Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię

Polecane posty

A na sam koniec mały wierszyk...

Ireland, it's the one place on earth

That heaven has kissed

With melody, mirth,

And meadow and mist.

Mialbym takiego prosbacza, a mianowicie czy moglbys napisac tlumaczenie tego wiersza, poniewaz sadze ze doslowne tlumaczenie (ktore w myslach zrobilem) nie odzwierciedla sensu wiersza.... Z tego co sam przetlumaczylem wyszly mi sychary :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to lenistwo świąteczne? Edukować się kurka wodna, edukować :D A tak szczerze to mnie też złapał leń świąteczny i tłumaczenie z chęcią wysmażę, ale po świętach.

Mały update co do muzyki celtyckiej. Polecam także Loreen McKennit. To już nie są piosenki, a raczej pieśni - i do tego przy akompaniamencie harfy. Choć zdarzają się i ciut inne :wink: Ale polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, skoro Qbuś wali tutaj takie rolety :D , to może ja coś napiszę. Konkretnie o zespoliku, który dopiero co niedawno poznałem - Tristanii. Jak mnie znacie, to już wiecie, jaki typ muzyki grają. Oczywiście gotyk :)

Na razie wydali trzy płytki, dwie pierwsze są prawdziwie piękne, trzecia nieco zalatuje popem, ale wciąż jest hearable^^ Cudowny, damski wokal wsparty metalowym charczeniem (© OM) oraz przestrzennymi kompozycjami instrumentalnymi. Miód.

Króliki doświadczalne: Ja (moja opinia powyżej) oraz

Wolv i Stranger. Może zacytuję (I hope, że nie będą mieli nic przeciwko, ale to nic prywatnego nie było... Or I just think that way^^)

(O utworze "Sirene")

Wolv:

Cardi

uważaj na 1:57

Cardi (21-12-2003 22:28)

pogłośnij wtedy^^

Wolv (21-12-2003 22:28)

1:05

Wolv (21-12-2003 22:29)

1:35

Wolv (21-12-2003 22:29)

1:45

Wolv (21-12-2003 22:29)

1:55 <robie glosniej>

Wolv (21-12-2003 22:29)

ejjjj! BIMBA!

Wolv (21-12-2003 22:29)

tfu BOMBA!

Cardi (21-12-2003 22:29)

Bwahahahaha

Cardi (21-12-2003 22:30)

mówiłem, że to rzeźnia

Wolv (21-12-2003 22:30)

świetne chóry i pianinko

Cardi (21-12-2003 22:30)

to właśnie te 15 sekund, które mnie zabiły

Wolv (21-12-2003 22:30)

świetne

Wolv (21-12-2003 22:30)

szkoda, że tak mało

Cardi (21-12-2003 22:30)

miałem głośność bardzo wysoko, już się aczynałem nudzić tym kawałkiem a tu nagle taki wjazd

Stranger:

Stranger (22-12-2003 19:37)

wiesz, gdy pierwsy raz uslyszalem Duel of the Fates Johna Williamsa to się autentycznie popłakałem... słucham właśnie Sirene... poza Duelem jeszcze żaden utówr nie doprowadził mnie do płaczu... BOSKIE!

Cardi (22-12-2003 19:37)

dokładnie to samo powiedział Wolv...

Cardi (22-12-2003 19:38)

polecałem ci sirene, mnie trzeba wierzyć, że wiem co dobre

Stranger (22-12-2003 19:38)

miszczu!

Cardi (22-12-2003 19:38)

heh, już pewnie wiesz, które 15 sekund mnie zabiło

Stranger (22-12-2003 19:39)

dokładnie to samo co mnie.. to, w którym pojawia się chór...

Stranger (22-12-2003 19:40)

i jeszcze te skrzypce... mój najukochańszy instrument który ubóstwiam...

Cardi (22-12-2003 19:40)

1.57-2.14 niszczy

Cardi (22-12-2003 19:40)

oł jesss...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murtes, ja ci to przetłumacze!

Ireland' date=' it's the one place on earth

>>> Irlandia, oh Irlandia. To 1 plac na ziemi

That heaven has kissed

>>> To niebo się całowało

With melody, mirth,

>>> Z melodią z wesołością

And meadow and mist.[/quote']

>>> i z pastwiskiem i w czeluściach mgły

Tłumaczenie dedykuje lektorom TVP, Polsatu i TVN:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzienx Volt, a juz naprawde myslalem ze przyjdzie mi czekac do po swietach....Tylko, ze ty przetlumaczyles to tak doslownie jak to tylko mozliwe, a mi chodzilo o orginalne tlumaczenie :wink: .... Ale i tak dzienki za fatyge :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Widzę, że Volt mnie wyręczył, ale w takim razie i ja nie spocznę na laurach i zaprezentuję swe tłumacznie. Może z ciut mniejszym polotem, ale zawsze :wink:

Ireland, it's the one place on earth

That heaven has kissed które niebiosa ucałowały

With melody, mirth, melodią, radością

And meadow and mist.

Iralndia, to jedyne miejsce na ziemi,

które niebiosa obcałowały

melodią, radością,

i łąkami, i mgłą.

Cardi --> Jakie rolety? :? Ja ni ponimaju, towariszcz. Proszę ładnie o tłumaczenie :wink: A co do Tristanii - wdzięczny byłbym za info skąd ją masz :wink: No i Lost Paradise też... bo jakoś nie mogę się doszukac. Wal na GG :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie takiego tlumaczenia sie spodziewalem.... Mam tylko takie malutkie pytanie.... czy to jest tlumaczenie orginalne czy "stworzone' przez ciebie :wink: :?: :?: ale ogolem wierszyk bardzo fajny.... powiedzialbym gleboki.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzienx Volt, a juz naprawde myslalem ze przyjdzie mi czekac do po swietach....Tylko, ze ty przetlumaczyles to tak doslownie jak to tylko mozliwe, a mi chodzilo o orginalne tlumaczenie :wink: .... Ale i tak dzienki za fatyge :lol:

hehe volt tłumacz to moze nam zacznie tlumaczyc o co chodzi w grach w jez angielskim co :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta dostałem od rodziców płytkę Nightwisha (zawsze wiedzą, co mi pasuje pod choinkę... czyżby czytali moje listy do św. Mikołaja? ;)) i muszę powiedzieć, że utworek End Of All Hope wymiata! Jest po prostu cudowny, ma taki niesamowity klimat, że hej! Jak ktoś nie słyszał - do sklepu i kupować płytkę. Koniecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii na temat najnowszego "dzieła" grupy Sweet Noise. Z łezką w oku wspominam "Koniec wieku" czy "Getto". Nigdy nie sądziłem (chociaż przy okazji "Czasu ludzi cieni" zapaliła mi się czerwona lampka ostrzegawcza), że ta kapela będzie ewoluować w kierunku nowych brzmień i duetów z np. O.S.T.R.. Mi "Revolta" zupełnie nie przypadła do gustu, jednak nie mogę powiedzieć, że płyta jest do pupci, bo mój brat, który lubuje się między innymi w hip-hopie i wszelkich nowych gatunkach (na szczęście trzyma się daleko od techno - w tym się zgadzamy) słucha jej cały czas i za każdym razem odnajduje w niej nowe smaczki. Ja osobiście mam nadzieję, że Glaca tylko eksperymentuje i na kolejnej płytce usłyszymy już "tradycyjne" brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie być tak wspaniałym tłumaczem jak ja :oops: ?

Nic trudnego, oglądajcie polskie filmy z lektorem (nietrudno o takie;)) a potem zmieniajcie "[beeep]" na "nie lubie cię", "suck my ball" na "spadaj stąd" itd i będzie OK:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Z Revolty słyszałem tylko kawałek z peją. I wiecie co - jest do bani. beznadzieja. Jeszcze bym się nie czepiał, gdyby to było połączenie hiphopu z metalem nie idąc w kierubnku nu metalu, ale to co wyszło... no cóż, jak dla mnie słaba konfrontacja hiphopowców. No bo sorry - czy tam był jakikolwiek motyw metalowy? A wokalista sweetów zrobił z siebie debila, wyskakując w białym dresiku... nie mówiąc już o jego ruchach nawiązujących do hiphopu...

:?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie być tak wspaniałym tłumaczem jak ja :oops: ?

Nic trudnego, oglądajcie polskie filmy z lektorem (nietrudno o takie;)) a potem zmieniajcie "[beeep]" na "nie lubie cię", "suck my ball" na "spadaj stąd" itd i będzie OK:P

Raczej trudno o Polskie filmy z lektorem :wink: (nie znam rzadnego :))

>>>faktycznie, lolek:P Zwyczajnie miałem, napisać "polskie... kanały TV". Wiesz czasem tak jest, że jak mózg coś wymyśli to niekoniecznie ta informacja dojdzie poprawnie do organu wykonywawczego:P- Volt

..... chyba chodzilo Ci o angilskie filmy z polskim lektorem :D( to masz racje takich jest wiele)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym polecic kilka utworow. Juz? OK. ^^

DJ Ötzi & Hermes House Band - Live is life

System of a down - Aerials

System of a down - Spiders

System of a down - Chop suey

The Rasmus - First Day of my life

2 Unlimited - No Limit

Alien Antfarm - Smooth Criminal

Braveheart - Main Theme

Coldplay - In My Place

Groove Coverage - Poison (The Rasmus Rmx)

hanz zimmer - Armaggedon Theme

James Horner - Love Theme from Titanic (piano solo)

James Horner - Apollo 13

Korn - Did my time

Laura Pausini - It's Not Goodbye

Liquido - Narcotic

Nat - Mis-Teeq - Can't Get It Back

Scorpions - Always Somewhere

Scorpions - Still Loving You

Scorpions - WIND OF CHANGE

U2 - One Love (One Life, One Dream)

Smashmouth - Allstar [ze Shreka - rzadzi! ^^]

Aerosmith - I Don't Want To Miss A Thing

Varius Manx - Piosenka Księżycowa

Shakin'Dudi - Ausza la la la! [hit wszechczasow ^^]

Rownie dobrych piosenek jest mnostwo, ale to mniej wiecej te, ktore akurat ostatnio wpadly mi w ucho. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam slucham hip hopu. i wcale nie jestem pustoglowym skejtem. i wcale nie 'bujam' sie po miescie. po prostu odpowiada mi tam muzyka. Oczywiscie jestem otwarty na inne gatunki, np. SOAD, LInkin Park, heh nawet Pink Floyd i UFO mi odpowiada.

Co do hip hopu to szacumek ziomalu mój człowieku joł :wink::wink::wink:

A co do Sweet Noise, to polecam Produkt (taki magazyn komiksowy). W kilku numerach mozna było przdeczytać komiks z postaciami z teledysku Sweet Noise (nazywaja sie ludzie cienia, kojażycie o kim mówię?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLY >>> Scorpionsi mają rzeczywiście fajne kawałki. Ja ze swej strony mogę polecić Walking On The Edge.

Oprócz tego Red Hot Chili Peppers, płyty Californication, One Hot Minute i Blood Sugar Sex Magik. Jak dla mnie wymiatają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korn - Did my time

Mną zawładnął ostatnio utwór "Somebody someone". Może wrażliwiec jestem, ale jak usłyszełem końcówkę... ekhemkhemkhemOŁSZITkhem. Jakby to rzekł mój kolega z klasy "SIIIIIILNIE".

Ja bym od siebie dorzucił jeszcze "Ostatni" Edyty Bartosiewicz, z okresu jej największej boskości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też coś napiszę o swoich gustach muzycznych.

Przeważnie słucham Techno. Ulubieni DJe to Blank & Jones, Westbam, Paul van Dyk, Dr Motte, ATB i wielu innych. Moją ulubioną płytą jest Blank & Jones "DJ Culture" a ulubiona piosnka to "The sound of Mashines". Najbardziej jednak lubię słuchać Setów... Oprócz techno lubie posłuchać od czasu do czasu płyty "S&M" zespołu Metallica i wielu innych kawałków z różnych gatunków muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym polecic kilka utworow. Juz? OK. ^^

(..)

2 Unlimited - No Limit

(...)

Hehe rocznik '94 jezeli mnie pamiec nie myli :). Pamietam kiedys na calym osiedlu krolowalo takie dicho :). A co do 2Unlimited to wole "The real thing" z fragmentem Toccata i fuga d-mol Bacha

(...)

Groove Coverage - Poison (The Rasmus Rmx)

(...)

No ten kawalek akurat mi nie przypadl do gustu. Wole orginal w wykonaniu Alice Coopera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLY mam pytanie czy to sa wszystkie twoje ulubione piosenki :?: ..... czy lubisz " In the Shadows" The Rasmus :?: (widze ze wiesz co to za zespol) i ktora piosenka ze Shreka to Smashmouth - Allstar (chodi mi o to w jakim momencie byla "puszczana")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ..::Bizon::..

To moze tesh sie wypowiem :)

Slucham ogolnie metalu od black az do power (bo po co sie rozdrabniac :P) oraz roznych wyjatkow z innych rodzajaow muzy np. Nirvana ( :!: ) oraz The Offspring

Ogolnie mam duza tolerancje muzyczna wiec jak bedzie trzeba to i hh zniose :P ale jak nie trzeba to raczej sobie daruje :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...