Skocz do zawartości
Equisetum

Co się dzieje z kartami graficznymi?

Polecane posty

 

17 godzin temu, MLodyy napisał:

Czyli za ile realnie moge wystawic aukcje i sprzedac karte? 1000zl? Czy wiecej?

Licytacje na allegro za ten model zaczynają się od 1000, na ebayu od 230€, więc myślę że spokojnie dasz radę. Szczególnie, że to Gaming X (sugeruję się sygnaturką). Pytanie brzmi czy masz dodatkowy tysiąc na 1070 i monitor na którym wykorzystasz jego potencjał. Z ciekawości - ile za nią dałeś w sklepie? ;)

Swoją drogą, jako że przymierzam się powoli do zakupu nowego komputera, to jak myślicie - bardziej opłaca się czekać na "Vegę dla graczy" i liczyć na jej wycenę w granicach rozsądku (poziom 1070), czy dostępność RX 580 w sklepach w normalnej cenie (Amazon.co.uk)?
Przyznam otwarcie, że sprzęt chciałbym aby służył jak najdłużej bez modernizacji. Stąd stawianie na Ryzena 1600X zamiast i5 7600K (6C/12T vs 4C/4T), nawet kosztem słabszej wydajności na jednym rdzeniu (ile gier tak działa? :>) i grach PC, obecnie optymalizowanych pod 4 rdzenie (wątki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na pobór prądu to jakoś jestem mało entuzjastycznie nastawiony do Vegi - mała musiałaby kosztować maks.1800, żeby miała większy sens - tutaj przyda się nie tylko lepszy zasilacz, ale i większa/lepiej wentylowana w stosunku do Intela obudowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SteamPunker napisał:

Swoją drogą, jako że przymierzam się powoli do zakupu nowego komputera, to jak myślicie - bardziej opłaca się czekać na "Vegę dla graczy" i liczyć na jej wycenę w granicach rozsądku (poziom 1070), czy dostępność RX 580 w sklepach w normalnej cenie (Amazon.co.uk)?

Na Vegę ja bym nie liczył. Zapowiedzi nie są zbyt optymistyczne - karta ma być prądożerna i pewnie tania nie będzie (ze względu na zastosowane pamięci).

3 godziny temu, SteamPunker napisał:

Stąd stawianie na Ryzena 1600X zamiast i5 7600K (6C/12T vs 4C/4T), nawet kosztem słabszej wydajności na jednym rdzeniu (ile gier tak działa? :>) i grach PC, obecnie optymalizowanych pod 4 rdzenie (wątki).

Za kilka tygodni możesz mieć do wyboru jeszcze 6 rdzeni od Intela (Coffee Lake).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sekcje zasilania w większości płyt na B350/X370 (oprócz Taichi/Crosshair itp.) to nie wiem, czy wsparcie się na dużo większą wydajność przełoży, a w 2020 r. to obecne wyposażenie tych płyt może skłaniać też do wymiany podstawki na nowszą, więc to jest taki średni argument.

Pytanie brzmi też jak będą wyglądać sterowniki do układów graficznych w 2020 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo pojawiła się plotka o cenie RX Vega – KLIK!
Jeżeli okaże się prawdą, to po zdobyciu blitzkriegiem cenowym rynku (high-endowych) procesorów (dla zastosowań półprofesjonalnych), AMD szykuje porażkę roku: wydajność między 1070, a 1080 w cenie wyższej niż 1080 (przed boomem na kryptojanuszowanie) nie brzmi za ciekawie. Do tego dochodzi horrendalne TDP. No cóż – pozostaje czekać na powrót 580X 8GB do sklepów za te ~260£, bo Amazon.co.uk to póki co jedyny (europejski) sklep, który nie poszalał z cenami.

Jeżeli chodzi o tego Coffee Lake, to owszem – byłby świetną opcją, ale obawiam się że Intel wyceni go na co najmniej 1600zł. Z tą podstawką to mnie zastanowiliście – B350 naprawdę jest tak kiepskie, że wydając 550zł, nie ma czego od niej oczekiwać w 2019/2020? No i co ze słynną kompatybilnością wsteczną AMD? Tym niemniej, te dodatkowe 6 wątków (i5 nigdy nie miało i raczej nie będzie mieć więcej, niż symetryczną liczbę rdzeni/wątków, bo wtedy i7 przestałby mieć sens) jakoś bardziej mnie przekonuje.

Edytowano przez SteamPunker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że o Vedze nie wiemy tak naprawdę nic. Ani o faktycznej wydajności (krążą informacje, że w FE wiele rzeczy istotnych dla gier jest na chwilę obecną wyłączone), ani o cenie - plotki niby są, ale jak sobie zobaczysz na oryginalny artykuł, to wynikałoby z niego, że te ~$850 to hurtowa cena Vegi chłodzonej powietrzem, a to nijak się ma do tego, co AMD mówiło w Budapeszcie, gdzie po przeliczeniu Vega miałaby kosztować ~$700.

Do prezentacji zostały dni i w sumie nie ma co gdybać. Jak AMD pokaże co zrobiło, to będzie można oceniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O Vedze nie wiemy tak naprawdę nic. Ani o faktycznej wydajności, ani o cenie - plotki niby są, ale jak sobie zobaczysz na oryginalny artykuł, to wynikałoby z niego, że te ~$850 to hurtowa cena Vegi chłodzonej powietrzem, a to nijak się ma do tego, co AMD mówiło w Budapeszcie, gdzie po przeliczeniu Vega miałaby kosztować ~$700.
No to jesteśmy po prezentacji i przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony pojawia się nieźle wyceniona alternatywa dla GTX 1070 (Vega 56), z drugiej strony mamy powtórkę z 290X z horrendalnym TDP (o poborze mocy nie wspominając).

Nie żeby te dodatkowe ~75 zł na rachunkach w skali roku robiło większą różnice dla użytkownika domowego, ale tutaj dochodzi potrzeba kupna mocniejszego zasilacza oraz lepszego chłodzenia dla zachowania kultury pracy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się tutaj tak naprawdę o stosunek cena/jakość, jeśli AMD wyda kartę wycenioną rozsądnie, w stosunku do tego co oferuje, to szczerze mówiąc TDP mnie osobiście jakoś nie ruszy. Trzeba kupić solidną niereferencyjną wersję (zapewne od Sapphire/MSI) i o kulturę pracy można być spokojnym. Gorzej, jak okaże się, że Vega przegra na wszystkich frontach, tzn. cena, wydajność, TDP, choć ja osobiście uważam, że jest to mało prawdopodobne, bo jednak w zarządzie takich firm zwykle nie uświadczymy marzycieli i poetów, tylko ludzi twardo stąpających po ziemi i potrafiących liczyć i planować. Trzeba czekać na solidne testy i po ich analizie prześledzić ceny w sklepach. Ja bym jeszcze AMD nie skazywał na pożarcie.

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sevard napisał:

Ja bym jednak poczekał na testy i niereferencyjne wersje. Istnieje spora szansa, że AMD znowu przesadziło z napięciami i karty da się undervoltować poprawiając tym ich kulturę pracy i wydajność.

To mnie zastanawia:

Cytuj

... Warto także wspomnieć, że Radeon RX Vega ma się pojawić w sklepach tylko w wersjach referencyjnych....

Źródło: Radeon RX Vega 56 wydajniejsza w grach od GeForce GTX 1070

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mi znanych najbardziej wiarygodny jest PurePC, co wcale nie znaczy, że jest wiarygodny i rzetelny. To jest po prostu najlepszy portal spośród słabych. Najpewniej ten artykuł, to bezmyślne tłumaczenie z jakiegoś zagranicznego serwisu. Jeśli miałbym zgadywać, to w oryginalnym artykule była wiadomość, że niereferencyjnych kart nie będzie w chwili premiery Vegi, tylko pojawią się nieco później, ale to tylko moje domysły.

W każdym bądź razie informacji lepiej jest szukać na zagranicznych portalach - mniejsza szansa, że natkniesz się na tego typu kwiatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz VideoCardz, masz The Guru of 3D, jest PC Perspective, jest [H]ard|OCP itp. itd.

Jeśli chcesz informacje takie jak na PurePC - wymagające dodatkowego potwierdzenia, bo publikują wszystko jak leci, to jest jeszcze wccftech - poziom newsów ten sam, co na PurePC, ale zazwyczaj 1-2 dni wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem ceny topowych modeli gtx 1060 już są blisko powrotu do normalności, da się znaleźć nową sztukę za około 1400 zł. Z radeonami nadal jest średnio, taki rx 580 od MSI wciąż trzyma cenę w granicach 1700 zł, choć da się znaleźć używki z długą gwarancją za 100 zł mniej. Czytałem gdzieś, że Vega ponoć bardzo dobrze nadaje się do kopania kryptowaluty i kto wie czy cała premiera nowych kart będzie dla graczy czysto teoretyczna. Oby jednak tak się nie stało.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...