Bull3t

[Ekspert] Sprzęt PC
 • Zawartość

  1050
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

1 obserwujący

O Bull3t

 • Tytuł
  Skalny Troll

Ostatnie wizyty

2078 wyświetleń profilu
 1. Jeśli płyta główna faktycznie padnie, to ja bym po prostu wymienił ją na jakąś jak najniższym kosztem. I tyle. Trzeba raczej powoli przygotowywać się do przesiadki na nową platformę, ale niekoniecznie w tym roku. Ten procesor (choćby podkręcony do 4,7 GHz) z pewnością ograniczy przyszłe karty graficzne ze średniej półki (np. następcę GTX 1060), ale do GTX 970 wystarczy.
 2. Zabiorę głos w kwestii komputera stacjonarnego: jeśli zamierzasz taki kupić, to należy poczekać do 5 października - Intel potwierdził datę premiery 8-mej generacji (klik).
 3. 5 października powinna nastąpić premiera procesorów Intel Coffee Lake (w tym modele 6-rdzeniowe), więc sugeruję poczekać.
 4. Dziwne stwierdzenie, bo do Twoich zastosowań wielu rdzeni nie potrzeba. Niestety Ryzeny nie mają zintegrowanej karty graficznej, więc należałoby jakąś kupić. A skoro grać na tym sprzęcie nie zamierzasz, to jest to chyba niepotrzebny wydatek. Jeśli się nie pali, to ja bym poczekał do 5 października - wtedy powinna zadebiutować kolejna generacja procesorów Intela (Coffee Lake).
 5. Zależy jak duży masz budżet. W każdym razie, wystarczy wziąć np. SPC Vero L2 500W. Całkiem przyzwoity sprzęt.
 6. Zważywszy, że podaje się datę 5 października jako dzień premiery, to ja bym jednak poczekał te 2 tygodnie. Zdjęcia nowych płyt głównych z chipsetem Z370, a także fakt, że jakiś z zagranicznych serwisów o tematyce komputerowej otrzymał już procesor do testów, sugerują rychłą premierę. Cen można się w jakimś stopniu obawiać, problemów "wieku dziecięcego" - niekoniecznie (poza ilością rdzeni niewiele zmieni się względem obecnej generacji). Jeśli chcesz modernizacji za 2 lata, to pozostają platformy AM4 i X299 (ceny są "ciekawe"). W przypadku X299 brak jest jasnej deklaracji producenta o możliwości upgrade'u do przyszłej generacji w przyszłości, ale zdziwiłbym się, gdyby skończyło się na jednej generacji. W każdym razie, ze względu na zbliżającą się premierę Coffee Lake, ja bym poczekał. Sądzę, że procesor i7-8700K mógłby się sprawdzić w tej roli.
 7. Skoro do tego procesora wystarcza chłodzenie boxowe, to nie powinno być żadnego problemu.
 8. 5 października powinna mieć miejsce premiera procesorów Intel Coffee Lake, więc ja bym poczekał z zakupami. Sugeruję wypatrywać procesorów w sklepach 5/6 października - zobaczysz ceny, to zdecydujesz.
 9. Jaki sprzęt masz aktualnie?
 10. Jeśli byś jednak chciał dokładnie wiedzieć jak ciężko pracuje ta karta w danym momencie, to zainstaluj np. MSI Afterburner + RivaTuner - w trakcie rozgrywki będziesz mógł na bieżąco śledzić m.in. obciążenie karty graficznej i procesora.
 11. Z wyceną może nie będzie tragedii (Z270 - Z370).
 12. To niezły "deal" zrobiłeś. Oficjalnych cen jeszcze nie znamy, ale trzeba przewidywać jakieś 1000-1150 zł. Procki z tej generacji (Coffee Lake) powinny zadebiutować 5 października.
 13. To "trochę" lepiej niż za "pół darmo". Sprzęt na gwarancji, czy aż tak dobrze nie było? Połączysz kartę w przyszłości z np. i5-8600K i będzie śmigać.
 14. Skoro tak sprawa wygląda, to ok. Z ciekawości - ile zapłaciłeś?
 15. Jeśli będziesz grał na wyświetlaczu FHD 60Hz, to chyba trochę zbyt potężny sprzęt sobie sprawiłeś.