Skocz do zawartości

Polecane posty

Wymagania są przyzwoite (trzeba poza tym pamiętać, że sa one ZALECANE; na niskich detalach i słabej rozdzielczości gierke odpalą pewnie nawet mocniejsze kompy z epoki San Andreas). A swoja drogą spora waga gry może wpłynąć pozytywnie na piratów i zmusić ich do zakupu gry :P

Jeszcze się przyczepię objętości VC - 900mb waży gra, jeśli muzyka doczytuje się z płytki, całość na dysku zajmuje nieco ponad 1,5 Gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję siebie, bo widzę, że coś przeszło bez echa.

Wymagania ze strony Games for Windows Live zostały zdjęte. Zapewne to sprawka Rockstara, co oznacza, że albo wymagania było określone na zasadzie zgadnięcia przez pracowników GfWL, albo gra jest obecnie optymalizowana przez R*.

Więc wymagania podane wcześniej NIE SĄ finalne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja drogą spora waga gry może wpłynąć pozytywnie na piratów i zmusić ich do zakupu gry tongue.gif

E tam. Przy łączu 1MB ściągnięcie tego zajmie jakieś 3 noce. Nie żebym propagował piractwo, mówię tylko jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Rockstarowi uda się troche zmniejszyć wagę gry. Mogliby zrobić coś takiego że muzyka odczytywała się na bierząco z płytki, a nie instalowała na dysku.

Tylko ... po co? 18 MB to nie jest mało, ale bez przesady. Najważniejsze, żeby gra chodziła w miarę płynnie nie tylko na najsilniejszych kompach - jak to uda im się zrobić, to jak dla mnie może mieć i 50 GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ... po co? 18 MB to nie jest mało, ale bez przesady. Najważniejsze, żeby gra chodziła w miarę płynnie nie tylko na najsilniejszych kompach - jak to uda im się zrobić, to jak dla mnie może mieć i 50 GB.

Zgadzam się w stu procentach. Nie ma dla mnie nic bardziej wkurzającego, jak sytuacja, w której gram sobie, gram, wczuwam się w klimat, a tu nagle SZSZSZ, płytka sie rozkręca... A co do muzyki doczytywanej z płyty, to tym sposobem udałoby się zaoszczędzić góra 1,5-2Gb, co (biorąc pod uwagę rozmiar całej gry) jakąś wielka oszczędnością nie jest. Zresztą w każdym GTA do tej pory można sobie było wybrać, czy chce się mieć radio na płytce, czy dysku, więc pewnie i tym razem tak będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Przy łączu 1MB ściągnięcie tego zajmie jakieś 3 noce. Nie żebym propagował piractwo, mówię tylko jak jest.

No nie wiem, ostatnio jeden z moich znajomych (niestety takich co by nie byli piratami nie mam...) błagał mnie, żebym mu Mass Effecta pożyczył, to się go tak z ciekawości zapytałem "Jak ty tak wszystko ściągasz to czego se tego nie ściągniesz?" Odpowiedział mi "9 giga? Ty wiesz ile się to będzie ściągać?" Mimo iż kilkakrotnie powiedziałem mu "Nie." nadal nie ściągnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ... po co? 18 MB to nie jest mało, ale bez przesady. Najważniejsze, żeby gra chodziła w miarę płynnie nie tylko na najsilniejszych kompach - jak to uda im się zrobić, to jak dla mnie może mieć i 50 GB.

Ale jednak są ludzie ze słabszymi kompami i dla nich 18 giga to naprawde sporo. Jak ktoś ma duży dysk to może sobie mówić "aa dla mnie to może być i 100GB" ale to jednak jest różnica

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komp nic nie robi poza tym ściąganiem to wchodzi w idle i pobiera bo ja wiem ze 100W (zależy jaki, no ale tak strzelając). Na 1Mbps 17 GB (dwie płyty DVD9) to jakieś 47 godzin przy ciągle pełnym transferze. Zatem mamy zaledwie około cztery i pół kilowatogodziny. Coś koło 2 zł.

Edytowano przez Hans_Olo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. jak na razie niestety wymagania GTA IV zostały usunięte z strony ,,Games For Winows'' i pisze nadal ,,Coming Soon''. Więc do końca nie powinniśmy być pewni czy to były prawidłowe wymagania. Ale jeśli chodzi o tamte wymagania to mi jedynie dysk by pasował, reszta wymagań przekracza możliwości i sprzęt zawarty w moim kompie :(

P.S podanie wymagan to chyba był chwyt marketingowy, bo z tego co się orientuję to NFS Undercover też ma wyjść w listopadzie i będzie to poważny konkurent dla GTA IV , więc Rockstar Games postanowiło zrobić lekki szum wokół GTA IV żeby wzmocnić jego pozycję :) Tak myślę :P

Edytowano przez jarek2045
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S podanie wymagan to chyba był chwyt marketingowy, bo z tego co się orientuję to NFS Undercover też ma wyjść w listopadzie i będzie to poważny konkurent dla GTA IV

Nie uważam, by jakiś kolejny nudny i podobny NFS mógł choćby zacząć konkurować z GTA. Wydawane taśmowo klony to nie ta liga, co bijący rekordy sprzedaży GTA. No i w sumie inne to gatunki. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S podanie wymagan to chyba był chwyt marketingowy, bo z tego co się orientuję to NFS Undercover też ma wyjść w listopadzie i będzie to poważny konkurent dla GTA IV , więc Rockstar Games postanowiło zrobić lekki szum wokół GTA IV żeby wzmocnić jego pozycję :) Tak myślę :P

Jesień tego roku generalnie będzie obfitować w ciekawe premiery - ale NFSa GTA raczej nie musi sie obawiać :) Saint's Row 2 ok, może nawet Far Cry 2 (FPS, ale ma być free-roaming), nawet Fallout 3 (bo choć wywodzi się z klasycznego RPG, to wyrósł na free-roamingową grę akcji :( ). Ale z jakiej paczki NFS??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedział, że to nie żaden chwyt marketingowy, tylko po prostu mogło się rzeczywiście coś zmienić i wymagania zostały zdjęte. O GTA mówiło się, mówi się i będzie się mówiło bardzo dużo i bez przerwy, więc moim zdaniem takie zagrywki nie miałyby większego sensu. Czasami lepiej nawet potrzymać ludzi w niepewności, żeby zaczęły sie domysły i spekuklacje (bo wtedy też jest gorąco), niż serwować im jakieś rewelacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S podanie wymagan to chyba był chwyt marketingowy, bo z tego co się orientuję to NFS Undercover też ma wyjść w listopadzie i będzie to poważny konkurent dla GTA IV , więc Rockstar Games postanowiło zrobić lekki szum wokół GTA IV żeby wzmocnić jego pozycję :) Tak myślę :P

Co to za konkurent. Jestem pewien że GTA IV zmiecie konkurencje pod względem sprzedaży i będą mu mogły zagrozić jedynie simsy. Zresztą popratrz sobie na sprzedaż na konsoli. Im żaden szum nie potrzebny chyba rzeczywiście jeszcze optymalizują silnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkurencji dla GTA nie ma co w ogóle mówić... Większość stojąc w sklepie przed półka z grami NFS: U i GTAIV wybierze to drugie, to wiadomo... Sam pewnie jakiś pre order trzasnę czy coś... Choć wątpliwa sprawa, czemu zawsze na jesień, kiedy trzeba się uczyć wychodzi tyle dobrych gier... A, że w tym roku matura, pewne rzeczy będą musiały poczekać do wakacji, np. taki NFS czy Fallout. Bo w GTA na pewno zagram, tu nie ma innej możliwości. Dobrze, że w wakacje skłoniłem się do wymiany kompa, nie musze się przynajmniej obawiać o wymagania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po dwóch latach istnienia marki Games for Windows LIVE wreszcie przychodzi moment, który może rozsławić tą inicjatywę Microsoftu, mającą przypomnieć czasy świetności grania na komputerach PC. W nadchodzącej na pecety grze zatytułowanej Grand Theft Auto IV udostępnione zostaną rozgrywki multiplayer pomiędzy użytkownikami różnych platform sprzętowych ? pecetów oraz konsol Xbox 360. Możliwe będzie zatem zwinięcie bryki fanowi konsoli przez zwolennika blaszaków i odwrotnie! "

W końcu będzie wiadomo, co jest lepsze - pad czy klawisze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News trochę nieświeży, w każdym razie ja też zacieram ręce na takie pojedynki. Chociaż nie wiem, czy możemy szykować się na jakąś rzeź - GTA to nie shooter, więc przewaga myszki nie będzie spora (jeśli w ogóle będzie). Zresztą na razie nie ma co się nad tym rozwodzić, dopóki nie wiemy, jak będzie wyglądała mechanika walki na PC (przede wszystkim chodzi mi o system krycia się).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...