Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

Wszystkie ostatnie posty wylądowały w Koszu. Widzę, że trochę nieuwagi i pobłażliwości potrafi zmienić temat w śmietnik. Czy w nazwie tematu jest 'PS3, mam problem z...'? Tak więc jeśli ktoś ma problemy z czymkolwiek zapraszam do PD. Tutaj dyskutuje się na temat samej konsoli, tylko i wyłącznie.

PAtro342 - nad Twoim spamem problemami tutaj załamałem ręce. Przeniosłem Twoje posty i odpowiedzi na nie do PD-> Next-geny, tam znajdź swój temat i w nim zadawaj pytania. Dziwię się tylko, że starzy bywalcy działu nie raportują postów i pytań zadawanych w nieodpowiednich tematach.

EDIT: Podobnie robię z pozostałymi postami. Widzę, że zbytnio przymknąłem oko na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić PS3 ale jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o konsole (nooo nie do końca bo miałem dawno temu PSX ale to jednak starsza generacja więc wychodzi na to samo :tongue: ) więc mam kilka pytań

1. Czy opłaca mi się kupić PS3 160GB + 1 pad + kable AV, USB i zasilające za 999zł w Tesco?

2. Nie mam w pokoju telewizora HD tylko bardzo stary, kineskopowy telewizor (do którego podłączałem jeszcze PSX) czy będę mógł podłączyć do niego PS3 tymi kablami AV z zestawu czy będę musiał dokupywać jeszcze jakieś?

3. Czy na telewizorze z pkt.2 będzie się dało w miarę komfortowo grać? (ma ok. 20 może 22 cali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie mam w pokoju telewizora HD tylko bardzo stary, kineskopowy telewizor (do którego podłączałem jeszcze PSX) czy będę mógł podłączyć do niego PS3 tymi kablami AV z zestawu czy będę musiał dokupywać jeszcze jakieś?

3. Czy na telewizorze z pkt.2 będzie się dało w miarę komfortowo grać? (ma ok. 20 może 22 cali).

2. Tak. (chyba, że zmienili zawartość paczek, ale nie przypominam sobie)

3. Zależy od gry - zwykle powinno być OK, ale niektóre będą miały np. nieczytelne napisy (Bioshock na przykład).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ale mam jeszcze jedno pytanie czy na PS3 jest coś takiego jak tanie serie jak na PC? Czy ceny gier zawsze są takie same i się nie zmieniają?

EDIT: Mam jeszcze jedno ważne pytanie o którym kompletnie zapomniałem. Czy PS3 podłącza się tylko do telewizora czy do telewizora i do gniazdka z prądem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za odpowiedzi.

EDIT:Zdecydowałem że kupię PS3 i do tego God of War Collection Volume 1 ale tu rodzi się kolejne pytanie - na odwrocie pudełka z grą widziałem kilka oznaczeń np. "HD 720p", 4GB Hard drive (czy jakoś tak). Z tymi 4 GB to się domyślam że trzeba mieć 4GB co najmiej na dysku konsoli ale czy to HD 720p oznacza że muszę mieć telewizor HD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, kumpel sprzedaje playstation 3 i chciałbym się dowiedzieć czy warto kupić w skład zestawu wchodzi PS3 Slim 320GB, 2 Pady DUALSHOCK 3, PS Move , 2 mikrofony SingStar, kabel HDMI , tandardowy kabel CHINCH, pudełko wraz z papierami, i 12 gier:

Red Dead Redemption;

Gran Turismo 5;

Resistance 3;

Killzone 3;

Borderlands;

Uncharted 2;

The Fight;

Sport Champions;

Virtual Tennis 4;

Racket Sports;

Get Fit With Mel B;

DC Universe.

Całość kosztuje 1500 zł, warto kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw - sam drugi Dualshock i Move windują ci cenę do 1500 zł...

Dodaj do tego kilka naprawdę bardzo dobrych lub wręcz świetnych gier - Borderlands, GT5, Killzone 3, RDR, Resistance 3, Uncharted 2.

Moim zdaniem zdecydowanie się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za odpowiedzi.

EDIT:Zdecydowałem że kupię PS3 i do tego God of War Collection Volume 1 ale tu rodzi się kolejne pytanie - na odwrocie pudełka z grą widziałem kilka oznaczeń np. "HD 720p", 4GB Hard drive (czy jakoś tak). Z tymi 4 GB to się domyślam że trzeba mieć 4GB co najmiej na dysku konsoli ale czy to HD 720p oznacza że muszę mieć telewizor HD?

Nie. Oznacza to, że gra działa maksymalnie w rozdzielczości 720p, czyli faktycznie HD, co jest w grach na obecne konsole standardem. Niestety jeśli będziesz grał na starym kineskopowym telewizorze, to konsolkę podłączysz do TV zapewne tylko kablami AV czy coś w tym stylu. Więc ta gra nie będzie u Ciebie wyglądała tak ładnie jak w przypadku telewizora HD oraz 720p i musisz się z tym liczyć :sad: Pozostanie ci najniższa domyślna rozdzielczość konsoli, czyli 576p.

Jednak w razie gdyby twój telewizor miał np. tylko jedno wejście na kabel, którego akurat jakimś cudem nie będziesz posiadał, można bez problemu dokupić przejściówki kabli.

I jeszcze jedna sprawa. Uważam, że powinieneś się zastanowić nad wyborem odpowiedniego zestawu, bo za niewiele więcej (chyba 1200 zł) możesz dostać PS3 z dyskiem 320 GB, grami Batman: Arkham City i Formuła 1 2011, a reszta pozostaje bez zmian, co i tak w rzeczywistości przełoży się na mniejsze koszty. No, chyba, że nie interesują Cię wyżej wymienione gry i większy dysk lub też nie masz możliwości zakupu podanego przeze mnie zestawu. W takim wypadku nie zastanawiaj się dłużej i ciesz się konsolką w zestawie, który sobie upatrzyłeś :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra konsola zakupiona, po weekendzie będę mieć :laugh: . Mam duży fajny monitor i chciałbym do niego podłączyć konsole ale jest bez głośników, czy da się podłączyć głośniki do playstation czy trzeba się męczyć jak w xboxie?

Singstar mu się zrypało i nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać, czy ktokolwiek wie, czy jest możliwość usunięcia jakiejś gry z listy z trofeami? Chodzi mi o to, że kolega raz przyniósł Fifę 11 oraz H.A.W.X.-a, ale właściwie w ogóle w te produkcje nie grałem i tylko mi one zagracają piękne statystyki :biggrin: Jakby co, nie jestem pojedwabany, tylko lubię porządek i jeśli jest to możliwe, wolałbym mieć na mojej liście z trofeami tylko własne gry. Zrozumiem, jeśli uznacie mnie za dziwaka, ale i tak z góry dzięki za pomoc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi, ale nie da się tego zrobić. Zgryź zęby i wbij platynę, albo po prostu nie parz na tę grę.

Jedyną w miarę legalną sztuczką jaką możesz zrobić to - jeśli po odpaleniu gry nie podłączałeś się do sieci - zrobić kopię save'ów i usunąć użytkownika z konsoli. Ale podejrzewam że konsola już Ci się zsynchronizowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeśli nie synchronizowałeś trofeów z serwerem to możesz skasować użytkownika i ponownie się na niego zalogować. Trochę sporo kombinowania jednak, bo potem będziesz musiał ściągać wszystkie patche ponownie, a save'y mają to do siebie, że czasem ulegają uszkodzeniu przy wrzucaniu z pendrive'a. W moim przypadku po odebraniu konsoli z serwisu nie zadziałały zapisane gry z DE:HR i FF XIII. Jedyny pewny sposób na zachowanie save'ów to przetrzymanie ich w chmurze. Do tego jednak potrzebny PS+. Olej niekompletne gry na liście. Z doświadczenia powiem, że czasem będzie ich coraz więcej. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mnie zrozumieliście :tongue: A co do ostatniego zdania lubro, to zgadzam się całkowicie. Nawet Red Dead Redemption, tak wychwalana gra, nie przypadła mi zbytnio do gustu i nabiłem tam zaledwie 4 czy 5 trofeów. Ale co odróżnia tę sytuację od tej z Fifą 11 i H.A.W.X.-em? Otóż w te gry, które przyniósł na chwilę kolega, nawet nigdy nie zamierzałem grać na PS3 (zresztą obie mam na PC...) i tylko mi zaśmiecają moja własną, skrzętnie i ładnie uzupełnianą kolekcję gier :happy: A takie Red Dead Redemption - cóż, jakby nie patrzeć na subiektywną opinię, ma się w statystykach jedną z najlepszych gier na konsole. W każdym razie dzięki za odpowiedzi.

A jeszcze tylko dodam coś do lubro - gościu, masz chyba najlepszą listę gier na PS3, jaka mogła powstać! Jesteś dla mnie guru, moim celem jest uzbieranie chociaż części z tych produkcji. Chwała Ci za to, że udostępniłeś na forum swój profil PSN, bo nawet dodałem go do zakładek w przeglądarce :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jestem teraz na Wyspach Kanaryjskich i w pierwszym lepszym sklepie widziałem srebrne PS3 160GB za 200 euro. Był też model 320 (albo 250, już nie pamiętam) z dwoma grami za 250. Czy to są dobre ceny? Jak mają się one do Allegro? I jak jest z gwarancją? Tak jak u Apple, że obowiązuję na całą Europę i w przypadku zepsucia udajemy się resellera, czyli tu akurat do jakiegoś centrum Sony czy oddaję się PS3 do tego sklepu w którym się kupiło konsolę? Co oczywiście było by problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę obecne ceny euro, zakładając brak konieczności płacenia cła i pełną gwarancję w Polsce to... i tak jest taka sobie okazja.

250 ojro to ok 1000 złotych, a więc mniej więcej tyle, ile damy na Allegro za zestaw 320 GiB + Uncharted 3.

Co do gwarancji - Różnie bywa. Podwykonawca SCEE (nie pamiętam teraz nazwy) może ją uznać albo nie, może się migać albo trzymać konsolę bardzo długo. Najlepiej reklamować w sklepie (14 dni od daty zakupu i 24 miesiące na elektronikę kupioną na terenie UE). Najważniejsze w takich sytuacjach żeby nie dać sobie wmówić, że coś Ci się nie należy.

Przez takie podejście musiałem się z jednym padem do Xboxa pożegnać :[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać i na 17 calach i widzieć wszystkie szczegóły, jeśli tylko usiądziesz odpowiednio blisko ekranu i pogodzisz się z faktem szybkiego popsucia sobie wzroku.

Sam grałem przez dłuższy czas na monitorze 24' full HD, który był w zupełności wystarczający. Co więcej, było mi nawet wygodniej, niż na sporo większym TV LCD. Także 22 cale powinny wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie chciałem zakładać nowego tematu a ten wydawał mi się odpowiedni.A więc krótka piłka szybka bramka.Opłacalne jest ps3 czy lepiej poczekać do wakacji i kupić ps vite ? Czy za jakiś czas nie wyskoczy mi jakiś news że za rok wyjdzie ps 4.Mam okazje bo mogę kupić z bratem na spółkę i takie pytanko czy w gt 5 jest opcja grania w multi na jednej konsoli coś w stylu że ekran jest podzielony?Tv mam 32 calli full hd ale te full jest jakieś dziwne bo podpoiłem lapka to urwało mi trochę obraz.I czy jest taka opcja podpięcia ps3 do analogowego monitora lcd 18 calli ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne jest ps3 czy lepiej poczekać do wakacji i kupić ps vite ?

To nie są dobra substytucyjne. Tzn. są, ale w małym stopniu. Konsole oferują co innego, inny rodzaj roz(g)rywki, więc to pytanie "lepiej jabłka czy pomarańcze?".

Czy za jakiś czas nie wyskoczy mi jakiś news że za rok wyjdzie ps 4

Jak na razie zapowiadane są jeszcze gry na PS3, nic pewnego o PS4 nie wiadomo, a nawet wtedy będzie jeszcze sens kupić PS3.

Wejdź na Allegro w dział z PS2, zobacz, jakie jest jeszcze zainteresowanie tą (starą przecież) konsolą.

czy w gt 5 jest opcja grania w multi na jednej konsoli coś w stylu że ekran jest podzielony?

Split screen. Tak, jest taka możliwość.

czy jest taka opcja podpięcia ps3 do analogowego monitora lcd 18 calli ?

Jest, ale to trochę roboty z przejściówkami i jakość będzie marna, dlatego radziłbym raczej telewizor HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...