Skocz do zawartości

Polecane posty

Zestawów polecanych z tego sklepu jest tutaj całkiem sporo, a narzekań przesadnie dużo nie ma.

Jednak doświadczenia kilku użytkowników (kilkutygodniowe czekanie, a na koniec sprawa i tak niekoniecznie zostaje rozwiązana) raczej nie zachęcają do składania reklamacji - jak coś będzie nie tak, to chyba bezpieczniej skorzystać z możliwości odstąpienia od umowy zawartej na odległość (i kupić wadliwy podzespół gdzieś indziej), ewentualnie powołać się na niezgodność towaru z umową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamawiałem kilka podzespołów z morele. Wpłaty dokonałem w niedziele, i dostałem maila, że paczka zostanie wysłana w poniedziałek następnego tygodnia. Jakie było moje zdziwienie gdy otrzymałem paczkę w piątek, czyli kilka dni przed terminem :) Co nie zmienia faktu, że czekałem tydzień,a to trochę czasu. A sprzęt był w magazynie, więc wg Morele powinien zostać wysłany w ciągu 2 (albo 3) dni. Nie mniej- polecam! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie konkretnego sklepu, ale myślę, że wielu osobom się przyda:

W przypadku firmy ASRock możemy liczyć na zwrot 110 - 405 złotych, natomiast za zestaw z płytą firmy ASUS możemy otrzymać już 160 - 440 złotych. Pełną listę konfiguracji i kwotę zwrotu znajdziecie na tej stronie.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-cashback-promocja-procesor-intela-plyta-msi-h97-z97-x99.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flat mail - coś z klasyfikacji USPS. Przesyłka o wymiarach większych niż A4, grubości większej niż 6 mm, ale o wymiarach mniejszych niż 38 cm długości, 30,5 cm szerokości, nie grubsza od 19 mm i ważąca nie więcej niż 453 gram oraz być elastyczne.

Teoretycznie przesyłki sortowane ręcznie mogą być grubsze (30mm), ważyć do 2 kg i mogą być sztywne.

Typowy chiński sklep: do 22/45 euro zwolnienie z VAT; do 150 euro zwolnienie z cła.

Typowe stawki celne: części komputerowe, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe - 0%, odtwarzacze mp3/mp4/konsole - 13,9%.

Uwaga: Chińskie sklepy w przeciwieństwie do tych z cywilizowanego świata najczęściej nie doliczają VAT-u/cła/kosztów odprawy celnej, więc jak się ma pecha to nie tylko będziesz musiał opłacić VAT/cło, ale także koszty odprawy (a firmy kurierskie w skrajnych wypadkach potrafią sobie policzyć do ok. 150 złotych za nią).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morele to są niezłe cwaniaki.

Ja rozumiem pomyłki ale ostatnio sporo kupowałem i znajomi też.

Na razie takie sytuacje nastąpiły:

1. Kolega kupował kartę graficzną Asus GTX 960 4GB DirectCU II MINI za 1000zł. Fenomenalna cena za 4GB wersję.

Po jakimś czasie dostał kartę a w środku paczki ZONK! - 960 2GB, z chłodzeniem Asusa, a jakże!

Od razu zwrot i reklamacja. Ja poszukałem tymczasem czy tylko u nas się pomylili i odkryłem, że taka karta w ogóle nie istnieje na stronie producenta (DirectCU II Mini istnieje tylko w wersji 2GB), czyli morele.net wystawiło na sprzedaż nieistniejącą wersję 4GB karty w atrakcyjnej cenie 1000zł. Pomyłka? Z pewnością.

Po kilku tygodniach zmagań kolega dostał inną kartę, którą mu doradziłem, ale niesmak pozostał. Natomiast śmieszna sprawa: zanim uznano jego zwrot produktu to "z automatu" jakiś bot przysłał mu kod na Wiedźmina 3 który przysługiwał mu z tytułu zakupu GeForce.

Jak dostał zwrot pieniędzy i kupił coś innego, to po kolejnych 14 dniach dostał jeszcze drugi kod na Wiedźmina 3.

Czyli wyszedł na tym nieźle, bo miał dwa Wiedźminy 3 w gratisie do jednego GPU...

2. Kupiłem GTX 970 podczas akcji "gratis Wiedźmin 3 + Batman Arkham Knight". Do końca promocji pozostało jeszcze kilka dni.

Dzisiaj, po 14 dniach od zakupu, dostałem kod... tylko na Batmana.

Na razie wysłałem zapytanie do nich ale nie oczekuję odpowiedzi innej niż "no ale ten teges wicie rozumicie nam się zmieniła promocja"

Czemu mnie, jako klienta który podjął decyzję o zakupie karty 970 AKURAT w morele.net na podstawie tej promocji Wiedźmin+Batman, miałoby to interesować...?

Chyba przekroczyli granicę mojej cierpliwości i z zasilaczem+SSD nie będę ryzykować zakupów u nich. dostanę kota w worku po raz trzeci.

Edytowano przez Wolfur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś mógłby mi pomóc z wyborem zasilacza do laptopa Sony Vaio, mój się zepsuł, potrzebuję nowego, ale nie miałem nigdy okazji korzystać z żadnego niefirmowego zasilacza, który nie byłby kupowany w zestawie z laptopem i zupełnie nie wiem czy mam szukać jakiegoś konkretnego czy tylko wejścia mają pasować czy jak to wygląda? Muszę się wybierać do sklepu czy mógłbym sobie zamówić któryś z tych na http://www.mediamarkt.pl/kable-i-adaptery-av_kable ? Niestety w okolicy nie mam sklepu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję sobie złożyć PC, Morele.net to odpowiednia strona do zakupu podzespołów?

Bo słyszałem negatywne opinie o tym sklepie.

Ciężko o sklep o takich obrotach, o którym nie da się przeczytać negatywnych opinii. Tu na forum jest składane całe mnóstwo zestawów w tym sklepie, a narzekań jakoś przesadnie dużo nie ma.

@KaliMali

Chyba lepiej zrobisz, pytając w tym dziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że bezpieczniej - Komputronik ma wredne reguły (od "rezerwacji ilościowej" poczynając), a liczba kiepskich opinii o osobach tam pracujących jest też spora.

Oprócz moreli zresztą masz jeszcze np. techplanet.pl, x-kom.pl, esc.pl, proline.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...