Skocz do zawartości
Equisetum

Co się dzieje z kartami graficznymi?

Polecane posty

No i widzisz, dzięki tobie doszła kolejna opcja: https://www.caseking.de/en/inno3d-geforce-gtx-1060-ichill-x3-6144-mb-gddr5-gci3-094.html

1322,32

lub

https://www.caseking.de/en/msi-geforce-gtx-1060-armor-6g-ocv1-6144-mb-gddr5-gcmc-153.html

1431,81

warto dopłacać do MSI względem inno3D?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2017 o 21:06, webtom napisał:

Za zupełne grosze to nie ma co karty kupować, bo poniżej pewnego poziomu z opłacalnością jest dość miernie, nie mówiąc już o tym, że karty za 100-150 zł po prostu wydajnością nie powalają.

Jeżeli masz monitor FullHD, to tak nie bardzo, zresztą nawet GTX 1070 wyglądałby mocno średnio w połączeniu z niekręconą i5.

Czyli wychodzi na to, że sprzedaż ogolnie nie jest wcale opłacalna? Nie pod wzgledem finansowym oczywiscie (bo tutaj wiadomo ze zarobie) ale innej karty sensownej w cenie 1600-1700 zl nie znajde zeby zastapic mojego RX 480. Dobrze mysle? Bo sprzedam i co? Moge za 700 zl kupic 1050ti kupic za to dysk ssd:) i reszte"przechulac"  Bo do sprzetu z sygnatury 1080 sie nie nada.  A 1070 wykupione. Hmmm

Cieżka sprawa:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni siedzę na wszystkich możliwych znanych mi sklepach w Polsce i Niemczech. Jeśli chciałbyś teraz kupować kartę to w Niemczech są 3 modele GTX 1060 6 Gb w przedziale cenowym od 1370 zł do 1500 zł. Za 1070 trzeba zapłacić w granicach 1900 zł. Generalnie sytuacja wygląda coraz bardziej dramatycznie, mam informacje z dużego polskiego sklepu, że dystrybutorzy AMD już przestali się nawet szczypać i karty idą bezpośrednio do kopaczy omijając marżę sklepu (są tacy co kupują po kilkaset kart na raz w cenie 30% wyższej niż sklep więc w sumie nie ma się co dziwić), natomiast same sklepy zostały z ręką w nocniku. Mało tego ponoć większość kart z gotowców jest już powyciągana i sprzedana. Równocześnie skoczyła wartość wszystkich innych kart dostępnych na rynku zarówno 1050 Ti podskoczyło (średnio o 50 zł) jak i używane GTX 970, które niedawno dało się kupić w granicach 800 zł z gwarancją, dzisiaj to koszt rzędu 900 zł a kart jest bardzo mało. Podwyżki nawet zachaczyły 1080 i 1080 Ti. Jedynie tytan jak stał tak stoi ;) Do tego dorzućmy zerową dostępność Fury, r9 390, r9 380 i mamy pełen obraz klęski.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, oliee0 napisał:

Wszyscy piszą min. miesiąc, a w sumie wiadomo, że będzie dłużej.

To akurat zależy - sprzedawcy w Europie sami dobrze nie wiedzą kiedy dostaną karty. Jakiś czas temu znajomy dostał odpowiedź, że będzie czekał minimum miesiąc, a kartę dostał po dwóch tygodniach. Choć historie w drugą stronę też się zdarzały i to nawet częściej. Ogólnie jest loteria. Zamówisz kartę teraz, może dostaniesz ją za tydzień, a może za parę miesięcy. U nas jest o tyle gorzej, że spora część kart idzie do nas ze wschodu, a tam dystrybutorzy sami rozprowadzają karty wśród kopaczy i do sklepów ostatecznie nic z tego źródła nie trafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, webtom napisał:

Jeszcze kilka dni temu dałoby się raczej z niewielką dopłatą przesiąść na GTX 1070, obecnie rzeczywiście jak chcesz się "za darmo" przejść na szybszą kartę, to zbytnio się nie da...

Czyli podsumujmy..  Jesli ewentualnie zdecyduje sie na sprzedaż karty:-) jak dostane minimum te 1600-1700 zl. To czy nie lepszym wyjsciem jest kupno chociazby 1050TI msi gaming np.

Sprzedanie plyty z procem i dorzucenie do czegos duzo bardziej wydajniejszego? Lub jeszcze inna opcja, zakup dodatkowego 8gb ramu 1050TI i dysku ssd? Pewnie cos jeszcze zostanie to moze za jakis czas jak beda sensowne karty w sensownych pieniadzach to bede mogl dorzucic sprzedac 1050ti i kupic coś wydajniejszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aż tak będzie trzeba je obnizać? Siostrze niedawno złożyliście komputer z Pentiumem G4560 i gtx 1050ti od gigabyte :-) to na AOC  i2369Vm

W Dying LIght np pyka sobie w najwyzszych ustawieniach bez zadnych spadkow. Pewnie sa gry, w ktorych poczuje spadek jak np The Division juz teraz przy duzej liczbie graczy w jednym miejscu i niezlej rozwalce czuje ze czasem spadnie kilka fps.

Ale chyba dodatkowe 8GB ramu i Dysk SSD w sumie w tych czasach tez sie przyda:-)

2 minuty temu, Sevard napisał:

Jeśli godzisz się z tym, że trzeba będzie obniżyć detale/grać z mniejszą ilością klatek, to kupno GTXa 1050Ti oraz inwestycja w inne komponenty jak najbardziej ma sens.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od gry. Są gry, w których różnica będzie spora i są takie, gdzie będziesz miał np. na jednej karcie 100 FPSów, a na drugiej 120. W większości gier tak naprawdę różnicy nie będzie - one i tak działają w większej niż przyzwoitej ilości klatek nawet na słabszych kartach. Problem może być w niektórych grach AAA - te zazwyczaj są słabo napisane lub wykorzystują efekty, których tak naprawdę nie widać, a które mocno obciążają kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji dodam jeszcze, że caseking MIAŁ dostawę GTX 1060, kupiłem 1 sztukę w przedsprzedaży i anulowali zamówienie w ramach rekompensaty przesyłając bon -5% na kolejne zakupy. Karty ze sklepu zniknęły od razu zanim w ogóle pojawiła sie dostepność ;) W sumie nawet jest coś z frajdy w tym polowaniu na jakąś znośną kartę, zaczynam rozumieć kobiety w czasie wyprzedaży w galeriach.

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde niby 1080 i 1080ti nie są najlepsze do miningu a już nawet tych nigdzie nie ma proline, morele, komputronik, euro, xkom wszędzie pusto xD jak za komuny jakiejś ;) za granicą jeszcze są resztki ale drożej niż było miech temu, ma być premiera kart do miningu za niedługo ale daty nie mogłem znaleźć chyba sami niewiedzą....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zdechła mi grafika, a że w dużych internetowych sklepach bak sensownych kart stwierdziłem że trzeba szukać po małych sklepach stacjonarnych. Niestety brak czasu na to ni pozwala, ostatnio jednak znalazłem w jednym dwie 1070, jedną od assusa i jedną od MSI, poza tym jeszcze dwie lub trzy 1050, ani jednego radeona :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na mindfactory.de, rano mieli jeszcze całkiem sporo gtx ów 1060 w ludzkich cenach. Jedyny spory problem z tą stronka to brak angielskiego i koszt dostawy - 20 euro. Ale od czego jest tłumacz google, a nawet po doliczeniu kosztów wychodzi podobnie jak u nas, gdy karty jeszcze były dostępne.  Co do małych sklepów to trzeba by mieć farta granicznego z cudem żeby coś trafić.  Oni też tam umieją liczyć i to co mieli na stanie już kopie, albo u nas albo na Ukrainie. W Kielcach byłem w dwóch sklepikach, pogadaliśmy sobie, panowie się pośmiali, że szukam u nich karty graficznej innej niż 1050, i na tym koniec. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ceny na proline gdzie są dostępne grafiki to niezła komedia :brawa:

Rx 580 - 3500 zł (SERIO) https://proline.pl/asus-radeon-rx-580-8gb-256bit-pci-e-ddr5-oc-strix-p951236

Rx 570 - 3000 zł https://proline.pl/asus-radeon-rx-570-oc-4gb-256bit-pci-e-ddr5-ex-rx570-o4g-p1089556

GTX 1070 - 3000 zł https://proline.pl/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-gddr5-256bit-pci-e-p94568


Miałem obecnie wymieniać kartę ale niestety trzeba poczekać. Obecnie najbardziej opłacalny zakup konsoli (xbox one czy ps4 za 900 zł), ceny laptopów do gier też raczej nie podrożały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się cieszę, że nic mnie nie zmusza na razie do wymiany karty graficznej (a w razie padnięcia to mam jeszcze w szafie kolejnego GTX 970, którego przyjąłem w rozliczeniu gwarancyjnym za GTX 780).

Podejrzewam, że w przypadku Proline, ktoś nie umie skonfigurować systemu magazynowego  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...