Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoRnish

Dlaczego kupujemy CDA? Czy jest lepsze pismo? [archiwum]

Polecane posty

CDA jest dla mnie najlepsze i jednocześnie jedyne w tej klasie, zza granicą pewnie jest jakieś lepsze pismo, ale niestety - w Polsce brakuje punktu odniesienia - nie ma innych czasopism na podobnym poziomie (a dobrze gdyby były - konkurencja wychodzi konsumentom na dobre).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traffic520

Obecnie na polskim rynku Cd-Action nie ma konkurencji i w miarę mądry człowiek jak chce sobie kupić jakieś fajne czasopismo o grach wiadomo ze wybierze CDA chyba ze trafi się jakiś niekumaty to wybierze np Play :]. czy jak mu tam Dlaczego kupuje ogólnie dla wszystkiego fajne pełniaki recenzje i tak dalej ten klimat to coś co mnie przyciąga nie umiem tego opisać .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lipek90 i Ferrou

Tak się rozpisaliście o tych reklamach, a żaden z Was nie zauważył, że za reklamy w CDA odpowiada Dział Reklamy wydawnictwa Bauer, a nie redaktorzy CDA. Oni tylko zajmują się wrzuceniem ich na odpowiednią stronę w piśmie.

Jasne, ale mówimy o piśmie jako całości. Nie rozdzielam teraz kto co robi i za co odpowiada, gdybyśmy koncentrowali się tylko na pracy redaktorów to nie miało by to sensu. Wiadomo przecież, że za charakter i styl czasopisma ( czy każdej innej prasy ) odpowiadają naczelni, wydawcy, a ci z kolei chcą trafić w zapotrzebowania rynku.

Według mnie target CD-Action to w tym momencie gimnazjum/wczesne liceum, chciałoby się powiedzieć "niestety", ale takie są prawa tej branży. Można więc dojść do wniosku, że sami jesteśmy sobie winni takiego poziomu Pisma.

Wydaje mi się, że w latach świetności ( tak jak wspomniałem, dla mnie to 1999-2000 ) Komputer był przywilejem, a nie codziennością i posiadali go ludzie wykształceni ( generalizuję, ale niestety muszę ) przez co Pisma również miały nieco inną formę, przypomnijcie sobie dawne numery PC Worlda, tudzież innego pisma branżowego. Toż to opasła księga była, po brzegi wypełniona informacją. Z drugiej jednak strony, zdaję sobie sprawę z roli internetu. Nikt nie szuka już w CDA obszernych artykułów czy poradników bo to znajdzie w sieci, zamiast tego króluje dowcip i chęć zabawienia czytelnika. Czas się oswoić z rzeczywistością...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Oj, przesadzasz. Ja już dawno skończyłem szkołę i nadal mnie bawi lektura CD-A. Twoja prognoza jest tylko częściowo trafna. CD-A nie celuje w młodszych czytelników, tylko stara się być pismem przystępnym dla każdej grupy wiekowej.

Powinieneś rozdzielać "co kto robi", bo to przede wszystkim redaktorzy kreują wizerunek pisma. Bauer już zrobił rewoltę w Clicku! dziękując uprzejmie poprzednim redaktorom i ja osobiście przestałem czytać ten magazyn. Inni redaktorzy już nie przypadli mi do gustu sposobem m.in. pisania recenzji. A skoro pismo padło, to nie tylko mnie.

Co do "świetności" PC, to amerykanie mają takie fajne określenie na to, co napisałeś. Ale jakiekolwiek przekleństwa są tu surowo wzbronione, więc przemilczę. Albo nie :P. Ja dostałem swojego pierwszego PC właśnie w 2000, czyli akurat kończyłem wtedy podstawówkę. Bardzo wielu moich kumpli (z miasta i okolic) też zaczynało giercowanie na kompie mniej więcej w tym roku. I byli w podobnym do mojego wieku. Więc jak widzisz, twoja teoria o ówczesnej elitarności PC to bzdura po prostu.

Aha, dlaczego napisałeś słowo Pismo z dużej litery? Porównujesz CD-A z Biblią :P?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata świetności 99-00? Może jest w tym trochę racji. Był to czas, w którym naciągałem rodziców na CyberMychę (przy okazji chyba jedyne pismo, które może podjąć walkę z CDA :icon_lol:), więc chyba nie mogę sie wypowiadać. Moje "zbieractwo" Ekszynów zaczęło się dopiero w 2005, z wcześniejszych okresów mam pojedyncze numerki :icon_wink: Panowie Redaktorzy nauczyli mnie czytać coś więcej niż lektury szkolne i robić coś więcej niż pykanie cały dzień w gerky.

Jest to najprawdopodobniej najlepsze pismo na świecie TM i nie ma co się sprzeczać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na rynku raczej tak, czy na świecie? Nie wiem, ale przeglądałem kilka zagranicznych i tam ilość reklam jest zastraszająca!!!

Obecnie nic CD-Action nie zagraża i może to źle bo konkurencja by się przydała jak każdemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Action to najlepsza gazeta o grach komputerowych i jak narazie nie ma konkurenta.

niestety brak konkurenta daje znać o sobie i poziom gazety troche spadł albo to jest wina coraz mniej wydawanych gier bo na hity czeka się teraz bardzo długo. Na okres przejściowy proponuje zwiększyć dział o sprzęcie bo te krótkie testy fajnie się czyta a masa gadżetów wychodzi co miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje CDA ponieważ uważam że nie ma lepszego pisma od niego

Jest największe daje najlepsze gry i ma fajnych redaktorów :D

Ja kupuje z tych samych powodów. Nie ma lepszego czasopisma od CDA

Zgadzam się.Nawet Komputer Świat gry(2 gazeta którą kupowałem)nie była lepsza od CDA.Też kupuję z tych samych powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje CD-Action ponieważ:

- jest najlepsze,

- cena nie jest wygurowana,

- są najlepsi redaktorzy,

- płyty mają normalne pudełka, a nie jakieś papierowe G****O,

- recenzje są idealne,

- jakość papieru jest dobra :wink:,

- a CD niektórych nawet nie otwierałem,

dla mnie gazeta jest ważniejsza niż dodatki. :icon_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w swoim krótkim życiu wiele czasopism, lecz w końcu zatrzymałem się przy CD-Action. Jedna najważniejsza rzecz:

Kupuję Play, czytam 2 recenzje może 3 zapowiedzi(swoją drogą także napisane świetnie, nie mam zarzutów) i nagle orientuję się że przeczytałem już połowę,... eee... trochę to za mało, nieprawdaż? Kilkanaście minut i już nie mam do czego zaglądać(chyba że będę czytać jeden artykuł kilkakrotnie). Click jest dla mnie za sztywny i taki jakiś nijaki. Komputer Świat to samo. Cyber Mycha - haha, no bez jaj.

CD-Action - no i w końcu się doczekałem. Czasopismo grube, ma naprawdę dużo stron. Wystarcza na dość długo, a nie na tylko kilkanaście minut. Recenzje i testy napisane świetnie(trochę humoru i powagi) i co ważne dużo szczegółów. Ale nie tylko recenzje i testy są ważne. W CD-Action co najmniej fantastyczne są różnorakie działy takie jak np. GameWalker, Nie Tylko Gramy/Na Luzie aaa i fenomenalne Action Redaction.

Oprócz tego redaktorzy pomagają w doborze sprzętu(konfigurator), na jaki film pójść, albo jaką przeczytać książkę.

Teraz to co każdy lubi - pełniaki. W CD-Action są one najlepsze i każdy o tym wie :-). A w tym numerze DMC 4 mnie po prostu rozwalił. CD-Action kupuję od nie dawna, ale zostanę tylko przy nim. :) Aha i cena też jest świetna, stosunek cena/jakość.

Pozdrawiam całą ekipę CD-Action.

:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd-action jako źródło informacji o grach i sprzęcie komputerowym jest wyjątkowo dobre, z uwagi na to że bardzo przypadło mi do gustu od pierwszej recenzji jaką przeczytałem wewnątrz niego mogę powiedzieć tylko to że dopóki cd-action będzie istniał ja będę je czytał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA to najlepsze czasopismo dla graczy w Polsce i mam nadzieję że, to się nie zmieni :happy: Jest tak dlatego:

1.Jest najobszerniejsze- jest inne czasopismo które ma tyle stron?

2.Jest najwięcej gier

3.Recenzje są doskonałe

4.Czasem w CDA jest gra za 80zl, a my płacimy tylko 15zl

5.Forum może wciągnąć bardziej niż niejedna gra (co prawda to nie dotyczy czasopisma ale to też CDA

A jakie wy znacie powody dla kupowania go?

:laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...