Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Puzzle Quest (seria)

Polecane posty

mam nadzieję że będzie działać, bo Fable mi nie działa

A co ma jedno do drugiego? :P Puzzle Quest zapewne będzie działać - prawie cała gra opiera się na statycznych obrazach (pomijając oczywiście poruszające się klocki), przez co wymagania są raczej komiczne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam! Kupiłem w Xtra Grze wraz z Prawami i Powinnościami i można je uznać za zakupy roku.

Niekonwencjonalne podejście do gry w kulki i RPG, przecież takie połączenie nie może się udać! A jednak.

Gra jest początkowo łatwa, a stopień trudności podwyższa się co jakiś czas o poziom,, a nawet jeśli nam nie idzie top można próbować parę razy, a doświadczenie i tak przychodzi nam w rączki. Dodając do tego zróżnicowane zadanka jakie czekają nas podczas walk, lub schwytania potworów mamy świetną grę zarówno dla casuali (a tfu!) jak i hardcore'owców ;]

A manga nie przeszkadza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Brosque

Nie, nie z powodu wymagań się zastanawiam. Fable'a kupiłem już w Biedronce tylko że po 5 minutach graniach było standardowe okienko czy chcę wysłać raport czy nie (wiadomo o co chodzi ) . Wcześniej miałem edycję premierową tylko mi się płytka złamała . I dlatego się boję czy nie będzie z Puzzle Questem tego problemu . Fable'a nawet wymieniałem ale był ten sam błąd.

Ciekawe czemu Biedronka ma takie gry ? Puzzle chyba w najtańszej serii są za 30 złotych, a tu za 10 ? Coś dziwnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że wahałam się nad kupnem Puzzle Questa. Pomysł połączenia gatunku RPG z usuwaniem klocków wydał mi się dziwny, ale w końcu skusiłam się na dołączenie tej gry do swojej kolekcji.

Nie zawiodłam się, gra naprawdę wciąga. Aczkolwiek denerwuje mnie, że czasami przeciwnik zdaje się mieć zdolności wróżki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wciąga jak jedna z tych jam ze smołą, w których ginęły mamuty. Ciekawy pomysł, mocna RPG-owość, mangowa grafika....

Tylko ten boss, Dugog jest straszliwie frustrujący. Ile można mieć tur pod rząd? Ale wreszcie drania pokonałam ^^ *radość*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi Pierwszy PZ wychodzi uszami - irytujący i wkurzający plus komputer oszukuje*. Galactrix jest bardziej zbalansowany i kiedy masz napakowany okręt to czuc przy pojedynkach ze słabymi.

Ostatnio zainteresował mnie Puzzle Kingdoms ;)

Grałem w demko Puzzle Kingdoms z CDA.

Nie wiem czy jest jakoś ograniczone ale po recenzji w CDA stwierdzam ze grali w coś innego.

Zaraz, jakiej recenzji?? Coś mnie chyba ominęło, bo nie przypominam sobie, żeby Puzzle Kingdoms Było w CDA recenzowane... W którym ta recenzja numerze była, można wiedzieć??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA Wczoraj grałem sobie w puzzle questa tego z CDA i gadałem jednocześnie z kolegą przez Skypa i on też grał w PQ. Jako że dopiero zaczynał zabawę z tym tytułem i przyszło mu do walki z katapultą to nie mógł sobie poradzić bo mówił że ona ma dobre umiejętności. Po chyba piątym podejściu stwierdził tylko sfrustrowany "kur***ja też chce być katapultą!" Padłem! :tongue:

Swoją drogą to jakoś się na początku nie mogłem przekonać aby w to zagrać ale jak już zacząłem to zleciał cały dzień. To cholerstwo to straszny pożeracz czasu! :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra w sumie fajna, powtarzalna łatwa i przyjemna. Tylko ta mangowa grafika :F Dźwięki wyłączyłem i puszczam sobie muzykę z MechWarriora 2 i 4 i Mass Effecta i jest ok :) Gra całkiem porzadna, jestem na 11 lvl (czyli blisko początku) i nawet chce się grać dalej. Wkurza podczas walki losowość klocków spadających z góry. Raz jakiś szczyr zjadł mi 24HP "zbijając" trzy żółte kulki, a reszty dopełniła spadająca spoza planszy kaskada czaszek itp. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suk, ja tez mam 11lvl :)

Jaka postacia grasz??

Mangowa grafika akurat jest okej, na moje to ona nawet bardziej basniowa jest

Muzyka to akurat tak samo majstersztyk, uspokajajace, instrumentalne utwory, idealne do sluchania.

Mnie raz katapulta zjechala za 3 hitem !!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się wkurzyłem wczoraj... bo kupiłem Puzzle Questa w Biedronce za dyszkę z tydzień temu! A tu w CDA dali... Ech... takie to moje zakichane szczęście...

Przedwczoraj skończyłem :) I muszę stwierdzić że ostatni Boss słaby był. Coś zbyt słaby jak na ostatniego. Ale, teraz przechodzę drugi raz, a moją obecną misją jest : Przejść grę z jak najmniejszą ilością porażek :) Jak na razie 15 walk, 15 wygranych. Oby tak dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciągneła mnie ta gra.Ja mam na razie 15 lvl i męcze się z Dugogiem(startowałem do niego na 12 lvl ,ale wróciłem znowu dopiero teraz po wykonaniu wszystkich zadań pobocznych).Co do mangowatości grafiki to nie jest żle ,bo to tylko scenki w których są nieruchome postacie a reszta grafiki kojarzy mi się z Battle of Wesnoth(nie pamiętam pisowni).

Było jeszcze wyżej o muzyce-cóz nie zwróciłem na razie uwagi co pokazuje ,że nie jest ani tragiczna ,ani dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, narzekalem na mangowa grafike, pisalem w dziale o pelnych wersjach, ze nie wiem czy zagram. Ale dzisiaj mialem chwile czasu, szybciusku zainstalowalem i... wsyslo mnie. Kurcze mangowosc mi nawet nie przeszkadza, muzyki nie wylaczam bo jest bardzo dobra po prostu, no i przede wszystkim sama rozgrywka jest swietna. Na razie na poczatku jestem (9 lvl) ale cos czuje ze bede w to gral i gral i gral... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switne wciaga ale wersja z cda jest skopana bo dlugo sie wlacza....kiedys mialem gre, i wlaczala sie szybciej (no plyta pekla ;/) - co ciekawe po zainstalwoaniu wersji z cda gra uruchomila sie po 1 sekundzie a potem po dlugim czasie....+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że będzie to tylko cieniki pełniak, a okazało się, że jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem w ostatnich miesiącach. Orginalne połączenie - RPG i gry logicznej, klimatyczna muzyka, ehhhhm... świetny system walki XD, ciekawa fabuła, mangowe rysunki, czego chcieć więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie zacząłem grać - wyszukałem sobie PQ w Xfire i czytam na razie instrukcję :P

Ale od razu pytanko - na płycie zamieściliście mody do PQ - midas , elementals i jeszcze jeden który daje nowe klasy . Pytam serio - czy one będą działać na zasadzie : opcje/dodatki modów po angielsku, reszta po polsku ? No i czy polecacie je od razu instalować, czy lepiej nie, tylko przejść grę - na oryginała ?

A wrażeniami podzielę się jak zagram :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się wkurzyłem wczoraj... bo kupiłem Puzzle Questa w Biedronce za dyszkę z tydzień temu! A tu w CDA dali... Ech... takie to moje zakichane szczęście...

Przedwczoraj skończyłem :) I muszę stwierdzić że ostatni Boss słaby był. Coś zbyt słaby jak na ostatniego. Ale, teraz przechodzę drugi raz, a moją obecną misją jest : Przejść grę z jak najmniejszą ilością porażek :) Jak na razie 15 walk, 15 wygranych. Oby tak dalej :)

10zł? Słabo. Kumpel kupił Legend: Hand of God za osiemdziesiąt. Za jakiś czas dali w CDA. Kupił sobie Fable za 20zł. Dali w CDA. Wniosek? Nie kupuj gier w sklepach, bo tak czy inaczej zapłacisz mnóstwo kasy za to co później dadzą w CDA za 15zł.

Też zacząłem grać i gra bardzo mi się podoba! Dobrze, że nie kupowałem jej wcześniej :)

Mam takie pytanie, gram wojownikiem w co się mam rozwijać, a w co nie?

Inwestuj w spryt i morale. morale zwiększają zdrowie, a dzięki sprytowi będziesz mógł pierwszy zacząć pojedynek. I czar - rzut toporem. może niezbyt silny, ale ratował mi nieraz życie. I na początku znajdź lustrzaną tarczę. Jeśli zadaje ci obrażenia to przeciwnik też obrywa -1. mało, ale jeśli ledwo dycha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas zastanawiałem się czy kupić sobie puzzle questa.Nie wiedziałem czy mi sie spodoba. Myślałem że takie puzlle i rpg to nie najlepsze połączenie.W końcu jednak postanowiłem go kupić ale... wstrzymałem się bo mieli dac w cda. Zainstalowałem i... totalnie zmieniłem opinie o grze.Niby gierka niewielka grafiką nie szokuje ale za to jak wciąga.Gram czarodziejem (10lvl) i narazie jeżdże szczurem:).Teraz uważam że takie połączenie to super sprawa i myślę że pogram sobie w to dłuższy czas zwłaszcza że uwielbiam gry rpg a w taką odmianę jeszcze nie grałem.Polecam wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw pokonać przeciwnika 3 razy a potem jak będziesz walczyć z nim po raz 4 to wyświetli się schwytaj i walcz.Klikaz schwytaj. Jak ci się uda go pojmać to możesz go dosiąść ( tylko stworzenia takie jak wilki , szczury itp.)Możesz też pojmać na przykład orka i nauczyć się od niego czaru szał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram czarodziejem (10lvl)

Witam w klubie, też gram jako czarodziej. IMO chyba najlepsza klasa (z naciskiem na IMO :wink:). Zestaw Kula Ognia + Ognisty Pocisk + jeszcze kilka czarów i jesteśmy niepokonani. A jak do tego dodamy odpowiednie przedmioty (np. Pierścień Trolla, który dodaje nam 3 pkt. życia co turę, zakładając że mamy 12 pkt. niebieskiej many. A co to za problem szybko nabić manę) i już w ogóle siejemy śmierć i zniszczenie :smile:. Aktualnie mam 25 poziom (prawie 26) i śmigam sobie na wilku. I tu dwa pytanka: pierwsze, to co nam daje wyższy poziom wierzchowca? Bo nie wiem czy watro go trenować. A drugie, to jakie jeszcze wierzchowce będziemy mogli posiadać (prócz wilka i szczura, które już mam). Słyszałem że można sobie jeszcze nabyć gryfa, ale nie wiem ile w tym prawdy. Mały wykaz mountów by się przydał :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...