Skocz do zawartości

KORWiN


Noobirus

Polecane posty

  • Odpowiedzi 869
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No sorry. Każdemu zdarza się błąd w osądzaniu ludzi. Korwin przyjął członków do Kongresu Nowej Prawicy, dał ich do władz partii, a ci cwaniacy po wejściu do Parlamentu europejskiego zwrócili się przeciwko niemu i usunęli z funkcji prezesa KNP. No to co miał Janusz zrobić? Wyszedł, założył nową partię i startuje w wyborach prezydenckich. Mam nadzieję, że partia KORWiN wjedzie też jesienią do Sejmu z niezłym wynikiem, a zdrajcy z KNP zejdą polityczną śmiercią naturalną jak Ruch Palikota czy Samoobrona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Abyss - w maju zeszłego roku uzyskali 7%. Dlaczego tego nie uwzględniasz? Zresztą choćby w 2011 Palikotowi nikt nie dawał żadnych szans na wejście do parlamentu. A jednak... To, że przez 4 lata partia mu się rozpadła, to inna sprawa. Ale przecież nie każda formacja parlamentarna musi się rozpaść. Wejdą, nie wejdą - zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ludzie mają dość zasiedziałych establishmentowych partii, którym jest bardzo dobrze w obecnym układzie, gdzie prawie nic się nie zmienia. One sobie biorą profity, tworzą i obsadzają wszelkie możliwe stanowiska swoimi ludźmi i wg nich nic nie trzeba zmieniać. A zwykli ludzie muszą płacić za te wszystkie przywileje. Wiem, że to może mrzonki, że tutaj robimy sobie jaja... Ale na kogoś głosować trzeba, bo na tym polega demokracja. Tak więc jeśli samemu się nie startuje, to czemu nie spróbować wybrać kogoś innego niż PO-PiS-PSL-SLD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głosuję na JKM-a odkąd mam prawa wyborcze. I nie wstydzę się tego. W sprawach społecznych plecie bzdury, ale w gospodarczych się z nim zgadzam. I żeby nie było, miałem zamiar zagłosować w parlamentarnych na PO, gdyby tylko pani Kopacz spełniła obietnice odnośnie nowej ordynacji wyborczej z expose, aczkolwiek ostatnio powiedziała, że potrzebuje na to całej kadencji, co jest za przeproszeniem nie prawdą. Jestem przedsiębiorcą i szlag mnie trafia, że na zachodzie znojomy prowadzi taką samą działalność jak ja, ma niższe ceny i stać go na porządne auto do pracy w teren, wakacje 3 razy w roku, jak sie spóźni z podatkiem to nikt mu rwa nie urwie, ubezpieczenie płaci od dochodu swojego, a nie 100 najbogatszych firm w kraju. Ja natomiast każdorazowo przed 15, 20 i 25 trzęsę portkami czy zapłacę podatek, bo dodatkowo działalność usługowa w Polsce ma to do siebie, ze nikt za faktury płacić nie chce, a i tak prawie 50 % obrotu (nie dochodu) zabiera Ci państwo. W Niemczech nie musisz mieć na wszystko faktury, wystarczy paragon, dodatkowo kontrolę mogą przeprowadzić rok wstecz, a nie pięć lat.

Korwin jest śmieszny, ksenofobiczny, małostkowy, szowinistyczny i konserwatywny, ale jednocześnie nie zmienia poglądów co partię. To nie on się zmienia, tylko partią, które wybiły się na jego nazwisku zaczynają przeszkadzać jego poglądy. Ja nie wstydzę się przyznać, że nie lubię publicznego wyrażania swojej orientacji seksualnej (jakakolwiek by nie była), nie uważam żeby w Polsce były szczególne braki w równouprawnieniu (a jeżeli już to są obopólne), mam dość pseudoprawicowych rządów, które uchwalają ilość świadczeń na poziomie szwedzkim, kiedy w ich wysokość jest nieadekwatna do potrzeb. Uważam, że polska wcale nie potrzebuje demokracji w takiej formie jak teraz z przerostem administracji, biurokracji i wykluczającymi się wzajemnie przepisami.

IMHO w naszym systemie ochrony zdrowia, podatkowym, prawnym, karnym, wojskowym nie ma co naprawiać. Trzeba zacząć od nowa. Jak ZUS ma zarabiać na siebie, skoro nie może budować. Obok mnie koreański odpowiednik ZUS-u wybudował blok z mieszkaniami na sprzedaż. I w ten sposób mnoży pieniądze. U nas ZUS tylko wydaje. Polskie prawo (każde) nie da się zreformować. Trzeba je napisać od nowa. Wiecie, że wg. prawa w salonie fryzjerskim ma być uprząż dla konia i spluwaczka. Bo nikt nie zmienił przepisów od XXlecia międzywojennego.

I dlatego na niego głosuje. Bo wierzę, że nie bawiłby się w naprawiania, tylko stworzyłby wszystko na nowo. I przypominam, że ustawa lustracyjna (którą później wypaczono nowelami), była właśnie od JKM-a. I to jest dla mnei przykład że on by dał radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin sprawiłby, że anime byłoby w prawdziwym świecie

nie lubię publicznego wyrażania swojej orientacji seksualnej (jakakolwiek by nie była), nie uważam żeby w Polsce były szczególne braki w równouprawnieniu (a jeżeli już to są obopólne),

lmfao

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie prawo (każde) nie da się zreformować. Trzeba je napisać od nowa. Wiecie, że wg. prawa w salonie fryzjerskim ma być uprząż dla konia i spluwaczka. Bo nikt nie zmienił przepisów od XXlecia międzywojennego.

Widzę stary, że znasz się na rzeczy! Zaraz... czy ty właśnie piszesz o tworzeniu systemu prawnego OD NOWA powołując się na martwe prawo? biggrin_prosty.gif + to co napisał Sermaciej

Jest taka fajna reguła jak desuetudo, która działa w ten sposób, że niestosowanie prawa od dawna skutkuje utratą jego mocy więc nie wiem jaki sens ma to twoje stwierdzenie. Ogólnie beka z ambitnych korwinowców chcących zmieniać świat ciekawostkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ay, nie przypinaj mnie pod żadne ''wy" Alpha, bo już wielokrotnie tutaj pisałem, że jedyne co mnie interesuje z polityki, to nabijanie się z ambitnych głosicieli każdej opcji i ich zapału do bronienia jakiegoś mesjasza z którym się akurat zgadzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ay, nie przypinaj mnie pod żadne ''wy" Alpha, bo już wielokrotnie tutaj pisałem, że jedyne co mnie interesuje z polityki, to nabijanie się z ambitnych głosicieli każdej opcji i ich zapału do bronienia jakiegoś mesjasza z którym się akurat zgadzają.

No i jak to się ma do tego co napisał Alexei? "Ambitny głosiciel każdej opcji" tylko trochę tak, "obrońca mesjasza" już raczej nie. So? Aż wstyd przyznać, ale junior ma trochę racji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że lubie czasem się ponabijać nie znaczy, że nie mam swojej opinii. Wy uważacie swoje opinie za cokolwiek warte w kwestii polityki, a ja natomiast nie uważam za dość istotną żeby się nią dzielić, no i na pewno nie żeby się nią emocjonować.

Fakt, tutaj akurat nie mamy do czynienia z obrońcą mesjasza, ale takich wśród korwinków jest aż nadto.

Junior nie ma za grosz racji, po prostu stara się odgryźć i podobnie jak wszystko inne wychodzi mu marnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...