Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Albo po prostu żyje pod kamieniem wink_prosty.gif

Katar kupił sobie łącznie 10 (na szesnastu) zawodników z różnych krajów. Rzucili złotem, tamci skusili się, dostali obywatelstwo itd. Załatwili sobie dobrego trenera i grupę płatnych kibiców (podobno płacą im za mecz kilkanaście euro, mają zakwaterowanie itp.).

Wgl chodzi o mistrzostwa w szczypiorniaku. W Katarze. Jakby co ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jak działają pieniądze. Właśnie kupiłem sobie małe państewko w mikronezji. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie drużyny reprezentujące dany kraj, są z nim związane tylko kolorem koszulek. Dla mnie to debilizm podważający sens powoływania narodowych kadr. Starcia klubowe - jak najbardziej. Ale tylko to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U zarania wieku XX w. gdy rodziły się światowe federacje różnych sportów, nikomu w głowie się nie mieściło taka polityka nadawania obywatelstw. W niemieckiej drużynie grali biali Niemcy, w angielskiej Anglicy itd. Europejskie kraje miały kolonie, ale nikomu się nie śniła tolerancja, społeczeństwo wieloetniczne i tego typu nowomodne wynalazki czasów powojennych. Jedynym sposobem na to byłby zakaz gry w reprezentacjach graczy z nadanym obywatelstwem. Możesz grać w tej drużynie którego kraju obywatelstwo miałeś gdy się rodziłeś. I w żadnej innej. Niestety - teraz jest już za późno na tego typu regulacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U zarania wieku XX w. gdy rodziły się światowe federacje różnych sportów, nikomu w głowie się nie mieściło taka polityka nadawania obywatelstw. Europejskie kraje miały kolonie, ale nikomu się nie śniła tolerancja, społeczeństwo wieloetniczne i tego typu nowomodne wynalazki czasów powojennych.

co tam USA (nie licząc Indian)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...