Jump to content

Bull3t

[Ekspert] Sprzęt PC
 • Content Count

  3,609
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  75

Bull3t last won the day on September 17

Bull3t had the most liked content!

Community Reputation

424 Znakomita

1 Follower

About Bull3t

 • Rank
  Ent

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

14,571 profile views
 1. Czy to ostateczny budżet jaki możesz przeznaczyć na komputer?
 2. Możesz ustawić "Enhanced Multi-Core Performance" na "Disabled" i podkręcić "ręcznie", jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 3. Jeśli wymienisz już płytę, to trzeba wymienić również procesor - żeby nie leżakowała bezczynnie. Najlepiej byłoby, gdybyś odkładał sobie pieniądze na zakup komputera przez te kilka miesięcy, a później po prostu kupił wszystko za "jednym strzałem". Ewentualnie możesz kupić wszystko poza kartą graficzną, którą kupisz później.
 4. Kupisz najpewniej dysk M.2 NVME, którego nie zamontujesz na obecnej płycie - czyli nie sprawdzisz jego działania. Nie ma więc sensu kupować dysku bez cpu i mobo. Obudowy nie zamierzasz wymienić? Toż to strasznie budżetowy model. Kiedy zamierzasz zakończyć wymianę kupnem karty i zasilacza?
 5. Miałeś na myśli rok 2021? Chyba nie będziesz wymieniał wszystkiego jeszcze w tym roku. Wszyscy tak napaleni na tego Cyberpunka 2077, że ta gra może nie dźwignąć tego hype'u. Graficznie nie zapowiada się na jakiś przełom, jakim swego czasu był Wiedźmin 3. "Redzi" musieli przerobić silnik graficzny, bo nie był przystosowany do tej produkcji - ciekawe co z tego ostatecznie wyszło. Do tego jeszcze takie info: https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-z-krotsza-fabula-bo-wiedzmin-3-byl-zbyt-dlugi Mnie osobiście już ten tytuł nie "grzeje".
 6. I tu jest problem, bo przydałoby się dołożyć do np. B550 Aorus Elite. Z czego się "przesiadasz"?
 7. Przełącz BIOS na Advanced Mode. Później wchodzisz w zakładkę "Tweaker". Ustawiasz mnożnik (CPU Clock Ratio) na 50. CPU Vcore ustawiasz na 1.28-1.35V (w zależności od konkretnego egzemplarza cpu). Najlepiej znajdź sobie na yt jakieś wideo od der8auera lub Buildzoid (Actually Hardcore Overclocking). Tu jest poradnik podkręcania na Z390 (względem Z490 nie ma żadnych zmian poza np. możliwością wyłączenia HT dla konkretnych rdzeni): https://www.tweaktown.com/guides/8812/gigabyte-z390-9th-gen-oc-guide-vrm-thermal-test/index.html Podkręcanie na nowych platformach Intela to łatwizna, więc się zbytnio nie obawiaj.
 8. Płyta ma "sieciówkę" 2,5 GbE. Czyżby Windows nie miał do niej sterowników? Zainstaluj sterowniki ze strony producenta płyty.
 9. Zainstaluj sterowniki. Masz na myśli internetu po kablu czy WiFi?
 10. Jasne, że już od dawna produkują matryce 27" 1440p 144Hz. Nie widziałem jednak jeszcze na rynku monitora z ich matrycą 31,5" 4K 120/144Hz - bo o tym była mowa. Można. Będzie to jednak wyglądać nieciekawie. Lepiej kupić monitor 1440p, jeśli zamierzasz grać w 1440p. Jeśli już posiada się monitor 4K, to lepszym rozwiązaniem będzie obniżenie detali niż zmiana rozdzielczości. Po co powtarzasz tu marketingowy bełkot? Autor już kupił płytę. Nie działa mu dysk i w tej materii potrzebuje pomocy. Kolego, weź naprawdę się zreflektuj.
 11. Przełącz BIOS na Advanced Mode. Następnie wejdź w zakładkę "Settings". Później "IO Ports" i "NVME Configuration". Wykonaj zrzut ekranu i wrzuć na forum.
 12. Jeśli Ci się nie spieszy z zakupem, to chyba bym odpuścił do przyszłego roku i poczekał na monitory z ekranami Innoluxa lub AUO 31-32" IPS 4K (lub 1440p) 120/140Hz. https://www.tftcentral.co.uk/articles/high_refresh_rate.htm
 13. Złożyłem taki zestaw: https://www.morele.net/inventory/info/29ad1fe4/. Jeśli kolega nie chce tracić wydajności, to należy zmienić płytę główną na np. MSI B450-A PRO MAX. Gdyby karta graficzna miała zostać niebawem zmieniona, to można wziąć wyraźnie słabszą (GTX 1650 Super), a zostać przy płycie B550 - PCIe 4.0 oraz solidna sekcja zasilania (może przydać się w przyszłości przy podkręcaniu procesora Zen 3 z >6 rdzeniami). Gdyby po zmianie płyty/karty nadal było za drogo - to pisz, przytnie się choćby na obudowie. Kody zniżkowe do morele: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/
×
×
 • Create New...