z tej gierki na okładke, to i tak by sie świetnie prezentowało. Ale serio gratuluje, okładki są mroczne, dobrze skomponowane, no i nie czuc juz tego dresiarskiego posmaku jak w tamtym miesiącu. Dobra robota panowie !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty stary miałeś gołe laski w CDA?ty widzisz przez pierwsze dwie warstwy ubrań czy jak?jak tak to wbijaj na moje gg i opowiadaj jak to sie robi :D

Ano, oczywiscie ze byla goła laska...tyle, ze nie na okładce co we wstępniaku :) Bardzo sexy :lol: :lol: :lol:

A co do samych okładek to ogolnie są bardzo ładne, acz nie przywiązuje do nich dużej wagi...Liczy się wnętrze ;) :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość okładek jest naprawdę fajnych - zdarzają się co prawda wpadki (osobiście nie podobały mi się te z n-ru 08/04 (obie), z 02/04 (też obie), z 02/03, 11/03 i 5/04 też takie nijakie. Ale ogólnie jak najbardziej ok - najlepsza jest w/g mnie okładka z CDA 04/03 - bajka! Oryginalna, ładnie skomponowana...i te Easter Egg'i - 'Harry Potter słucha ich troje!' albo 'Ale głupi ci Rzymianie' ... kapitalna robota. Niestety, widząc okładkę z nr-u 10/04 ,czuję lekki niedosyt - któraż to mroczna okładka w tym roku? Najpierw 1/04, potem CD 02/04, potem CD i DVD 04/04, potem 07/04, potem DVD 08/04...no i pragnę zauważyć, że to już 3 okładka z potworem z DOOM-a. Czy to nie lekka przesada? (Pamiętajcie, że mówię TYLKO o okładkach, które mają w sumie niewielkie [dla mnie] znaczenie przy ocenie danego numeru.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem o okładce z nowego numeru (ver CD). Najbardziej mnie denerwuje to rozdarcie w prawym dolnym rogu :? , takie jakieś dziwne i sztuczne :roll: , prócz tego ten mały pajączek przy logo nie pasuje za bardzo, nie rzuca cienia, i widać że był po prostu przesunięty tam, a tak to all good :wink: , cytat z bibli NT :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy szukam CDA to zwykle widzę najpierw jakieś super-mega-odlot-cool czasopismo z wypaśną okładką, a dopiero potem dochodzi do mnie, że jest to CDA. Przynajmniej wiem czemu w moim EMPIK'u Action jest przysłonięty innymi czasopismami. Chcą im dać szansę :D.

Tak na poważnie, to okładki CDA zawsze miały to coś co sprawiało, że gdy na nie patrzyłem to myślami byłem już w domu w wygodnej pozycji z nowym numerem na kolanach. Taka siła przyciągania. Mam jednak jedno zastrzeżenie, które przytaczam z topica "Opinie o CD 10/04":

"Nie wiem do końca czemu, ale (okładka) jest taka konsolowa... Z daleka wygląda całkiem nieźle, ale z bliska rozmazane jak diabli i na tym wielkim, brzydkim cosiu brakuje tylko nalepki "LEGO", bo wygląda jakby go poskładali. Pająk na myślniku jest całkiem fajny i więcej takich smaczków."

Nie twierdzę jednak, że jest ona beznadziejna. Po prostu trochę gorsza od poprzednich ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gb.Ottis

Okładki są ... bardzo różne ... jedne są rewelacyjne, inne na takie wyglądają {ale po drugim spojrzeniu masz już jej dość} a reszta jest beznadziejna. W niektórych wyraźnie brak im pomysłu. I za wszelką cenę starają się dać okładkę nawiązującą do najnowszej gry {NFS ... DOOM ... Q3 ... THPS} ... a powinni dawać jakieś neutralne ... z tym co ich zauroczyło ... ech ... ile bym dał za okładkę z Icy Tower ;]

P.S.

A najlepsze okładki to robi moja babcia ... te okłady są mieszaniną specjalnych ziół ... po paru latach już jesteś zdrów :}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładki są ... bardzo różne ... jedne są rewelacyjne, inne na takie wyglądają {ale po drugim spojrzeniu masz już jej dość} a reszta jest beznadziejna. W niektórych wyraźnie brak im pomysłu. I za wszelką cenę starają się dać okładkę nawiązującą do najnowszej gry {NFS ... DOOM ... Q3 ... THPS} ... a powinni dawać jakieś neutralne ... z tym co ich zauroczyło ... ech ... ile bym dał za okładkę z Icy Tower ;]

Tak to już jest, że trzeba dawać okładki ze znanymi gierami, bo to właśnie przyciąga potencjalnego klijenta :) Ale racją jest to, ze okladki są na początek bardzo fajne, ale potem mi się strsznie nudzą :roll:

A czy zauważyliście, że okładki z wersij CD są dużo lub troche gorsze od tych z DVD. Nie wiem dlaczego być może celowo? Ale jeśli celowo to celem może być tylko to, żeby więcej osób kupywało DVD ze względu na to iż jest Droższe 8)

A ja bym powiedział, że to w wersji z CD okładki są lepsze. Jest to tylko i wyłącznie kwestia gusta i nad tym nie ma co dyskutować :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie okladki sa bardzo dobre. Jednak im nowsze tym na nich wiecej napisow, dodatkowych obrazkow itp. Troche to przeszkadza. Mi osobiscie najbardziej podobaly sie okladki z 2002 roku. Jednoczesnie byly to moje pierwsze numery CDA. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr.taco's

w nowy numerze powinniescie dac okladke o sims2, choc to wielkie g**no jak dla mnie, ale okladka z kompiaca sie simka byla by [beeep]ista, a i okladki mogly by sie bardzie w oczy rzucać, bo niektore sa smetne za bardzo... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...