Skocz do zawartości

KORWiN


Noobirus

Polecane posty

  • Odpowiedzi 869
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Paweł Kukiz nie chce zmiany systemu, a jedynie zmiany świń przy korycie - stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

No to Korwin się nie popisał (= nie będzie miał już z całą pewnością koalicji, w takiej czy innej formie).

to, że nie będzie koalicji z całą pewnością, to wiadomo już od zakończenia negocjacji

i czemu się nie popisał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/wybory-parlamentarne-2015-nie-bedzie-wspolpracy-korwina-z-kukizem,555020,s.html

Janusz niestety się frustruje, że Kukiz ma o wiele większe poparcie niż on. Nie może tego przeboleć. Jeszcze w zeszłym roku Mikke był na fali, wszedł do PE. A tu nagle wyskoczył Kukiz i zgarną cały elektorat. A ponieważ Janusz nie jest skłonny być na drugim miejscu, to się pokłócili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up JKM i Wipler mają rację. Zaczynają mnie bawić ludzie, którzy sympatyzują z Kukizem, mimo iż ten dalej nie ma dalej żadnego programu wyborczego. Ot sobie zagłosujcie, a potem jakoś to będzie. Ważne że walczycie z systemem, "wojownicy".

KEK i polska yntelygencja polityczna w pigułce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sermaciej jedź i powiedz jak było.

Mi wystarczy że obiecują, że będą JOWy, koniec z finansowaniem partii z budżetu i zaczną zwalniać urzędników. Na początek wystarczy. Przypominam, że PO miała gruby program wyborczy. Tylko co z tego, skoro go nie realizowała, a jej rządzenie sprowadziło się do zadłużania państwa, podwyższania podatków i obsadzania stanowisk/zagarniania publicznej kasy dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partyjna ordynacja wyborcza i system finansowania partii z budżetu de facto ograniczył konkurencję polityczną. W bardzo dużym stopniu o tym kto wejdzie do Sejmu nie decydują wyborcy a kilku szefów partii politycznych, którzy zatwierdzają listy wyborcze a budżetową kasę pakują w propagandę. Dobrze, że od czasu do czasu niezadowolenie społeczne z miernego sprawowania władzy znosi panujący układ. Ale zajęło nam to aż 10 lat - właśnie przez złe prawo wyborcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wiem, że znowu mogą mnie oszukać. Ale PO oszukała mnie już na 110%. Na kogoś głos trzeba oddać, mogę rozważyć danie szansy Kukizowi. Jeśli się nie sprawdzi albo nie dotrzyma obietnic - poleci w kolejnych wyborach.

On nie składa obietnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wiem, że znowu mogą mnie oszukać. Ale PO oszukała mnie już na 110%. Na kogoś głos trzeba oddać, mogę rozważyć danie szansy Kukizowi. Jeśli się nie sprawdzi albo nie dotrzyma obietnic - poleci w kolejnych wyborach.

Nie ty o tym zdecydujesz, tylko większość Polaków, którzy pójdą głosować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie. Ja dysponuje swoim głosem i oddam go na to ugrupowanie, które uważam za najlepsze w tym momencie, z którego poglądami najbardziej się zgadzam. Inni wyborcy zrobią to samo.

Żeby tylko frekwencja była jak najwyższa. Przydałaby się choćby taka jak w 2 turze wyborów prezydenckich. Choć 56% to też imponujący wynik nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...