Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

Haha, widzę, że po długim czasie odkopuję wątek tongue_prosty.gif Ja tego Singstara mam, jak pewnie większość. Muszę stwierdzić, że trochę mnie to wkurzało na początku, ale już się przyzwyczaiłem. Może Ty nie masz, bo już wcześniej miałeś do czynienia z tą grą?

Z innej beczki, ciekaw jestem, czy kiedy prawdą okaże się zapowiedź nowej konsoli Sony 20.02.2013r., to przestaną się pojawiać jakiekolwiek poprawki firmware'u PS3... Ciekawe, czy zupełnie oleją poprzednią generację ermm.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Po premierze PS3 dwójka jeszcze przez lata dostawała gry, "dbano" o nią. To w końcu ogromna baza klientów, a dopóki nie rozkręci się nowa konsola, to ta stara będzie głównym źródłem zysków.

Natomiast Singstar zwyczajnie mnie wkurza. Już nawet nie chodzi o sam fakt, że zaśmieca XMB, tylko o zasady - zapłaciłem za konsolę, płacę za gry i PS+, a oni wciskają mi do gardła reklamę gdy, która obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jak wyglądała sprawa ze społecznością konsol poprzedniej generacji? Mam na myśli to, czy po premierach nowych pudełek nadal będzie można liczyć na towarzyszy w multi Battlefielda czy Call of Duty smile_prosty2.gif Wiadomo, że nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ale zakładając, że sytuacja będzie podobna do tej, gdy na rynek wchodziły X360 i PS3... Jak to wtedy było?

Głowię się teraz, czy warto już na dniach sprzedawać PS3, czy i tak będzie z kim potem pograć w multi i nie warto się spieszyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm... Net na PS2 i X-Box :]? Może i był, ale to nie ta generacja konsol. Granie multi, przez neta, to znak rozpoznawczy obecnej generacji konsol. Więc różnie może być. Choć z drugiej strony, wątpię, by nagle wszyscy przerzucili się na nowe platformy. A skoro przy starych pozostaną, to i granie po sieci nie padnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie w multi na PS2 i Xboxie było, ale to nie ta skala co current-gen czy PC. A żywotność gier nie wynika z obecnych platform, tylko samych gier. Te gry, których multi jest "worthy" wytrzymają pewnie bardzo długo. Zwłaszcza jeśli są p2p i nie wymagają do działania serwerów od M$ czy Sony (a ostatnio $ony :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net na PS2 i X-Box :]?

Nie wiem co w tym dziwnego. Halo, Halo 2, Counter Strike, Sniper Elite, PGR2, Rainbox Six 3 na Xboxie miały całkiem spore społeczności (dwa pierwsze to wręcz giganty). Microsoft szybciutko zabił gry na oryginalnym Xboxie, ale w ramach kompatybilności wstecznej można było grać w gry z oryginalnego Xboxa na 360 chyba do czerwca 2010. Na PS2 dalej można w coś tam grać online. Chyba konsolowa wersja Battlefield 2 jest dalej aktywna.

Po premierze nowych konsol będziemy mieli pewnie okienko, w którym multiplatformy będą się pojawiać zarówno na starych, jak i na nowych konsolach (Watch_Dogs, Destiny od Bungie). Po pewnym czasie zostaną gry sportowe, Call of Duty i jakaś japońszczyzna na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś typy odnośnie spadku cen konsoli PS3 ? Tzn. w jakim tempie i do jakiego poziomu cena spadnie ?

Czy do PS3 Super Slim 12 GB można podłączyć jakiś większy dysk np. 250 GB by gry z PS+ instalować na nim ? A jeśli tak to jaki model dysku brać tak żeby jakość i cena były rozsądne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dzidziusio

Typować szybkość i poziom spadku cen PS3 to jak stawiać w zakładzie bukmacherskim - albo trafisz, albo nie trollface.gif Tak serio, trudno to przewidzieć, bo to zależy od rodzaju konsoli, tego czy nówka, czy używana, jej stanu itp. Ale można się nastawiać na minimalną cenę w wysokości ~500 zł, a maksymalną ~800 zł.

Co do twardziela, jeśli się nie mylę, możesz podłączyć tylko oryginalne dyski Sony pod konsolę PS3 Super Slim. Powinieneś je znaleźć w każdym większym sklepie na dziale konsol (są właśnie wartości 250 GB, ale może też inne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że ceny PS3 będą spadać powoli (jeśli w ogóle). Wszyscy chyba wiedzą, że Sony ma poważny problem z płynnością finansową, prawda? A dopiero od niedawna zaczęło zarabiać na konsolach (przez lata dokładało do tego interesu, zarabiając tylko na grach i usługach sieciowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś typy odnośnie spadku cen konsoli PS3 ? Tzn. w jakim tempie i do jakiego poziomu cena spadnie ?

Czy do PS3 Super Slim 12 GB można podłączyć jakiś większy dysk np. 250 GB by gry z PS+ instalować na nim ? A jeśli tak to jaki model dysku brać tak żeby jakość i cena były rozsądne.

Pozdrawiam

Do Super Slim, jak i do każdego PS3, można podłączyć dowolny dysk 2,5" SATA 5400rpm. Do SS potrzebne są tylko sanki od Sony (koszt ok. 30PLN). Podłączenie dysku, to chwilka roboty. Nie ma potrzeby rozbierania konsoli, tylko wystarczy zdjąć boczną klapkę. Dysk 500GB to koszt ok 250-300PLN (w zależności od producenta/modelu i sklepu). Nie wiem tylko czy jest sens inwestować w SS jak za 500-600PLN nożna kupić PS3 Slim już z dyskiem. Z PS3 SS będą problemy (już w zasadzie są). Konsola ma małą obudowę, a wydziela od groma ciepła. To nadmierne nagrzewanie doprowadza do uszkodzenia połączeń układów Cell i RSX z płytą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem odłączyć xboxa 360 i PS3 od mojego tv. Kiedy podłączyłem ponownie, działa tylko xbox 360. Mam kilka złączy HDMI, obie konsole są podłączone takim właśnie kablem. Mam złącze HDMI 1 i HDMI 2. Kiedy podłączam PS3 do złącza nr 2, telewizor wypisuje "nieobsługiwana rozdzielczość". Kiedy podłączam do złącza nr 1, działa bez problemu.

Z telewizorem, kablami i konsolami na bank jest wszystko w porządku. Pamiętam, że przy poprzednim podłączeniu też miałem taki problem z PS3. Coś trzeba ustawić w menu konsoli, inaczej na złączu nr 2 nie odpali. I tak - koniecznie chcę, żeby 360 była na HDMI nr 1, a PS3 na nr 2.

Pomóżcie, odpalam na PS3 opcje wideo, ustawiam mu podłączenie przez HDMI (było już ustawione wcześniej, ale na wszelki wypadek ponawiam) i nic, nie widzi w ogóle PS3 na złączu nr 2. Co robić, jak to ustawić? Aha, jak miałem poprzednio PS3 na złączu nr 2, odpalał mi się w telewizorze tryb "łączenie z urządzeniem Anynet +" i telewizor sam odpalał obraz ze źródła, czyli z konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) Jestem nieobeznany w temacie konsol, więc wybaczcie infantylne pytania.

1. Czy wersja z 12 Gb nadaję się realnie do użytku dla kogoś kto nie zamierza korzystać z psStore? A jedynie przechowywać savy, uaktualnienia do gier?

2. Niektóre gry chyba wymagają instalacji na dysku? Jeśli tak to ile najwięcej/przeciętnie zajmuje to miejsca na dysku? I jak wyglada sprawa aktualizacjami? Dużo zajmują?

3.Da się jednocześnie an takim dysku grać w 2-3 gry?

3. Podobno samo oprogramowanie konsoli, system, zajmuje ileś GB. To prawda jeśli tak to ile?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niektóre gry wymagają instalacji nawet z płyty i mogą zająć Ci pamięć, więc raczej nie. Poza tym PS3 Super Slim nie jest lepsze od slim np. 320gb. Wiele osób narzeka na tą wersję (Super Slim). Poszukaj w Google.

2. Nie jestem pewien ile to może być GB/MB, ale jest bardzo różnie jeśli chodzi o instalację. W moim wypadku aktualizacja do Uncharted 3 zajmuje chyba mniej niż 500MB, ale nie wiem, czy wszystkie razem, czy każda oddzielnie. I dla tego nie kupuj wersji 12GB, bo same aktualizacje mogą Ci "zawalić" całą pamięć. Mam Heavy Rain Move Edition (wydanie Essentials) i na pudełku jest napisane, że wymaga minimum 6.48GB, a z kolei na pudełku od Uncharted 3, że przynajmniej 1GB, ale sprawdzając dane na konsoli było to chyba znacznie mniej (może twórcom chodziło o aktualizacje?).

3. Sprecyzuj pytanie... No chyba, że chodzi, czy możesz mieć na dysku kilka gier jednocześnie. Jeśli tak, to wszystko zależy od jego pojemności.

4. Ktoś napisał, że ok. 170MB, ale czy to jest prawda-tego nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Sprecyzuj pytanie... No chyba, że chodzi, czy możesz mieć na dysku kilka gier jednocześnie. Jeśli tak, to wszystko zależy od jego pojemności.

Chodziło mi ile mniej więcej na 12 GB dałoby rade mieć zainstalowanych gier biorą pod uwagę ile przeciętnie zajmują miejsca:)

Bardziej chodzi mi o to, czy przez jakiś czas, zanim ewentualnie dokupiłbym większy dysk mógłbym pograć komfortowo w gry na tym 12 GB?

Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi napisał ile zajmuje sam system ps3

a czy np można przenosić savy gier na pendriva i później z powrotem na dysk?

Czy jak kupię dysk to będę go musiał na kompie formatować na fat 32?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć - każdy ma indywidualne preferencje co do odległości od ekranu. Są osoby, które kupują 50" i siedzą z nosem w ekranie prawie, a są osoby, które do dużych pomieszczeń biorą 32-37" bo większy jest dla nich za duży. Najlepiej sprawdź jakie rozmiary ekranu w cm ma ten 21,5", wytnij sobie taką powierzchnię na kartce i przetestuj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...