Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

10GB to wymaga zainstalowanie GT5. Do tego dochodzą patche do wersji 2.04 ważące razem pewnie z 6-7GB. Było też parę DLC. Na chwilę obecną nie jestem w domu i nie mam dostępu do konsoli (jeszcze przez jakieś 4 tygodnie), więc dokładnie sprawdzić nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na dniach planuje zakupić PS3, i mam pytanie odnośnie Headsetu. Mam do PC słuchawki ICEMAT SIBERA V2, da się je jakoś podpiąć pod PS3? bo wpisałem na Allegro for PS3 i są identyczne jak moje. Sam za swoje podczas premiery sporo dałem i szkoda mi kupować nowych. Następne pytanko powiedzcie jak robicie z grami? bo na wszystkie mnie stać nie będzie, oczywiście mówię o Premierówkach. W tym roku interesuje mnie NBA 2K13, Hitman i Dishonored, druga sprawa czy 160 GB dysk starczy? i ostatnie pytanko tak szczerze, czy kupno teraz PS3 jest opłacalne? bo mówiło się parę miesięcy temu o nowej generacji konsol, bo nie ukrywam, że mój stary PC to już dziadek a z konsolą wiążę nadzieje na minimum najbliższy rok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headset - PS3 nie ma portu mini jack, słuchawki możesz podłączyć przez telewizor, amplituner albo dźwiękówkę na USB. Mikrofon tylko przez to ostatnie.

Gry - Ja w miarę możliwości najpierw ogrywam starsze tytuły, po przejściu sprzedaję i jakoś to leci.

Dysk - Wystarczy.

Opłacalność - O kolejnej generacji mówi się od dawna, ale na mówieniu się kończy. PS3 ma jeszcze kilka dużych tytułów zapowiedzianych na 2013, a żeby ograć to, co już wyszło potrzeba jeszcze roku. Więc jak najbardziej tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi

Dzięki bardzo za pomoc, czyli żeby rozmawiać podczas gier ze znajomymi to muszę kupić słuchawki Sony bezprzewodowe? Kolejne pytanko ale szybkie, co ze starszych gier polecacie w sensie w jakiś tanich promocjach do 100 zł. Ogólnie w co warto i trzeba zagrać, biorę pod uwagę też te kolekcje HD bo nie miałem i nie grałem na PS2 a chciałbym w miarę możliwości to nadrobić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zwykły mikrofon podpięty do karty na USB też będzie działał, na pewno nada się też headset BT.

A jeśli idzie o gry, eh...

Uncharted 1, 2 i 3, God of War 3, Heavy Rain, Lair, LBP 2, KZ3, Enslaved, Castlevania, Heavenly Sword, Journey i GT5. Z reedycji HD - God of War Collection, ICO + SOTC, Strangers Wrath i, niedługo, Okami HD. Z GoW i Journey można się wstrzymać, bo mają niedługo wyjść edycje zbiorcze. No i oczywiście RDR, ale wersji GOTY (a ona się najbardziej opłaca) nie dostaniesz pod 100 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100zł to znajdziesz praktycznie wszystko co wyszło więcej jak 6-8 miesięcy temu, jedynie 1-2 mies. świeżynki potrafią wisieć z cenami 130-150zł dosyć długo, tak było np. w przypadku RDR czy teraz Max Payne 3 lecz i te w końcu stanieją. Na PS3 spokojnie można zaopatrywać się w świetne tytuły po naprawdę niskich cenach - mówimy tutaj o kwotach rzędu 40-50zł/szt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z eBayem nie jest już tak źle jak kiedyś, trochę się to wszystko rozwinęło i ucywilizowało. Do tego przy płatnościach kartą i PayPalem masz dodatkową ochronę tych firm.

Ja kupuję na Allegro, robsonie i ew. na muve; Jeśli czegoś akurat nie ma w dobrej cenie w żadnym z tych miejsc to kupuję coś innego z listy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rok temu PS3 Slim 320GB. Po roku czasu zaczęły się dziać irytujące rzeczy w czasie grania. Gram w Killzone 2 (używany) - głosy się dublują ("Sev, find some covevevever!), oczywiście w KZ3 (kupiona wraz z konsolą) jest to samo choć nie aż tak częste. Kolejna gra - MGS4 (kupiona w grudniu). Muzyka w tle wraz z odgłosami na ułamek sekundy zamiera co kilkanaście sekund (ma to miejsce tylko w czasie grania, filmiki nie mają takich "przerw"). Wobec tego mam pytanie: co to może być? Laser umiera? Czy po prostu trzeba go przeczyścić płytką czyszczącą? A może to płyty są przyczyną? W razie możliwości doradźcie co mam zrobić:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzieje się tak również z grami na dysku? Demami lub grami z PSStore?

Nie mam żadnych gier i dem na dysku. Mam płytkę czyszczącą, ale czytałem, że włożyć do konsoli jest łatwo, dopiero jest spory problem przy próbie wyjęcia jej z PS3. Chciałbym przeczyścić laser, ale boję się, że mogę tylko pogorszyć sprawę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to, o czym mówi Callin i obejrzyj płytki. Jeśli są porysowane to wszystko jasne. Jeśli tną tylko one, a nie są porysowane to wina czytnika - płytka czyszcząca pomoże. Jak nie, to do serwisu. Jeśli tną i płyty i gry z dysku to wina dysku, pousuwaj niepotrzebne pliku, zrób kopię save'ów, przywróć domyślny soft. Jak i to nie pomoże to serwis.

EDIT: Ściągnij jakieś małe demko z PSN i sprawdź, czy będzie miało to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że rok temu kupiłeś ją, więc rozumiem że jest na gwarancji? ( oczywiście jeśli kupiłeś nówkę ), to zwróć ją do sklepu.

Co innego jeśli nie masz, sposobów jest kilka, jeśli laser zaczyna słabo czytać, to użyj płytki czyszczącej do napędów, jeśli masz porysowane płytki, to pozostaje ci tylko je dać do regeneracji, jeśli z płytkami jest ok. to najprawdopodobniej jest to wina lasera, jeśli gwarancji brak, to musisz uszykować pieniądze na jego wymianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty nie są porysowane, dla pewności przeczyściłem je ściereczką z mikrofibry. Nie liczę Killzone 2, bo kupiłem ją jako używaną. Pozostałem gry to nówki. Pozostaje przeczyścić laser, konsola była umieszczona blisko podłogi, więc na 99% jakieś zanieczyszczenia mogły się dostać.

Przeczyściłem laser. Teraz gry o wiele szybciej się wczytują, rzadziej występują zacięcia dźwięku (choć nadal występują). Przed chwilą przypomniałem sobie, że wszystkie te problemy zaczęły się gdy brat kupił sobie GT5. Po kilku dniach grania non-stop przyszła moja kolej żeby w coś sobie pograć. I wtedy się to zaczęło. Oczywiście nie tak od razu, ale stopniowo. Wobec tego pytanie moje jest takie: czy wszystkie te irytujące problemy mogą być spowodowane przez GT5? Osobiście w to wątpię, ale wolę się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, płytka czyszcząca służy tylko, jak sama nazwa wskazuje do czyszczenia lasera, ona tylko ci z wierzchu laser przeczyści.

Z innej beczki, kiedyś miałem problem z odtwarzaczem DVD, wszystko się cieło, nawet nówki płytki miały zaciachy, rozebrałem DVD, i wszystko przeczyściłem, troszkę się poprawiło, ale po pewnym czasie problem wrócił, i to samo jest z twoim PS3.

Krótko mówiąc, laser do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...