Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

Mam zamiar kupoć sobie ps3. Niestety w materi konsol jestem totalnym ignorantem wiec przygotujcie się na duuużo noobnych pytań.

1. Czy po włączeni konsoli sonego będe musiał odrazu włożyć płytkę z grą/filmem, czy moze raczej zostane przekierowany w coś w rodzaju pulpitu?

2. Jak wygląda sprawa grania w sieci na konsolach czy tak samo jak na pc wystarczy kliknąć funkcję multi stwożyć konto i grać, czy dodatkowo muszę się gdzieś rejestrowa, wnosić jakieś opłaty?

3. Co z save'ami do gier, gdzie się zapisują? Na pomięci konsoli, (np. 40 gb) czy ta kartach pamięć jest tylko do zgrywania filmów/muzyki a do zapisów muszę mieć osobnąkarte pamięci?

4. Czy jesli tak każda gra musi mieć swoją krtę, ile one kosztują i ile save mieszczę (jeśli jest kilka typów porszę o przykład)

5. Czy w konsolach można ustawiać detale/rozdźelczość jeśli tak to gdzie, w ustawiwniach konsoli (jeśli takowe są), opcjach gry czy może roźdzelczość zmieniamy w TV?

To już (na razie) chyba wszystko, jeśli jeszcze coś sobie przypomnę to z czała pewnością napiszę.

PS: dzięki za dotrwanie do końca tego noobnego posta i proszęo odpowiedz/i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konsolami miałem na tyle do czynienia, że mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, ale lepiej niech ktoś je potem zweryfikuje, czy nie wprowadzam Cię w błąd.

1. Nie, teraz wszystkie konsole mają coś w rodzaju pulpitu skąd możesz wybrać co chcesz robić.

2. Musisz przede wszystkim mieć dostęp do neta, czyli podłączyć ją do sieci, a to jak wiadomo jest płatne, chyba, że masz już internet w domu, a konsola będzie blisko jego źródła. Inaczej trzeba bawić się z kablami lub założyć drugie gniazdko.

3. Savy zapisują się nadysku twardym w konsoli.

5. Po to kupuje się konsole, by nie zmieniać detali i nie wymieniać sprzętu. Wszystkie gry chodzą w najwyższych możliwych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobra, a jak wygląda taki pulpit. Jest chociaż trochę podobny do windowsowego?

2. Jak wygląda sprawa wersji językowej? Oprogramowanie na konsoli jest po polsku czy angielsku. I to samo pytanie do gier czy jest możliwy wybór wersji językowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś jak wygląda sprawa aktualizacji oprogramowanie? W jakiej wersji obecnie sprzedawane są konsole? Czy jeśli chcę zainstalować nową wersię musze posiadać wszystkie poprzednie? I skąd się to (nowe wersie) ściąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś jak wygląda sprawa aktualizacji oprogramowanie? W jakiej wersji obecnie sprzedawane są konsole? Czy jeśli chcę zainstalować nową wersię musze posiadać wszystkie poprzednie? I skąd się to (nowe wersie) ściąga.

Razem z konsolą w pudełku znajduje się płyta z update'm 2.0. Konsola podłączona do sieci automatycznie sprawdza czy jest nowa wersja softu. A jak konsoli nie podłączysz do sieci, to zawsze możesz ściągnąć soft przez kompa, nagrać na płytę i wrzucić do napędu PSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Po to kupuje się konsole, by nie zmieniać detali i nie wymieniać sprzętu. Wszystkie gry chodzą w najwyższych możliwych detalach.

Gry tak, ale sama konsola ma możliwość dostosowania rozdzielczości do monitora do którego jest podłączona.

A jak wygląda sprawa patch'ów do gier? Czy od razu po uruchomieniu gry na podłączonej do neta konsoli zacznie się automatyczne uaktualnianie?

Uruchamiasz grę a ta informuje Ciebie, ze masz nową łatę. Sam decydujesz czy ją zainstalować czy bawić się bez niej. Do grania po multi mogą być jednak wymagane najnowsze wersje. Tak samo do zalogowania na PSN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na razię chyba już o samej konsoli wiem dostatecznie dużo. Ją samą mam zamiar kupić dopiero gdzieś w okolichach grudnia (trza poczekaćna kasę i rodzicielsie pozwolenie, za dobre oceny:(). A czy jest jakaś szansa że po premierze wersji 160 GB cena konsoli z mniejszym dyskiem pójdzie w dół, a jeśli tak to jaka to może byc różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu kilku tematów na forum zadręcza mnie kilka nowych pytań:

1. Czym różni się Sixaxisy od DualShock3?

2. W konsolach są przeglądarki :blink: ?

3. Skąd/jak ściąga się dema gier?

4. Czy nie grając przez neta można z kimś przes ps3 czatować? Jeśli tak to z kim (użytkownikami jakiegoś kąkretnego forum a może to jest coś ja gg albo skape?), przez co (jaki program, aplikację)?

4. Jak w czasie gry wygląda komunikacja z innymi graczami? (trzeba kupić klawiaturę i pisać czy jast komunikacja głosowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DualShock 3 to SIXAXIS z wibracjami.

2. Tak

3. Ze specjalnej strony zwanej "marketem" (O ile pamiętam).

4. Nawet jeśli jest taka możliwość to byłoby to diablo niewygodne ze względu na wklepywanie liter z pada.

5. Patrz wyżej, jeśli już to głosowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli byście polecić mi jakieś czasopismo o konsolach? Ale mam 3 warunki:

1. Nie może być zbyt drogie (max. 10 zł, i tak już dość wydaje na cda :D )

2. Dobrze jeśli było by dostępne w przeciętnym kiosku/sklepu z prasą

3. wersja PL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W dualShock'u przyznam, że nie wiem. W SixAxisie trzyma bardzo długo: kilkanaście może nawet kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Ostatnio nie gram za często i pada ładuję jakoś raz na miesiąc. Wcześniej jak grałem częściej to raz na jakieś dwa tygodnie, ale jest mi ciężko powiedzieć ile godzin gry z tego wychodzi.

2. Tak z godzinę. Być może w instrukcji zalecają inaczej, ale po godzinie mam cały pasek stanu baterii. Poza tym, można używać pada podczas ładowania, jest wtedy po prostu przewodowy.

3. Mój egzemplarz ma instrukcję po Polsku, tuszę zatem, że wszystkie wersje mają takową w naszej ojczystej mowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O ile dobrze pamiętam (nie mogę teraz konsoli włączyć bo matka przed TV siedzi, ale już niedługo niech no tylko na LCD uzbieram...) jest po Angielsku i chyba żadna z ostatnich aktualizacji tego nie zmieniła, nie wiem nie sprawdzałem, przywykłem do angielskiej wersji zwłaszcza, że obrazki dość logicznie ilustrują to co trzeba. Z resztą to już trzeba być kompletnym ignorantem żeby nie połapać się w napisach z gatunku videos, music, games i tym podobne.

2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wszystkie zastosowania i możliwości PC+PS3. Jeśli wiecie jak jeszcze można wykorzystać taką kombinacię piszcie.

EDIT: jak rozumiem w PS3 nie ma czegoś takiego ja pakiet gold/silver (patrz:x360) a wszystkie funkcje są od razu udostępnione i bezpłatne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za 2 posty obok siebie ale edita prawdopodobnie by nikt nie zauważył :rolleyes:

Wracając do pytan o ps'a:

1.ile wyjsc usb ma nowa wersja ps3 (ta z ddyskiem 80gb)?

2.o ile się orientuje do tej konsoli można podpiac dowolna myszke i klawe, to prawda?

3.czy jest jakas gra (oprucz UT3) ktura kozysta z myszy i klawiatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...