Skocz do zawartości

Polecane posty

  • 4 weeks later...

Szczerze chciałbym NIE polecić morele.net . Fajnie ,że wysłali dość szybko kompa i było tak jak chciałem, ale nie wysłali mi kodu do gry World of Tanks (jagdtiger 8.8+7 dni premium +1250golda-wszystko warte 180zł ). Pani z supportu stwierdziła, że promocja była prowadzona do wyczerpania zapasów.................... taaaaaaa jasne. Opchneli mój kod na allegro,a teraz mają wyj...ne. Dziękuję,ale następny zakup na pewno nie będzie w morele.net

Zostałęm wprowadzony lekko w błąd przez support-sprawa się wyjaśniła, mój procek nie był objęty promocją.

Edytowano przez Shogun997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiedział napisał @Ationx to po pierwsze.

Po drugie, jaki kupowałeś procesor? Jeśli i5/i7 Haswella bez odblokowanego mnożnika, to warunki promocji były o niebo bardziej skomplikowane - to nie jest w sumie kod dodawany za darmo do gry (jak np. programy AMD, Nvidii, czy Intela dla procesorów z odblokowanym mnożnikiem), tylko bundle procesora z kodem do WoT-a. Spójrz na swoją fakturę/zamówienie/rachunek - czy jest na niej pozycja bundle'owa, czy sam procesor?

Po trzecie, pomówienia publiczne podpadają pod ściganie z kodeksu karnego. Wiem, że czasami trudno powstrzymać nerwy, jak liczyłeś na coś, a tego nie dostałeś, ale na przyszłość, radziłbym odróżniać opinię ("nie zaufam im") od przypisywania czynności.

Edytowano przez Irenez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie, pomówienia publiczne podpadają pod ściganie z kodeksu karnego. Wiem, że czasami trudno powstrzymać nerwy, jak liczyłeś na coś, a tego nie dostałeś, ale na przyszłość, radziłbym odróżniać opinię ("nie zaufam im") od przypisywania czynności.

Taa, piękna rzecz w polskim prawie. O sklepie można napisać wszystko, o ile pisze się pozytywnie. Jeśli napisze się coś negatywnego (nawet jeśli jest to prawdą), to od razu zaczyna się straszenie procesem o pomówienie. Z tego też powodu nie można ufać portalom z opiniami, bo negatywne opinie szybciej znikają niż się pojawiają.

A jeśli o sam problem chodzi - sklep na stronie miał zaznaczone, że promocja trwa do dnia xxx lub do wyczerpania zapasów, więc sklep jest kryty. Dlatego jeśli liczy się na tego typu kody, to należy przed zakupem się dopytać sprzedawcy, czy oni nadal są w posiadaniu jakichś wolnych kodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Tutaj raczej nie chodzi o to, że opinia negatywna tylko o to, że autor nie mając na to kompletnie żadnych dowodów oskarża sklep "o kradzież kodów i sprzedaż na Allegro". Takie rzeczy można zdecydowanie bardziej kulturalnie napisać. A bądź co bądź jeśli ktoś bez twardych dowodów oskarża kogoś publicznie o kradzież to druga osoba jako urażona może iść z tym na drogę sądową i ma do tego pełne prawo. Zresztą nawet nie wiemy czy info o promocji w dniu zakupu jeszcze wisiało na stronie, może autor gdzieś tam przeczytał, że jakaś promocja miała być, choć mogła ona się już skończyć wcześniej niż zakupił dany produkt. Często się zdarza, że osoby nie czytają regulaminów promocji, a potem pretensje po wszystkich forach, że jakiś tam sklep coś im ukradł, choć mogło im to już nie przysługiwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszenie też podlega pod groźby karalne, więc bardziej jest to kwestia braku świadomości prawnej rodaków. Poniekąd jednak też skłonność Polaków do wyrażania kategorycznych stwierdzeń, typu "oszuści, którzy specjalnie mnie ignorują" itp., a nie opinii - "uważam, że zostałem źle obsłużony, ponieważ na mojego maila dostałem odpowiedź po iluś dniach" powoduje, że moderatorzy są daleko bardziej skorzy do usuwania negatywnych opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ationx Zgodziłbym się z Tobą, gdyby nie jeden drobny szczegół - Morele dobrze wie, że nie ma już tych kluczy, ale nadal się nimi chwali w opisie produktów (np. tu). Sorki, ale określenie morele.net, którego użył Shogun977 jest poprawne, tylko argumentacja do kitu.

@Irenez Moderatorzy portali z opiniami są skorzy do usuwania wszystkich negatywnych opinii, nawet jeśli są one wyważone. Wystarczy tylko, że ktoś ma dar przekonywania. Dlatego z założenia nie należy takim portalom wierzyć. Popatrz sobie na historię opinii większych graczy w jakimś Google Cache lub archive.org. Naprawdę dobrze widać jak to działa.

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no niby mają jeszcze info o tej promocji. Tak czy siak raczej bym stawiał na problem na linii między osobą zajmującą się wysyłką kodów i osobą zajmującą się wstawianiem promocji na stronie (bo pewnie jedna osoba tego nie obsługuje) niż celowe trzymanie tego promo w celu zwabienia klientów. W takiej sytuacji najlepiej by było jakby zaproponowano autorowi klucze do gier z jakiejś innej promocji.

Ewentualnie jest jeszcze taka opcja, że ktoś czegoś na infolinii nie zajarzył i przypadkowo podano autorowi błędne info. Opcji może być mnóstwo. Z tego co pamiętam kiedyś w sprawie kodów należało pisać na adres mailowy kody@morele.net

Przynajmniej ja jak kupowałem GTX 660 to z takiego adresu dostałem kody i coś tam się pytałem to też mi normalnie odpowiedziano w tej sprawie.

Warto spróbować upomnieć się o swoje, może nadal kody obsługują z tego adresu.

Swoją drogą to jeśli dobrze pamiętam to morele zawsze wysyłało kody w ciągu 10 dni od zakupu. Co prawda przy tej promocji nie ma tego info, ale pewnie też tą zasadę stosują. @Shogun007, od ilu dni masz ten zestaw?

Edytowano przez Ationx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zupełnie inna promocja.

Problem polega na tym, że są dwie różne promocje:

1) Promocja na Haswelle oraz Haswelle-E z kodami do WoT + Grid Autosport + soft dla procesorów z odblokowanym mnożnikiem - http://gamingbundle.intel.com/offer/#/home

2) Promocja na i5, i7 (Haswellowe) z kodami do WoT jako bundle - http://gamingbundle.intel.com/worldoftanks/#/home

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie są z identycznym zestawem do WoT-a (sama karta na Neweggu kosztuje $69), a @Shogun997 nic nie pisał o Autosporcie. Z tematu, który założył dotyczącego składania komputera, można wywnioskować, że został przy i5-4440, czyli kwalifikował się jedynie do drugiej promocji (która zniknęła).

Edytowano przez Irenez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Shogunowi tylko na kodzie do WoT zależało (sklep daje jeden kod, który odblokowuje pozostałe kody po wpisaniu go na stronie Intela). Z tematu wynika, że Shogun został przy procesorze poleconym przez yojo. Dodatkowo z tego co widzę po historii strony, to Morele nigdy u siebie tego drugiego bundla nie reklamowało (przynajmniej nie widzę takiej informacji w historii oferty procka i5-4440 w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy).

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, ten pierwszy bundle jest przeznaczony tylko dla procesorów z odblokowanym mnożnikiem, więc i tak @Shogun997 nie mógłby nań przy i5-4440 liczyć, więc pytanie brzmi jaki procesor zamówił.

Edit: Jak patrzę na niektóre zachodnie fora, to w ogóle supportowi Intela dostaje się bardzo mocno za oba bundle (problemy z kodami i pisanie na Berdyczów).

Edytowano przez Irenez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dostałem odpowidź, że została wyczerpana ilość kodów i niestety swojego nie otrzymam. Po kolejnym zapytaniu dostałem odpowiedź,że jednak mój procesor nie byl objęty promocją. Niestety nie mogę (nie potrafię) zweryfikować tego, czy promocja obowiązywała mojego procka czy nie, bo na stronie intela niczego się nie mogę doszukać.

Procek jaki kupiłem to i5-4440

Zostałem najprawdopodobniej wprowadzony w błąd przez panią z supportu i dlatego to całe nieporozumienie. Na innym forum widziałem informację, że promocja obejmowała tylko procki z serii K, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Nie stwierdziłem też, aby mój procek był "bundlowy". Na fakturze jest tylko nazwa procesora.

Edytowano przez Shogun997
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...