Skocz do zawartości

Polecane posty

Najpierw dostałem odpowidź, że została wyczerpana ilość kodów i niestety swojego nie otrzymam. Po kolejnym zapytaniu dostałem odpowiedź,że jednak mój procesor nie byl objęty promocją. Niestety nie mogę (nie potrafię) zweryfikować tego, czy promocja obowiązywała mojego procka czy nie, bo na stronie intela niczego się nie mogę doszukać.

Procek jaki kupiłem to i5-4440

Zostałem najprawdopodobniej wprowadzony w błąd przez panią z supportu i dlatego to całe nieporozumienie. Na innym forum widziałem informację, że promocja obejmowała tylko procki z serii K, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Nie stwierdziłem też, aby mój procek był "bundlowy". Na fakturze jest tylko nazwa procesora.

Edytowano przez Shogun997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz mój wcześniejszy post.

1) Promocja główna (prowadzona przez Intela) była na procesory z odblokowanym mnożnikiem (K/X) i Morele (zresztą inne sklepy też) wciąż ją prowadzą.

2) Promocja bundle'owa na wszystkie i5/i7 (prowadzona przez niektóre sklepy) polegała na dodaniu do procesorów karty WoT-a z rabatem równym wartości księgowej.

Clou drugiej promocji polega na tym, że to sklepy nabywają kody (po zryczałtowanej cenie) i tworzą bundle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam pytanie jak wygląda sprawa ze składaniem zestawów czy to na morele.net czy esc.pl, a mianowicie jak wygląda przesyłka? Wiadomo dostaję złożony komputer (jak wezmę z esc to dodatkowo z zainstalowanym systemem), ale czy coś poza tym? Jakieś pudełka, paragony poszczególnych podzespołów? No i co z systemem, jeżeli będzie już zainstalowany to czy dostanę płytkę i kod dodatkowo? W końcu kupuje system w wersji BOX. I jeszcze co z okablowaniem? Sam muszę sobie załatwić np. taki kabel aby podłączyć kartę graficzną do monitora?

Edytowano przez WheTWhaT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W morelach wszystko co zostaje po montażu (pudełka, kabelki i inne pierdoły) oczywiście dostajesz. W ESC prawdopodobnie też, raczej pudełek zabierać nie powinni. Oczywiście dostaniesz też paragon/fakturę na każdy podzespół (ale na jednym papierze, jak chcesz osobno to pasuje o tym napisać w komentarzu do zamówienia). System oczywiście dostaniesz pudełko, płytkę, naklejkę. Co do kabla do monitora to zależy. Jeśli zamawiasz z monitorem to musisz się dowiedzieć czy w pudełku do monitora jest kabel. A jeśli nie zamawiasz monitora to albo swój, albo dokupić oddzielny, bo do kart graficznych nie są dodawane kable do monitora.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz pudełka plus wszystko, co było w pudełkach - niezależnie od sposobu realizacji zamówienia; czasami, zwłaszcza przy przesyłkach kurierem i cięższych kartach graficznych są one przesyłane osobno (we własnych pudełkach). Na fakturze masz wszystkie zamówione podzespoły.

Jeśli zamawiasz oprogramowanie to niezależnie od wersji dostaniesz pudełko z jego zawartością, w wersji BOX dostajesz dwie płytki (32-bitową i 64-bitową), przewodnik po systemie oraz kod Windowsa. Radziłbym nie brać usługi instalacji systemu; na pewno w przypadku Windowsa 8.1.

Okablowanie dostajesz takie jakie było dostarczone z kartą graficzną.

@up

Nie wiem jak w wersjach OEM-owych, ale w wersji BOX nie dostajesz stickera. Aktywacja zazwyczaj odbywa się poprzez przypisanie klucza do konta Microsoftowego.

Edytowano przez Irenez
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asus USB N10 Nano

http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam zamiar kupić Zowie FK1, a że dużo sklepów z nią nie ma, to znalazłem aukcję z dość fajną ceną: http://allegro.pl/zowie-fk1-avago-adns-3310-fk-2014-pro-podkladka-i5010624409.html co sądzicie? Warto? Cena chyba najniższa jaką znalazłem na rynku.

PS. Wiem, że trochę nie ten temat, ale w Peryferiach podobnego nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupował u tego sprzedawcy jakiś czas temu właśnie Zowie FK i z tego co pamiętam, to wszystko było ok i szybko ją dostał.

Zerknij też na ofertę moreli, bo za dychę więcej dostajesz fajny "trzymak" na kabel do myszki, który sam w sobie jest warty z ~ 40 zł - http://www.morele.net/mysz-zowie-fk1-pro-gaming-mouse-czarna-zowie-camade-mouse-bungee-czarno-zolta-649004/

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam za niedługo kupić nowy komputer na morele i tym samym mam pytanie do tych co już kupowali / kupili u nich. Mieliście jakieś problemy z komputerem ??? Trochę poczytałem ze ludzie mieli problemy z gwarancją u nich i nie chciałbym skończyć jak ostatnio jeden facet co wydał ponad 4k czeka już 2 tygodnie i ani komputera ( 2 razy go reklamował ) ani pieniędzy nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... cóż gwarancja jak to gwarancja - zależy, gdzie serwis producenta fizycznie się znajduje, jak bardzo jest obciążony itp. itd.

Zdarzają się przypadki, że od momentu zarejestrowania zgłoszenia gwarancyjnego przez sklep do momentu dostarczenia naprawionego/wymienionego produktu upływają 2-3 miesiące. Smutne, ale prawdziwe.

PS Oddawanie całego komputera na gwarancję, jest najlepszym sposobem na zagwarantowanie sobie przedłużenia terminu naprawy/rozpatrzenia wniosku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie stycznia reklamowałem w Morelach dysk twardy. 15 stycznia wysłałem paczkę, a 27 stycznia odebrałem nowiutki, wymieniony HDD. Wszystko zajęło zaledwie te 12 dni, a w międzyczasie jeszcze Morele wysyłały dysk do serwisu producenta/dystrybutora w celu jego dokładnego sprawdzenia.

Ale jak napisał Irenez, zawsze może zdarzyć się inaczej. Parę lat temu długo walczyłem, aż dostałem sprawnie działający joystick (a był to już sprzęt z wyższej półki, za kilkaset zł).

Najgorszą sytuację z reklamacją miałem kilka lat temu. W 2010 kupiłem przez internet, na aukcji Allegro jednego ze sklepów, który miał także swoją witrynę oraz lokalne punkty w Warszawie, w jednym z takich punktów osobiście odbierałem zakupioną kartę. 2 lata później, dosłownie w dniu zakończenia gwarancji, karta sypnęła artefaktami. Mail do sklepu, czy przyjmą coś takiego na styk z gwarancja lub dzień po, napisali że nie powinno być problemu. Kartę oddałem... i słuch zaginął. Zero odzewu na telefony i maile. Wizyta w jednym z ich punktów na warszawskiej giełdzie - praktycznie opuszczony pawilon. Po wielu tygodniach cudem odzyskałem w ogóle samą kartę (oczywiście wciąż uszkodzoną, ale mniejsza z tym), a z tego co wiem, miała być z tego jakaś sprawa na Policji i większa, zbiorowa sprawa. Znajomy stracił tam całego kompa. Dlatego też w miarę możliwości należy reklamować wadliwą część, niż cały komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o morele. Zamówiłem tam złożenie zestawu lecz po przeczytaniu wielu negatywnych opinii anulowałem zamówienie i nie wiem czy to nie był błąd gdyż komputer był już prawie złożony. Proszę więc osoby, które kupowały w morele o poradę czy warto tam zamawiać i czy nie będzie żadnych problemów z pc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z moich znajomych nie miał problemów ze składaniem blaszaków przez morele (a jest już ich *nastu). Prawda jest taka, że większość klientów zadowolonych z zakupu zapomina o daniu pozytywnej opinii sklepowi, podczas, gdy jeśli coś pójdzie nie tak, pojawiają się od razu żale i oskarżenia większego kalibru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zamówiłem w morelach miedzy innymi kartę MSI Geforce GTX 970. Objęta jest ona promocją na te dwie gry - Wieśka i Batmana. Nie dostałem przy odbiorze żadnych kodów. Powinienem? Czy sytuację wyjaśnia się telefonicznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa to tak samo, jak rok temu kiedy w Morelach zamawiałem części i dodawali kody do procesora oraz karty graficznej, to po prostu w najbliższych dniach klucze (bądź instrukcje ich otrzymania) powinny przyjść na e-maila użytego do rejestracji w sklepie.

Edytowano przez Minamir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy raz zamówiłem cały komputer z usługą montażu przez morele net, mam dwa pytania w związku z tym.

-Wiadomo że powinno się sprawdzić przesyłkę przy kurierze czy jest wszystko jest. czy wystarczy jak sprawdzę że są opakowania po wszystkim czy lepiej zdjąć klapę obudowy i sprawdzić czy wszytskie podzespoły są na miejscu?

-Czy karty graficzne wmontowane w komputer mogą się podczas transportu popsuć?

-Czy morele przystosowuje bios płyty głównej pod procesor zamówiony chodzi mi konkretnie o MSI B85-G43 i I5 4590

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zajrzeć, czasem się zdarza, że wskutek kiepskiego transportu np. karta graficzna wypada ze slotu, chłodzenie odpada, itp. (ale to raczej ekstremalne przypadki). Z innych potencjalnie mogacych się popsuć rzeczy są dyski twarde, które źle znoszą wstrząsy.

Tak, BIOS zostanie przystosowany (aczkolwiek powinien być już taki fabrycznie wgrany przez producenta płyty, przecież odpowiedni BIOS wyszedł grubo ponad rok temu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...