Skocz do zawartości

bielik42

Polecane posty

Franciszek-Starowieyski.jpg

 

Witam, dziś minął pierwszy tydzień pracy w Muzeum Plakatu. Nikogo nie obchodzi Plakat. Najlepsi twórcy nawet nie mają stron na fejsiku. Dlatego będę wam tu wrzucał polecanki, niekulturalny plebsie. Czekajcie aż zaprezentuję tam plakaty z gier bideo. 

1. Franciszek Starowieyski 

http://www.poster.com.pl/starowieyski.htm

starowieyski_oni.jpg

46820323.jpg

 

2. Ryszard Kaja

kaja_ryszard_jamrozik_2009_s.jpg

http://www.galeriaplakatu.com.pl/category/plakat-polska

big_5189.jpg?lm=1441176626

japonskie_potwory_proj-ryszard_kaja1.jpg

ryszard-kaja-mexico-fiesta1.jpg

(polecam całą serię "Miasta Polski" - cudo) 

3. Waldemar Świerzy

swierzy%20waldemar_6762351.jpg

http://www.poster.pl/plakaty/?q=swierzy

SWIapocalypse.jpeg

swierzy_king_oliver.jpg 

 

4. Leszek Żebrowski

http://www.zebrowski-poster.com

trainspotting_leszek_zebrowski.jpg

2586_0.jpg

2869_0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ogólnie, to w (_!_) mam, czy to sztuka czy nie. Lubię natomiast niebanalne malunki, a zaprezentowane w tym fredzie plakaty właśnie takie są. Thumbs up!

 

@Aroniusz i @MasterKondi

Tak Wam się forume przy pisaniu postów zbugowało, że nie nadążałem kasować Waszych postów, bo wciąż i wciąż pojawiały się ich kopie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bielik42 napisał:

Plebejski gust wykryty

oficjalny ban na tym temacie

Dobrze mi z moim gustem. Zresztą plakat ma chyba do czegoś zachęcać, a te wywołują wymioty, ergo nie spełniają swojej funkcji ergo są do niczego :P

A brzydkie rzeczy też trzeba umieć robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aroniusz napisał:

wow, co wy, niejarający się ludzie, przecież plakatu polskiego uczą nawet w gimnazjach i liceach

W ciągu całej mojej edukacji nie przypominam sobie ani słowa na temat 'plakatu polskiego', kiedykolwiek. Dużo innych rzeczy związanych ze sztuką, ale czegoś takiego nie.

Also - nie mam nic przeciwko sztuce. Ba, w pewnej galerii niektóre grafiki (bo obrazami bym tego nie nazwał) mi się podobały i nawet myślałem kupić takie coś, żeby powiesić sobie na ścianie, dopóki się nie dowiedziałem, że w przypadku 'zamówienia' autor dodrukowuje kopie i zgarnia za to kilkaset (albo kilka tysięcy nawet) złociszy. Wtedy odpuściłem. Nie wiem, może na taką dziwną wystawę trafiłem akurat. Generalnie zawiedziony byłem takim obrotem spraw.

A z powyższych plakatów ŻODYN mi się nie spodobał. Ale możecie próbować dalej :P

1 godzinę temu, Aroniusz napisał:

wow, co wy, niejarający się ludzie, przecież plakatu polskiego uczą nawet w gimnazjach i liceach

W ciągu całej mojej edukacji nie przypominam sobie ani słowa na temat 'plakatu polskiego', kiedykolwiek. Dużo innych rzeczy związanych ze sztuką, ale czegoś takiego nie.

Also - nie mam nic przeciwko sztuce. Ba, w pewnej galerii niektóre grafiki (bo obrazami bym tego nie nazwał) mi się podobały i nawet myślałem kupić takie coś, żeby powiesić sobie na ścianie, dopóki się nie dowiedziałem, że w przypadku 'zamówienia' autor dodrukowuje kopie i zgarnia za to kilkaset (albo kilka tysięcy nawet) złociszy. Wtedy odpuściłem. Nie wiem, może na taką dziwną wystawę trafiłem akurat. Generalnie zawiedziony byłem takim obrotem spraw.

A z powyższych plakatów ŻODYN mi się nie spodobał. Ale możecie próbować dalej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aroniusz czekaj, bo teraz nie wiem czy w takim razie to Ty jesteś aż taki stary, czy to ja jestem aż tak stary (w odniesieniu do Ciebie)? :D

EDIT:

Dobra, nieważne. Sprawdziłem sobie Twój profil. W pierwszej chwili pomyślałem sobie "rany, no dzieciak". Potem sobie uświadomiłem, że jesteś w wieku mojego samochodu. Mój samochód jest pełnoletni.

KIEDY TO SIĘ STAŁO?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aroniusz napisał:

@nevya - rzuciłabyś jakimś plakatem, który Ci się podoba :D?

Obawiam się że jeśli chodzi o ten rodzaj plakatu, który tu pokazujecie, to zasadniczo żaden :P aczkolwiek nie widziałam zbyt wiele takich "dzieł", więc nie wykluczam że gdzieś tam jest jakiś który by był ok. Zdecydowanie preferuję plakaty współczesne (choć ofc nie wszystkie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...