Skocz do zawartości

KORWiN


Noobirus

Polecane posty

  • Odpowiedzi 869
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Pan Bekowicz wybitny polityk i myśliciel

Cytat

prawica jest dobra, bo w kulturze europejskiej kojarzy się z prawością, byciem prawym, praworządnością, a lewica to lewizna, dwie lewe ręce

Cytat

mam tu pudełko z prezentem dla pani kopacz jak dostanę się do sejmu [XDDD], nie pokażę teraz, przecież nie po to przyniosłem do telewizji, żeby pokazywać

Cytat

ja z lewakiem nie dyskutuję w ramach protestu wychodzę po 10 minutach ale miałem to zaplanowane od początku

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos mi sie obilo o uszy. Czy to nie ten sam, co twierdzil, ze zakaz przechodzenia na czerwonym jest lewackim pomyslem i ze panstwo nie powinno ingerowac w to, na jakim swietle ludzie przechodza przez jezdnie, bo kazdy ma rozum i sam najlepiej wie, gdzie i kiedy powinien przechodzic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając dość krinczowy światopogląd tego kolesia, to akurat zgodzę się, że nasze obecne przepisy dot. przechodzenia na czerwonym są zbyt restrykcyjne. Światła są oczywiście potrzebne, ale dość absurdalne jest to że można dostać mandat w wysokości nawet 100 zł za przejście na czerwonym o 2. w nocy na całkowicie pustej drodze (spotkałem osoby, które tego doświadczyły, - w tym nawet jednego Szkota, który w dodatku, kiedy został zatrzymany przez policję w ogóle nie mógł zrozumieć, o co chodzi, bo funkcjonariusze nie znali angielskiego). W wielu krajach w Europie (jeśli się nie mylę, to chyba nawet w twojej Irlandii, Tesu) całkowicie legalne jest przekroczenie skrzyżowania na własną odpowiedzialność na czerwonym świetle, o ile nie stwarza się przy tym zagrożenia w ruchu drogowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mysquff

Tak, w Irlandii ludzie przechodza na czerwonym oraz poza przejsciami dla pieszych, nawet jesli obok nich stoi Garda (tutejsza policja). Co prawda grozi za to mandat w wysokosci €150, ale generalnie zasada jest taka, ze jesli przechodzac przez jezdnie nie stwarzasz zagrozenia na drodze, to wszystko jest ok. Jesli ktos tu stoi na przejsciu dla pieszych na czerwonym pomimo mozliwosci bezpiecznego przejscia przez jezdnie, to od razu wiadomo, ze turysta. Nalezy jednak tez zaznaczyc, ze w Irlandii poza przechodzeniem na czerwonym to pieszy ma zawsze pierwszenstwo, przez co kierowcy sa ostrozniejsi i jezdza mniej agresywnie niz w Polsce. Skutek jest taki, ze nawet w centrum Dublina piesi przelaza przez jezdnie jak chca, nawet na czerwonym jesli nic nie jedzie, a mimo to wedlug statystyk Dublin pod wzgledem wypadkow drogowych jest najbezpieczniejsza stolica w Unii Europejskiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...