Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

W końcu Górnik zgarnął komplet punktów. Po strzeleniu gola przez Zawiszę, Górnik tylko się bronił. Dopisało nam szczęście, ale najważniejsze są 3 punkty.

Byli zawodnicy Górnika szaleją :-) Olkowski zagrał znakomite spotkanie- nawet dostał ocenę 1 czyli bardzo dobrą. Milik również strzelił dwa gole i pozostaje liczyć na powtórkę w piątkowym meczu z Gruzją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przeczytałem, że jeden z zawodników metalista mówi, że legia jest najsłabszą drużyną w grupie. Pamiętam jak rok temu nie wygrali w grupie ani jednego meczu a trener cypryjczyków mówił, że legia jest najlepsza w grupie, więc ja wolę to co jest teraz.

wielkie brawa i mega wynik 4 mecze 12 pkt smile_prosty.gif

O ile pamietam to trener Cypryjczyków mówił po meczu w Warszawie, ze Legia jest lepszym zespołem niż oni i chyba tylko tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie media bawią się w najlepsze. Znacie Milika? Dziś ktoś poinformował, że chce go Juve za 10 mln euro. Ja rozumiem, że magia pokonania najsłabszej ekipy Niemców, to też sukces, ale pamiętajmy, że Polska nie wyszła jeszcze z grupy i nie awansowała i to dopiero początek. Do czego dążę? O tym, że my lubimy się podniecać małymi szczegółami. 13 spotkań - 13 bramek (8 amatorom). Jak strzeli bramkę w meczu z Gruzją, to się posikają i co wtedy? Już nie Juve, a Real będzie go chciał? (pamiętajmy też, że Milik wcale pewnej pozycji w Ajaxie nie ma...)

Jeszcze co do polskiej myśli szkoleniowej. Nikt nie lubi Berga. Godlewski nie chce go w kategorii trenera roku, bo nie jest Polakiem, a Koźminski informował, że Berg się nie nadaje na trenera Legii i nie osiągnął nic... Ja rozumiem, że każdy ma ból czterech liter, ale przestańmy mieć kompleksy. Jaka jest różnica między Norwegiem, a nic nie potrafiącym Urbanem była widoczna szczególnie w LE. Z każdym polskim trenerem Legia miałaby zero punktów. Każdy piłkarz podniósł swoje umiejętności szczególnie Broź czy Żyro. Teraz każdy liczy na to, że Bergowi powinie się noga i wskoczy Czesio albo Hajto (bo polska myśl szkoleniowa jest jak Yeti, Wszyscy słyszeli, a nikt nie widział...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowanie balonika to u nas norma. Milik ostatnio słabeuszom dwa gole to już w nim widzą drugiego Lewandowskiego. Z Olkowskiego zaraz robią Daniego Alvesa albo Lahma.

Co do Berga to jasna sprawa. Wiele razy jego decyzje mnie frustrowały (późne zmiany, ustawianie różnych piłkarzy na nietypowych pozycjach, to co robi z rezerwami i związaną z nią atmosferą itp.), ale trzeba mu oddać, to co jego - Legia w pucharach gra skutecznie (niekoniecznie ładnie, choć wszystkie mecze wygrywa), a w lidze pomimo kilku wpadek, na półmetku plasuje się na pierwszym miejscu. Kadra może szeroka, ale ostatnio brakuje Rado, Brzytwy i Dossy, a jakoś dajemy sobie radę. Póki co brawa dla Norwega, a jeśli poprowadzi klub do obrony mistrzostwa to będzie turbo szacun.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ważny mecz przed Polakami. Jesteśmy faworytami, ale nie spodziewam się łatwego spotkania. Ważne jest, aby szybko strzelić bramkę. Chciałbym żeby wystąpił Olkowski zamiast Rybusa. Zawodnik Tereka nic nie wnosi do kadry.

Liczę też na remis w meczu Irlandii z Szkocją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygraliśmy aż 4:0 z Gruzją i ten rok kończymy udanie. Wycieczka na Kaukaz mogła być bardzo nieprzyjemna i przez dłuższą część meczu zanosiło się na męczarnie. Chociaż były dwie okazje Grosickiego jeszcze w pierwszej połowie. Od bramki Glika Gruzini się posypali, a nasi złapali wiatr w żagle. Lewandowski grał nieźle, ale martwi mnie to, że dochodzi do dwóch stuprocentowych sytuacji i obie marnuje. Nie oceniam jego zaangażowania w grę, ale znowu w kluczowym momencie się nie popisał. Gdyby dalej utrzymywał się wynik remisowy to na niego posypałyby się krytyczne głosy. Mila słabiej, ale znowu zaznaczył swój występ mocnym przytupem, bramka stadiony świata. Man of the Match zdecydowanie Glik. Pewny w obronie, do tego zdobył gola i asystował przy kolejnej bramce.

Został już tylko towarzyski mecz ze Szwajcarami. Jeśli udałoby się go wygrać, to awansowalibyśmy w rankingu nawet w okolice 33-34 miejsca, blisko Duńczyków. Mała rzecz, a cieszy, bo jeszcze niedawno pałętaliśmy się ok. 80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Polaków. Dobrze że Polacy szybko strzelili bramkę w drugiej połowie. Zaskoczył mnie skład Polaków, ale trener miał rację. Milik i Mila są w życiowej formie. Z tego co czytałem, to Lewy nie strzelił bramki, ale zagrał dobry mecz.

Polacy są w dobrej sytuacji przed kolejnymi meczami. Szkoda że Szkocja nie zremisowała z Irlandią.

Został już tylko towarzyski mecz ze Szwajcarami. Jeśli udałoby się go wygrać, to awansowalibyśmy w rankingu nawet w okolice 33-34 miejsca, blisko Duńczyków. Mała rzecz, a cieszy, bo jeszcze niedawno pałętaliśmy się ok. 80.

Jak to wszystko się zmienia. Niedawno byliśmy tak nisko, a teraz idziemy w górę.

Właśnie zauważyłem, że Wyspy Owcze wygrały z Grecją. Ciekawe co teraz dzieje się u nich w kraju :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turambar

Warto też odnotować, że reprezentacja pnie się do góry, bo wygrywa w meczach o punkty, które są premiowane o wiele mocniej od meczów towarzyskich. W eliminacjach do MŚ pod Fornalikiem udawało nam się wygrać wyłącznie z San Marino i tylko raz z Mołdawią. W pozostałych spotkaniach notowaliśmy remisy lub porażki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki z glow przed naszymi kadrowiczami. Przed meczem obawialem sie, ze bedzie wymeczone i nerwowe zwyciestwo 1-0. Gruzja to ciezki teren, nie tak dawno przegraly tutaj Chorwacja, Francja remis a Hiszpania 1-0 wygrala po golu w samej koncowce. Nasi mile mnie zaskoczyli w drugiej polowie, strzelajac 4 bramki. Warto zaznaczyc, ze 4-0 to najwieksza porazka Gruzinow w calej historii meczow u siebie, tak eliminacyjnych jak i towarzyskich.

Widac, ze w kadrze jest swietna atmosfera, a to jest bardzo wazne. Mozna bylo ja zauwazyc, jak Mila strzelil bramke i mimo tego, ze byla na 3-0 to wszyscy kadrowicze wystartowali z gratulacjami do Sebka.

10 pkt na koniec roku, stosunek bramek 15-2, spory awans w rankingu FIFA. Do tego trzeba dodac calkiem niezla gre Polakow w meczach eliminacyjnych i wychodzi na to, ze mozemy z optymizmem patrzec na nastepne mecze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że polska piłka w końcu ma dobry okres.

Niestety Grosicki złamał rękę i to dość poważnie. Przerwa potrwa około 2-3 miesięcy. Już wolę Grosika od Rybusa. Pozostaje życzyć dużo zdrowia.

Ciekawe jakim składem zagramy z Szwajcarią. Liczę na wygraną, bo na to nasza kadra zasługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem, ze beda wyprobowani raczej pilkarze rezerwowi jak Broz, Cionek, Linetty czy Zyro. Moze nie tyle nasza kadra zasluguje na zwyciestwo, ale trzeba pamietac, ze Szwajcaria jest wysoko w rankingu wiec pokonanie jej da nam sporo punktow (mniej niz za mecz eliminacyjny, co jest oczywiste) co pozwoli na kolejny awans Polski w rankingu FIFA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to są jakieś jaja. Liechtenstein ogrywa tą samą Mołdawię, z którą półtora roku temu zremisowaliśmy, Wyspy Owcze z końcówki rankingu FIFA pokonują Greków, a San Marino remisuje z Estonią. Nie tak dawno marudziliśmy jaka ta nasza reprezentacja jest słaba, bo nam San Marino gola strzeliło ;) . Chyba nie jest z nami tak źle, a ja szczerze powiem, że nie spodziewałem się tak dobrej gry naszych Orłów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie świetna decyzja Lechii. Brzęczek będzie nowym trenerem. To bardzo ostrożna decyzja i może jego CV to tylko Raków Częstochowa, ale po pierwsze: Były reprezentant polski i olimpijczyk, a po drugie nowe nazwisko na karuzeli Ekstraklasowej, bo już serdecznie miałem dosyć ciągle typowania: Fornalika, Hajty, Wdowczyka czy Michniewicza i dlatego będę za niego trzymał kciuki żeby to jak najszybciej poukładał, bo położenie Lechii jest niepokojące. Mając tradycje, historię, stadion i kibiców ma się też słabe wyniki. Powinno się teraz zastanowić się nad przyszłością klubu. Nie da się zrobić udanego projektu kiedy przychodzi 18 zawodników w ciągu jednego okienka. Zimą musi dojść do czyszczenia i zostawienia tylko tych zawodników którzy się udali, a ich jest tylko dwóch... Colak i Nazario.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwy się dzieją ostatnio w tych eliminacjach. Nasza reprezentacja gra już momentami naprawdę nieźle (pierwsza połowa z Gruzją według mnie była słaba, dlatego "momentami" wink_prosty.gif ), a jeśli San Marino potrafi zremisować z Est... zremisować z kimkolwiek biggrin_prosty.gif to na prawdę coś ciekawego się zapowiada w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokiandrzej:

Powiem szczerze. że jestem zaskoczony zatrudnieniem Brzęczka. Fajnie jakby udało mu się uporządkować sytuacje w Lechii. Pamiętam jak do Pogoni sprowadzono kilkunastu Brazylijczyków i nic z tego dobrego nie wyszło.

Czekam jeszcze jak Hajto przejmie klub, bo lubiłem go jako zawodnika i trenera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład Polaków: Boruc - Olkowski, Cionek, Glik, Jędrzejczyk - Krychowiak, Jodłowiec - Kucharczyk, Zieliński, Rybus - Lewandowski

Większych zaskoczeń brak. Miały być zmiany i te zmiany zaszły. Komplet widzów jest. Dla mnie eksperymenty mają jak największy sens. W razie (odpukać) kontuzji wypróbowanie nowych twarzy jest czymś naturalnym. Np. Do marca Mączyński nie będzie grać w swoim klubie bo liga się zakończyła. Trzeba na tą pozycje wypróbować Zielińskiego. Czy będzie grać w swoim klubie? Na razie jest na wypożyczeniu i zagrał ogonki w kilku spotkaniach. Optymalna wersja: Krychowiak - Jodłowiec. Mówienie o Linettym nie jest odpowiednie. Chłopak niech się rozwija w spokoju. Za przegraną dziś nam nikt punktów odbierać nie będzie. Na plus Kucharczyk: Obstawiam 1:2 mimo wszystko dla Szwajcarii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mecz naszych " orłów" mogę ocenić pozytywnie. Widać, że naszym zależy na grze, a nie na wyniku i mnie to cieszy. Dobrze, że trener sprawdza potencjalnych zmienników, ale raczej nie tych, których powinien. Cionek jest niepotrzebny naszej kadrze i lepiej byłoby przetestować środkowego obrońcę z ekstraklasy niż liczyć, że kolejny piłkarz z paszportem może zrewolucjonizować polską piłkę. Koejnym piłkarzem, który akurat w tym meczu nie zdaje egzaminu jest Zieliński. Gra słabo i widać, że nieregularnie. Dziwię się, że Nawałka dał mu jakąkolwiek szansę pokazania się.

Szkoda straty bramki i wpadki Krychowiaka, ale na razie po pierwszej połowie jest ok. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz był bardzo ciekawy. Szkoda że Polacy nie wygrali. Z drugiej strony nie dziwię się, że Szwajcaria zajmuje 13 miejsce na świecie. Lewy mógł zdobyć bramkę, ale znowu czegoś brakowało. Znakomicie bronił bramkarz gości. To samo można powiedzieć o naszych bramkarzach.

Cionek i Zieliński zagrali słabo. W niektórych momentach irytował mnie Cionek. Nawałka musi jeszcze kogoś poszukać na pozycję środkowego obrońcy. Jest jeszcze Jędrzejczyk.

Brawa dla naszych za ten mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok reprezentacji się skończył pozytywnie, z początku miałem wątpliwości czy Nawałka podoła zadaniu ale teraz w 100% można powiedzieć że tak. Teraz mamy drużynę która będzie walczyć z najlepszymi, a co najważniejsze mamy zmienników zwłaszcza na pozycji napastnika. Oprócz Lewandowskiego, świetnie radzi sobie Milik który ma sezon życia i oby tak dalej. Teraz tylko żeby dalej tak było i w przyszłym roku będziemy się cieszyć z wyjazdu do Francji.

No dziwy się dzieją ostatnio w tych eliminacjach. Nasza reprezentacja gra już momentami naprawdę nieźle (pierwsza połowa z Gruzją według mnie była słaba, dlatego "momentami" wink_prosty.gif ), a jeśli San Marino potrafi zremisować z Est... zremisować z kimkolwiek biggrin_prosty.gif to na prawdę coś ciekawego się zapowiada w przyszłości.

Wyniki mnie też zaskakują, ale to świadczy że już nie długo nie będzie chłopców do bicia, tylko w każdym meczu trzeba będzie zostawić sporo zdrowia na boisku by wygrać spotkanie. Gratulacje dla San Marino za ten punkcik. To dobrze wróży na przyszłość, bo już nie będzie dodawania punktów przed spotkaniami, tak jak już nie raz było i się później zemściło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 grudnia trenerem Widzewa będzie Wojciech Stawowy. Niezły zjazd w dół prawda? Rok temu Cracovia i tak zwana Tiki - taka, kilka miesięcy w Miedzi Legnica i to bez żadnych sukcesów (drużyna bez pomysłu, defensywy i kondycji). Teraz Widzew gdzie sytuacja jest masakryczna. Cacek dał się naciągnąć na kolejne wydanie pieniędzy w błoto. Piłkarze z niższych lig nie dadzą żadnej gwarancji na to, że ten zasłużony klub się uratuje. Dodajmy, że dzisiaj z GKS był to ostatni mecz rozegrany na tym stadionie (ma być budowany nowy: zakończenie budowy - listopad 2016). Jeżeli nawet stadion zostanie wybudowany to gdzie będzie leżał Łódzki klub? Bez kasy i zawodników obstawiam 3 ligę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja Widzewa jest tragiczna. Wczoraj zremisowali, ale pozycja w lidze jest zła. Stawowy trenerem Widzewa- trener na pewno z nazwiskiem, ale raczej nie pomoże przed degradacją do 2 ligi ( starej 3 ligi)

Może to być podobna sytuacja jak Polonia Warszawa lub Polonia Bytom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście w Piłka Nożna list Legii Warszawa kierowany do europejskich klubów? Chodzi oczywiście o sprzedanie i promowanie Michała Żyro. Z listu możemy przeczytać, że Żyro jest uznawany za najlepszego młodego piłkarza od czasów Roberta Lewandowskiego (uśmiałem się), ale też sam list jest napisany tak źle, że szkoda to nawet opisywać (możecie go właśnie w gazetce znaleźć lub w internecie). A co do Żyry. Chłopak przez pewien okres był wyśmiewany przez niemal wszystkich. Miał urazy i kontuzje. Przed przyjściem Berga strzelał i asystował mało. Miał poważne wpadki, a dzisiaj? Za wiele się nie zmieniło. Owszem liczby są lepsze, ale ma dużo strat, ma przestoje i jest bardzo niepewny. Jeżeli Legia go chce sprzedać za 5mln euro to Leśnodorski musi być naprawdę poważnie głupi, że się ktoś na Michała skusi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać za pieniądze można kupić wszystko. Najpierw Barcelona rezygnuje z nieumieszczania loga sponsora na koszulkach, bo szejkowie pomachali petrodolarami. Teraz Real wydaje nowe karty kredytowe i kibica z logiem pozbawionym krzyża, żeby nie denerwować muzułmańskich kibiców. Czekam aż Perez złamie się, gdy wpłynie kolejna suma. Wtedy logo będzie wyglądać już tak 145b46239adc99fa035595a53ad3b078_300_.jpg, a oficjalną nazwą będzie nazwa.png.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...