Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

Ostatnio czytałem w CDA artykuł o pobieraniu energii przez różne urządzenia. Autor napisał, że wyłączanie konsoli z gniazdka niszczy ją. Czyli, że lepiej jest jak cały czas lampa świeci się na czerwono w trybie "czuwania"??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem artykułu, więc nie wiem jakie podstawy miał autor, ale nie sądzę, żeby to szkodziło konsoli. Jeżeli konsola pracuje i ją wyłączysz "na gorąco" to może jej zaszkodzić, ale wyjęcie kabla w trybie czuwania nie zrobi jej nic złego. A jeśli tak, to jakby je transportowano? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy te aukcje z move są ok? Czy nie mają żadnych braków? Bo z tego co widzę na allegro to taki zestaw kosztuje często nawet 80 zł więcej.

http://allegro.pl/zestaw-max-2x-move-kamer...2335331737.html

http://allegro.pl/starter-pack-move-2xkont...2334715942.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W najbliższym czasie planuję zakupić konsolę Play Station 3 i chciałbym zapytać się o coś tym wszystkim osobom, które już tą konsolę posiadają, a mianowicie:

1. Planuję kupować jedynie exclusive'y, a i tak będę mógł sobie pozwolić na jakieś max. 6 gier w roku(i to nie premierówek za 2 stówy, tylko gier po 100 zł, po min. kilku miesiącach od premiery). Oprócz tego kumpel powiedział, że może mi pożyczać gry, które on ma(jakieś 20?). Czy wystarczy mi PS3 z dyskiem 160GB czy jednak musiałbym kupić wersję z dyskiem 320GB? Dodam też, że nie chcę kupować Move'a.

2. Mój telewizor nie jest nowy. Nie ma HDMI, będę musiał podłączyć konsolę tymi kolorowymi kabelkami(CRT?). Ogółem nie znam się na telewizorach, ale ten jest chyba kineskopowy. Ile cali też nie powiem, bo zawsze zapominam(coś kojarzę, że ok 30, ale pewności nie mam. Jeśli będzie trzeba to później się dowiem i napiszę). Ekran jest taki zaokrąglony, podobnie jak w starych monitorach, a nie płaski jak współczesne. Czy ktoś dałby radę wypowiedzieć się, czy na takim telewizorze jakość obrazu będzie wystarczająca do zadowalającej gry na PS3? Nie stać mnie, żeby oprócz konsoli, kupować jeszcze wypasiony telewizor, a kumpel ma bardzo podobny telewizor do mojego(też kineskopowy, z tego co się orientuje) i u niego wszystko dobrze widać. Zresztą, obraz z Cyfry+ jest b. dobry, więc czemu zły miałby być na PS3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieraj 160GB, jeśli nie zamierzasz ostro pogrywać ani trzymać na konsoli muzyki/filmów Blu-ray to powinno wystarczyć. Zawsze można dopiąć do konsoli dysk zewnętrzny.

Co do drugiego pytania, a raczej zagadnienia - trudno powiedzieć. Obraz będzie w znacznie gorszej rozdzielczości więc mogą wystąpić problemy np. z rozczytaniem niektórych napisów w menu czy podpisów w cutscenkach. Grać się da, ale na Twoim miejscu zacząłbym zbierać na jakiś tani monitor z fullHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitora do konsoli raczej nie kupię, bo nie będę miał na niego miejsca w pokoju(na biurku stoi monitor do kompa, a miejsce w meblościance jest zajete przez TV). Ile kosztują dobre dla konsol, ale w miarę tanie telewizory HD? W ostateczności, gdyby mój obecny telewizor kompletnie się nie nadawał do gry na PS3, a ja nie dałbym rady pogodzić zbierania pieniędzy zarówno na nowy TV jak i gry, mogę podpiąć konsolę do telewizora w salonie. Ale tam znów za dużo nie pogram, ze względu na innych domowników ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wejścia HDMI w monitorze nie masz?

Ile kosztują dobre dla konsol, ale w miarę tanie telewizory HD?

Zależy co rozumiesz przez "dobre dla konsol". Do konsoli nada się każdy telewizory, a im będzie lepszy, tym lepszy będzie obraz.

Za LCD 22" (to w zasadzie monitory FullHD z tunerem DVB-T) trzeba dać ok. 550 złotych.

Jeśli chcesz coś >30", musisz wyłożyć przynajmniej 1100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam nową ofertę.

http://allegro.pl/pl...2437507570.html

Jak myślicie warto? Na konsoli nie chcę trzymać dużo plików, ot, parę gier, zazwyczaj i tak bedę grał z płyty. Więc czy dysk 40 gb wystarczy?

No i jeszcze takie coś.

http://allegro.pl/sony-playstation-3-ps3-zestaw-pilne-5-gier-i2436445717.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto pakować się w starą wersję PS3, tzw. "chlebak". Raz, że ten sprzęt może mieć już dobre 5 lub 6 lat, dwa - w chlebakach występował YLoD (yellow light of death) czyli coś jak RRoD w X360. Sprzęt nie jest wieczny i szansa na awarię Fata jest spora - wystarczy zresztą spojrzeć na ilość ofert takich uwalonych konsol na allegro. Nie rozumiem troszkę ludzi idących po najmniejszej linii oporu i kupujących konsolę po jak najmniejszych kosztach, przecież wystarczy dopłacić 20% więcej do Slima w dobrym stanie i ze znacznie większym dyskiem, pobierającym mniej prądu (na to też się nie patrzy..), cichsza, mniej awaryjna, zabierająca mniej miejsca i przyjemniejsza tak w użytkowaniu, jak i transporcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie może być szumów, głos musi być czysty i w miarę czuły mikro.

Kiedyś też tego szukałem. Z opinii na forach wywnioskowałem, że... to totalny random. Jedni mówią że Jabra daje świetną jakość i jest kompatybilna, inni że ten sam model jest do bani, a jeszcze innym oficjalny Sony sprawia problemy.

Najczęściej widzę po forach oficjalny Sony i Giotecki, EX-01 i EX-02.

Są jeszcze profesjonalne testy, ale tam testuje się tylko sprzęt > 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że konsola ma jakieś 1,5-2 lata, więc sam zdecyduj czy warto konsolę bez gwary. Chociaż w sumie PS3 nie jest mocno awaryjne, także nic nie powinno się stać. IMO warto, tylko jakaś ta cena podejrzanie niska, do tego z grami. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHciałbym niedługo kupić ps3 ale mam do dyspozycji tylko 500zł i moje pytanie to czy warto kupić fata z dyskiem 60gb czy szukać oferty lub dozbierać na slima. Raczej nie będe trzymał na nim filmów czy muzyki. Gry będe kupował tylko w pudełkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby przeczytać ostatnią stronę tego tematu, ba, nawet niepełną, by znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie. Nie warto. Za 500zł nie ma też szans na zakup wersji Slim. Osobiście radziłbym Ci dozbierać te ~150zł, wtedy można zacząć szukać czegoś sensownego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy model PS3?:

yNrCq.jpg

ST4HF.jpg

Strasznie brzydki IMO. Do tego z otwieraną klapką (jak w PS2 Slim). Co ciekawe, najmniejszy model ma 16GB dysku wg jednego z dokumentów - podobno wbudowanego, pamięci fash (czyli SSD), nie tego w kieszeni...

(CDA chyba jeszcze nie napisało o tym, lolololo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16GB? Toż to nawet GT5 z patchami czy DCUniverse Online się na takim nie zmieści. Biorąc pod uwagę, że instalacja w większości gier jest już wymagana to wydawania takiej konsoli nie ma sensu. No chyba, że za 100 euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to nawet GT5 z patchami.

Grasz w GT5? Bo słyszę rożne głosy: że waży więcej, że waży <10GB itp.

A zresztą, ktoś powiedział, że to może być konsola do bundli z Wonderbookiem/Move itp. W sumie prawdopodobne. Chcą najtańszy model mieć minimalnym kosztem, a 16GB pamięci flash jest chyba tańsze niż dysk, nawet 160GB podobno...

Macie tu jeszcze mockupy z NeoGAFa na podstawie tych zdjęć:

M7ohn.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...