Jump to content

Bull3t

[Ekspert] Sprzęt PC
 • Content Count

  2,444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Bull3t last won the day on June 20

Bull3t had the most liked content!

Community Reputation

254 Znakomita

1 Follower

About Bull3t

Recent Profile Visitors

6,772 profile views
 1. Zasilacz będzie miał jeszcze spory zapas mocy przy takim zestawie. Te 500W to wartość zalecana - do tego mocno przesadzona - dla całego zestawu z konkretną kartą graficzną, a nie pobór mocy samej karty. Długość kabli powinna być odpowiednia. O jakiej kwocie mówimy w przypadku obudowy? Zatoka na napęd optyczny musi być? Na razie mogę jedynie strzelać, a nuż trafię: Silverstone RL06 Pro, Fractal Design Meshify C, NZXT H500.
 2. Bull3t

  Kupno procesora

  Będzie dużo lepsze niż to dołączone do procesora.
 3. Bull3t

  Upgrade PC, nowa karta graficzna

  Jeśli chciałbyś kartę jak najbardziej wydajną oraz jeszcze na dość długiej gwarancji, to najlepiej kupić GTX 1070. W okolicach 900 zł jest spory wybór tych kart.
 4. Sądzę, że po tym, co udowodniły Ryzeny serii 1000 oraz 2000 - sceptycyzm jest nieuzasadniony. Zatem, co postanowiłeś?
 5. Możesz zaznajomić się z np. taką recenzją - link (obie karty znajdziesz na wykresach). Zyskasz całkiem sporo fpsów względem RX 590.
 6. Jeśli w podobnej cenie dostaniesz 12 wątków (Ryzen 5 3600), a wydajność jednowątkowa może tym razem już przewyższyć możliwości Intela - to pewnie warto zaczekać. Obecnie kupiłbym coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/835ee2ad/. Zauważalnie wydajniejsza karta graficzna, lepszy zasilacz, dużo wydajniejszy dysk NVMe, wydajniejsze pamięci, bardziej przyszłościowa platforma. Do tego kod obniżający cenę o 100 zł - https://www.morele.net/wiadomosc/skorzystaj-z-programu-amd50-deals/14219/; niestety nie można użyć go razem z kodem na montaż, więc jeśli sam nie zamierzasz montować - wiele nie zyskasz.
 7. Czy w grę wchodzi możliwość wstrzymania się z zakupem do 7 lipca (premiera procesorów Ryzen serii 3000)?
 8. Wszystko poza kartą graficzną oraz HDD się "posypało"? Czy czekanie do 7 lipca na nowe procesory Ryzen serii 3000 wchodzi w grę?
 9. Bull3t

  Komputer do 4k z systemem, praca

  Cena w dolarach za Ryzena 5 3600 ma być ponoć taka sama, jaka była na premierę Ryzena 5 2600. Zatem można liczyć pewnie na jakieś 750-800 zł. Wydajność pojedynczego wątku ma wyraźnie wzrosnąć, co może być istotne, jeśli korzystasz z np. programów Adobe.
 10. Bull3t

  Komputer do 4k z systemem, praca

  Może dasz radę wstrzymać się z zakupem do premiery nowych Ryzenów w lipcu?
 11. Bull3t

  Upgrade? Poczekać?

  Przyda się je wymienić na jakieś >3000 MHz.
 12. Bull3t

  Upgrade? Poczekać?

  Warto poczekać na nowe Ryzeny, bo kilkanaście procent przyrostu IPC to jest coś godnego uwagi. Jakie masz pamięci? Tak nawiasem, lepiej dodać kolejną odpowiedź w temacie, bo przy edycji posta temat dalej widnieje jako przeczytany.
 13. Bull3t

  Upgrade? Poczekać?

  Od połowy stycznia karty Nvidii umożliwiają korzystanie z FreeSync (Adaptive Sync) - link. Będą dwa modele Navi - jeden z wydajnością w okolicach RTX 2060, drugi będzie konkurentem RTX 2070. Poza tym, Nvidia ma ponoć szykować 3 nowe karty: wydajniejsze RTXy 2060/2070/2080 z dopiskiem "Super", które miałyby kosztować tyle co obecne wersje. Aktualnie dostępne karty miałyby natomiast stanieć.
 14. Bull3t

  Upgrade? Poczekać?

  Jeśli chciałbyś coś wymienić, to w pierwszej kolejności rozważyć raczej trzeba jakiegoś nowego Ryzena 6-cio lub 8-mio rdzeniowego. Tylko, czy warto kupić go zaraz po premierze sklepowej (7 lipca) - trudno stwierdzić. Za kilka miesięcy z pewnością te procesory będą tańsze, jak zresztą każda nowość, więc może jest sens wstrzymać się z zakupem. Z kolei zwłoka z odsprzedażą obecnego sprzętu może rodzić obawy, że sprzedasz obecną platformę za "czapkę gruszek". Masz tu więc temat na przemyślenia. Karty graficznej w tym roku bym nie ruszał, bo jej wydajność jest nadal przyzwoita. Po premierze Cyberpunka może będzie sens o tym pomyśleć, ale nie spodziewałbym się problemów z ograniem tego tytułu w średnich detalach.
 15. W morele jest Sapphire RX 570 Pulse 8GB za 700 zł - na mnie karta zrobiła dobre wrażenie pod względem kultury pracy oraz wykonania (jest metalowy backplate). Co do wypowiedzi kolegi odnośnie ilości VRAM, to taki wywód jest dla mnie niezrozumiały przy zakupie karty o wydajności RX 570 - to karta "na teraz" do FHD, a nie opcja do grania w przyszłe gry w 4K. Do tego jest sporo po prostu nieprawdziwych stwierdzeń - gdyby do gry w SOTR w FHD należałoby mieć 7GB VRAM, to GTX 980 zaliczyłby konkretną porażkę względem RX 580 8GB (test).
×