Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sefnir

Modele, figurki, i inne z m&a co da się zbierać.

Polecane posty

Musza być konkretnie m&a? Jeśli tak to trochę naciągne - mam trochę figurek do hiszpańskiego tabletop mocno wzorowanego m&a zwanym Infinity. Jeśli nie to oprócz tego mam trochę figsów do Warmachine/Hordes i Warhammer40k. Przy okazji to mogę sobie pomarudzić na Games Workshop jeśli wolno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warmachine/Hordes i Warahammer40k.

Ooo zarzucisz jakieś fotki? Malujesz figurki?

Sam myślałem kiedyś aby zabrać się za Warhammera 40k, ale jakoś skończyłem na całkiem czymś innym.

@Xerber

Coś konkretnego? Modele Ev, figurki postaci? Może wszystko jak leci?

@Sedinus

W zasadzie to chciałem by temat był bardziej odnośnie rzeczy związanych z M&A niż niż nimi samymi, ale jak chcesz to chwal się i tomikami mang, przecież ci nie zabronię smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza w kolejce jest "mai waifu", czyli Asuka. W tym przypadku żadnych Figm, bo w moim odczuciu wszelkie widoczne łączenia trochę psują przyjemność z posiadania takiego cacka. Ze wszystkich wersji chyba najbardziej podoba mi się ta od Kotobukiya, choć w tym przypadku będę musiał zachować czujność, bo podróbki są wszędzie, a oryginał schodzi błyskawicznie.

Następnie "waifumobil", czyli Eva-02. Tu najbardziej przypadła mi do gustu "zabawka" od Bandai. Co dalej? Kto wie...

Oczywiście kolejność pewnie będzie zupełnie inna, bo wiadomo jak to jest z restockami...

Swoją drogą - zauważyliście jaką piekielną popularnością cieszy się Kamimadoka? Zawsze myślałem, że to Mami jest wyprzedawana na pniu więc popularność tej pierwszej trochę mnie dziwi. Ale trzeba przyznać - sama figurka jest przeepicka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam figurkę gothic lolity Asuki z tej wersji kolekcjonerskiej dvd Evy 1.11 (która była chyba ostatnim releasem animu od Anime-Gate na polskim rynku :c), która gdzieś tam dzielnie się kurzyprezentuje na tych trochę nieporęcznych schodkach.

Tak poza tym, to raczej w intensywniejsze zbieractwo się bawić nie będę nigdy, chociaż trochę rzeczy na liście "fajnie by było mieć" jest. Parę nendoroidów (>Hidamari Sketch), pojedyńcze modele fajniejszych Gendumów, trochę tworów doujinowych z touhouobozu. I figurki precure. Dokładniej delicious villains.

WBWfTeJl.jpg

CGAPMCCl.jpg

Much want.

Swoją drogą - zauważyliście jaką piekielną popularnością cieszy się Kamimadoka?

Madoka' date=' Madoką. To teraz sobie wyobraźmy figurkę [oldspoiler']wiadomej rzeczy z trzeciej kinówki :trollface:[/oldspoiler].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo zarzucisz jakieś fotki? Malujesz figurki?

Sam myślałem kiedyś aby zabrać się za Warhammera 40k, ale jakoś skończyłem na całkiem czymś innym.

Kilka mam pomalowanych tylko na tragicznym poziomie. Niby jestem cierpliwy ale pierwsze efekty mocno mnie zniechęciły do dalszego malowania. Chociaż mam kilka figurek pomalowanych przez znajomego, byłoby widać różnice między totalnym beztalenciem a kims ktoś już nabrał w tym doświadczenia.

Tak z ciekawości, skończyło na innym systemie bitewnym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem Gry Strategiczne w Śródziemiu, które ukazywały się w naszych kioskach. To był mój drugi kontakt z bitewniakmi, ale pierwsze prawdziwie własne figurki. Co by nie mówić, ale 25 zeta za kilka/kilkanaście figurek do bitewniaka od GW to cena bardziej niż przystępna. Malowałem je bardzo namiętnie, ale z czasem wykończyły się farbki i nie bardzo miałem jak dokupić, a później zapał ostygł. Ale dzięki temu nauczyłem się wiele jeśli chodzi o modelarstwo. Bardzo upodobałem sobie robienie drobnych elementów scenerii, takich jak skały, murki, i fragmenty zrujnowanych budowli. Mnóstwo się dzięki temu nauczyłem.

O kolekcjonowani figurek z M&A jakoś nawet nie myślałem. Niektóre wyglądają naprawdę świetnie (jak podrzucona przez X Asuka), ale jakoś wolę to wszystko w formie rysunkowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po kolei.

Kamimadoka, Kamimadoka... Ta Kamimadoka? Cóż wygląda nieźle, ale cena też powala.

@Xerber

A to już nie lepiej postawić na Evę 02 w wersji do złożenia? Przynajmniej trzeba w to włożyć trochę pracy, no chyba, że koszty tutaj przeważają.

Odnośnie restocków. Cóż w tym wypadku wystarczy zawczasu kupić i opłacić. Hobby Link Japan jakiś czas temu wprowadził możliwość przechowywania przez 60 dni zakupionych rzeczy, aby potem złożyć z nich dowolne zamówienie.

MI tak teraz czeka jeden Valvrave i jeden SD Gundam.

Tak z ciekawości, skończyło na innym systemie bitewnym?

Skończyło na gunplach, czyli modelach do składania z anime Gundam. Teraz jestem na etapie kupowania farb, by przez święta trochę się pobawić/popastwić smile_prosty.gif

Ja kupowałem Gry Strategiczne w Śródziemiu

Ha! Miałem tego pierwszy numer smile_prosty.gif

A tu fotka ostatniego modelu jaki złożyłem. Parszywa jakość bo robiłem telefonem. W aparacie mam zapchaną kartę pamięci.

AMt63F5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też ostatnio myślałem nad jakąś fajną figurką (z anime, of course). Muszę tylko popatrzeć coś nie coś sklepy z takimi rzeczami bo to co oferuje np. Yatta to łagodnie mówiąc, mało!

Dokładniej to zastanawiam się nad czymś z Monogatari (widziałem świetną figurkę Nadeko w całej yanderowatości jak i wariacje z Hanekawą w tle, które również mnie zainteresowały) czy również modelem z NGE, zwłaszcza, że jestem teraz na fali "hype'u" po kończę NGE i aabieram się za filmówki (czywiście po End of Evangelion).

Wiem trochę zszedłem z tematu, ale jak macie dobre sprawdzone stronki z figurkami z anime to rzucajcie, może i ktos prócz mnie skorzysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zapomnij o allegro i sklepach w Polsce. Przepłacisz, a często i tak model/figurka/cokolwiek będzie dopiero ściągany do kraju.

IMO najlepiej kupować w Japonii. Ze swojej strony polecam sklep Hobby Link Japan. Kupuję tam od jakiegoś czasu i jestem zadowolony. Po najechaniu na cenę pokazuje przeliczenie na złotówki, a jak wsadzisz kilka rzeczy do koszyka to automatycznie wylicza koszt przesyłki.

edit bo zapomniałem:

Z HLJ paczka idzie średnio gdzieś tak z dwa tygodnie. Najszybciej mi przyszło chyba w 8 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kiedykolwiek osiągnę pułap, gdzie będę mógł od tak wydać średnią krajową na przyjemności, zainteresuję się pewnie dollfie, odstraszając tych paru ludzi, którzy jeszcze przyznają się do znajomości ze mną poza internetem...

Ale co tam.

I tak, karcę sam siebie za link do tej strony, choć w Luźnej jeździe powinien przejść bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja. Ile może kosztować jedna taka?

Jeżeli kiedykolwiek osiągnę pułap, gdzie będę mógł od tak wydać średnią krajową

Sprawiłbym ją sobie, bo nie dość, że wyglądają naprawdę porządnie, to jeszcze mogłyby stanowić genialną alternatywę dla manekina rysunkowego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje bardzo dużo. Zresztą sama lalka to dopiero początek i szybko wielokrotność tej sumy rozpływa się dzięki różnym ubraniom - robionym ręcznie i głównie na zamówienie. Generalnie to dość elitarne hobby i nisza w niszy... w niszy. Zostawię tu adres http://dollfieworld.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...