Skocz do zawartości

Polecane posty

No ja na szczęscie nie miałam takich rewelacji. Kupowałam sprzęt w rtv Euro agd i realizowałam gwarancję przez sklep .Czekałam na naprawę laptopa tydzień ( nie wiem czemu ale się nie włączał, pewnie jakaś pierdułka, którą naprawili praktycznie od razu). Niemniej wrażenia dobre bo szybko miałam do z powrotem. 

Polecam załóżenie dobrego konta online i chargeback - jest to duże zabezpieczenie przy zakupach online, sama mam w mbank: https://www.tanie-konto.pl/mbank/ekonto-konto-osobiste/

Edytowano przez Zaczarowana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny to są średnio dziwne. To jest zdecydowanie ciekawsze. Tak samo wyłącznie formy płatności, które uniemożliwiają odzyskania pieniędzy w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak.

Na chwilę obecną, przynajmniej dopóki nie zostanie zweryfikowane, że sklep nalicza polski VAT przy zakupie - do omijania z daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, koszt dostawy to kwota rzędu 35-50 zł, jest to bardzo duży sklep i ponoć żadnych problemów z nimi nie ma. Czas dostawy różnie wygląda, zwykle,  jeśli dostępny na magazynie towar typu monitor czy karta graficzna to od tygodnia w górę, w szczególnych przypadkach może iść dłużej, nawet do miesiąca. Zaznaczam, że sam jeszcze nic tam nie kupowałem (właśnie zamierzam) to co piszę bazuję na opiniach innych ludzi. O odbiorze osobistym nie słyszałem.

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ANONIMOWY321 W zależności od rodzaju przesyłki koszt niegabarytowych produktów to 8 EUR (GLS), 11 EUR (UPS) lub 80 EUR (przesyłka ekspresowa UPS). Standardowa przesyłka UPSem idzie jakieś 2-3 dni, GLSem pewnie podobnie. Odbioru osobistego w Polsce raczej nie mają, być może jest możliwość odbioru w ich sklepie w Berlinie, ale to raczej Cię nie urządza.

Jeśli o sam sklep chodzi, to na rynku jest od parunastu lat i cieszy się bardzo dobrą opinią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Dzięki za odpowiedź.

 

Inne pytanie, kupił ktoś coś kiedyś w PC Projekt ? Na allegro niby opinie dobre, w necie też nie jest źle ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce.

Dobra, sklep z tego co widzę ok, nawet na stronie MSI są czyli partnerami są zapewne.

Edytowano przez ANONIMOWY321
poprawka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jak firma, na rynku jest od wielu lat, sam miałem od nich sprzęt kupiony kilkanaście lat temu. Z perspektywy czasu stanowi tylko dowód na to, że gotowych komputerów się nie kupuje ;)

Nie patrz w ogóle na gotowce, bo dostaniesz tylko gorszy sprzęt w wyższej cenie, a wcale nie będą mieć lepiej spasowanych komponentów czy też nie będą mniej problematyczne od składaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, yojc napisał:

Firma jak firma, na rynku jest od wielu lat, sam miałem od nich sprzęt kupiony kilkanaście lat temu. Z perspektywy czasu stanowi tylko dowód na to, że gotowych komputerów się nie kupuje ;)

Nie patrz w ogóle na gotowce, bo dostaniesz tylko gorszy sprzęt w wyższej cenie, a wcale nie będą mieć lepiej spasowanych komponentów czy też nie będą mniej problematyczne od składaków.

Dzięki. Porównywałm ceny ze składaniem na morelach i nie ma jakiejś szczególnej różnicy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w tym przypadku cena wychodzi OK - porównując te konkretne komponenty (i zakładając, że dadzą porządny SSD). Z drugiej strony - gdyby zestaw "zoptymalizować" (dać tańszy zasilacz i obudowę, zmienić kartę na RX-480, itp.) mogłoby wyjść taniej przy praktycznie tej samej wydajności, ale raczej bez większych różnic.

Na minus trzeba zapisać gwarancję - tylko 2 lata, podczas gdy komponenty same z siebie najczęściej mają 3 lub więcej. Ciekawe, czy NTT plombuje komputery jak kiedyś, co wg mnie też jest sporym minusem - nawet czyszczenie się staje problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yojc napisał:

No tak, w tym przypadku cena wychodzi OK - porównując te konkretne komponenty (i zakładając, że dadzą porządny SSD). Z drugiej strony - gdyby zestaw "zoptymalizować" (dać tańszy zasilacz i obudowę, zmienić kartę na RX-480, itp.) mogłoby wyjść taniej przy praktycznie tej samej wydajności, ale raczej bez większych różnic.

Na minus trzeba zapisać gwarancję - tylko 2 lata, podczas gdy komponenty same z siebie najczęściej mają 3 lub więcej. Ciekawe, czy NTT plombuje komputery jak kiedyś, co wg mnie też jest sporym minusem - nawet czyszczenie się staje problemem.

Plombuje tzn. ? Zapytam ich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej na boczne panele obudowy naklejali plomby, których zerwanie oznaczało utratę gwarancji, więc nie mogłeś samodzielnie otworzyć sprzętu żeby go w środku wyczyścić, podłączyć inny dysk, itp.

Komputery składane przez morele też mają plomby, ale ich zerwanie nie ma wpływu na gwarancję, bo i tak gwarancja jest w tym przypadku na każdy podzespół z osobna (w przypadku gotowców NTT i innych jest na cały komputer)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, yojc napisał:

Dawniej na boczne panele obudowy naklejali plomby, których zerwanie oznaczało utratę gwarancji, więc nie mogłeś samodzielnie otworzyć sprzętu żeby go w środku wyczyścić, podłączyć inny dysk, itp.

Komputery składane przez morele też mają plomby, ale ich zerwanie nie ma wpływu na gwarancję, bo i tak gwarancja jest w tym przypadku na każdy podzespół z osobna (w przypadku gotowców NTT i innych jest na cały komputer)

Napisali mi, że: "Stosujemy plomby kontroli jakości, które świadczą o pozytywnym przejściu komputera przez testy poprawnego działania wszystkich podzespołów komputera oraz zabezpieczeń przeciw-przepięciowych zasilacza. Zerwanie plomb nie niesie za sobą żadnych skutków w momencie realizacji gwarancji, gdyż potwierdzają one jedynie fakt, że po zejściu z kontroli jakości nikt nie ingerował w jego wnętrze. Bez problemu można je zerwać i czyścić komputer lub dołożyć podzespoły do konfiguracji. O ile przy awarii, dołożone części nie wpłynęły na jej wystąpienie, serwis NTT nie będzie miał żadnych zastrzeżeń co do wykonanych modyfikacji i podejmie się serwisu podzespołów urządzenia, określonych w konfiguracji początkowej".

Widać coś się zmieniło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Irenez napisał:

Zestaw zasadniczo nie jest jakiś tragiczny, ale płyta i obudowa są dość biedne (Volant 2 to jeden wiatrak w standardzie). No i SSD stosowane przez NTT to Kingstony i A-Data serii SP 550/580.

Ale odbija się to w lepszej cenie. To chyba nie są komputery dla wytrawnych graczy i użytkowników PC, którzy sami składają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, endrej napisał:

Ale odbija się to w lepszej cenie.

No właśnie nie bardzo - przykładowo taki zestaw chyba w niczym nie jest gorszy (no, może pomijając fakt, że GTX 1060 w DX11 wypada nieco lepiej), a z kilkoma podzespołami z wyższej półki i generalnie z dłuższą gwarancją.

6 godzin temu, endrej napisał:

To chyba nie są komputery dla wytrawnych graczy i użytkowników PC, którzy sami składają.

Ano nie - są głównie dla osób, które pozwolą się nabić w butelkę, nie mając pojęcia, że w zbliżonej cenie można mieć lepszy sprzęt.

@down
Racja, zapomniałem napisać - można by było upchnąć 16GB, ale kosztem płyty głównej, obudowy, zasilacza i czegoś jeszcze, także IMHO lepiej póki co pozostać przy 8GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...