Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

@RIP

Ja grałem przy ~15-18 klatek a i tak było warto! Gra cud, mniut i łorzeszki.

Zgadza się :) Szkoda tylko, że nie działa do końca tak, jak powinna...może przy teksturach na high to miganie zanika, tak jak miganie cieni mocno osłabło po takiej zmianie z medium i już jest znośniej. Sprawdzę jutro, choć tylko eksperymentalnie, bo ja przy 15 klatkach tylko dla faktu grania na high, męczył się nie będę. Dobrze, że chociaż w nocy wszystko wygląda dobrze...

No ale mimo moich utyskiwań, po raz trzeci rozpocząłem grę od początku i tym razem ją skończę. A miarą tego, jak dużo frajdę mi sprawia*, nawet mimo męczenia moich oczu przez połowę czasu (dzień) niech będzie to, że dziś skorzystałem ze steamowej promocji na pakiet GTA IV complete za 35 zł, choć podstawkę już posiadałem...Teraz mam dwie :)

*z singlowych gier, dorównać mogą jej tylko oba Mass Effecty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
:( Trzeci raz podchodzę do GTA IV i skończyć tego nie mogę.

Ja kiedyś podchodziłem znacznie więcej razy i także nie ukończyłem, ponieważ ciągle sypała mi się siódemka, co owocowało formatem, a z tymi save'ami w GTA 4 jak jest każdy wie - niby kopiujesz z tego ukrytego folderu, lecz niestety gra ich nie widzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem czy będzie jakiś polski akcent w gta4,no i jest ale oczywiście nieprzychylny:)

Niko podbija na pierwszą misję do BRUCIE i jest dialog mniej więcej "wynoś się stąd polaczku" a potem "on nie jest polaczkiem,on jest dżentelmenem"

Czyli zagranicznym dupkom jeszcze się nie znudziły żarty o polakach. Swoją drogą to kiepskie owszem ludzie są jacy są ale podejrzewam że nie znają historii II wojny światowej od strony Polskiej i dla tego myślą że są od nas lepsi. Czekam aż w końcu polskie studio walnie grę o II wojnie i klasa gry będzie jak cod albo battlefield.

Spolszczenie jest w dechę,dzięki stary!

Raz udało mi się wykręcić 360:)

Jak na razie w sklepie z bronią mogłem tylko kupić uzi

Znalazłem huśtawkę:)

A i jak zrobić te klipy by można je było zobaczyć w sieci? Jest to może w folderze gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@L1zard - hamuj się ze słownictwem. Polish jokes nie są niczym nowym i na pewno nie należy reagować rzucaniem epitetami, bo ktoś "obraził" nasz "wspaniały" naród... zresztą te kawały o Polakach zazwyczaj IMO nie zawierają w sobie prymitywnych bluzgów a w odpowiedzi wielce urażonych członków narodu i owszem. Dyskusję można kontynuować gdzie indziej, nie tu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - nie pomyślałem o tym. Dobra, następnym razem będę wiedział. Nie róbmy tu offtopu :P

Co do spolszczenia, to też dziwne, bo raz jak dorwałem jakieś, to gra była spolszczona tylko w menu, a drugi raz przy próbie włączenia GTA 4 wyskoczył mi komunikat "out of range". Teraz wiem, że w takim przypadku trzeba odpalić grę w safemode, ale i tak zdążyłem przejść grę tyle razy, że fabułę mniej więcej zrozumiałem po angielsku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Wczoraj zmieniłem kartę graficzną, reszta sprzętu w podpisie i co? Te same ustawienia i gra chodzi gorzej -.- Możliwe że to wina patchy, na radku (HD4870 512MB) grałem na 1.0.4.0, a teraz na najnowszym. Nigdy nie zrozumiem jak oni mogli taki tytuł zniszczyć... Pozostaje mi grać na medium w średnio 35FPS wcześniej 40-50FPS...

Co do migotania obiektów to na high to nie przechodzi, odpaliłem na chwilę ale 18FPS to trochę mało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

To jest właśnie GTA IV ;] Uroki słabej optymalizacji gry :/

Ja akurat miałem farta i gra śmiga ładnie :D Ale to tak właśnie jest czasami na słabszym kompie gra ma lepsze wyniki niż na jakimś lepszym...

Ale zawsze możesz spróbować jakąś inną łatkę zainstalować. Ale i tak źle nie masz bo w 35 klatkach da się pograć komfortowo.

Mi akurat w IV grało się lepiej na blaszaku :D Konsola to ostateczność takim przypadkiem właśnie było GTA IV gry miało na PC się nie ukazać ale jednak wyszło :D Oby RDR też ukazało się na PC :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak właśnie jest czasami na słabszym kompie gra ma lepsze wyniki niż na jakimś lepszym...

No i tak jest...dziś zmieniłem rodziałkę z 1440:900 na 1650:1080, tekstury z medium na high i cenie z high na medium i okazało się, że...nic się nie zmieniło w kwestii działania gry (zero sensu)...przy powolnej jeździe (tak by spokojnie brać zakręty) gra trzyma ok.50 klatek, zwalniając do ok.35 w najbardziej szczegółowych momentach, oraz do 25 w tych samych miejscach przejeżdżanych na pełnym gazie. W moim przypadku wydaje się więc, że wszystko rozbija się o procesor, a grafika spokojnie nadąża, póki mieszczę się w ograniczeniu RAMu (896MB). A przynajmniej troszkę lepiej to wszystko wygląda, choć tekstury jak migały, tak migają dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wykorzystaniem procesora przez GTA to dziwna sprawa, jak ustawiłem wszystko na full, rozdzielczość 1920x1080 i odpaliłem benchmark, pokazało mi średnio 50FPS ale przy użyciu procesora 60%... karta natomiast miała użycie 90% chyba... czemu nie może wykorzystać przynajmniej 85% proca? Vista tak mocno go ciągnie? Hmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, gra taka jest, że różnie działa na różnych konfiguracjach (ale bez przesady jak w przypadku BO) choć ogólnie trzeba przyjąć, że jest potworem wymagającym całkiem niezłego sprzętu. Dość powiedzieć, że na moim Windows 7 32x (Intel® Core™ i5 CPU 750 @ 2.67GHz (4 CPUs), ~2.8GHz, 8192MB RAM - choć oczywiście wykrywa niecałe cztery ;P i NVIDIA GeForce GTX 260) to nawet na najnowszym patchu gra nagle na sekundę albo dwie lubiła sobie gruchnąć spadkiem fps'ów od tak, z czapy; niemniej przez większość czasu cieszyłem się płynną i ładną rozgrywką :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zobaczyłem wyprzedaż GTA 4, dziś zacząłem ściągać. 15GB GTA 4, 16 GB Liberty City...

Po kilku seriach "OH GOD OH MAN OH GOD OH MAN", już prawie 100% GTA4 (Liberty City ściągnę później...). Servery steama ssą dziś trochę, sądzę że duża ilość ludzi ściągających 31 giga z pączkowni Gabe'a mogła na to wpłynąć. Gdyby nie ten fail serverów, ściągałoby 2x szybciej i miałbym te 95% nie GTA 4, ale też i LC. A mogłem cholerstwo zostawić na noc, żeby się ściągało, już dawno bym grał!

No nic, mam nadzieję że nie napotkam się na te słynne bugi, oraz że będzie dobrze działało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, mam nadzieję że nie napotkam się na te słynne bugi, oraz że będzie dobrze działało.
Słynne bugi? Jedyny legendarny jaki znam to ten z huśtawką a już z kolei bugi graficzne zależą od konfiguracji sprzętu i ustawień grafiki (plus szczęście) :P chyba, że masz na myśli coś związanego z fizyką jak to wielokrotnie udowodnił BenBuja w swojej szalonej serii (naprawdę, ile musiał w to grać aby takie momentu wyłapać to nie wiem ;])
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV ma ten plus, że nie widać, a przynajmniej ja nie widzę, różnicy między High a Medium jeśli chodzi o tekstury, tak więc można spokojnie grać na Medium jednak ja nie lubię grać poniżej max ustawień, nie wiem czemu, mimo, że nie zrobi mi to różnicy w wyglądzie, a gra mi przyspieszy to jakoś tak źle się z tym czuję... ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja GTA odpaliłem na Radeon X1600/1650 PRO, 1 GB RAM, Athlon AMD +3500 (jak dobrze pamiętam) i przeszedłem połowę gry na tym, zanim save'y szlag trafił. Grało się znośnie po zaaplikowaniu łatki najnowszej oraz dla 1 GBowców.

W ustawieniach o dziwo mogłem grać z wysokimi refleksami wody....Oczywiście wolałem wszystko albo na low dać, albo powyłączać, dzięki temu grało się przyjemniej a i grafika nadal nie odstraszała :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się ustawieniami grafiki ale ani różnicy w obrazie specjalnej nie ma (gram na średnich od początku),a przy najwyższych detalach jednak troszkę fps-ów brakowało, szczególnie przy wybuchach.

teraz gra w ten dodatek o motocyklistach(zapomniałem nazwy) ale mam pytanie:

Dlaczego szefa tyego gangu zabrała policja(misja z Yakuzą)? To będzie wyjaśnione czy było to w GTA IV pokazane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw se brachu 64bity bo szkoda sprzętu.
[OT] Chciałbym nawet, ale obawiam się, że gry nie będą mi działać... [/OT]

Dlaczego szefa tyego gangu zabrała policja(misja z Yakuzą)? To będzie wyjaśnione czy było to w GTA IV pokazane?
Chodzi o

Billa Greya z gangu

Lostów

? W TBoGT jest wyjaśnione co on tam w ogóle robił czyli

'sprzedał' głowę Johny'ego na tacy dla Chińczyków

:), ale nie przypominam sobie dlaczego wpadł i w jaki sposób. Może po prostu znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie a może była to część planu... widząc, że

Azjaci nie dali rady zabić Klebitza

(bo to twarda sztuka jest :D) ten

oddał się policji przy okazji sugerując, że nasz bohater go sprzedał a będąc w więzieniu chciał zeznawać przeciw gangowi

;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nawet, ale obawiam się, że gry nie będą mi działać...

Zależy jakie gry Cię interesują, ale ja na podobnych kompie ( w zasadzie różnica taka że mam Radka 5870 i 4 gb ramu ), odpaliłem bez problemu takie gry jak Gothic 1, 2 czy choćby Fallouta 1 i 2. Jeśli jeszcze Cię jakieś interesują to nie ma problemu żebym sprawdził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić GTA IV, ale wciąż nie jestem przekonany, czy była to dobra decyzja :tongue: Patrząc, na jakich potężnych komputerach potrafi haczyć, z dużym niepokojem patrzę na swojego PC-ta :happy: Myślałem, że patche załatwiają sprawę, ale okazuje się, że nie. Pamiętam, jak jakiś rok temu zainstalowałem u siebie GTA IV od kolegi, tak na próbę, a w obudowie zamiast obecnego Radeona 4870 spoczywał dumnie GeForce 8500 GT. Gra jako tako działała w najniższych ustawieniach, ale wyglądała wprost obrzydliwie, a na dodatek miała bardzo nieprzyjemną tendencję do stopniowego zwalniania (im dłużej grałem, tym bardziej cięło), więc szybko dałem sobie spokój. Mam nadzieję, że teraz będzie jednak lepiej i pogram sobie w miarę płynnie na średnio-niskich detalach. Bo z jednej strony 4870 i 8500 dzieli ogromna przepaść, ale z drugiej strony procesor pozostał ten sam, a to chyba on gra w IV pierwsze skrzypce...

P.S Trzeba instalować wszystkie patche, czy wystarczy tylko najnowszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie patchy: kupiłeś w Steamowej promocji? jeśli tak, to nie masz wyboru, bo steam i tak ściągnie najnowszą wersję :)

odnośnie cięcia, to jak już tutaj mówiliśmy: karta spokojnie da radę, ale na pewno wąskim gardłem będzie procesor, przez który będziesz musiał się zadowolić rozdziałką w okolicach 1024x768 i czymś koło średnich detali z suwakami na 20/25. nooo...chyba, że masz szczęście i będziesz jednym z tych, którym gra chodzi "zbyt" dobrze, jak na ich sprzęt :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie patchy: kupiłeś w Steamowej promocji? jeśli tak, to nie masz wyboru, bo steam i tak ściągnie najnowszą wersję :)

Właśnie o to chodzi, że nie kupię przez Steama (15 GB + dodatki to zdecydowanie za dużo jak na możliwości mojego łącza, poza tym jestem "tradycjonalistą" i wolę mieć pudełkowe wydanie :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w gta4 za czasów premiery na athlonie x2 4200 gf8600gt. Chodziło 16-24 fps prawie na najniższych. Później grę sprzedałem, a wczoraj znowu nabyłem z epizodami. Teraz mam sprzęt ciut lepszy, athlon x2 6000 lekko oc i radeon 5750 oc. Gra chodzi mi 17-26 fps, tak więc różnicy praktycznie nie ma mimo wielu łatek, które wyszły. Wróć, dzięki łatkom, mogę wyłączyć cienie, dzięki temu gra chodzi mi 28-50 fps, ale wygląda mocno dziwnie. Za miesiąc nabędę athlona x3 lub x4 i wtedy myślę w końcu poczuję różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze jakieś polskie epizody w gta4? Oprócz wspomnianego wcześniej dżołka o polaku? Ja znalazłem kobietę i jak się ją popchnie to mówi "ej jesteś głupi?" w radiu vladivostock jest kobieta która mówi "... im from poland kocham to radio" i tylko tyle.

Miasto jest świetnie zaprojektowane,modele samochodów są fantastyczne,model jazdy jest trudny ale do opanowania,postacie i kwestie mówione są genialne.Nadal jestem chłopcem na posyłki ale strzelaniny są obszerniejsze nie tak jak w pierwszych 10 misjach "przyjedź,zabij 1-3 delikwentów,wróć" Teraz dostajesz prawdziwe pukawki (ak-47) i więcej gości do zabicia. Słowem gra się zaczyna rozkręcać:)

Piosenki w radiach są dobre ale przeważnie przewijam stacje radiowe lub wyłączam radio.

Co do seksu,w nocy zauważyłem że stoją przy latarniach skąpo ubrane panie. Wystarczy nacisnąć klakson a gdy dziwka już wsiądzie pojechać w mało uczęszczane miejsce. Podczas tenterere można swobodnie poruszać się kamerą a kobieta robi "na patyku" i ciśnie "kakao" :trollface: :trollface: :trollface: :trollface:

Gra jest naprawdę super, ale najgorsze są zabawy z policją. Nie ma jakiegoś czołgu jak w vice city? Bo jadąc samochodem to mało w tym zabawy jest.

Jeżeli chodzi o zabawę to wydaje mi się że zabawa z huśtawką jest najlepsza:trollface: :trollface: :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...