Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Wczoraj chciałem sobie zagrać rankeda, wchodzę na EUW, a tam info, że może być problem z kolejkami, bo jest coś, nie tak z mmr. Chwilę poczekałem, patrzę, a tu info, że wszystkie kolejki zostały wyłączone, nawet normale. Normalnie coraz lepiej ten cały system wygląda. Naprzód się wgrywał jakiś update. Niech zgadnę, nie do końca przetestowany, ale wypuszczony. Na szczęście mam TES IV Oblivion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

no cały Riot przeciwko Tobie! A Oblivion to straszna chała. Zresztą Skyrim nie jest wiele lepszy;)

Ja bym raczej spróbował Mordekaiserem z jego tarczą niż Ryzem. Nie wiem co ludzie widzą takiego w tej postaci jako super kontrze na Fizza. Na początku Ryze to papierek i zanim zbudujete swoje tankowe przedmioty to może mieć pograne.

Może, to, że grają Ryzem lepiej niż Ty, bo z tego co pamiętam dostałeś od Fizza grając włąsnie nim :P Ryze jest mega kontrą na fizza i to jest fakt. Tak się zastanawiam i nie moge znaleźć innej tak mocnej i konkretnej kontry na jakiegokolwiek champa, jak właśnie wspominana dwójka. Oczywiście ogranie, wbrew temu co piszą tutaj niektóre osoby (przecież to tylko 4 skille), odgrywa istotną rolę. Czyli pro grający Fizzem zjechałby Ryze ze srebra, golda itd. Ale jednak na zbliżonym poziomie to Ryze daje gigantyczną wręcz przewagę;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah Ryze kontrą na Fizza ? Żartujecie sobie ? Może od ~35minuty. 2 lvl, all in. Wygramy trade. 3 lvl albo kill albo wymuszenia flasha. Dodatkowo bardzo łatwo zbaitować Ryza na pewny gank. A 1 kill przed 6 to snowball. Morde też jest słabą kontrą. O wiele gorsza jest np. Diana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki. Jak układacie palce na klawiaturze? Pytam z czystej ciekawości. Ja np gram trzema palcami, serdeczny na Q, środkowy na W, i wskazujący na E i R. Ale widziałem ze większość osób gra czterema palcami, Mały palec na Q, itd. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to Ty sobie żartujesz. Ryze jest najlepszą kontrą na fizza. Dlaczego, to pisałem wcześniej. Morde również dobrze go kontruje. Ale co tam dorobek całego community lola w tej kwestii;)

To czemu grający Fizzem nie uważają go za kontrę ?

matchup: medium (5)

So a lot of people think that ryze is a hard counterpick to fizz. thats actually not the case. your damage output is a lot higher with level 2 and you can shut him down early. but always keep in mind that ryze is one of the only champions who have a really strong late game.

Niestety, ale to co ubzdurało sobie community nie zawsze jest prawidłowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Cytat z jakiegoś poradnika ma być argumentem? Lol no nieźle, community lola zawsze mnie zadziwia :D

I owszem Ryze jest najlepsza kontrą na Fizza. Bez gadek mi tutaj, że ktoś kogoś pocisnął bo to nic nie znaczy i wartość argumentową ma ZEROWĄ. Ryze będzie harassował biedną rybkę, że ten się będzie bał spod turreta wyleźć. No ale każdy Ryze to przecież ciężki debil i na 2 poziomie wbija się all in w Fizza a każdy Fizz to #1 challenger player :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój układ to mały palec na Q i reszta po kolei na WER. Mam dość silne paluchy więc nie mam żadnych problemów z za lekkim naciśnięciem małym palcem.

A Ryze jako kontra na Fizza to może być, ale na początku musi być baaardzo ostrożny. I bez smartcastów to może lepiej nie próbować. Generalnie faktycznie nie potrafię grać Ryzem i smarcasty by tylko pogorszyły sytuację przy braku wyczucia postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palce

Oczywiście, że 4 (+aktywy/itemy) + kciuk na summoner spells (zwracając uwagę na to, że summoner spelle mam przestawione na F i G [z D i F])/spacja. xD Jakoś mi łatwiej używać Q/TAB małym palcem. ;] Ale to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Pingi to kciuk na Alt i myszka.

A naszło Cię to pewnie po streamie Froggena wczorajszym? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0ughy, wielkie dzięki za poradę, świetny build. To znaczy nie tyle build, co bardzo ciekawe masterki. Inna sprawa, że wyzywają mnie za ciastko. A przynajmniej do 1 ganku, który robię zaraz po redzie. :)

Swoją drogą, jungler to tragiczna pozycja. Lubię ją, ale głównie w grach full premade. Gdy gram solo, często jestem flejmiony praktycznie za nic. Nawet na normalach. Dwójka premade koniecznie musiała iść na topa Yorick + Master (srebro III). Na bota solo poszła Riven (brąz V). I o ile bot i mid nawet ogarniali, w early miałem staty 4/1/4. Kille padały głównie na bocie, nawet zniszczyliśmy turreta. Problem? Tak, top domagający się ganków pomimo gry 2vs1 na Rengara. Przegrywali topa 1/7 do 10 minuty. Winny jest tylko i wyłącznie niegankujący pushniętej pod samą wieżę jungler.

Ale już pomijając takie sytuacje - jungler często musi wybierać. Bot idealnie nadaje się do zgankowania? Dobrze, ale mid też potrzebuje pomocy. O, i top sygnalizuje, że mogę mu pomóc z przeciwnikiem. Counter jungler robi teraz swojego reda - może by mu tak go podebrać?

To taka pozycja, na której cały czas trzeba wybierać coś kosztem czegoś. I szkoda, że wielu ludzi tego nie rozumie. No ale i tak najlepiej czuję się w jungli. :)

Czy Eve AP na midzie dalej jest grywalna? Dawno jej nie widziałem a kiedyś siała pogrom.

Aha, Ryze jest IMO dobrą kontrą na Fizza. Kwestia tego, czy umie się go dobrze harrasować i unikać jego ciosów. Bo pójście na wymianę na 3 lvlu to kiepski pomysł - zbyt duża różnica w dmg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - czy jest możliwe, że po awansie do złota zostałem specjalnie dorzucony do ligi, w której mam znajomego ? Bo podobną sytuację miałem, gdy byłem w srebrze (wtedy to mój znajomy trafił tam gdzie byłem ja), a teraz na złocie.

Palce - używam trzech, mały służy mi do podglądu wyników :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryze nie jest kontrą na Fizza. Widzę, że dla niektórych championselect czy inny tandetny portal jest wyrocznią i przewodnikiem życiowym. Fizz może mieć EWENTUALNY problemy z dobrym Zedem lub Kha Zixem, ale to już skilowy matchup i decyduje tutaj gracz.

Czy ja wiem czy taki Morde go kontruje... Morde potrzebuje HP, żeby użyć swoich spelli. Jedyne co teraz mi przychodzi na myśl to to, że Morde naprawdę mocno pushuje przez te swoje AoE , a Fizz nie ma jak czyścić fal minionów.

Fizz nie ma jak czyścić fal minionów ? Na nim maxuje się E, wystarczą 2 dorany żeby ściągać praktycznie całą fale na JEDNO E.

Dla ludzi którzy maxują Q/W to po prostu no comments.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Eve AP na midzie dalej jest grywalna? Dawno jej nie widziałem a kiedyś siała pogrom.

Nope, w tej mecie jedyna linie na którą może iść Eve to top, na midzie kontruje ją 95% postaci. Na topie gram nią już od bardzo, bardzo dawna, gniecie tam większość champów, genialny harras i "anty-gap closerowość". Ciężkie kontry to tylko Wukong i Darius, z innymi powinieneś sobie poradzić. I koniecznie buduj manamune, to teraz core item na nią. Ogólnie budowanie jej pod AP to obecnie kiepski pomysł, rushujesz Lizarda, potem manamuna i cały czas masz odpalony jej pasyw, w końcu klasowa pasywka Eve to nie tylko niewidzialnośc, o czym chyba każdy już zapomniał. Potem składam LW i jakieś 2 itemki pod defa. Butki pod CD chyba że def itemy będą miały CD reduction. Na linii grasz jak najbardziej agresywnie, łatwiutka farma z Q, jesteś niegankowalny. Ogólnie linię nią przegrać jest bardzo, bardzo trudno. No i roam na mida jak najczęściej wiadomo.

Btw. Ryze kontro na jakiegoś midera? To nim cały czas gra się na midzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryze nie jest kontrą na Fizza. Widzę, że dla niektórych championselect czy inny tandetny portal jest wyrocznią i przewodnikiem życiowym. Fizz może mieć EWENTUALNY problemy z dobrym Zedem lub Kha Zixem, ale to już skilowy matchup i decyduje tutaj gracz.

Czy ja wiem czy taki Morde go kontruje... Morde potrzebuje HP, żeby użyć swoich spelli. Jedyne co teraz mi przychodzi na myśl to to, że Morde naprawdę mocno pushuje przez te swoje AoE , a Fizz nie ma jak czyścić fal minionów.

Fizz nie ma jak czyścić fal minionów ? Na nim maxuje się E, wystarczą 2 dorany żeby ściągać praktycznie całą fale na JEDNO E.

Dla ludzi którzy maxują Q/W to po prostu no comments.

Cała Twoja wypowiedz... Na fizzie nie maksuje się E! To działa jako utylity, do ucieczki, do przerwania combo, ale nigdy się ego nie maksuje! I nadal powtórze, Ryze JEST kontrą na Fizza. Dealt with it. Nie mówmy tutaj o zabawach typu, chalenger z mainem fizzem, mówiący że nie boi się grać vs Ryze. Skill > kontra, ale przy zblizonym poziomie umiejętności to Ryze daje mega zastrzyk zwiększenia szans na wygraną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizz nie ma jak czyścić fal minionów ? Na nim maxuje się E, wystarczą 2 dorany żeby ściągać praktycznie całą fale na JEDNO E.

Ok, tylko CD E U Fizza ma około 10 sekund, Morda za to jest 5 sekund. Nie mówiąc już w ogóle o tym, że zbijając miniony wystawiasz sie jako tako na dodatkowy haras, bo nie masz jak przed nim uciec. Dobry Morde powinien zjechać Fizza na midzie, no ale większość ludzi lubi sobie iść na starcie na pojedynek 1vs1 i przez to zawsze przegrywają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie HaXiiT, że jesteś taki pro i w ogóle ah i oh, ale tu się mylisz. Także pisz sobie co chesz, ale Ryze był, jest i mam nadzieje że zostanie kontrą na fizza, czy tego chcesz czy nie. Może i grasz na dużo wyższym poziomie, ale o fizzie piszesz bzdury. Od wymiany z ryze na 3 lvlu, gdzie fizz do 6lvlu jest w fatalnej sytuacji, po maxowanie E itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...