Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Max Payne (seria)

Polecane posty

@Up

Liczyłem na to, że Max Payne 3 nie będzie potrzebował kompa ze sprzętem, który ukazał się na rynku miesiąc -dwa miesiące temu. Myślałem, że porażka jaką było Gta IV na pc czegoś ich nauczyła... jednak nie.

Nie widzę także aby Rockstar się tłumaczył z tych wymagań. Valve nie umie liczyć do 3 a Rockstar nie rozumie pojęcia optymalizacja. Cóż zapewne zagram w niego dopiero za około 4 lata gdy znów zrobię totalny upgrade kompa :)

PS: Po cichu jednak liczę, że to prowokacja aby ludzie kupowali nowy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę przesada z tym komputerem. owszem, do grania na max będzie potrzebny komputer, który wyjdzie za 2 tygodnie, ale ja równo 2 lata temu kupiłem komputer z dosyć słabym już wtedy gts 250, a nadal jest dużo lepszy niż wymagany 8600gt. więc myślę, że na minimalnych pójdzie na naprawdę dosyć starych pctach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dramatyzujecie. przecież to oczywiste że rekomendowane wymagania dotyczą również trybu 3D. ilu z was będzie tak grać?

założę się że spokojnie i5 2500, gf 560ti/570 i 8gb ram wystarczy żeby poiciągnęło na full, ta konfiguracja zjada nawet battlefielda 3 na ultra i wiedzmina 2 na najwyższych.

bedzie dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę także aby Rockstar się tłumaczył z tych wymagań.

Jednak się wytłumaczył. Jak się okazuje nie są to wymagania minimalne i rekomendowane a zakres w jakich testowano grę. I jeżeli PC znajduje się w tym szerokim przedziale to można pograć. Jeśli tak to o optymalizację nie ma się co martwić. Oby im wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jakiś absurd....te GTS 250 wcale nie jest taki słaby. W średniej rozdzielczości pociągnął Crysisa na max,,, ze scinami tylko przy naprawdę potężnych eksplozjach gdzie bardzo dużo przedmiotów się rozwalało i w jednym momencie na statku obcych( teleporter-ale to wyglądało tak niesamowicie że delikatne ścinki nie były w stanie popsuć wrazenia)

A tu grafika +/- jak w GTA IV które też na moim 3 letnim już PC chodziło w dość wysokich ustawieniach nawet ładnie (w nocy w czasie deszczu trochę gorzej) i wymagania chyba ze 3x wyższe...

Nawet pomijając miejsce na dysku to po co tej grze 16 gb RAM? Tym bardziej, że w rekomendowanych wymaganiach jest też W: XP który takiej ilości nie obsługuje...Nawet jesli jest to ze wspomnianym trybem 3D to i tak wydaje mi się to niewiarygodne aby miało to takie wymagania....

A skoro tak to dlaczego nie podano wymagań bez i z tym trybem...tak jak zrobiono to z Mafią 2 przy PhisiX...do którego wymagania rekomendowane były o wiele wyższe niż w realu ( 2 karty graficzne...LOL mój GTS 250 dał radę z detalami na max i PhisiX na srednio)

Czyżby R* takim zachowaniem chciał robić sobie antyreklamę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na same screeny z gry można od razu stwierdzić, iż straciła swój dawny klimat, co niekoniecznie musi wyjść na złe. Stało się to na rzecz innego klimatu, którego będziemy mogli niebawem doświadczyć, ocenić. Z niecierpliwością czekam na tę grę, jak na każdą grę R*. Jedyne co mnie nie pokoi to wymagania sprzętu do maksymalnych detalów, albowiem co będzie z GTA V?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdecydowanie za dużo dramaturgii odnośnie wymagań trzeciego Maxa.

35 GB na HDD to ilość absurdalna, ale nie zapominajmy, że The Force Unleashed wymagał 28, a MP3 wygląda na mającego znacznie więcej do zaoferowania i pokazania.

Poza tym jedno słowo: MAKSYMALNE. Nie zalecane, a MAKSYMALNE. Taki zestaw jest potrzebny do odpalenia w trybie Eyefinity/3D przy full detalach, z włączonym DX 11 i jego bajerami, do tego szybkość stale w 60fps. Dlatego nie płaczcie, ze wam nie pójdzie, bo taki zestaw jest potrzebny do grania na naprawdę wysokim, jak cena, poziomie.

Podejrzewam, że zalecane wymagania będą podobne, jak dla L.A. Noire/GTA IV + EFLC( ten sam silnik).

Nie wiem, jak u was, ale RAGE Engine chyba lubi mój komputer, bo wszystkie trzy tytuły chodziły mi na średnio-wysokich/wysokich detalach z właściwie cały czas 30 klatkami na sekundę w roz.1280x1024. Jeśli tak będzie przy MP3, będę zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze bedziemy czekac z miesiac na latwi na optymalizacje -.- juz widze te posty i bluzgi na rockstara ^^ dlatego ja poczekam sobie z zakupem :P

a silnik gta iv do tej pory jest niezoptymalizowany ;p przy moim sprzecie taka stara gra powinna smigac bez zadnego spadku fps ;p no niestety czasem sie zdarza ;p na maxa poczekam az przejdzie fala narzekan, oraz dadza taka latke ze kazdy bedzie hepi ^^

tak samo la noire, koszmarna optymalizacja do dzisiaj ;p takie spece od rockstara ze tylko na konsoli ogarniaja silniki xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@princefan

Gdzie była jakaś wzmianka o Eyefinity i 3D? Od kiedy rekomendowana konfiguracja tyczy się tych aspektów o.O Jakiś nowy trend chyba...

Po za tym na oficjalnej stornie MP3 nie ma nic o tych rzeczach więc skąd Wy bierzecie te informacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania straszne, 16 GB RAM? 35 GB HDD? Dziwi mnie dlaczego gra zajmuje tyle GB? Przecież ani to sandbox, ani to jakaś rozbudowana gra. Dziwne, ale niestety...

Sądzę jednak, że skoro L.A. Noire oraz GTA IV i jego DLC ruszyły na moim laptopie w stopniu zadowalającym (czytaj pozwalającym spokojnie i komfortowo grać) to i Maksio na minimalnych pójdzie. Byłoby szkoda, gdyby mi jednak nie poszedł, bo strasznie się na 3 napaliłem, a i bym zobaczył Maxa w nowych klimatach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno przeszedłem obie części. Chociaż gra nie najnowsza, to przyciąga na długie godziny. Od samego początku przywiązałem się do Maxa i kibicowałem mu w jego prywatnej krucjacie. Obie historie są świetnie opowiedziane i jeszcze to spowolnienie czasu. Poezja. Na pochwałę zasługuje też muzyka oraz te komiksy "przerywnikowe". Zacnie, zacnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie mógł wysiedzieć do czasu premiery PCtowej albo po prostu wie, że w grę nie zagra to polecam

filmik czyli intro plus gameplay z pierwszego rozdziału przygód o nowojorskim gliniarzu :D Żadnych przerwanych cut scenek więc lojalnie ostrzegam przed spoilerami. Natomiast warto zobaczyć parę minut za samo podziwianie grafiki oraz strzelanin, bo na fabułę poczekać aż dostanę grę w swoje łapy ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu rozkraczyła się konsola, a paczka z MP3 jest już w drodze do niego, więc pewnie dzisiaj po południu wezmę na przechowanie jego grę :> Omijałem do tej pory wszelkie gameplaye z single, więc jestem podwójnie podekscytowany trybem dla jednego gracza. W dodatku korzystając z tego, że Rockstar należy do boskiej kategorii twórców i nie bawi się w jednorazowe kody do sieci to zagram też w tryb multiplayer. Z tego co widziałem do tej pory to R* poświęcił mnóstwo czasu na tryby sieciowe. Zawartości jest mnóstwo! Podoba mi się zwłaszcza ''Payne Killer''. Dwóch graczy przeciwko reszcie, dynamiczna zmiana gracza, z którym współpracujemy.

W ciągu ostatnich paru tygodniu zagrałem ponownie w obie części Max Payne i o ile nie lubię porównywać gier nowych do tych sprzed kilku lat to tutaj od tego nie ucieknę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Maksio na PC dopiero w czerwcu, ale na szczęście mam w co grać i jakoś ten czas zleci. Jestem nastawiony bardzo pozytywnie, wręcz nakręcony tym wszystkim i po prostu wiem, że nowy Payne będzie spełnieniem marzeń. Pal licho tę przemianę, bo to mnie akurat cieszy. Ile można grać w tych samych klimatach, serii przyda się powiew świeżości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukeS

Oby tylko trójka trzymała klimat jakiego doznałem w jedynce,ech..stare dobre czasy,bullet time był czymś w rodzaju nowości w grach,szkoda że była trochę za krótka i ta polska wersja w wykonaniu pana R.Pazury,na szczęście grałem w anglika ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polska wersja była śmiesznawa i pasowała do humoru z gry - kapitan pałkarz i 'to tyle jeśli chodzi o ciche podejście'

aczkolwiek moim ulubieńcem jest powiedziane maksymalnie bez wyrazu 'aesir plaza, walą do nas jak na wojnie...' na samym początku. mistrzostwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jedynki i dwójki, ale wiem, że bullet time nadchodzi :wink: . Już nie mogę, się doczekać. Czekam bardziej na Maksia ni z GTA 5. Szczególnie sama jego postać to hm... taa to cudo :smile: . Tryb single, wydaję się bardzo ciekawy i dlatego czekam głównie na niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostałem objawiony przez Diablo III (jeszcze trial), po muśnięciu i załapaniu w zasadzie tylko klimatu "I" i "II" część trzecia jest dla mnie jakiś takim objawieniem, wsysa niemiłosiernie. Ale do 1 czerwca, do 1.

Już wiem po prostu, ze część "3" Max'a trzyma poziom poprzedników, czyli jest wspaniała.

Ma klimat, główny bohater dalej jest pogrążony w swojej psychodeli, ma rewelacyjnie podkręcony bullet-time, świetną grafikę, wspaniały gameplay. Jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. To słowo mi towarzyszyło przez kilka pierwszych godzin z MP3. Zacząłem single na poziomie trudnym i biorąc pod uwagę, że są jeszcze 2 dodatkowe poziomy trudności to maruderzy w końcu będą mieli swoje wyzwanie. Painkillerów jest malutko, 2-3 celne kulki kończą żywot, a przeciwnicy są cholernie dokładni. Sama wymiana ognia jest niezmiernie satysfakcjonująca. Można powiedzieć, że jest więcej i lepiej tego co się najbardziej podobało w dwóch poprzednich częściach. Sam tryb dla jednego gracza jest fenomenalny. Pomimo zmiany otoczenia (choć wracamy na chwilę do New Jersey) dalej jest ten ciężki i przygnębiający klimat. Nie ma słonecznych brazylijskich plaż, a raczej brudne fawele. O historii zbyt wiele nie powiem, ponieważ jestem dopiero w V rozdziale. Na chwilę obecną arcydzieło.

Pograłem też trochę w multi. To co zrobił Rockstar z implementacją bullet time w trybach sieciowych jest nie do opisania. Jest to idealnie zrealizowane i wprowadza dodatkową głębię do gry. Grałem zaledwie 4 rundy w TDM, ale już mam na koncie kilka efektownych akcji. Skok z balkonu i 3 szybkie headshoty zakończone wielkim punktowym bonusem o nazwie ''Like in the movies''. Równoczesny skok w swoją stronę z wyciągniętą bronią budzący skojarzenia z pierwszym Matrixem. Zabawy jest masa. Już teraz wiem, że gdy będę musiał grę oddać to w tym samym momencie pobiegnę po swoją kopię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już pograłem parę godzin na PS3 (

) i jeśli chcecie kupić wersję na PC, to macie na co czekać;). Rozgrywka rzeczywiście jest wymagająca i troszkę różni się od tej z poprzednich części. Dużo zmienia wprowadzenie systemu osłon i bardziej realistycznej fizyki. Teraz Max rzucając sie na boki bardzo długo się podnosi, przez co po takim skoku jest przez kilka sekund wystawiony na ostrzał, więc sam preferuję raczej strzelanie zza osłon, co w poprzednich częściach było dla mnie nie do pomyślenia - tam ciągle się rzucaliśmy:). Cały czas trzeba bardzo uważać, bo zazwyczaj kilka strzałów wystarcza, aby Max zginął, a checkpointy rozlokowane są stosunkowo rzadko. Do tego wszystkiego historia również jest opowiadana ciekawie, choć pewne osoby może drażnić fakt, że Max występuje tutaj często jako taka "jednoosobowa armia", która pokonuje na swojej drodze setki przeciwników. Oczywiście w pierwszych dwóch częściach też zabijaliśmy mnóstwo wrogów, ale chyba jakoś tam nie było to tak odczuwalne. Ogólne wrażenia są jednak bardzo na plus:).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...