Jump to content

Bull3t

[Ekspert] Sprzęt PC
 • Content Count

  3,236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  67

Bull3t last won the day on February 5

Bull3t had the most liked content!

Community Reputation

348 Znakomita

1 Follower

About Bull3t

 • Rank
  Ent

Recent Profile Visitors

8,989 profile views
 1. W tym budżecie dostrzegam chyba tylko 2 opcje dla osoby leworęcznej (czy raczej obsługującej mysz lewą ręką): - Corsair M55 Pro (od 120 zł) - Roccat Kova Aimo (150 zł w oleole) Osobiście, raczej skłaniałbym się ku myszy Roccata. Ze względu na lepsze przyciski i rolkę. Co do podkładki, brałbym pod uwagę następujące modele: -DM Pad - Natec Genesis M12 - Roccat Taito 2017 Taito to wolna podkładka. Dwie pozostałe są średnio-szybkie.
 2. GTX 1660 Super - Gigabyte Gaming GTX 1650 Super - Gigabyte WF
 3. Czy to na pewno było AiO? To jest układ zamknięty, więc żadne glony nie powinny się pojawić, dolewać płynu też nie trzeba. Korozja też nie powinna wystąpić. Jeśli nie trafi się jakaś wadliwa konstrukcja, to można liczyć na co najmniej jakieś 5 lat bezproblemowego użytkowania. Rzecz jasna, chłodzenie powietrzne jest mniej awaryjne, bo nie ma np. pompki, która może zakończyć swój żywot.
 4. Pod uwagę bierzesz jedynie myszy firmy Razer mające "Elite" w nazwie? Jeśli nie, to są ciekawsze modele na rynku. Ale przydałoby się poznać informacje o chwycie i rozmiarze dłoni - link.
 5. Właściwie, DeepCool Assassin III jest nieco wydajniejszą opcją niż Noctua NH-D15, a kolorystyka mniej "unikalna". Jest też Noctua NH-D15 chromax black w bardziej przystępnych barwach. Można też rozważyć jakieś wodne AiO, np. Arctic Liquid Freezer II 280 (recenzja).
 6. GTX 1660 Super to dobry wybór. W przyzwoitej cenie można dostać Gigabyte Gaming OC, więc niczym tańszym raczej nie zawracałbym sobie głowy. Zasilacz da radę. Na żadne obniżki cen się nie zanosi. Jedynie przy debiucie nowej generacji, można liczyć na wyższą wydajność w podobnej cenie, ale to pewnie nie wcześniej niż w czerwcu. W nowych grach, to i przy GTX 970 mogłoby być "krucho" - zależy od konkretnego tytułu. 4-wątkowe cpu powoli przechodzą do historii.
 7. Noctua NH-D15. Ok, żarty na bok... Jeśli Macho sprzedałeś, to możesz kupić Macho Rev. C.
 8. Jakość wykonania jest raczej dobra. Jedyny mankament to odklejające się gumy - co zdarzyło się w moim egzemplarzu. Pod uwagę wziąłbym dwa modele: - Glorious Model D (recenzja) - DM4 Evo (recenzja) DM4 Evo można obecnie kupić chyba tylko jako pre-order ze strony producenta.
 9. Raczej kilkanaście %, czasem ponad 20% - recenzja. Jeśli gra nie zrobi użytku z większej liczby wątków, niż ma i7-6700 - to Ryzen będzie wolniejsze, bo Intel ma wyższe IPC. Jak sugeruje Dirian, ja bym dorzucił do Ryzena 5 3600 - jeśli możesz sobie na to pozwolić.
 10. Wymienione gry (poza Baldurem - w tym wypadku wymagań nie znamy) działają przyzwoicie na 4 wątkach, więc procesor może zostać. Ja bym chyba włożył GTX 1650 Super, np. Gigabyte WF. Co do dysku, niezawodność w dużej mierze zależy od konkretnego modelu lub nawet serii dysku. Nie ma reguły odnośnie tego, po ilu latach dysk padnie. Istotne dla Ciebie dane, najlepiej po prostu mieć w kilku kopiach (dyski/chmura/...). Pamięci RAM oraz dyski SSD zaczęły drożeć - nie z powodu koronawirusa. Reszta podzespołów (przynajmniej na razie) ma raczej stabilne ceny. Swoją drogą, masz SSD?
 11. Pod względem opłacalności trudno pobić Ryzena 5 1600 AF. Myślę, że można na razie zaoszczędzić na procesorze, a w przyszłości wymienić na coś lepszego.
 12. Seasonic Focus GX 650W powinien sprawdzić się idealnie.
 13. Sensor, przyciski, rolka... Do wagi pewnie przyzwyczaisz się po kilku dniach. I nie zdziwię się, jeśli będziesz ją sobie chwalił. Kilka propozycji: - DM1 FPS - Glorious PC Gaming Race Model D - Razer Viper - Roccat Kain 120 Aimo DM jest najsłabsza pod względem jakości.
 14. Może Logitech MX518 Hero? Nie dasz rady przywyknąć do niższej wagi? Jest sporo dobrych myszy na rynku, ale ważą 70-90 g.