Jump to content

Bull3t

[Ekspert] Sprzęt PC
 • Content Count

  3,012
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

Bull3t last won the day on October 17

Bull3t had the most liked content!

Community Reputation

332 Znakomita

1 Follower

About Bull3t

Recent Profile Visitors

7,933 profile views
 1. Jak już wspomniałem, ten komputer powinien oferować jeszcze przyzwoitą wydajność. Jeśli jednak koniecznie chcesz coś wymienić, to bym poczekał na premierę (ponoć 29 października) karty GTX 1660 Super. Wtedy będzie można wybierać między tą kartą a używaną GTX 1070. Poza tym, można by dołożyć 8 GB DDR4 (np. BLS8G4D32AESBK lub BLS8G4D30AESBK) oraz jakiś dysk SSD (np. Crucial BX500 480GB). Niestety w niektórych grach przyrost wydajności będzie już ograniczany przez procesor. I tu należy się zastanowić, czy sprzedać obecny (więcej niż 320 zł raczej nie uzyskasz) i dołożyć do używanego i7-6700, czy myśleć już o wymianie platformy - w przyszłym roku i3 będą miały już 8 wątków.
 2. Tak jak wyżej zostało już wspomniane - temat ciężko "ugryźć". Jeśli byłbyś w stanie dorzucić 200-250 zł, to można wziąć coś takiego: koszyk + RX 580. Do tego jakiś używany monitor NEC lub Eizo z matrycą IPS, np. Eizo EV2336W. Nie wiem, czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek. Poza tym, nie znam Twojego stosunku do sprzętu używanego. Jednak tak to widzę, jeśli chcesz pograć na jakimś w miarę sensownym poziomie.
 3. Masz rację, gracz nie do końca nowy. Jednak minęły już 2 dekady, a rynku wtedy nie zawojowali. Później był jeszcze - również nieudany - projekt Larrabee, ostatecznie wypuszczony jako Xeon Phi, a nie dedykowana karta graficzna.
 4. Skoro wydajność obecnej platformy w większości gier jest zadowalająca, to ja bym do premiery Cyberpunka 2077 niczego nie zmieniał. Zmiana platformy kompletnie nic Ci nie da przy obecnej karcie graficznej. Natomiast wymiana gpu da ogromny skok wydajności, ale zanim pojawi się wyczekiwana gra - mogą pojawić się nowe karty od któregoś z producentów. Poza tym, na rynku dedykowanych kart graficznych ma pojawić się nowy gracz - Intel, którego karty miałyby pojawić się w połowie przyszłego roku.
 5. Do 250 zł dobrą opcją wydaje się być NEC E224Wi. Więcej chyba nie "zwojujemy" w tym budżecie.
 6. Jeśli jest szansa na dostawę, to jest zielony.
 7. Wygląda na to, że w gralu mają te zapinki: http://www.gral.pl/SilentiumPC+AM4+Upgrade+Kit_287.html Zwróć uwagę na to, że jeśli miałbyś Grandisa w wersji V1 - zapinka nie będzie pasowała.
 8. Jakiegoś specjalnie wyszukanego kabla nie potrzeba (wystarczy obsługa 4K), choćby taki się nada: https://www.morele.net/kabel-unitek-displayport-displayport-displayport-2-czarny-y-c608bk-1606915/ Pytałeś obsługi sklepu, kiedy monitor będzie dostępny?
 9. Przede wszystkim, ludzie nie odróżniają BLB (czyli, gdy monitor faktycznie świeci - najczęściej chyba w narożnikach ekranu) od IPS Glow (czyli widoczne "zabrązowienie", gdy patrzymy pod kątem na matrycę IPS). Dużo zależy od konkretnego egzemplarza w kontekście BLB. Jeśli zauważysz jakieś niedopuszczalne dla Ciebie wady matrycy - masz przecież prawo do zwrotu.
 10. Nie słuchałem, ale nie spodziewałbym się niczego dobrego przy tak małych przetwornikach. Pewnie będą grać jak większość słuchawek gamingowych (z wyjątkiem takich konstrukcji jak np. ATH-PDG1), tj. mogą dobrze spisywać się w grach, ale pewnie będą totalnie pozbawione muzykalności. W każdym razie, możesz sam posłuchać. To Twój gust ma zadecydować.
 11. W takim razie, w przypadku ekranu 27" proponuję Acer Nitro VG270UP lub Acer Nitro XV272UP (ostatnio kosztował 1500 zł w x-komie, gdy był dostępny). Nie dostaniesz płaskiego ekranu z matrycą ~31" >100 Hz w tej cenie.
 12. Żaden z monitorów nie powinien się szczególnie wyróżniać, bo są z podobnej półki - monitory biurowe.
 13. Możesz wziąć pod uwagę np. PNY CS3030 500GB, Adata S11 Pro 512GB.
×
×
 • Create New...