Skocz do zawartości

Czat - rozmowy o pupie maryni


deBug

Polecane posty

W sumie nie wiem gdzie to wrzucić, więc dam tutaj (cały kanał, bo nie chce mi się linkować 10 filmików po 30 sekund):

https://www.youtube.com/channel/UCknqC0Z0HnNVg2JZ1q8tbug/videos

Generalnie całkiem spoko zrobiona kampania przeciw-używkowa, aczkolwiek chyba jestem za grzeczny bo nie rozumiem czym się różni (pod kątem substancji/działania): "amfa" od "amfetaminy", "zioło" od "blantów", "szlugi" od "fajek", czy "wóda" od "browarów" (powinno być ogółem alkohol chyba, nie?). Ktoś jest obeznany w temacie i może mi wytłumaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać tylko, że między wódką a browarem są zasadnicze różnice. Choćby smakowe i procentowe. Zioło od blanta różni się tylko kształtem. Pierwsze to susz, który nabijasz do fifki, drugie to susz w formie papierosa. Amfa od amfetaminy niczym się nie różni.

Browary polecam, resztę nie.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ZygfrydQ napisał:

Generalnie całkiem spoko zrobiona kampania przeciw-używkowa

Obejrzałem wszystkie filmiki i jestem zażenowany. XD

Ale jak już jesteśmy przy kanałach na yt, to polecam Drugslab - w miarę sensownie pokazują tam działanie wszelkich narkotyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ZygfrydQ napisał:

Generalnie całkiem spoko zrobiona kampania przeciw-używkowa, aczkolwiek chyba jestem za grzeczny bo nie rozumiem czym się różni (pod kątem substancji/działania): "amfa" od "amfetaminy", "zioło" od "blantów", "szlugi" od "fajek", czy "wóda" od "browarów" (powinno być ogółem alkohol chyba, nie?). Ktoś jest obeznany w temacie i może mi wytłumaczyć?

What. Większość takich kampanii i tak odnosi odwrotny skutek do zamierzonego. No i w pewnym wieku już nie powinieneś zadawać takich pytań, bo to trochę głupie. 

No i kampania jest trochę kiepska, a w używki mimo wszystko trzeba z głową zamiast "nie ruszaj, bo pójdziesz do piekła".  Śmieszy mnie zwłaszcza zestawienie "browarów" obok amfetaminy, lsd i buk wie czego jeszcze, also - blanty i zioło to dwa różne filmy xD

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to raczej ma trafiać do jakiejś gimbazy czy innej dzieciarni, która właśnie nie 'sięga po używki z głową'. A jeśli tak, to raczej spoko moim zdaniem, bo w tym wieku największym zmartwieniem takiego dzieciaczka to zrobienie z siebie głupa przed kolegami. A te filmiki chyba właśnie to pokazują. Nie wiem, nie znam się, z pokazanych używek tylko alkoholu próbowałem :v

Ale jeśli znajdę się kiedyś w kraju, gdzie to jest legalne, to nie wzgardzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ZygfrydQ napisał:

A jeśli tak, to raczej spoko moim zdaniem, bo w tym wieku największym zmartwieniem takiego dzieciaczka to zrobienie z siebie głupa przed kolegami.

You have no idea. Kiedy ja byłem w tym gimnazjalnym wieku największym problemem było załatwienie kogoś kto te napoje wyskokowe kupi i wtedy praktycznie każdy robił większą lub mniejsza głupotę, więc ''ale będziesz śmiesznie wyglądał po dwóch piwach" to argument inwalida. 

Dlatego moim zdaniem znacznie lepiej jest edukować jak działa alkohol czy inna używka, co jest niebezpieczne, nie zachęcać, ale edukować,  bo zdecydowana większość dzieciaków i tak sięgnie po to przed wiekiem dozwolonym i nie przeszkodzi im grożenie palcem ani polskie prawo. Tak samo z edukacją seksualną i wkładaniem sztućców do gniazdka.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy dzisiaj zajęcia z dwiema dziewczynami z Indonezji (zamiast języka polskiego, hyhy). W sumie lekcja bardzo spoko, ale najlepszą częścią spotkania był poczęstunek - poczęstowały nas soją z dodatkami i oesuuuuu, to było tak dobre. <3 
Gdybym mogła zeżarłabym im całe pudełko. ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Germanotta napisał:

Mieliśmy dzisiaj zajęcia z dwiema dziewczynami z Indonezji (zamiast języka polskiego, hyhy). W sumie lekcja bardzo spoko, ale najlepszą częścią spotkania był poczęstunek - poczęstowały nas soją z dodatkami i oesuuuuu, to było tak dobre. <3 
Gdybym mogła zeżarłabym im całe pudełko. ._.

To zły znak, zjedz dobrego schabowego to ci przejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Abyss napisał:

Bo telefon jest do dzwonienia i wysyłania smsów. 

Telefon właściwie teraz służy mi za latarke/budzik, do niczego więcej LG L5 się nie nadaje ;_;. Właściwie funkcja dzwonienia tez mi jest zbędna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...