Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wysokiandrzej

WOŚP

Polecane posty

Nie czaję jak można mówić, że to złodziej. Rozliczenia WOŚPu są upubliczniane. C'mon...

To zbyt logiczne.

O ile Jurka szanuje za to co robi dla społeczeństwa(wyręcza NFZ BTW) i wielkie gratulacje że tak ogarnął ludzi aby pomagali.

Ale o nim samym jako o osobie od osób które z nim pracowały za wiele pozytywnego nie usłyszałem.

Co nie zmienia faktu że złodziejem nie jest, przynajmniej jeśli chodzi o zbiorki WOŚP.

Złodziejami są niektórzy wolontariusze którzy wyciągają hajs z puszki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Jeśli chociażby nawet jeden mały procent z tego wszystkiego szedł na dzieci to ja chętnie wrzucę i do tej puszki z serduchem i do tej z krzyżem. Nie kapuje tego całego butthurtu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niesamowicie irytują ludzie którzy szukają jakichś przekrętów przy tym wszystkim, wrzucają jakieś opracowania na podstawie kilku faktur i robią biznesowe rozliczenia na poziomie gimnazjum. Przecież nie ma przymusu dawania do puchy, jak ktoś widzi w tym problem to nie daje i tyle. Ale nie, trzeba publicznie skakać i drzeć ryja jaki to złodziej i kłamca, a w rzeczywistości usprawiedliwiać swoje sumienie bo szkoda dać dyszkę raz do roku. Polska :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj kaskę zbierałam z koleżanką, jeszcze 5 zł zarobiłam, bo jak ksiądz szedł to powiedział, że da i do puszki i dla mnie.

Wiesz co to wolontariat? Nie jesteś kelnerką, żeby napiwki zbierać, byś przynajmniej wrzuciła je do puszki, a nie do kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Korwin tez juz ma serduszko...

@Konug

Czepiasz sie. Zreszta skad wiesz, ze nie wrzucila wczesniej? A poza tym ksiadz nie da tych pieniedzy z przeznaczeniem na puche WOSP, wiec nie ma obowiazku ich wrzucic do puszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas sesji w jedna z najbardziej edukacyjnych gier l anatomii, tak - chodzi o Mortal Kombat cos sobie uzmyslowilem. Panstwo chce (nie wiem czy to robi) aby od pieniedzy zebranych przez WOSP liczyc VAT. No ok, 23 % na sprzet mniej. Po podliczeniu tego calego cyrku podatkowego przychodzi czas na zakup sprzetu - kolejny raz VAT. Oczywiscie nie wiem, ile sprzetu kupowanego jest z innych panstw, ale zakladajac, ze wszystko z Polszy, to niefajnie to wyglada. 46 % zabrane przez panstwo - i na co to pojdzie? Na karteczki o bezpiecznestwo podczas ferii? O tym, zeby nie brac cukierkow od nieznanych panow z wasem? No tak, Polska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konug

Czepiasz sie. Zreszta skad wiesz, ze nie wrzucila wczesniej? A poza tym ksiadz nie da tych pieniedzy z przeznaczeniem na puche WOSP, wiec nie ma obowiazku ich wrzucic do puszki.

Zresztą samo nieprzymuszone stanie na tej dupnej pogodzie jest najlepszym aktem wielkoduszności.

Dzisiaj dzieciaki przedstawiały w kościele na kazaniu jasełka. Po mszy każdy z nich dostał od proboszcza po snickersie.

Więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak się wszyscy czepiają WOŚPu i Owsiaka. Po prostu tam gdzie są wielkie pieniądze - nawet przeznaczane na szczytny cel, zaraz znajdzie się grono zawistników. Od konkurencyjnych fundacji, po ludzi uważających, że Owsiak podbiera te zebrane pieniądze, bo oni sami tak by robili. Takie to polskie piekiełko niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to wolontariat? Nie jesteś kelnerką, żeby napiwki zbierać, byś przynajmniej wrzuciła je do puszki, a nie do kieszeni.

Drogi konugo, ile ty wrzuciłeś do puszki? Nie dowiem się, bo mam cię na ignorze, ale pewnie nic. Byłeś wolontariuszem wośpu? Pewnie nie. Byłeś kiedykolwiek jakimkolwiek wolontariuszem? Też pewnie nie. To może chociaż pracujesz na własne utrzymanie? Też nie... Więc błagam cię, zamilcz w sprawach o których pojęcia nie masz.

Jak już będę bogaty to wrzucę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa - masz rację @lordeon, to z "Górą grosza" dla mnie było skandalem. W ogóle większość fundacji w Polsce to śmiech na sali, bo nie dysponują własnymi pieniędzmi, tylko są niejako pośrednikami i wyciągają rękę po pieniądze innych. Powstała nawet taka komedia pt "Fundacja" właśnie. A to, że każda znana celebrytka ma albo chciałaby mieć własną fundację uważam już w ogóle za śmiech na sali. Pani Walter ma Fundację TVN, Ewa Błaszczyk ma fundację, Anna Dymna ma fundację, żona Solorza też ma fundację. Fundacji jak mrówków, tylko pieniędzy na pomoc nie ma.

W USA jest wręcz odwrotnie. Tam ma to ręce i nogi, bo najpierw są pieniądze, zwykle ustanowione przez spadkodawcę-fundatora. A dopiero wtedy powstaje zarząd który mnoży powierzone fundusze i przeznacza je na cele statutowe. Ja akurat uważam fundację WOŚPu za polski chlubny wyjątek, wśród pozostałej mizerii. Choć trzeba przyznać, że z wiekiem Jurek Owsiak traci cierpliwość do tej całej grupy pustych krytykantów. Co pogarsza wizerunek słusznej idei WOŚPu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas sesji w jedna z najbardziej edukacyjnych gier l anatomii, tak - chodzi o Mortal Kombat cos sobie uzmyslowilem. Panstwo chce (nie wiem czy to robi) aby od pieniedzy zebranych przez WOSP liczyc VAT. No ok, 23 % na sprzet mniej. Po podliczeniu tego calego cyrku podatkowego przychodzi czas na zakup sprzetu - kolejny raz VAT. Oczywiscie nie wiem, ile sprzetu kupowanego jest z innych panstw, ale zakladajac, ze wszystko z Polszy, to niefajnie to wyglada. 46 % zabrane przez panstwo - i na co to pojdzie? Na karteczki o bezpiecznestwo podczas ferii? O tym, zeby nie brac cukierkow od nieznanych panow z wasem? No tak, Polska.

Według twojej matematyki pięciokrotna obniżka po 20% każda daje darmowy produkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...