Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

m(s): Przecież to oczywiste, że pieniądze rządzą w sporcie. Teraz bez kasy to kluby nie mają co rywalizować w Europie. Oczywiście mam tu na myśli walka o najwyższe cele.

Ciekawe że tak się dba o odczucia Muzułmanów- postęp cywilizacyjny :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń po meczu. Legia przegrywa pierwszy mecz na własne życzenie. Grali słabo i bez takiej wiary jak w poprzednich spotkaniach, choć z drugiej strony Legia jest pewna awansu. Po drugie środek pola wyglądał tragicznie. Jodłowiec się z Ivicą ślizgał i notowali obaj mnóstwo strat. Mało było gry skrzydłami, a bardziej Legia próbowała grać środkiem pola. Kółeczka, straty i zatrzymywanie akcji. 3-krotnie tylko Legia coś próbowała zrobić. Dodatkowo Orlando Sa nie potrzebnie zbyt często się cofał do Dudy.

Co do kibiców...

Race (pewnie kary finansowe), bicie się z policją (brak kibiców na meczach wyjazdowych) i w kierunku piłkarza Leya rasistowskie teksty (a w Legii jest np, Dossa Junior) nie będę tego komentował. Banda wieśniaków (tyle)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Legia miała awans. Mecz był bardzo nudny i nawet nie oglądałem go do końca. Szkoda, że zespół z Turcji wygrał i teraz będzie mecz o pierwsze miejsce.

Lechia chce pozyskać Milę. Nie wiem czy będzie to dobre posunięcie dla Mili jakby transfer doszedł do skutku.Mila dobrze sprawdza się w taktyce Śląska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... mecz bez kibiców będzie podczas ostatniego spotkania w fazie grupowe LE. Wieś wyszła. Ja chciałbym wiedzieć jak teraz Dossa Junior się czuje. Jak się wyleczy i zagra na stadionie Legii to niech go kibice ''poczęstują'' bananami. Chłopak musi się czuć jak w domu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Rasizm trzeba tępić. Koniec i kropka.

Szkoda że przez kilku idiotów ( inaczej nazwać ich nie idzie) znowu będą kary.

Właśnie przeglądam tabelę ligi angielskiej i United nawet dobrze grają w ostatnich meczach. Nie jestem ich fanem, ale kibicuję im żeby dostali się do LM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Dlatego jestem za tym, żeby karać takich bandziorów i idiotów (inaczej nazwać ich nie idzie) karą więzienia oraz kosztami postępowania sądowego. Oczywiście Legia powinna wystąpić o zapłacenie przez tych kibolów również kary zasądzone przez UEFA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak nałożysz karę stadionową to znajdą się inni, im większy tłum tym wieksza szansa na idiotę. W jednym meczu będzie się zachowywał normalnie (albo go w ogóle nei będzie), w kolejnym mu odbije. No i dodajmy, że "walka" z rasizmem w wykonaniu UEFA to polowanie na czarownice, gdzie jedyne i decydujące slowo mają wysłannicy FARE czy Nigdy Więcej. Ich donosy i raporty przebijaja wszystko, łącznie z raportem delegata, a dowody im niepotrzebne, bo europejska centrala bierze od nich wszystko na słowo. Lech kiedyś dostał karę za rzekome wlepki z hasłem "good bye left side" rozdawane przed stadionem. Nie przedstawiono żadnego dowodu, że one w ogóle istniały - ktoś z Nigdy Więcej je "widział" i to wystarczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Hajto wrócił na ławkę. Cieszy mnie ta informacja, szkoda tylko, że nie w klubie Ekstraklasy. GKS Tychy jest w trudnym położeniu, ale wierzę w byłego reprezentanta naszego kraju.

Neuer znalazł się w najlepszej trójce na piłkarza roku. Jak dla mnie jest to decyzja trochę zaskakująca, ale w pozytywnym znaczeniu. Na 90% nie wygra tego plebiscytu, ale już sam fakt nominacji jest już dla nie wyróżnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ljuboja zakończył karierę piłkarską. Weszło.com jak zwykle musi kogoś zjechać, bo tak jest najlepiej. Może i Serb chodził do nocnych klubów we Francji, ale na poziomie drugiej ligi potrafił strzelić 8 bramek i miał 8 asyst. Gdzieś dziś we Francji jest np. Wielki Furman to każdy wie... Chciałbym przypomnieć Stanowskiemu, że jego piłkarskie ''fany'' pokroju Kowalczyka czy Samo wcale nie byli lepsi... Ljuboje w Legii potraktowano w sposób chamski. Jego impreza z Rado była tylko pretekstem do wywalenia go, bo Legia nie mogła już na nim zarobić. Chce też się zapytać kto z piłkarzy nie imprezuje?. Zresztą właśnie Ljuboja nauczył grać w piłkę: Rybusa, Wolskiego i Radovica! To dzięki jego cofaniu i wymachiwaniu rękoma Legia zdobywała dużo punktów i mogła się pokazać w LE.

I jeszcze jedno: Ljuboja nawet bez treningów zjadłby dziś naszą ligę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ljuboja to była klasa sama w sobie.

Przyjechał do Polski i wiele osób uważało, że sobie nie poradzi. Może nie miał szybkości, ale miał to coś co sprawiło, że stał się gwiazdą naszej ligi.

Podobno decyzja w sprawie kary Legii będzie w późniejszym terminie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa otrzymała komunikat ze strony UEFA za wybryki podczas wyjazdowego spotkania Lokeren. Konkret jest taki: 2 spotkania u siebie bez kibiców, bez kibiców na meczach wyjazdowych w LE do końca sezonu i 100 tys euro kary finansowej. To tak naprawdę ''mało'' biorąc pod uwagę fakt, że Legii mogło grozić zdecydowanie więcej, np: Zawieszenie Legii w LE przez kilka lat. Zresztą tak btw. Stanowski na Twitterze informował, że podczas meczu z Cracovią grupka kibiców (ta sama) gwizdała i obrażała dwóch piłkarzy Cracovii. Ja się pytam: Gdzie jest ochrona? I czy trzeba karać ''cały stadion''? Czy nie lepiej obejrzeć nagrania video i karać tylko tych co przeszkadzają np: Zakazem stadionowym? To jest chore, ale przepisy/przepisami Legia kolejny raz przez bandę debili cierpi, bo brak sprzedanych biletów na mecze LE = utrata kilku milionów złotych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara jest bardzo surowa, ale niestety Legia przez kilku/nastu idiotów zasłużyła sobie na to.

Rasizm jest bardzo poważnym przewinieniem, a UEFA jest na tym punkcie uczulona.

Brak kibiców będzie bardzo poważnym osłabieniem w następnej rundzie LE- dobrze że Legia ma już awans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw co do samej Legii się wyjaśniło. Po pierwsze blisko (bardzo blisko) sektorówki Legii był delegat UEFA który celowo chciał wyłapać Legię. Po drugie rasistowskie wyrażenia padły z ust holenderskich kibiców trzymających sztamę z Legią (potwiedzone info). Kilku z nich pojawiło się w kolejce ligi holenderskiej i wulgarnie się odnosiło do Milika. I w tym momencie w połowie tylko przeproszę Legię. W połowię tylko, bo w połowie na przeprosiny nie zasłużyła. Przez branie osób z innych klubów, to Legia dostała karę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea - Tottenham 3:0

Pierwsze 15 minut było bardzo niepokojące dla gospodarzy. Harry Kane szalał w pomocy i ataku i robiło się niebezpiecznie pod bramko Kurtua. Na szczęście w 18 minucie Hazard po dobrej dwójkowej akcji z Drogbą strzelił po raz pierwszy, kilka minut póżniej reprezentant WKS poprawił drugi raz i zrobiło się dużo spokojniej.

Team Mourinho uspokojony wynikiem złapał zadyszkę świeżo na początku drugiej przerwy, lecz z czasem znowu kontrolował przebieg gry. Wynik ustalił świetną indywidualną akcję Remy. Plus dla nieopierzonego Zoumy który dobrze ustawiał się w obronie.

Największą gwiazdą meczu jednak wspomniany na początku Kane. Z Evertonem już pokazał kawał skilla, ale wczoraj był niesamowity. Anglia może mieć z niego masę pożytku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego sezonu ma wrócić stara formuła Ekstraklasy (śmiechłem). Powód lekko absurdalny. Nasi myślą, że już awansowali na Euro... Większej głupoty nie słyszałem. Po pierwszy wystarczy wpadka z Irlandią by wszystko zaczęło się od nowa. Mamy tylko trzy punkty przewagi nad innymi i to bardzo łatwo można będzie stracić. Po drugie nowsza formuła była i będzie moim zdaniem nieporównywalnie lepsza z jednego powodu. Więcej spotkań i granie co trzy dni. No i na końcu... Czy Nawałka weźmie kogoś z polskiej ekstraklasy? Poza Milą na razie tam nikogo nie widzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zniesieniem obecnej formuły, bo jak napisał Elano jest niesprawiedliwa, ale z jednoczesnym wprowadzeniem dodatkowych meczów w dowolny sposób (zwiększając liczbę drużyn czy w inny sposób). Te kilka meczów więcej to ważna sprawa, która pozwoli naszym przyzwyczaić się do realiów Europy.

Górnik - Legia - gwałcik. Najlepsze okazje gospodarze mieli po błędach indywidualnych zawodników Legii.

Moment, w którym kibice rywali skandują swoje antyprzyśpiewki, a Twój zespół zdobywa gola - bezcenne cool_prosty.gif.

Czekamy na LE, choć przy pustych trybunach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za pozostawieniem obecnej formuły. Może i jest to niesprawiedliwe, ale przynajmniej są emocje do końca. Drużyny będą walczyly o wejście do czołowej ósemki.

Dobrze, że nie byłem na wczorajszym meczu. W takim tempie to w następnym meczu dostaniemy 5:0. Nic więcej nie trzeba pisać po tym meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przychylam się również do tego co jest teraz. Teraz jest chociaż walka do ostatnich meczów żeby znaleźć się w ósemce, a ci co walczą o utrzymanie grają po to aby mieć jak najwięcej punktów po dzieleniu. Dlatego każdy mecz jest ciekawy i jak pokazują wyniki są niespodzianki bo każdy walczy. Jeśli natomiast powrócimy do starych zasad to ta liga już nie będzie taka ciekawa, chyba że na ostatnie dwie kolejki np 5 drużyn będzie walczyć o mistrzostwo i grę w L.E.

Co do wczorajszego meczu Górnika to zostawię bez komentarza. Wynik sam mówi to co działo się na boisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśnodorski poinformował, że Ljuboja po zakończeniu kariery będzie pomagał w transferach Legii Warszawa. Ljuboja ma spore kontakty w Niemczech czy we Francji i Legii może naprawdę pomóc. Oby to nie było na takiej zasadzie przyjacielskiej, że zacznie sprowadzać dziadków po 35-tce (chociaż Ljuboja był stary to zjadał tą ligę). Oby szukał takie talenciki jak: Duda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się wyjaśniło kto będzie kaptanem naszej kadry:

http://www.sportfan....utm_campaign=o2

Akurat tu się zgadzam, bo Lewy dużo robi dla naszej kadry, szkoda tylko że nie ma dobrego przekazu co do opaski kapitana. Wg mnie nie liczba meczów w kadrze powinna decydować o opasce kapitana, a charakter i jego pozycja w kadrze. Lewy jest w dobrej formie, więc opaska powinna należeć do niego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsze roziwazanie jest takie, ze to druzyna w tajnym glosowaniu sama wybiera kapitana. To przeciez musi byc osoba powazana i szanowana wsrod druzyny - jasne jest, ze wybiora goscia z najwieksza charyzma. Ale chyba sie myle, bo z tego co mozna zaobserwowac w pilkarskim swiecie to trenerzy najczesciej wybieraja kapitana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liverpool - Basel 1:1

Wielkie brawa dla gości. To jak grali piłką w całym meczu, to mógłbym oglądać godzinami. Widać ogromne wypracowanie na treningach, bo to z jaką precyzją wymieniali między sobą piłkę, zdobywając teren było niesamowite.

Zagrania na wybieg, klepa, w trójkącie - no cud, miód, malina. Dodajmy do tego bardzo dobrą obronę i The Reds nie mieli czego szukać w tym meczu. Dopiero gol pod koniec z wolnego Steviego G. dawał jakieś nadzieje The Reds, ale na tym się skończyło.

Atutem Szwajcarów niewątpliwie był brak innych zobowiązań, gdyż do rozgrywek ligowych wracają w połowie lutego i mogli się skoncentrować w pełni na tym spotkaniu. Z przebiegu całej rywalizacji w tej grupie Basel bardziej zasłużyło na ten awans.

Jeśli mają tak operować piłką jak wczoraj, to już nie mogę się doczekać ich kolejnego starcia w LM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...