Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podbiel

Elite: Dangerous

Polecane posty

Za przelaczanie sie miedzy grupami odpowiada klawisz - sprawdz w ustawieniacxh i ewentualnie go sobie zmien wedle uznania. Podczas walki nie za bardzo jest czas wchodzic w menu - ja bron mam pod dwoma przyciskami w FG1, a chaff i shield cell bank + heatsink w FG2 i przelaczam sie miedzy nimi przyciskiem na joyu. Wybrana FG masz wyswietlona na ekranie - na lewo i prawo obok centralnie umieszczonych lukow kiedy wysuwasz hardpointy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lazory pod PPM a działka pod LPM w grupie 1. Generalnie i tak walę i tym i tym na raz ale przydaje się czasem jednak do strzelania naprzemiennego gdy np działka się przeładowywują to wciąż mogę naparzać z laserów. W grupie 2 mam skaner systemu :)

Grupy zmienia się klawiszem "B"...aczkolwiek głowy sobie nie dam uciąć czy sam go na ten czasem nie zmieniłem ;)

A przy okazji rozkminiłem czemu te lasery czasem mi nie chciały strzelać. Otóż jak wspominałem nie były przegrzane a w rozdzielaczu była moc więc strzelać powinny były. Tyle że...cel był zbyt wysoko dla nich :D. Po prostu są zamocowane pod kadłubem i wtedy gdy nie chciały mi strzelać to cel po prostu był pod takim kątem ponad moim statkiem że lazory nie mogły go złapać w "pole" ostrzału :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze chaff i heatsink mogą być przypisane do osobnego klawisza aktywacji co BARDZO ułatwia sprawę! Zamiast przełączać się miedzy fire groups po prostu przyciskasz przycisk odpowiedzialny za jedno albo drugie i z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Korzystanie z Heatsinkow stanie sie teraz czestsze. W ostatnim patchu Frontier zmienil zasady dzialania Shield Cell Bankow - teraz ich uzycie nie tylko tak jak wczesniej przywroci tarczom czesc utraconej mocy, ale tez gwaltownie wytworzy znaczna ilosc ciepla, ktora moze uszkodzic nasz pojazd jesli od razu nie odpali sie Heatsinka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znalezionych w internetach informacji wynika, ze w jednym z ostatnich wywiadow David Braben zapowiedzial, ze wciaz pracuja nad dodaniem do gry nowych statkow. W nastepnej kolejnosci ma sie pojawic m.in. pasazerski Beluga Liner. Braben dodal, ze do tej pory rozmiary statkow w Elite Dangerous byly ograniczane przez wielkosc sluzy, w ktorej musialy sie zmiescic podczas wlotu do portu kosmicznego, ale wycieczkowiec Beluga Liner bedzie zbyt duzy, by moc przez nia przeleciec. Z tego tez powodu do gry wprowadzona zostanie nowa mechanika, ktora rozwiaze ten problem. Szczegolow nie podal, wiec zastanawiam sie, co to bedzie. Czyzby jakies ekstraduze ladowisko na zewnetrznej scianie portu? Tylko wtedy co z ruchem rotacyjnym, ktory dla tak duzej i niezbyt zwrotnej jednostki moze to byc problemem? Dokowanie do wysuwanego ze stacji rekawa? A moze wystarczy podleciec do portu na odleglosc mniejsza niz np. 2 kilometry, a reszte zalatwia niewielkie promy, jak chocby wystepujacy w Elite 2: Frontier i Frontier: First Encounters Interplanetary Shuttle? Do glowy przychodzi mi tez rozwiazanie, w ktorym Beluga Liner niczym USS Enterprise ze Star Treka bylby pojazdem dwuczlonowym, ktory w razie potrzeby moglby oddzielic modul pasazerski z kajutami i wleciec do portu drugim, mniejszym czlonem, w ktorego sklad wchodzilby oczywiscie mostek, jednostka napedowa i poklad transferowy dla pasazerow. Nie sadze jednak, zeby takie rozwiazanie brano pod uwage, bo wedlug concept artu Beluga Liner to taka przerosnieta Orca, a jak wiadomo w ED pojazdy produkowane przez tego samego wytworce wspoldziela ogolna stylistyke i mysl konstrukcyjna (vide np. pojazdy Cesarstwa produkowane przez Gutamaya czy kolejne T, ASP i Diamondbacki od Lakon Spaceways), wiec rewolucji raczej nie ma sie co spodziewac. Zreszta w porownaniu do designu pojazdow ze Star Citizena statki w Elite Dangerous maja IMO mniej futurystyczna, mniej odpimpowana, bardziej zwarta wizualnie konstrukcje (czego nie uznaje za wade, bo taki ich wyglad jest wierny oryginalnym projektom statkow z Elite i Elite 2), ktora nie sprzyja projektowaniu wieloczlonowych, bogato animowanych statkow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory natknalem sie na 3-4 stacje o odmiennej kolorystyce i z drzewami w srodku. Tego typu stacje wystepuja rzadko, a ich odmienny wyglad jest wynikiem tego, ze sa to stacje luksusowe zamieszkale przez najbogatsza czesc spoleczenstwa planety wokol ktorej orbituja.

Sluchajac dzis w pracy muzyki z YT przez przypadek natknalem sie na takie dwie przerobki piosenek na tekst zwiazany z ED:

Ich autor nagral jeszcze kilka innych kawalkow inspirowanych Elite Dangerous.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem dzisiaj do ED chcąc zobaczyć czy w grze faktycznie są odwzorowane znane nam obszary

No cóż..trochę się zawiodłem. Praktycznie nie znalazło żadnego systemu którego szukałem. GJ 436 z planetą B która jest w zasadzie płonącym lodem - nie ma takiego systemu. J1407 - z planetą B która ma mega wielkie pierścienie - ni ma (cóż, ta akurat została niedawno odkryta). 55 Cancri (Copernicus) - system jest...pokazuje go jako "Kungantju"..ale planety-diamentu w nim nie ma. Znalazło WASP-12 ale nie ma mapy systemu także nie wiem (jest tam podobnież planeta typu Epistellar Jovian). Gliese 581 - nie ma takiego systemu confused_prosty.gif. Jest WASP-17 ale też czy jest tam planeta mega giga gigant gazowy (którego rozmiar wymyka się prawom i nie wiadomo czemu jest taka rozdęty) nie wiadomo bo nie ma mapy

Także ten...trochę lipa

EDIT: Bez sensu. Był niezidentyfikowany syngnał. W środku 3 poszukiwane vipery w skrzydle i federalny (przyjazny na zielono). Zaatakowałem jednego i bum. Drugiego i bum. Wszystko OK, federalny pomógł, dostałem nagrodę. Zaatakowałem trzeciego...lol ocb. Popełniłem wykroczenie i teraz jestem wanted i federalny na mnie naskoczył. Mam Wanted w Kekens Faction INC z którymi jestem...Friendly. Nic nie czaję

Coś im się chyba pochrzaniło przy apdejtowaniu gry

A drugie co się skaszaniło - wylatywałem z full ammo - ładowałem przy ostatnim graniu a i tak w stacji nie mogłem załadować (na czerwono przycisk) co tylko potwierdza że full. Skok do systemu obok, włączyłem się do tej walki - zonk, po kilku pociskach "no ammo"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ammo - a sprawdziłeś czy stacja miała możliwość uzupełniania amunicji. Jak stacja nie oferuje takiej usługi to własnie przycisk jest czerwony.

GJ 436 - istnieje w grze jako Ross 905

J1407 - nie znalazlem innej nazwy / mozliwe, ze jej odkrycie w 2012 jest zbyt wczesne i nie zostala dodana do gry

55 Cancri - istnieje w grze jako Rho Cancri

Gliese 581 - istnieje jako Wolf 562

Zapytasz dlaczego tak, a nie inaczej. To jest dość proste. Istnieje spora lista katalogów astronomicznych uzywajacyh rożne nazwy - https://en.wikipedia...ical_catalogues

Powodzenia w wyszukiwaniu interesujących cie obiektów. Będziesz go potrzebował biggrin_prosty.gif

@ Tesu

jest niezłe smile_prosty.gif

Jeszcze tylko dodam, ze faktycznie spadła ilość interdictions w grze. W końcu da się w miarę spokojnie latać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha..czaję...to nie mogli zrobić nazw znanych nam obiektów takich jakie są powszechnie używane ? Jeżeli każdy ma inną nazwę bo jest z innego katalogu to szukanie tego ma sens praktycznie zerowy confused_prosty.gif

EDIT: The nazwy z katalogów to chyba jakieś lipne specjalnie dla gry wymyślane. Jedyne co gugle widzi pod Wolf 562 to dyskusje na temat Elite i wikipediową stronę Gliese 582 na której jest jedynie adnotacja z odnośnikami do 2 stron gdzie na jednej pada nazwa Wolf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie tak. Wpisz w google np. Gliese 581. Teraz wejdź na link wikipedi (upewnij się, ze jest angielska bo polskiej nie sprawdzałem :P ). Po prawej stronie masz tabelkę z danymi. W tej tabelce są 'Other designations' - tam znajdziesz inne nazwy katalogowe dla tego systemu :) Nie wszystkie gwiazdy opisane w wiki maja podane Other designations

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kafar

Pamietam, ze tworcy pisali/mowili o tym, ze beda sie starac odwzorowac kosmos i prawa fizyczne zgodnie z dostepna wiedza, a przy tym nie zapominac, ze to wciaz gra i najwazniejsze, zeby ludzie dobrze sie bawili grajac w nia. Czy kosmos zostal wiernie odwzorowany? Prawde mowiac to mnie to az tak bardzo nie obchodzi, mnie wszechswiat w ED przekonuje w wystarczajacym stopniu, podobnie zreszta jak zastosowany silnik fizyczny. :)

@Quel

Cos mi tak mowilo, ze kawalek "Federal Idiot" niezbyt Ci podejdzie. ;) Interdictions sa teraz bardziej sporadyczne, ale nie moge powiedziec, zeby byly przy tym mniej emocjonujace. Co prawda ostatnio zdarzalo mi sie, ze atakowal mnie pojedynczy Eagle, Sidey czy DIamondback Scout, ktorych lasery nie byly sie w stanie przebic nawet przez chocby jedna warstwe tarczy Anakondy zanim zostali zniszczeni, ale zdarzaly mi sie tez duzo grozniejsze interdictions, kiedy to moja dosc dobrze opancerzona i uzbrojona Anakonda musiala uciekac w Supercruise, bo lecacemu w skrzydle przeciwnikowi udalo sie pozbawic mnie tarcz, porzadnie podziurawic kadlub, spowodowac awarie niektorych systemow i sprowadzic calkowita wytrzymalosc pancerza do okolic 40%. Koszt naprawy takich uszkodzen to 80k, wiec nie jest to cos, co bym chcial robic regularne.

Tego typu sytuacje oraz nowy system misji sprawily, ze musialem dosc istotnie zmienic konfiguracje mojego nieuzbrojonego, zrobionego wylacznie pod wykonywanie zadan dostawczo-kurierskich Pythona. Puste dotad hardpointy zostaly zajete przez trzy Pulse Lasers klasy large i dwa Multi-Cannons klasy medium, cztery utility mounts zostaly zapelnione najlepszymi Shield Boosterami lacznie wzmacniajacymi tarcze o 80%, sam Shield Generator tez wymienilem ze slabszej kategorii 5 na mocniejsza 6. Malych (czytaj rozsadnych z punktu finansowego) ulepszen doczekaly sie tez Thrustery i Power Generator, a pojemnosc ladowni zostala zmniejszona o okolo 10% zeby pomiescic hangar SRV, FSD Interdictor i Advanced Scanner. Dzieki temu z jednej strony czuje sie teraz w miare bezpiecznie jesli chodzi o interdictions, bo sile trarcz i uzbrojenie mam porownywalne z Anakonda, a z drugiej SRV, FSDI i AS w polaczeniu z pojemnoscia ladowni umozliwiaja wykonanie wiekszosci zlecen.

A skoro juz przy zleceniach jestesmy, to wciaz staram sie rozgryzc nowy system zdobywania reputacji. Najbardziej dochodowe misje dostawcze, ze ktore mozna zgarnac 100, 200 czy 300 tysiecy a czasem nawet i ponad million kredytow w zdecydowanej wiekszosci wplyw na reputacje maja opisany jako low. I musi to byc naprawde low, bo po zrobieniu pod rzad kilku z nich dla frakcji powiazanych z Cesarstwem moj pasek postepu repki nie drgnal nawet o 1%. Misje kurierskie albo takie polegajace na przechowaniu towaru, przeszmuglowaniu czy niezbyt legalnym zdobyciu czegos zazwyczaj maja wplyw na repke wyswietlany jako medium. Nie zrobilem ich ostatnio wystarczajaco wiele, zeby moc stwierdzic jak przekladaja sie na postep reputacji. Za to zeszlej nocy odpalilem gre na godzine i postanowilem przetestowac misje oznaczone jako high - dotacje finansowe, dostawy jedzenia czy ratowanie porwanych/zaginionych pilotow. Zaczynalem z paskiem postepu na poziomie 79%, ktory po wykonaniu pierwszej takiej misji od razu przeskoczyl na 80%. Calkiem niezle, przez chwile nawet myslalem, ze jedna misja oznaczona jako high odpowiada za 1% postepu reputacji. Niestety tak nie jest, bo po wykonaniu dwoch kolejnych pasek ani drgnal. Dopiero wykonanie piatego zlecenia sprawilo, ze wyswietlilo sie 81%. Zanim wylaczylem kompa zrobilem jeszcze misje dostawcza (low), kurierska (medium) oraz dwie charity (high), ale na 82% nie udalo mi sie wskoczyc. Skoro 1% repki wymaga zrobienia az 5 misji high (przynajmniej na randze Earl), to ciekawi mnie teraz, czy Frontier aby przypadkiem nie zastosowal systemu 5-10-15. Mam andzieje, ze nie, bo i tak wyglada na to, ze dobicie do nastepnej rangi wymagac bedzie zrobienia prawie 200 misji o najwiekszym wplywie na reputacje, a w Horizons natknac sie na nie jest ciezej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin w Horizons przelatane i jak na razie z przykrością muszę stwierdzić, ze dodatek jest slaby. Głównym jego 'ficzerem' jest możliwość lądowania na planetach, a największym problemem jest brak powodów do lądowania na nich. Misje, które tam wysyłają są po prostu słabe i mało opłacalne (biorąc pod uwagę, ze lądowanie na planecie zabiera więcej czasu niż lądowanie w stacji orbitalnej). Mam wrażenie, ze lądowanie na planetach nie jest częścią gry tylko istnieje sobie gdzieś tam na uboczy i jak mamy ochotę to można sobie zwiedzić planetę.

Mam nadzieje, ze obiecane na ten rok dodatkowe opcje urozmaica ten element gry i sprawia, ze lądowanie na planetach będzie integralna częścią gry i do tego w niektórych wypadkach obowiązkową. Zobaczymy jak to się rozwinie bo na razie jest słabo.

Druga cześć to misje wieloczęściowe. Tu mam wrażenie, ze nagroda za latanie w cztery miejsca wszechświata jest nieadekwatna. Wzialem taka jedna za 300K i stwierdzeniem, ze to nieopłacalny biznes. Za 300K to ja w jedno miejsce mogę polecieć. Ktos tam we Frontier musi przysiąść i przemyśleć sprawy.

Kolejna rzecz to ostatni CG z dostarczaniem 'Snowglobes to Hel' prawie zakończył się porażką. 12 ton można było zabrać na raz na odległość 100Ly. Po dostarczeniu 120K ton ciągle nie było T1. Dopiero interwencja graczy sprawiła, ze cele zostały zmienione i tylko dzięki temu osiągnięto T4 czy tam T5 - nie pamiętam teraz. Ale przy T4 płacono tylko 350K za top 5% - w którym się znalazłem po dostarczeniu ponad 200 ton tego badziewia.

Serio ktoś tam musi pookładać sprawy bo CG zaliczają dyzo faili. Chyba nie było dwóch jeden po drugim, które od początku do końca były dobrze zaprojektowane.

Treasure hunt tez był zrypany do tego stopnia, ze nie dało się go ukończyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quel

A mimo to Treasure Hunt zakonczyl sie przekazaniem dwoch Federal Corvette graczom, ktorzy ukonczyli go jako pierwsi. Stwierdzono, ze bedzie dwoch zwyciezcow, bo roznice w czasie miedzy nimi wynosily kilka sekund.

Ja poki co zmagam sie z bugiem promocji na kolejna range. Wzialem zlecenie na dostarczenie 30t wina do stacji, polecialem do sasiedniego systemu, kupilem wino, wracam do pierwszego systemu, laduje na stacji, chce oddac misje i patrze, a zniknela. Od razu wzialem nastepna, na dostarczenie 30t aluminium, znowu podroz do systemu obok, zakup towaru, przed skokiem powrotnym w zakladce z zadaniami misja jest, ale po powrocie do pierwszego systemu misji juz nie ma... OCB Frontier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danie dwoch Corvette nic nie zmienia. Nie wiem czy slyszales na czym polegal problem. Ludzie rozwiazali zagadke treasure hunt juz ponad 24h przed jego oficalnym ukonczeniem. Polecieli do systemu, w ktorym mial sie zakonczyc hunt ale nie mogli bo brakowalo w nim Black Market. Wiec mysleli, ze cos zle zgadli i szukali dalej. Okazalo sie, ze Frontier spartolil i Black Market faktycznie powinien tam byc ale go nie bylo. Wiec jak go dodali to ktos calkiem inny zgarnal nagrode.

Jedno slowo - partactwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w innym temacie powinien byc umieszczony ten post ale zaryzykuję.

Otóż kupiłem nie dawno na steam Elite Dangerous i mam mały/duży problem. Gra przy piereszym uruchomieni zapytala sie czy może sama sobie wybrać na jakich ustawieniach bedzie sie optymalnie grało. Wybrałem "tak". I wybrała, tylko ze nic sie nie wyświetliło a na ekranie ukazał sie komunikat "poza zakresem 74,6kHz/ 60Hz" a gra sama z siebie chyba sie uruchomiła bo w głośnikach leciała taka klimatyczna muzyka. Mój monitor to LG flatron w1941s. Najwyższą rozdzielczością jaką da sie ustawić jest 1360x900? Tego drugiego parametru nie pamietam wiec mogę sie mylić. I teraz nie wiem jak zrobić aby dało się grac, żeby gra normalnie sie wyswietlala.

Komp: Intel core i5 3, 2ghz

Grafika GeForce gtx 750ti 2gb

8 gb ram

Windows 7

Proszę o szybką pomoc i jak coś to przeniesienie tego postu do innego tematu i odpowiedzi na niego. Podoba mi sie ta gra i chciałbym w nią szybko zagrać.

Myślałem też nad wymianą monitora, z odswiezaniem częstotliwości obrazu na 100Hz ale może da sie jakoś to zrobić inaczej aby na tym moim starym monitorze dało sie grać. On ma odswiezanie ustawione na 60Hz jak coś, optymalne, pod ustawiona najwyższą rozdzielczośc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor ci nie obsługuje takiego odświeżania na takiej rozdzielczości. Pogrzeb w ustawieniach karty graficznej, pewnie chce ona wymusić wyświetlanie czegoś czego monitor nie da rady. Ewentualnie możesz poszukać czy da się zmienić ustawienia grafiki gry przez edytowanie jakiegoś pliku txt z ustawieniami

Możesz poszukać w google "Monitor poza zakresem pracy". Różne są źródła tego problemu więc i różne sposoby naprawy. Może gdzieś któryś wątek będzie pasował do twojej "konfiguracji" problemu

Aha, no i posprawdzaj czy masz aktualne sterowniki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszkk

Skoro masz grafike z chipsetem nVidii to skorzystaj z nVidia Experience, ktory z tego co pamietam pozwala ustawic parametry grafiki w ED bez wchodzenia do gry. Zmien rozdzialke na nizsza i sprawdz, czy zadziala.

@Quel

O tym problemie nie slyszalem, nie robilem zadnego z ostatnich CG. Rowniez mam nadzieje, ze planety zostana bardziej zintegrowane z gra, bo poki co to wyglada, jakby nie chcieli uderzyc w tych wszystkich, ktorzy Horizons jeszcze nie kupili. Podejrzewam, ze to sie zmieni po wprowadzeniu do gry craftingu i systemu lootu, ktory bedzie wymuszal eksploracje planet w celu zdobycia surowcow na zwiekszanie mozliwosci pojazdow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tesu. Dzieki wielkie. Pogrzebalem troszkę w tym narzędziu nVidii i gra sie uruchomiła :)

Tylko jeszcze nie wiem czy ta gra odpali na moim internecie mobilnym z orange. Sama gra sie uruchomiła, i dzięki wielkie za pomoc. Tylko ze jak biorę/ klikam trening czy "start" to nic sie nie dzieje. W lewym dolnym rogu pojawia sie ciag cyferek "server:cyferki(........)name unknown" i nic sie nie uruchamia :/ modem to huawei e3131. Mam pełen zasięg i wszystko powinno chodzić. Dodam ze PoE chodzi płynnie i D3 też. Nawet CS:GO też w miarę dobrze chodzi. Wiec jakieś sugestie Panowie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszkk

Tez tak czasem mialem kiedy gralem po wi-fi, po chwili (do ok. minuty) lub po restarcie gry polaczenie z serwerami "zaskakiwalo", a opcja start z wygaszonej stawala sie biala. Odkad polaczylem kompa z routerem kablem problem przestal sie pojawiac i start jest aktywny od pierwszej sekundy. Zakladam, ze nawet na mobilnym necie bedziesz w stanie grac, ED to nie strzelanka typu COD i nawet przy wolniejszym przesyle danych powinno byc ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...