Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Z góry przepraszam bo wiem, że powinienem pisać w Pomocnej Dłoni, ale tamten temat słabo żyje. Ten natomiast jest bardzo aktywny więc może ktoś miał tu podobny problem. I mam dokładnie ten problem który został tu opisany http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=219801 , Sorry że tu to pisze, ale mam nadzieje że ktoś się odezwie, w tym albo w temacie z linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, jakiś czas temu zacząłem grać w LoLa, darmowa do gry była Riven, strasznie mi się spodobała ta postać,

słyszałem że jakiś Chińczyk nią streamuje ale nie pamiętam jaki on miał nick, no i jeszcze ogłądałem też stream BestRivenNA.

są jeszcze jacyś streamerzy którzy nią grają ?

Jakby ktoś mógł zapodać link do streamu to było by epicko ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@riven ftw

Sprawdź, czy Ryan Choi ma konto na twichu.

@biner

Nie ma czegoś takiego jak pewny stomp, jeśli przeciwnik wie co robi, nawet jeśli masz hard countera, a przeciwnik jest ogarnięty to nie stompniesz go. Anyways snowballujące topy to chyba Riven, Rengar, (niedługo go przerobią), Trynda, Aatrox, z apejów chyba Kennen, Vlad. Na topie działają picki jak Vayne, Quinn, Teemo.

Mid to teraz czasy asasynów: Ahri, Fizz, Kassadin, Talon(AD), Zed(AD). Jeśli bierzesz ad mid przydałoby się aby na top poszedł Vlad/Kennen lub inny AP (nawet Karma/Janna :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma OP postaci (no, chyba że "Mushroom King"! trollface.gif ). Jest jedynie skill graczy. Oczywiście, że zdarzy się postać, która bez niczego robi dmg i gniecie wszystkich (Darius po wyjściu).

Co do picków na mida: Obecnie najczęściej są wybierani asasyni tacy jak: Ahri; Zed; Kassadin; Fizz (zdarzają się Jayce, Akali [ale to już bardzo rzadko]; i jeszcze Lissandra także bywa widoczna; lub Orianna. Wszystko to jest użyteczne. Wystarczy się nauczyć jedną postacią grać dobrze, a nawet bardzo dobrze i możemy nią wygrywać wiele gier pod rząd. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xXxKWASNYxXx

Po tym co podali koledzy można wywnioskować, że mamy do czynienia z osobą dzieciną lub nastolatką, która zazdrości Vi. Dodatkowo znamy pierwszą literę jej imienia albo ostatnią (pokemony używają często na przemian dużych i małych liter). Najprawdopodobniej jest to młodsza siostra Vi, która jest zazdrosna o to że Vi znalazła sobie nową znajomą. Chociaż X to też może być rzymska cyfra tak jak też VI ale zapewne znajdzie się w jej imieniu. Nie wiem do końca co oznacza liczba VI czy jest to rodzaj oznaczenia jakiegoś eksperymentu na ludziach, czy może też jakiejś drużyny. Jeśli ktoś wie czemu VI nosi taki przydomek to niech mnie oświeci to na pewno, pomoże w rozwikłaniu zagadki kim jest X.

Możliwe że nowa postać będzie się nazywać JinX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw po co nowa postać? Przecież teraz wiele jest nie używanych bo są lepsze picki na daną pozycję. Albo zrobią Op champa, który wyprze innego, albo zrobią kogoś w stylu Lucian/Quinn, którymi nikt nie gra.

Wspominaliście o Trinity i tym wysypie Corkich, ale ja jakoś nie widzę tego potencjału. Jest to tymczasowa moda, która odejdzie szybko w zapomnienie?

Jak to jest, że nagle zaczęto grać w world group stage Vi? Vi była mocna, jest mocna. Jak to jest, że nagle wyparła np. J4?

Mam pytanie o team comp. Czy najoptymalniejszy w team fight jest bruiser/assasyn top i słaby tank junglowy (słaby bo ma mało farmy w porównaniu do lanera), czy może jednak najlepsze jest tank top, jungle ganker?

Teraz coś co zobaczyłem na wgs dzień 4.

Ten pick Mineski, Nida top. Najbardziej bezużyteczny pick w LoL'u. Jak można grać taką postać w finałach? Albo ten bezużyteczny pick Ryze na mida. Ciekawy był, jeśli chodzi o TSM, ten fail Dyrusa Rumblem na topie i zachowawcza gra Rega w tf'ach Gragasem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę enderczek znów wzbija się na wyżyny nieświadomego trollingu!

A ja jestem ciekaw po co nowa postać? Przecież teraz wiele jest nie używanych bo są lepsze picki na daną pozycję. Albo zrobią Op champa, który wyprze innego, albo zrobią kogoś w stylu Lucian/Quinn, którymi nikt nie gra.

Po to, żeby LoL się rozwijał. Normalną koleją rzeczy jest, że dodaje się nowych champów żeby urozmaicić grę. Co w tym dziwnego? Przecież taka jest polityka i wiadomo, że po jednym bohaterze wychodzi nastepny. No ale cóż, jak widać niektórych to nadal dziwi.

Mam pytanie o team comp. Czy najoptymalniejszy w team fight jest bruiser/assasyn top i słaby tank junglowy (słaby bo ma mało farmy w porównaniu do lanera), czy może jednak najlepsze jest tank top, jungle ganker?

Nie wiem, czy asassyn na topie to dobry pomysł. Dostanie bęcki od tyowych toperów i do tego ma ograniczone możliwości roamowania

Poza tym nidalee na topie jest dobra, a nazywanie Ryze bezużytecznym pickiem to już szczyt trollingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę enderczek znów wzbija się na wyżyny nieświadomego trollingu!

A ja jestem ciekaw po co nowa postać? Przecież teraz wiele jest nie używanych bo są lepsze picki na daną pozycję. Albo zrobią Op champa, który wyprze innego, albo zrobią kogoś w stylu Lucian/Quinn, którymi nikt nie gra.

Po to, żeby LoL się rozwijał. Normalną koleją rzeczy jest, że dodaje się nowych champów żeby urozmaicić grę. Co w tym dziwnego? Przecież taka jest polityka i wiadomo, że po jednym bohaterze wychodzi nastepny. No ale cóż, jak widać niektórych to nadal dziwi.

Ja wspominałem kiedyś o tym, i wspomnę jeszcze raz.

Po 1 jeżeli RIOT dodaje postać, to przez tydzień-dwa jest ona OP, dzięki czemu ludzie ją chętniej kupują (nie zawsze, ale w większości przypadków). Dopiero w kolejnym patchu dają jej poziom jaki powinna mieć.

Po 2 balans gry jest ciężej zachować. Jeżeli byliby to bohaterowie którzy wychodzą raz na kwartał (np. po 3-4 na raz), to jeszcze jakoś ten balans można zachować. Ale co patch balans jest psuty właśnie przez tą nową postać.

Już nie mówię, że mogliby sobie zrobić miesiąc-dwa przerwy od bohaterów, i w zamian popracować nad klientem gry który nie jest stabilny i nie daje tyle możliwości co mógłby dawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty mówisz? Champy są wydawane co kilka miesięcy. Między Lucianem a Aatroxem są ponad dwa miesiące odstępu. To samo Lissandra. Nowego również nie powinniśmy się spodziewać wcześniej niż za ponad miesiąc. No i uwielbiam ten mit o byciu OP. To powiedz mi kto był taki OP po wyjściu? Quinn, którą mało się gra? Aatrox ze swoim "hiper-mega-OP" passywie, który nie dostał żadnych nerfów i nie jest uznawany za Opeka. Może chodzi Ci o Luciana z beznadziejnym ulti? Gdzie te marktingowe OPeki? Bo jeśli chodzi o przesadzone postacie to pamiętam chyba tylko Dariusa z passywem przed pierwszym nerfem i Dianę. Ja również powtórzę to co pisałem wcześniej, balans jest dobry. Nie jest idealny i taki nigdy nie będzie, a Riot stara się utrzymać go na dobrym poziomie. Czasem przeholuje jak z Olafem, ale cóż zrobić.

Dodam jeszcze, że inne grupy ludzi zajmują się balansem, inne skinami itd. Dlatego, to, że wydają nowego champa nie oznacza, że inne prace schodzą na dalszy plan. Poza tym wiesz, mimo wszystko Riot utrzymuje się ze sprzedaży skinów czy champow za RP, wiec to dość oczywiste, że je wydają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się twierdzi, że jakiś champion jest OP to trzeba najpierw ustalić pod którym względem. Ogólnie OP to nie ma choć np. Irelia myślę, że ma za dużo różnych rzeczy jak dla 1 championa. Ale też nie jest nie do pokonania. Nautilus z Leoną to z kolei bomby CC. Nie wiem czy są przegięte pod tym względem czy jednak nie. Ale z kolei robią małe obrażenia i może to się równoważy. Bo w sumie nie do robienia obrażeń są brane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że trochę krytycznego spojrzenia na pewne rzeczy w Lol'u nie powinno nikogo dziwić. Spójrzmy prawdzie w oczy LoL i Riot to światowe marki. To powinno rodzić jakąś odpowiedzialności i jakieś zdrowe podejście do tematu. Każda produkcja trafia w jakiś segment rynku i Lol dobrze w swoim siedzi, nie zaprzeczę. Jednak nie ukrywajmy ich model biznesowy jest dosyć prosty: zyski przynosi im sprzedawanie RP i mogą to robić na dwa sposoby:

1. Stała baza klientów/graczy, która musi co chwilę kupować Rp dla skinów ewentualnie nowych postaci, lub IP boosty na nowe postacie. Moim zdaniem taka koncepcja jest krótkoterminowa i rodzi jedynie problemy (rosnąca liczba champów wypierająca inne champy i ciągłe majstrowanie przy OP, aby wymusić niejako zakupy RP).

2. Rosnąca liczba klientów/graczy, która siła rzeczy w pewnym momencie, aby przyspieszyć progres w grze kupi boosta, kupi nowego champa albo za ip z boosta albo za RP, lub kupi nową skórkę do nowego champa. Ten model biznesowy jest bardziej długoterminowy i praktycznie permanentny. Paru nastolatków dojrzeje, przerzuci się na inną produkcję ich miejsce zajmą następni. W tym przypadku baza klientów w pewnym momencie osiągnie maksimum.

Zdaje mi się, że Riot widzi, że sytuacja dojrzała do tego aby biznes zacząć właśnie trzymać na tym drugim sposobie. Ten sposób wymaga jednak utrzymywania stabilności serwerów i klienta (a to im ostatnimi czasy słabo wychodzi, każdy zauważył pewnie). Sama rozgrywka i jej otoczenie wymagają poprawy (zmiany są robione, bardzo zajęli się balansem, dodają features, jak np. poprawa spectators mode itd.).

Jest pare rzeczy które kuleją. Moim zdaniem nowy system rankingowy (ukryte przed ludźmi mmr, dziwne matchmakingi w promo itd.). Nie słuchają się klientów (dużo jest kontrowersji wokół duoq, lub pomysły by wybrać pozycję z mety przed lobby startowym).

Moim zdaniem dużo jest do zrobienia, dużo do ulepszenia. Nowe skiny i champy powinny zejśc na drugi tor, nawet mimo tego, że jest dużo naiwniaków/fanboy'ów (ludzi uzależnionych od LoLa, dla których nie ma nic innego niż LOL), którzy tylko czekają na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...